Aktuálně: 5 035 inzerátů173 685 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (4153 příspěvků) 04.06.2023, 07:38:22 xxx.xxx.147.163
Canka: Ahoj holky, Dneska jsem se vysspinkala pěkně do růžova...a probudila se s ocasem Pučmeldy přes pusu:-) Otevřu oči,vidím ten ocas a on prdku nalepenou na mojí tváři a spí jak zabitý:-D Venku bylo naprosto nádherně,takže jsem vzala kobylku a jeli jsme do rybníka...a že tentokrát jí nechám vykoupat celou a nebudu jí zastavovat jen na kraji...jenže ta voda byla ještě sakra hodně studená:-D Holky já tam vřeštěla:-D To bylo sakra tak studený:-) Jenže kobuše je potápka a furt se cachtala a cachtala...pak už jsem byla fakt vymrzlá,takže jsem jí nekompromisně vytlačila ven z vody;-) Doma jsem se pak nabaštila a vyrazila na kolo..bylo teda takový teplo,že ze mě kapal pot...fakt sexy:-) Ale zastavila jsem se zchladit na Nechranický přehradě a pak ještě na vyhlášené zmrzlině kousek odsud.... a pak jsem šupajdila zase ke zvířátkům..a zůstala tam až do večera...lehla si na seno,poslouchala cvrčky a koukala na Měsíc..dneska zářil jak blázen.. Bobi vím,že mi někdo říkal,že na mamografu to jako není příjemný..že to prý fakt bolí..je to tak? Raduš tak jsem koukala na jahody a sem tam už taky červenají...ale jsou takový nic moc..musím je častěji zalévat..

Ne, že by to byla nesnesitelná bolest (zažila jsem horší, taková zanícená osmička nebo vaječníková cysta...), ale je to nepříjemné.

lesnizinka
lesnizinka (1535 příspěvků) 04.06.2023, 08:00:49 xxx.xxx.7.72

Reni, asi záleží na tom, kolik a jakových žláz tam ženská má. Já i mamka, v odstupu asi 20let. Ale mamka vůbec nevěděla, že jsem tam byla a co jsem tam zažila říkala, že myslela, že od bolesti umře. A to narozdíl ode mě rodila dvě děti, takže to srovnání měla. Takže to vyhodnotila, že větší bolest nikdy nezažila, že porod byl proti tomu procházka růžovou zahradou. Já jsem tam jako 20letá neměla skoro žádnou tukovou tkáň, jen ty ,,uzly", prsa mě neskutečně bolela i při každé menstruaci(antikoncepce to postupně trochu zmírnila) Mamka taky říkala, že když kojila, mléka měla jak mlékárna. Pokud je ta žláza malinká, schovaná v tuku, tak se to asi tak na ni nenamáčkne. A pokud je sestra kráva, tak ani nemluvím👍

Kdybych měla někam jít, musela, půjdu na ultrazvuk, protože ten je mnohem průkaznější, než opěvovaný mamograf. Každou s podezřením z mamografu posílají obratem na ultrazvuk. Proč asi?

lesnizinka
lesnizinka (1535 příspěvků) 04.06.2023, 15:12:18 xxx.xxx.7.72

Šli mraky, takže sme lítali a hrabali seno do kopek, aby se případně dalo přikrýt. Teď koukáme na tenis a jdeme za chvilku obědvat, jen co upeču lososa. S tzaziky(máme už dvoje okurky hadovky) a zapečené brambory s koprem a smetanou☹️protože mi vyrostly dva řádky krásného kopru, tak ho musím zužitkovat (všechen asi těžkocheeky) Zřejmě vyhodím ten co ho mám ještě pytel v mrazáku a dám tam nový.  Dneska je tu zase celkem chladno, studený luft, 19st, zataženo, jen sem tam vykouklo sluníčko, teď už ani to ne. 

kometa
kometa (4153 příspěvků) 04.06.2023, 17:36:52 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Reni, asi záleží na tom, kolik a jakových žláz tam ženská má. Já i mamka, v odstupu asi 20let. Ale mamka vůbec nevěděla, že jsem tam byla a co jsem tam zažila říkala, že myslela, že od bolesti umře. A to narozdíl ode mě rodila dvě děti, takže to srovnání měla. Takže to vyhodnotila, že větší bolest nikdy nezažila, že porod byl proti tomu procházka růžovou zahradou. Já jsem tam jako 20letá neměla skoro žádnou tukovou tkáň, jen ty ,,uzly", prsa mě neskutečně bolela i při každé menstruaci(antikoncepce to postupně trochu zmírnila) Mamka taky říkala, že když kojila, mléka měla jak mlékárna. Pokud je ta žláza malinká, schovaná v tuku, tak se to asi tak na ni nenamáčkne. A pokud je sestra kráva, tak ani nemluvímno

Kdybych měla někam jít, musela, půjdu na ultrazvuk, protože ten je mnohem průkaznější, než opěvovaný mamograf. Každou s podezřením z mamografu posílají obratem na ultrazvuk. Proč asi?


