Aktuálně: 4 645 inzerátů177 461 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

O všem a o ničem :)

efe
efe (1107 příspěvků) 29.04.2024, 14:14:43 xxx.xxx.199.5

Taky nemůžu upravovat třmeny ze sedla, mám Barefooty a to má takovej pitomej patent… Ty třmeny ani nejdou před uskladněním sedla vytáhnout. Musim si koupit jiný, dost mě to rozčiluje.

Taky mám radši třmeny dlouhý (pozůstatek let ježdění bez nich), ale na mladým koni mi to taky nepřijde bezpečný, když při každým křivým kroku hledám třmen…

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 29.04.2024, 15:24:25 xxx.xxx.198.226

No dyk jo, nerovnost mi rovná dornovkářka, ale v mezičase (třeba teď pořád ještě nejsem objednaná od února na další rovnání a ona má čekačku dva měsíce) si mohu dorovnávat sama 🙂 Jenže abych zjistila, že musím dorovnat, tak si musím sednout na koně a jet takovou trasu, aby mi to dělalo problémy 😀

Jo, to je další z mých “proti” westernu - že úprava třmenů při jízdě je akrobatická akce. Já potřebuji sedla, u kterých to jde rovnat za jízdy nebo jednoduše, protože s tím prostě pracuji i během jízdy. A nakonec si říkám, že i koňovi by mohlo vyhovovat, když takhle na delší trase změním pozici.

Když hledáte ty třmeny, nepomohly by košíčky? Nebály byste se, že vám třmen sklouzne na nohu, a mohly byste si pomoci třmen přidržet i špičkou… 

A pak mě ještě napadlo, co si do toho řemenu teda udělat mezidírku? Když horní dírka je moc krátká a dolní moc dlouhá, tak něco mezi, kompromis 🙂

Verun
Verun (743 příspěvků) 29.04.2024, 20:25:51 xxx.xxx.220.12
efe:

Tak zase problém - s mým stárnoucím tělem 😀 jak jsem začala jezdit zase po letech se třmeny, tak mám obr problém s úponama podél pravýho kolene. Jakmile odjezdím, tak se potom dva až tři dny nemůžu na tu nohu postavit, bolí to jaxviň. Mám od fyzio cviky na protahování, uvolňování, masíruju, prodloužila jsem si třmen, nosím bandáž a stejně se zas dneska na tu nohu zvedám jak důchodce… 


 pro neustálou bolest v hýždi (někdy se přidává i ploska hohy, asi se mi bortí klenba?měkké boty to docela řeší) jsem si koupila knihu: spoušťové body a jejich odstraňování(triger point) návod na samoošetření. 

teď jsem byla bez bolestí, ale zase z ničehož nic auvajs, prostě je třeba stále cvičit, abych se mohla hejbat a nebyla jako paragraf. i když mě bolí hamstringy, i jiná cvičení mi uleví.(pánevní dno, břicho a vnitřní svaly podél páteře)

Na rehabilitace čas od času také zajdu, zatuhlé je kde co. (naposledy “hlavička lýtkové kosti”na problémové noze, protažení problémové nohy bylo hodně, hodně na krev)

to jako by  koleno(bolesti kolen svalové povahy) můžou být hamstringy(zvenku dvouhlavý stehenní)nebo peroneální svaly. hamstringy ovlivňují i 4hlavý sval stehenní…

efe
efe (1107 příspěvků) 29.04.2024, 20:53:59 xxx.xxx.44.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 29.04.2024, 20:25:51

Ano, u mě je to také mj. hamstring. A když mi ho fyzio uvolňuje, je to taková bolest, že je mi z toho až na zvracení. Tahá mě to přes kyčel až do SI a dál po vzpřimovači nahoru. Na mě by mohli ve škole ukazovat, jak je vše propojené se vším…

Saga
Saga (346 příspěvků) 29.04.2024, 21:26:31 xxx.xxx.245.41

Buggyro, pls ty košíčky? O tom, že něco takového existuje, vím, ale nikdy jsem neviděla na živo. Máte osobní zkušenost? Fakt to funguje? A jak se to šteluje na třmen? Doufám, že by to neznamenalo koupi celých nových třmenů? Díky moc.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 30.04.2024, 06:53:29 xxx.xxx.198.226

Dají se dokoupit i košíčky zvlášť s tou gumou do třmenu, a v zásadě někdo šikovný s textilní nýtovačkou vám je z kurtu nebo biothanu taky secvaká. Dejte si do gůglu “bezpečnostní košíčky na třmeny”a vyskáče to na vás. Já potřebuji tu zkosenou gumu do třmenu, takže bych je koupila, uřízla tu jejich gumu nějak, a pak bych přivázala ty košíčky samotné k třmenu třeba tkanicí nebo kdybych nebyla líná (jsem), tak bych si na ně udělala pár přichytávacích řemínků. Uvažovala jsem o nich, když se chtěl učit jezdit můj chlap.

