Aktuálně: 4 831 inzerátů175 293 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

O všem a o ničem :)

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 12:10:42 xxx.xxx.198.226

Perlička - vetka se mě po prvním ohledání koně ptala, jestli mám nějaké vete vzdělání… Jsem po ní házela odbornými termixy 😀 já to normálně nedělám, ale já si zaboha nemohla vzpomenout v těch nervech, jak se některé věci řeknou česky, no… 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 26.04.2024, 06:40:49 xxx.xxx.198.226

Canka pravidelně píše na kočičí témata, takže ta je přítomna. Rif i Slonovi jsem psala, že jsme se přesunuli, ale asi nemají zájem. Koně tu byla, ale asi ji to tak nezaujalo. Mnoho uživatelů jsem už zapomněla.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.04.2024, 14:00:45 xxx.xxx.22.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.04.2024, 06:54:27

Tak jasně. Já tady jsem taky především proto, že práce🙂 jakmile skončí šichta, většinou se zastavím tam s desátou večer 😀

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 26.04.2024, 14:25:29 xxx.xxx.198.226

Tak nějak… včera jsem se dotarabila domů po půl deváté, v devět jsem usedla k večeři - jabko a čipsy, po desáté jsem se našla ležící spící v těch čipsech, tak jsem se odvalila oblečená na postel.

Ve čtyři  jsem se vzbudila (nevědouc, kolik je), vyhnalo mě to na záchod, tak jsem se tedy převlékla do spacího, a když jsem se po půlhodině převalování podívala z okna a zaregistrovala počínající svítání, vzdala jsem to a koukla na hodinky. No a pak jsem šla dopsat informace o startovném a vete podmínkách na web k závodům. A zapomněla jsem napsat hasičům, že přijdem vozit na čarodějnice. Už jsem si nastavila budíka, že se mi to večer připomene. Doufám, že v osm už budu doma (zasmějeme se spolu…).

Dneska jsem z SVS vymámila telefonicky měsíc a půl po odeslání datovkou (ještě že ty datovky máme, co já bych bez nich dělala, nejspíš už měla dopis s rozhodnutím v ruce….) veterinární podmínky, a na obec poběžím v pondělí už pro jistotu žebrat s papírem v ruce, aby mi dali urychleně dobrozdání, protože pochopitelně třicet úředních dní už fakt na vyřízení nemáme. Tralala. Co jsem si to zase na sebe ušila…

Coudas (neregistrovaný) 27.04.2024, 07:49:55 xxx.xxx.120.90
JanaJanaJanaJana:

Hele a úplně jiné téma-co staří znamí uzivatelé canka, koně a další , ti se nějak vypařili! Víte o nich něco? koho ještě postrádáte?


Proč tu nejsem já určitě zdůvodňovat netřeba, jednak mě nikdo nepostrádá, druhak když si i osoba, která mě zná osobně cca 18 let na mě nevzpomíná (vím, radši, já o ní také raději neslyším a nevidím, i když se tomu nelze vyhnout) tak nejsem starý známý 😁

Jen bych ráda reagovala na “útulky a domovy důchodců” pro koně. Díra na trhu to není, lidi nebudou jim nepotřebnému koni platit někde někonu ještě další peníze, právě naopak, ještě jej potřebují zpeněžit. A druhá strana, mnohokrát se již útulky a podobná zařízení prezentovaly nelichotivě, dost špatně se pak takovýto krok dělá. A z osobní zkušenosti hlavně vím, že takováto činnost nikoho nezajímá. Když děláte pro koně, a ne pro lidi, a ještě se neumíte správně prezentovat, neuspějete. Ale kdyby to někoho zajímalo (což nebude, již jsem před časem sem vkládala): https://equichannel.cz/clanky/konska-zachranka/sunset-ranc-co-mi-dali-kone-a-jak-se-jim-to-snazim-vratit

https://sunsetkone.webnode.cz/l/clanek-vysel/

Mějte se. Pa pa 👋

Káťa - Coudas

Anonymní (neregistrovaný) 29.04.2024, 10:03:42 xxx.xxx.178.56
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 27.04.2024, 07:49:55

Ale to je škoda, mně třeba vás číst bavilo a stále baví a to jsem pouze věrný čtenář ne přispěvatel.