Pravda, já mám prsa "po tatínkovi".

lesnizinka
lesnizinka (1535 příspěvků) 04.06.2023, 21:55:15 xxx.xxx.7.72

Ha, ha, jste mi nahrála: vaše prsa jsem nikdy neviděla😉myslela jsem to všeobecněsmile

Hele, mě se ti smajlíci zjevili až teďsunglassesA já, že o čem to ta Bobča mluvíangel

Tak seno sme odvozili, přišla jsem domů v půl deváté a ač jsem byla oblečená, byla mi celkem už zima👎Ještě jsem dosazovala hrášek, protože má zítra pršet, stříkala zkroucenou cibuli na květilku a šla jsem se za kurt kouknout, jak rostou na podzim vysazené dvě mandle a moruše. Myslela jsem, že mi je.nesmiling-devilSrnečky dostanou na řitsmiling-devilSem se na ně byla koukat na jaře a začínaly rašit, vypadaly OK. Teď koukám: hezké korunky mají, nacpala jsem je až k hrázi stromů a keřů vzadu, aby byly chráněné od severu a že jak porostou, tak to kolem postupně trochu osekám. Dole u místa roubování jí rašily lístečky, tak jsem je odrhla, zvednu hlavu výš a myslela jsem, že mě trefí: celý kmínek kolem dokola zhoblovanýpleadingJestli srnka nebo zajíc nevím, ale srnka by asi ožrala i tu korunku, takže spíš zajíc. Myslela jsem, že když si toho za zimu nevšimnuli, tak teď, když je všeho jídla hojnost, je to už nenapadne. Ho.nosmiling-devilTakže jediné, co ještě můžu zkusit...nechat růst minimálně na té jedné, co jsem očka nezdrhnula nové očko a zapěstovat nový kmínek, ten starý pak ustříhnout. Kuva já jsem nasr...takové měly už hezké korunky👎musel to udělat snad včera, lístečky ještě nevisely, neusychaly. Tak jsem tam já kráva teprve teď dala chráničky, no už si můžu tak akorát nasr....smiling-devilMoruše...ta dopadla ještě hůř, ukouslá úplně, ale nad roubováním je jeden pupen, tak snad se povede a taky obrašírolling-eyes

Fikovnice
Fikovnice (4241 příspěvků) 04.06.2023, 22:15:23 xxx.xxx.63.37
lesnizinka:

Tak už jsem to myslím někde psala, hlasuju pro tu štítnou, to je asi nejlepší varianta, pokud by si člověk tedy mohl vybratindecision Tak musíme doufat, že to budewinkVšechny ostatní varianty odmítej, ba ani nepomyslino


Raduš, kéž by!

Děkuju Ti a prosím, myslete na Fidíka. Dr. mi navíc řekla, že zvířecí inzulín je hodně drahá záležitost + denně jej píchat (!!).

Kdyby to byla ta štítka, tak denně prášek...ale levnej. Já teda snáz píchnu injekci, než mu dám prášek do tlamky, ale musela bych se to naučit... Ale to jeho pití a hubnutí mi poukazuje spíš na ten diabetes...ill

Jestli je to jak u lidí, tak je typický kocouročlověk - diabetik. On byl vždy strašně na žrádlo a ještě loni s tím abscesem vážil kolem 10 kg!!! Obyčejnej mourák... No a já nemám funkční váhu, ale dr. odhadla teď jeho hmotnost na 5 - 6 kg...

Fikovnice
Fikovnice (4241 příspěvků) 04.06.2023, 22:20:58 xxx.xxx.63.37

Holky, teď čtu o mamografu...