Jela jsem s tím na nějakých koních někde a moc o tom po chvíli nevíte. Hloupé to je, když chcete koni něco sdělit špičkou nohy, to překáží. Vyžaduje to oprostit se od jízdárenského drilu minulého století “špičky ke koni”. No a nešteluje se to nijak, nasadí se to na třmen a pak se s tím už nehýbe. Doporučuji podle velikosti nohy vyzkoušet, kolik místa potřebujete před třmenem, umím si představit, že některé ty košíčky budou malé, tj. budou vás nutit mít nohu ve třmeni opřenou v nepříjemném místě. Možná varianta “spíchneme si doma z biothanového vodítka” není úplně od věci…

Napadá mě, že by s nimi mohla mít zkušenost Arbora, vytrvalci s nimi jezdí hojně.

Arbora
Arbora (313 příspěvků) 30.04.2024, 08:22:43 xxx.xxx.131.15

Tie samo-domo mi neprídu úplne safe, videla som aj nejaké sťažnosti, že cez to špička prebehla. Ja už veľmi nejazdím, skôr občas, ale po rôznych strmeňoch v rôznych cenových kategóriách už fakt nič iné, než Zaldi na nohu nechcem. Pasuje mi aj na obyčajné wintec strmeňové remene. Pôsobia masívne, ale sú ľahučké a fakt príjemné, nekole to oči ani v drezúrnom sedle, alebo som si zvykla, no. https://www.mikyfarm.cz/Jezdecke-trmeny-ZALDI-d544.htm

Tieto plasťáky sa dajú namontovať aj na bežné strmene. https://www.mikyfarm.cz/Bezpecnostni-Kosik-do-trmenu-d457.htm 

Ale, čo sa týka rôznych boľačiek, tak mám úbytok chrupavky v bedre a s tým spojené bolesti v SI, tak na to mi je celkom jedno, aké strmene mám. Skôr mi tam príde rozhodujúce pohodlnosť chodov konkrétneho koňa. A krok je fakt trápenie, vychádzky v tempe sú pre mňa menej bolestivé. Dosť mi pomohli rehabilitácie, condrosulf a to, že som prestala behávať po asfalte. 

Saga
Saga (346 příspěvků) 30.04.2024, 09:32:51 xxx.xxx.167.183

Arboro, díky moc za tip! Ty Zaldi vypadají opravdu luxusně, zároveň robustně i měkce. Líbí se mi. Musím o tom popřemýšlet a kdyžtak si je budu přát k narozeninám, můj furt neví co koupit, tak tohle by se hodilo😉!

efe
efe (1107 příspěvků) 30.04.2024, 09:36:59 xxx.xxx.199.5

Ráno opět rehabka a zblbla jsem to - hamstringy mám cajk, mě zlobí nejvíc kvadriceps. Takže opět fasciální uvolňovací technika (velká ňamka, kdo nemusíte, tak to nepodstupujte), tejpy, cvičení a pak úleva. Zítra chci jít zase jezdit, tak jsem zvědavá na čtvrtek… Nohu mám samou modřinu, jak kdyby mě doma řezali…

kometa
kometa (4388 příspěvků) 30.04.2024, 09:44:57 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 29.04.2024, 20:25:51

můžou být hamstringy(zvenku dvouhlavý stehenní)nebo peroneální svaly. hamstringy ovlivňují i 4hlavý sval stehenní…

Se přidám se svým m. piriformis…😉

kometa
kometa (4388 příspěvků) 30.04.2024, 09:47:43 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 30.04.2024, 08:22:43

mám úbytok chrupavky v bedre a s tým spojené bolesti v SI, tak na to mi je celkom jedno, aké strmene mám. 

Vítejte do klubu!😟 Já už na koně nelezu, hlavně s ohledem na ně. Že jsem bolavá já, si zvykám. Ale nemusí trpět i to zvíře, že jo. Aby na sobě mělo zatuhlého jezdce.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 30.04.2024, 11:04:42 xxx.xxx.198.226

No ještě že k těm doktorům a chiro nechodím, a tak utěšeně nevím, co mi všechno je.