Bobca
Bobca (954 příspěvků) 29.04.2024, 11:17:41 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 25.04.2024, 22:31:18

ano,Canka píše na třetí víčko..má toho taky dost,takže sporadicky,ale ozve se😇

efe
efe (1071 příspěvků) 29.04.2024, 11:28:01 xxx.xxx.199.5

Tak zase problém - s mým stárnoucím tělem 😀 jak jsem začala jezdit zase po letech se třmeny, tak mám obr problém s úponama podél pravýho kolene. Jakmile odjezdím, tak se potom dva až tři dny nemůžu na tu nohu postavit, bolí to jaxviň. Mám od fyzio cviky na protahování, uvolňování, masíruju, prodloužila jsem si třmen, nosím bandáž a stejně se zas dneska na tu nohu zvedám jak důchodce… 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 29.04.2024, 11:57:41 xxx.xxx.198.226

Mám zkosené gumy do třmenů, na kolena pro mě osobně největší pomoc… Mám teda ty třmeny zároveň i kloubové, ale myslím, že to zase taková změna není.

Saga
Saga (338 příspěvků) 29.04.2024, 12:12:58 xxx.xxx.167.183

Efe, a já na Vás zrovna o víkendu myslela, když jsem si tak vyklusávala pod lesíkem, jak se Vám asi jezdí? Moje neexistující, leta nepoužívané, jezdecké, ehm “svaly” taky solidně trpí🙄Křeč ve stehně se zase ozvala🙄.Já si zase řemeny musela zkrátit, na anglii jsem je měla na č.7 a na té bezkostře jsem zatím na č.9 a kdo ví, jestli to bude stačit, právě v klusu mi vypadávaly nohy ze třmenů, tže blbě. Ale jinak se připojuji k Buggyře, mám taky kloubové třmeny a taky zkosené gumy a taky si to už jinak nedokážu představit! Jsou celkem robustní. Taky jsem nedávno koukala na YT na video od Equiservisu, kde jezdkyně předváděla třmeny se širokou nášlapnou plochou, to se mi taky hodně líbilo. Zatím měnit nechystám, ale logicky, čím širší nášlapná plocha, tím lepší stabilita a sed. I když samozřejmě uznávám, že to bylo propagační video, ale jako myšlenka dobré.

A tu délku řemenů to chce fakt vychytat, sama to teď řeším, jak jsem přešla z jednoho sedla do druhého!

efe
efe (1071 příspěvků) 29.04.2024, 12:50:50 xxx.xxx.199.5

Třmeny jsou cajk, kdyby ne, měla bych bolavá obě kolena (ale ona to vlastně nejsou kolena). Problém je v jedný mojí noze - mám jí opravdu hodně slabou, vlivem mnoha faktorů, bude si muset holt zvyknout. Plus samozřejmě budu dál pod vedením fyzio cvičit a rehabilitovat. 

Saga: já si právě včera prodloužila třmeny o dírku, že tím pomůžu tý bolavý noze, ale přesně jako Vy, v klusu už jsem třmeny víckrát hledala. Takže se vrátím o dírku zpět. Jinak morgáně je zlatíčko, jen včera jsem musela dvakrát sesedat, protože nám “opravili” mostek přes potůček tím, že na něj z každý strany dali betonový zátarasy a značky s takovým tím výrazným červeno-bílým štráfováním - tak to teda chudinka nedala a odmítla v uličce mezi tím projít. Jinak cupitá jak panenka. 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 29.04.2024, 13:51:24 xxx.xxx.251.2