Pro mě je to procházka růžovým sadem...ale asi je to proto, že jsem zvyklá na bolesti úplně jiné kategorie a intenzity...☹️

Každopádně poznámka L.ž. o UTZ je zajímavá. Ano, jakákoli nesrovnalost na mamo se následně řeší na UTZ a když je pořád nejasno, tak biopsií... Také bych byla pro, kdyby prevence probíhala formou UTZ. Na druhou stranu oni na tom UTZ po nějakém podezření z mama už ví, kam přesně mají sondou koukat - který kvadrant, jak hluboko atd. Kdežto mamo zachytí každé prso ve dvou projekcích a za malou chviličku. No, ale zas je tam radiační zátěž. Sice malá, ale je.

acher
acher (655 příspěvků) 04.06.2023, 22:58:53 xxx.xxx.222.196

lesnizinka:

 a myslela jsem, že mě trefí: celý kmínek kolem dokola zhoblovanýpleadingJestli srnka nebo zajíc nevím, ale srnka by asi ožrala i tu korunku, takže spíš zajíc. Myslela jsem, že když si toho za zimu nevšimnuli, tak teď, když je všeho jídla hojnost, je to už nenapadne. Ho.nosmiling-devilTakže jediné, co ještě můžu zkusit...nechat růst minimálně na té jedné, co jsem očka nezdrhnula nové očko a zapěstovat nový kmínek, ten starý pak ustříhnout. Kuva já jsem nasr...takové měly už hezké korunkythumb-downmusel to udělat snad včera, lístečky ještě nevisely, neusychaly. Tak jsem tam já kráva teprve teď dala chráničky, no už si můžu tak akorát nasr....smiling-devilMoruše...ta dopadla ještě hůř, ukouslá úplně, ale nad roubováním je jeden pupen, tak snad se povede a taky obrašírolling-eyes


To dělá srnec - vytlouká lýčí.

acher
acher (655 příspěvků) 04.06.2023, 23:02:42 xxx.xxx.222.196

Koukám,že se tu řeší i mamograf.Byla jsem na něm před měsícem, už po několikáté.Asi to záleží na tom kde a hlavně kdo ho dělá,protože u mě úplně bez jakékoliv bolesti.Poprvé jsem z toho měla také velké obavy,ale zbytečně.

Canka
Canka (284 příspěvků) 04.06.2023, 23:47:54 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Takže ten mamograf prostě záleží na velikosti prsou a věku..hm...tak dobrý,já mám prsa taky po tátovi jako Kometa😄

Raduš u vás bylo chladno?Tak to u nás vedro k padnutí...ráno jsem šla ke zvířátkům a zvonil mi telefon,že kde jsem,že na mě čeká kamarád kvůli skútru...ježiš já zapomněla!!Ale dobrý,byl to kamarád z vesnice,tak jsem metelila domů pro skútr a dofrčela těch pár metrů k němu..začal mi blbnout při startování..nechce startovat za studena..jen když přidám plyn..takže se v tom hrabal a že sytič nebo svíčka..jenže vše vypadalo dobře..takže to vyčistil,pošteloval a uvidíme,jak chytne zítra ráno..pak jsme ještě asi hodinu kecali,dlouho jsme se neviděli...no ale vedro jak blázen..takže jsem jela na koupačku první letošní v plavkách k rybníku asi 40 km ode mě...bylo to super,ale šíleně studený. Ale krásný rybník..cestou jsem se zastavila ješté na zmrzku a jídlo a pak u kamarádky pro krmení pro kobuši a dala mi škrabadlo pro kočky,že už ho nevyužije,že její kočičák běhá jen po venku..no a pak ke zvířátkům..a potřebovala jsem tam dodělat rozdělanou práci,takže domů jsem šla dost pozdě..

No na to,že ráno brzo vstávám😄Budu zase koukat jak vyoraná myš..

Bobca
Bobca (937 příspěvků) 05.06.2023, 08:04:15 xxx.xxx.20.192

Jsem Niky myslela,žes jela na skůtru-škrabadlo na zádechthinking..jsem si pak vzpomněla,že budeš startovat až ráno...

Holky-úplněk tentokrát prošel(se divím-asi ten chobot funguje i na tohle),akorát ty živé děsivé sny!!😊..Si je pamatuju..Nad ránem zas klepání na dveře a nikdo tam nebyl..I v tom snu několikrát-úplné bušení a já volala "moment",jsem si musela přehodit župan,bo jsem byla nahá😊..Vtrhl tam obrovský chlap v masce-jak je na "helovín"...Já zrovna hlídala u někoho zvířátka-zadělávala těsto na buchty🙂..a on tam běsnil a lítal..Binec všude,najednou spousta hraček a dětí..já po nich uklízela,že mají přijet majitelé🙄No mě se zdají většinou kraviny,ale tohle bylo tak živé!!😊

Včera jsem byla na hřbitově konečně zavézt ten květináč..Potkala jsem 3 známé lidi,tak jsem splkla,a jedna mi povídala právě o klepání na okno  a slyšení kroků po pokoji,od úmrtí jejího muže..Tak se mi to asi seplo..S tím klepáním už mám chvílo pokoj,a najednou zase...

