Aktuálně: 4 581 inzerátů178 021 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

O všem a o ničem :)

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.05.2024, 14:36:49 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 03.05.2024, 21:18:08

Zvědavost??, demonstrace síly a velikosti??

Na třetí fotce je krásně vidět zvědavý kůň - zvedlá hlava, ouška dopředu. Koně sílu nedemonstrují - když se jim něco nelíbí, sklopí uši k hlavě, případně  sníží krk - jak to dělají třeba i husy. V lepším případě kopnou (obrana), v horším kousnou (to je už útok).

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 04.05.2024, 18:18:12 xxx:xxx.24e1:114e

trochu koně načtené mám (jezdili jsme jeden čas poměrně dost, s postupujícími roky se raději na koníky už jen díváme), ale nevím, kdy by se tato zvědavost a poměrně blízký kontakt mohl překlopit v agresivní reakci vůči Yodovi. Jak se chovat - Počkat? (to by mohl začít “bublat” pes, neb by se mohl cítil ohrožen těmi obry kolem). Jít rozhodně dál a koně ignorovat? (co když překročím jejich bezpečnou vzdálenost??). Obejít je, jít jim z cesty? (tady to šlo, ale co když by to nešlo??) Nebojím se koní, ale mám respekt. “Svobodných” koní jsme na svých cestách potkali už víc (nejhezčí asi při stoupání na Monte Calvo - nejvyšší horu poloostrova Gargáno), ale takto se k nám neseběhli nikdy (a to doga pochopitelně turistovala s námi - tenkrát Beta).

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.05.2024, 20:53:55 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 04.05.2024, 18:18:12

Koně přišli za vámi, ne vy za nimi - takže bezpečnou vzdálenost netřeba řešit. Určili si ji sami. 

Jít dál, ideálně ve shrbené pozici a bez očního kontaktu.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.05.2024, 21:08:51 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 04.05.2024, 21:04:45

Psa samozřejmě ne. Ale jde s vámi na krátkém vodítku, tudíž nemůže pobíhat a prudit. Nevím, jak máte ošéfované štěkání.

Bobca
Bobca (999 příspěvků) 08.05.2024, 10:56:06 xxx.xxx.20.192

tohle mi přišlo…se musím podělit..třeba to bude pro někoho užitečné😎Bylo k tomu připsané,že po rozkliknutí se objeví(ještě jsem nezkoušela)pokrm,kde se to které koření používá….🙂

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 09.05.2024, 17:07:45 xxx.xxx.198.226

Na zuby jsem nesháněla. Dost mě vyčerpalo sehnání endoskopu. Endo vetka řekla, že jestli pojede někde do okolí, dá mi cestu i vyšetření za polovic a sjedeme ještě ty vzdušné vaky. Hodná. Ale upozornila mě, že jestli tam něco najdeme, nebude to stejně v našich finančních možnostech řešitelné. No ale aspoň by to byl další argument pro to, nechat koně do podzima poradovat (teda… v tom vedru se moc neraduje…) a pak udělat místo na nějakého funkčnějšího…

Zuzka P. si pochvaluje tu Katku Mezerovou, já v podstatě taky, jenže ta holt nepřispí. Nakonec to možná vyřeším fakt tak, že až to bude aktuální, zavolám si místňáka na přispání a Mezerovou, a budu mít klid.

Mezitím mi zase kulhal B, ale teď už vypadal lepší, tak musím na něj vlézt, abych viděla, jestli pořád kulhá. Příští týden sem pojede Čajánková s technikou k jinému koni, tak že bych si pár snímků do památníku přihodila (posledně když jsme tu nohu snímkovali, tak říkala, že takhle vypadají nohy 6letých koní). No a hlavně ho musím přistrouhnout. Poslední kovář psal před 2 měsíci, že mi dá vědět, až pojede naším směrem. Haha.

efe
efe (1118 příspěvků) 13.05.2024, 08:22:21 xxx.xxx.199.5

Mezerová k nám taky jezdí. Taky máme za barákem Filipa Neuberga, ale ten taky nepřispí a to já prostě nechci. Co je to kua za blbou módu…

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 17.05.2024, 08:28:27 xxx.xxx.198.226

Tak mi kamarádka min. týden povídá, že k ní jede veterinářka, jestli taky nechci. A že mi už tři týdny dní kulhá kůň, a evidentně to teda není absces, tak jsem kývla, jsem přeci milionárka, tak si to můžu dovolit, aby si u mě veterináři podávali ruce 🙂

Koňa jsem vystrouhala, aby mě rovnou nenahlásila na KVS (to jsem si dala, po tom suchu, kopyta jak šutr, v těch jeho plackách náboj nedrží, to bych musela nohy zabalit do nějakých zábalů, na to kašlu). Ještě že mám relativně novou rašpli!