Mě zase ze zkosených gum ve třmenech bral kotník, a to tak že jsem nemohla chodit. Nejsem nejmladší a musela jsem si najít tu nejlepší variantu - pro mě široké plastové třmeny (vyhovuje mi, že jsou lehké) a dlouhé třmeny. S těmi jsem jezdila vždycky, ale teď jsem ještě o díru prodloužila, a konečně mě nebolí kolena ani kotníky. 👍

Jen tedy na huculici vypadám trochu směšně, ale to je mi fuck 🙂

Saga
Saga (338 příspěvků) 29.04.2024, 13:56:40 xxx.xxx.167.183

Efe, držím palce! Já už taky tak nějak cítím, že to není jako ve 20ti😏Všechno mi déle trvá, každé bebí dýl rozcházím a hlavně ta hlava…ta hlava plná odpovědnosti, co když mě kobylka setřepe, já zdechnu a kdo se o ní o chuděrku postará, že jo😄? Ne, já vím, mám dost😄, ale fakt si říkám, jak by to bylo jednoduchý nechat mozek ve stáji a jet jen tak free? Nicméně musím uznat, že moje cobka je jak sousedův Zetor, soused ho taky na podzim šoupne do kopřiv, na jaře ho “najde”, naleje do něj naftu, nakopne a jede😄. Tohle zvířátko jsem taky na jaře našla, nacajkovala, sedla a jela, jako kdyby to dělala každý den. Je neuvěřitelná, jak si všechno pamatuje! Pobídku na klus jsem jí učila v listopadu a na jaře nakluše hned na první dobrou, kdybych neztrácela ty třmeny a nemotala se jak hadr na holi, mělo by to styl, i když klus má fakt krutej, horší než moje předchozí chlaďaska😄. 

My jsme měly jenom střet s cyklistou, který byl chudák tak zděšený, že slezl z kola a kolem nás hezky potichu proťupkal, jako kdyby tam ani nebyl😂, nutno dodat, že to bylo na dost blbým úzkým místě. A pak střet s mršinou srnky, která neměla hlavu a už lehce zaváněla, to bylo napřed jako, to je v poho, mršina nééé, to znám nééé? Pak zavál větřík ten šílenej puch do kobylího perimetru a už tomu lezlo očičko a mělo to arabský předky, někde, asi…😄Je to sranda s nima!

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 29.04.2024, 13:57:56 xxx.xxx.198.226

Já si nelením délku třmenů měnit i během vyjížďky, protože mám jednu nohu “kratší” (fyzio už mi vysvětlila, že mám hejčmo pánev a jak si ji sama můžu srovnat), a ta “delší” noha si stěžuje. Tak prodloužím, aby si to odpočinulo, pak zase třeba na cválání nebo větší terén zkrátím 🙂

Saga
Saga (338 příspěvků) 29.04.2024, 14:01:59 xxx.xxx.167.183

Bassrock a při rychlejším tempu třmeny neztrácíte? Já osobně mám taky raději delší, právě kvůli kotníkům a kolenům, ale prostě ztrácím je, což mi nepřijde bezpečné. Když jsem jezdila pod trenérem, tak mě za tohle často káral, že mám moc dlouhý řemeny, a že v kroku dobrý, ale pak už blbý, u mě měl už tenkrát pravdu, teď jsem si na jeho slova po letech vzpomněla.

Saga
Saga (338 příspěvků) 29.04.2024, 14:10:01 xxx.xxx.167.183

Tak to já bych musela pokaždý dolů z koně, koupila jsem si tu bezkostru totiž schválně tak, aby měla řemení schovaný v sucháči pod bočnicí, tže ze sedla upe nevím, to bych nedala a pak hledat nástupní místo je taky blbý.

Buggyro a neměla by Vám tu nerovnost nohou dát do cajku ta dornovkářka? Aspoň ta moje tedy ano a díky ní vím, že nohy mám stejně dlouhý, celkově i ta záda se mi teď drží👍.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.