Musím zaběhnout do lékárny-poslední den e-receptu..normálně jsem to zasklila od 22.5...Se mi nechtělo v Olmiku,tak že si ho vyzvednu tady v ulici..Dojedu...no a hlava prázdná..Včera jsem si chtěla chystat krabičku..A..Ještěže jsem ho našla v "přijatých"..a dnes poslení den.😎

Tak hezký den všem☀️...odpolko tu má sprchnout,tak uvidím.

lesnizinka
lesnizinka (1535 příspěvků) 05.06.2023, 11:38:50 xxx.xxx.7.72

U nás dnes mělo poprchat celý den...dopadlo to tak, že prskly 2mm nad ránem, je akorát zima a zataženo, toť vše👎

Niki u vás fakt vedro? Na koupání??hushed Vždyť my jsme k večeru skládali to seno, v teplákách a triku s dlouhým a normálně mi nijak teplo nebylo, foukal studený, Tom si dal i mikinu. Dneska zatím není ani 17st.

Ještě k tomu mamografu se vrátím v odpovědi Acher: já jsem v těch 20 o tom věděla houby, mamograf byl novinka, prostě..že rentgen, tak čeho se bát, bála jsem se předem jen výsledku. Že jsem tam omdlévala od bolesti a prsu jsem se nemohla několik měsíců pak chytit, to by mě předem vůbec nenapadlo rolling-eyes

Bobi, jsem ti chtěla napsat, ať už raděj nečumíš na ty detektivky, ale pak jsem se dočetlatongue návštěva hřbitova, duchařský příběh známé....ty si o ty blbiny prostě koleduješ😉 V tomto jsi stejná, jak moje mamka, taky jí nadávám, že kdyby nepřemýšlela nad kravinama, tak se jí to pak v hlavě v noci nemelesunglasses Ještě nevolala nevím, jestli nemá migrénu. Naproti přes silnici bydlí strejda. Je tu brácha s malým, mamka ho hlídá, zatím co brácha pracuje kolem domu, co je třeba. Malý jezdil na odrážedle od strejdy po chodníku z kopečku dolů k silnici, mamka ho tam brzdila. Už není tak malý, jsou mu 4. Dělal kroviny, zavíral u toho oči a mamka mu brblala, že naletí na obrubník a hodí tlamu, ať kouká na cestu. Ani to prý nestihnula dopověděthushed naletěl hned nahoře na obrubník vjezdu dolů do garáže, pod domem. Udělal salto přes a skončil na zádech dole v tom vjezdu. Mamka s řevem letěla nahoru za ním, naštěstí prý jen trochu bouchlé nad obočím, ani že moc neřval. Ale bráchovi se to bála povědět, jsem jí říkala, ať mu to raděj řekne, kdyby se s ním přece jen v noci dělo něco divného, aby věděl. Naštěstí jsou děcka gumová😉

 

kometa
kometa (4153 příspěvků) 05.06.2023, 12:52:16 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Raduš, kéž by!

Děkuju Ti a prosím, myslete na Fidíka. Dr. mi navíc řekla, že zvířecí inzulín je hodně drahá záležitost + denně jej píchat (!!).

Kdyby to byla ta štítka, tak denně prášek...ale levnej. Já teda snáz píchnu injekci, než mu dám prášek do tlamky, ale musela bych se to naučit... Ale to jeho pití a hubnutí mi poukazuje spíš na ten diabetes...ill

Jestli je to jak u lidí, tak je typický kocouročlověk - diabetik. On byl vždy strašně na žrádlo a ještě loni s tím abscesem vážil kolem 10 kg!!! Obyčejnej mourák... No a já nemám funkční váhu, ale dr. odhadla teď jeho hmotnost na 5 - 6 kg...


Včak jsem psala, že na inzulín přispěji.

Fikovnice
Fikovnice (4241 příspěvků) 05.06.2023, 18:07:17 xxx.xxx.63.10
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 04.06.2023, 23:47:54

Niki, já si teda nemyslím, že bolestivost mamo záleží tak úplně na velikosti prsou. Záleží, ve které fázi MC na mamo jdeš. Před menzes jsou prsa obecně bolestivá, takže obzvlášť ty, které na toto trpí, tak pak vyšetření v této fázi MC pro ně bude bolestivější...

Ale tedy nevím, byla jsem na mamo už celkem hodněkrát a nikdy to nebyla nějak extra velká bolest - jako jo, někdy to bolelo, ale vůbec nic nesnesitelného.