Náš obvoďák je se vším rychle hotový - “jo tak vás bolí záda? A na jak dlouho chcete napsat neschopenku?”, když jsem po něm chtěla nějaké řešení, pravil, že sedavé zaměstnání a věk, a že je to normální, že si mám zvykat 😀 Vyřízeno, hotovo. Takže já mám to štěstí, že vím, že nic nevím 😀

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 30.04.2024, 12:36:47 xxx.xxx.251.2
Saga:

Bassrock a při rychlejším tempu třmeny neztrácíte? Já osobně mám taky raději delší, právě kvůli kotníkům a kolenům, ale prostě ztrácím je, což mi nepřijde bezpečné. Když jsem jezdila pod trenérem, tak mě za tohle často káral, že mám moc dlouhý řemeny, a že v kroku dobrý, ale pak už blbý, u mě měl už tenkrát pravdu, teď jsem si na jeho slova po letech vzpomněla.


Neztrácím, já jsem tak zvyklá, vždycky jsem jezdila s delšími třmeny a s věkem je prodlužuji. 

Když jsem před cca rokem po dlouhé době byla pod dohledem trenérky, na její popud jsem si třmeny zkrátila, že prý to bude lepčí … no krok ještě jakžtakž, i když mě lehce trnulo v kotníku, ale v klusu jsem měla pocit, že mě to vystřelí kamsi do vesmíru a ve cvalu jsem v rámci sebezachování třmeny vykopla a jela bez 🙂 

Prostě starýho psa … 😀

Hledám foto, ale zjišťuji, že nemám moc jezdeckých fotek, což je možná dobře.

Tahle je dva roky stará, od té doby mám ještě o díru delší třmeny.

Obrázek
kometa
kometa (4388 příspěvků) 30.04.2024, 13:10:22 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 30.04.2024, 12:36:47

Já taky přešla na stará kolena ne drezúrní třmeny. Protože přesně - v těch krátkých bych vypadla.

Horsana
Horsana (648 příspěvků) 30.04.2024, 13:36:31 xxx.xxx.19.71

Som chorá, zase, takže nevládzem ani čítať, písať…ale, endoskopia bez vyšetrenia vzduchových vakov, u bieleho koňa s krvácaním z nosa v anamnéze je veľmi, veľmi odfajčená robota. Možno vetka zabudla zavádzač. Ale…soryjako , celé zle 👎  Ale tak ak má 24, na niečo umrieť musí, len by u toho nemuseli byť deti, ak by mu tam rupla karotída, lebo budú potom musieť vyhľadať odbornú pomoc . A možno ešte 10 rokov požije 😀

Flóra má vred na rohovke, nah…sme nejakí chorí a rozbití všetci doma. 

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 30.04.2024, 14:58:57 xxx.xxx.198.226

No právě, možno ešte 10 rokov požije… 

Ale včera bylo vedro a sucho a on chrčel i když jsem ho zaváděla z výběhu k přístřešku (nervyyyy, protože co kdyby po mně něco chtěliiii), tak třeba se během léta zjistí, že to nedá ani takhle s flákořením po výběhu, a bude vyřešeno.

Mno jo, a pak máte věřit veterináři. Fakt nemám čas se mezitím stát kua odborníkem na úrovni MVDr. na všechno… 

Xerxova
Xerxova (799 příspěvků) 03.05.2024, 21:18:08 xxx:xxx.6fb:5ac0

jdu se sem zeptat - věřím, že mi vysvětlíte chování koníků.

Byli jsme na dovolené v Chorvatsku - cesta po městech i přírodě. V národním parku Severní Velebit jsme byli na výletu, zhruba ve výšce 1550 metrů nad mořem. Je to turistická oblast, lidi nejsou výjimeční, bylo to na dohled od jediného parkoviště v oblasti. Na stráních se páslo stádo koní - měli dost velké rozestupy, klídek, pohoda. Pastvu prokládali žraním zbytků sněhu (to měli s Yodou společné). Když jsme s Yodou vyrazili po široké cestě (byl v klidu a na vodítku), začali se koně stahovat k nám. Nepřišlo mi to jako zvědavost (koneckonců lidí, kteří byli na dohled před námi si nevšímali), ale ani jako vyslovená hrozba. Yodu jsem obloukem odvedla z cesty, vyhnula se dvěma dalším příchozím (byli krásní všichni), Pepa v klidu zvládl průchod stádem po cestě… a tak nějak smírně jsme se rozešli. Oni spásat rašící orchideje před kapličku sv. Antonína a my nahoru na vyhlídku. Při návratu koníci byli padlí… relaxovali, jako by je někdo vzal kulovnicí …

Zvědavost??, demonstrace síly a velikosti??… proč lezli dogounovi před nos??

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (149 příspěvků) 03.05.2024, 22:09:29 xxx.xxx.95.109

Já   bych řekla,  že  zvědavost.  Vždyť  Yoda si tam kráčel  jako koník a vy byla jen podkoní😉. U nás  to funguje podobně,  jak jsou barzojíci velicí,  tak když jdeme kolem ohrady s koníkama nebo kravičkama  co je neznají tak všichni hrrr na čumendu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.