Včera teda diagnostika kulhání. Přivedla jsem koně a vetka kouká a ptá se, kde teda kulhá. No tak jsme zaklusali, tam se trochu něco ukázalo, pak ohybovky, to o moc horší nebylo, ale na kroužku na tvrdém už se kulhání pěkně ukázalo. Tak že pořídíme nějaké rentgeny, říkám, to je fajn, před dvěma lety jsme snímkovali druhou nohu, aspoň budu mít nafocené obě, bezva 🙂 No a vetka že vezmeme obě, ať se podíváme, v jakém je to stavu. Tak jsme nafotili od spěnky dolů předky, i na podotrochlozu. Té já se u toho platfusa hodně bojím, taky proto, že už léta si strouhám sama, a sem tam mi to jen nějaký kovář zkontroluje, a víte, jak to je, člověk si něco myslí, příroda činí dle svého… A vetka povídá, máte nohy čisté. Říkám, jak jako čisté, jako že není ta podo? To by bylo fajn, šutr padající ze srdce bylo slyšet. A vetka povídá, že ne, že komplet nohy čisté. Jakože nula artrotické změny na kloubech, čisté štěrbiny, sezamské kůstky, čistá kopytní kost, bez úbytku, bez zduření u korunky, čisté vše. Čumim a nechápu, 19letý steepler. U nás dělá velký kulový, ale v kopytech se mu hrabe holka, co si jako myslí, že tak nějak odkoukala od kováře, jak by se to mohlo dělat, a přečetla si pár článků.

Tak mám RADOST! 🥳

No a kulhání prý zřejmě z měkkých tkání, sono jsme nedělali, vzhledem k tomu, že za ty poslední tři týdny se kulhání vytrácí (kvůli tomu, že měla přijet vetka, jsem na něj musela posadit holku na lonž, abych vůbec viděla, jestli kulhá, a jestli teda tu vetku mám navštívit), tak léčba by beztak spočívala v “klidu a řízeném pohybu” (24/7, takže “řízený pohyb” se upe nekoná…), tak máme doklidnit, a postupně začít zátěž. Vzhledem k tomu, že kámoška právě taky začíná cajdat s kobylou po silnicích, tak (máme čisté klouby!!!) můžu s ní cajdat po silnicích a bude to fajn 🙂

ČJF už nám zapsala poslední olympijský výkon, poslední místo (ale nevyloučili nás!) na bidýlkách stupně Z (smrt ve voku, na spodkách hnědý pruh), tak máme koňa sportovce s čistýma rentgenama a já jsem taky sportovec teda s ne už tak čistýma rentgenama…

Tak eště nějak během léta dořešit ty zuby, páč plnokrevník sice vypadá pěkně, ale slintá a tak mu divně to zrní padá z huby (ale jemu padá z huby zrní furt, on to prostě za plnohodnotné jídlo nepovažuje, vlastně ho vůbec otravuje jíst… akorát teď mu padá “divně”, no… slyším trávu růst už, fakt), ráda bych to nějak měla podchycené. Tak zase z příští výplaty…

bassrock
bassrock (77 příspěvků) 17.05.2024, 09:02:05 xxx.xxx.251.2
Buggyra:

Vám sem taky hodím foto poníka, co ho máme půjčeného do prázdnin 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vy tam máte nějakého příbuzného mojí Myši, ne? 🙃

Vypadá jak hucul, ne jako poník, a je kráásný 😍 jo jak je to šedivý, miluji to 😄

bassrock
bassrock (77 příspěvků) 17.05.2024, 10:11:18 xxx.xxx.251.2

Mnojo, ti se sem začali nějako vozit, jsou pěkní, myšatí. Ještě jsem se z žádným nesetkala face to face, ráda bych je poznala.

145? 😀 😀 u mě je zase všechno nad 150 na úrovni žirafy 😀 

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 17.05.2024, 10:14:00 xxx.xxx.198.226

Já tu mám asi 20 km celý “chov” tarpanů. Jsou volně ložení na louce s potokem obehnaní jedním drátem, s krávama, majitel je vidí jednou týdně, asi by si ani nevšiml, kdyby mu něco chybělo (jsou tu vlci…).

Obrázek
Saga
Saga (355 příspěvků) 17.05.2024, 10:41:30 xxx.xxx.167.183

Gratulka velká k čistým RTG! A hurá trajdat!

Z šedé myši totálně slintám, neboť zbožňuji vše, co má oblý bok a není to hnědé 😄(hnědá je nudná). I když ty moje dvě se teďka taky nějak oblí, což mě tedy netěší, ta tráva nějak poskočila, to bylo furt nic nic a najednou pic a všude zeleno😲. A to mám kus výběhu zahražený na sušení sena, no už vážně uvažuji o tom, že o víkendu tu plochu na sušení zvětším a pasecí prostor zmenším…Na velké už se vozím, maká na lonži a chodíme kopečky, tak tam snad tu váhu udržím, ale to malý torpédo mě nejspíš uštve🙄, vona prostě furt může! Chodíme běhat do kolejí v řepkovém poli (koleje jsou široké), zdálky to asi musí vypadat monstrózně, protože tryskomyši jsou vidět sotva uši, já za ní vlaju jako Rain Man😄Koupila jsem si kvůli tomu nový tenisky, tímhle tempem nevydrží ani do podzima, nicméně já si můžu dát půlku prasete k snídani, protože tímhle tempem za chvíli budu průsvitná a to chodíme max. do 5ti km, což je pro mě až do p*dele, ale pro ní je to, jak když plivne. Každý den. Jeden den s jednou, druhý den s druhou. Včera jsem si dala oraz, asi po 10ti dnech v kuse tohohle maratonu, protože to v tom vichru nebylo bezpečné a provozovala odpolední gaučink. Bylo to šokující😄jako ležet a cpát se. Jo vlastně jsem se jedno odpoledne měla stejně jako ty moje dvě obludy!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.