Fikovnice
Fikovnice (4241 příspěvků) 05.06.2023, 18:09:33 xxx.xxx.63.10
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 05.06.2023, 08:04:15

Bobi, a Tobě radu (sic nevyžádanou): E-recept lze prodloužit na jeden měsíc. Může to udělat lékárník. Pro příště stačí i telefonicky, tedy alespoň v mém případě to stačilo telefonicky. Ale právo prodloužení platnosti na měsíc farmaceuti mají.

Kilian
Kilian (951 příspěvků) 05.06.2023, 22:16:11 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.06.2023, 18:07:17

....mohu potvrdit.....a v pohodě, trochu nepříjemné, ale vydržet se to dá.....i moje maminka, která má, snad mi promine, mínus jedničky.....

Bobca
Bobca (937 příspěvků) 06.06.2023, 07:44:47 xxx.xxx.20.192

Kilian-s mínus jedničkama se snad ani mamograf nedoporučuje,,aspoň kámošku poslal na ultrazvuk,že na "mamu"by se ani nic nevidělo...Ale znám kámoše,který na tom byl,bo měl zduřené prsní žlázy..Jsem nikdy netušila,že by i chlap měl problém s prsama..

Jani...menzes nemám už 17 let,co 2 roky chodím na mamo,a nejsem nikdy v žádné fázi(ale jinak máš pravdu,může to být citlivější)..Jen je to pokaždé jiné,ano,dá se to(musí)vydržet..Je to dost o sestře,ale pokud mám velikost G-H😊 (a to žádné "visuté" k pasu).😜.není co řešit-prostě to musí zmáčknout...Už jen to tam narovnat..

Jo,ten e-recept..to bylo poprvé..Jsem se nebála,že by mě to nedali,jen jsem to prostě zasklila ale stihla..Lékárnu mám tady asi 150 metrů..Nikdy jsem nepotřebovala nic prodlužovat,ale zavolala bych si potom asi doktorovi,ať mi to napíše znovu..🌹Jani,už máš všechny smajlíky??🌺

 

lesnizinka
lesnizinka (1535 příspěvků) 06.06.2023, 07:45:20 xxx.xxx.12.199

Není to o velikosti prsou, to máte pravdu, ale o velikosti prsní žlázy. Znám ženské, které mají nikterak malá prsa, ale mléko nikde. Bolí namáčknutí žláz, ne toho sádla kolemsmile

Jani když přijdeš do lékárny s propadlým e-receptem, už je ti k ničemu, to už ti neprodlouží. Prodlužuje se nejspíš, když tam přijdeš, položku nemají a musí se na ni čekat. Protože to není tvoje chyba. No a když přijdu i třeba poslední den jako Bobiš, nemusí mi to zase prodlužovat, že áno😉 Nevím, kolik lidí volá do lékárny na prodloužení receptu a jestli to vůbec po telefonu jde, protože jinak to ztrácí smysl.

Kočice ani včera nechtěli ven, protože bylo mokro a chladno. Nakonec šli až někdy ve 20h. A o půlnoci už byli nastoupení u dveří, že jdou chrnět do pracovny, protože venku to stojí z prdsunglasses Dneska je tak nějak polojasno, tedy sluníčko zatím nevylezlo a možná ani nevyleze, je pošmourno.

kometa
kometa (4153 příspěvků) 06.06.2023, 07:57:05 xxx.xxx.224.101
Bobca:

Kilian-s mínus jedničkama se snad ani mamograf nedoporučuje,,aspoň kámošku poslal na ultrazvuk,že na "mamu"by se ani nic nevidělo...Ale znám kámoše,který na tom byl,bo měl zduřené prsní žlázy..Jsem nikdy netušila,že by i chlap měl problém s prsama..

Jani...menzes nemám už 17 let,co 2 roky chodím na mamo,a nejsem nikdy v žádné fázi(ale jinak máš pravdu,může to být citlivější)..Jen je to pokaždé jiné,ano,dá se to(musí)vydržet..Je to dost o sestře,ale pokud mám velikost G-Hhushed (a to žádné "visuté" k pasu).tongue-wink.není co řešit-prostě to musí zmáčknout...Už jen to tam narovnat..

Jo,ten e-recept..to bylo poprvé..Jsem se nebála,že by mě to nedali,jen jsem to prostě zasklila ale stihla..Lékárnu mám tady asi 150 metrů..Nikdy jsem nepotřebovala nic prodlužovat,ale zavolala bych si potom asi doktorovi,ať mi to napíše znovu..red-flowerJani,už máš všechny smajlíky??pink-flower

 


Ano, může. Chlap může mít vzácně i rakovinu prsu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.