Aktuálně: 4 849 inzerátů175 233 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

O všem a o ničem :)

Saga
Saga (338 příspěvků) 22.04.2024, 12:33:05 xxx.xxx.167.183

Horsano, chytím se té poslední věty, dvou vět -  "Neviem, či je to o úplne plemene. Čomu nerozumiem a čomu sa vyhýbam, to sú echt super špica športové kone, ale na tom som ja nikdy nesedela a nikdy ani nebudem".

Co se týče echt sporťáků, mám to úplně stejně, ale u mě je to mým založením, a já to vím. Nemám touhu vyhrávat, nejen u koní, ale celkově v životě, jsem absolutně nesportovní typ, těmto koním nemám co nabídnout, proto jsem je nikdy v životě ani nevyhledávala.

A co se týče plemene, tak u mě je to v podstatě to nejdůležitější, a to podle čeho jsem vybírala své současné koně. Měla jsem kritéria tak konkrétní, že jsem díky nim hledala dlouho a vybírala opravdu z mála. Blbý je, že nejsem tak úplně Kellnerka, takže když je člověk ještě svázán rozpočtem, a k tomu má zcela konkrétní představu, co ano a ne….

Jsou typy plemen, které absolutně nesnáším, a to podotýkám, že žádný kůň mnou neoblíbeného plemene, mi nikdy nijak neublížil. Jakože bych měla špatnou zkušenost s jedincem a převedla to na celé plemeno, to ani náhodou. Nedokážu to nijak vysvětlit, proč to tak mám, ale mám to tak v sobě “odjakživa”. Takže u mě zcela jednoznačně plemeno hraje velkou roli, zvlášť pokud se jedná o typického příslušníka plemene a ne křižovatku, očekávám prostě jistý plemenný standart. A jsou plemena, co nenaplňují to co chci, už jen ze své podstaty, a proto v jejich vodách nelovím. Výjimky jsou samozřejmě všude.

Saga
Saga (338 příspěvků) 22.04.2024, 12:37:56 xxx.xxx.167.183

Horsano díky! Aviril mám doma v lékarničce, celou lahvičku! No tak tohle by mě ani nenapadlo použít, kdybyste to nenapsala! Hustý, tak to můžu vyzkoušet prakticky okamžitě👍A ta objednávka to kdyžtak jistí!

Saga
Saga (338 příspěvků) 22.04.2024, 12:42:41 xxx.xxx.167.183

A na cobí kosmetiku jsem se ptala přímo chovatelky, když jsem kobylu kupovala, ale ona design a look koně nějak nehrotila, tže tam jsem se prostě nechytla no…

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 22.04.2024, 12:45:43 xxx.xxx.198.226

Jinak si myslím, Sago, podle různých reakcí na různých diskusích, že žlutého konce bílého ocasu se prostě nezbavíte. To není jen tím vnějším zašpiněním, ale i tím, jak stárne ta žíně, někde to snad i bylo v nějakém článku popsané. Jde to vybělit jen vybělujícími šampony, a to ti vystavovatelé říkali, že používají fakt jen před tou výstavou, protože předpokládají, že je to nějaké chemické svinstvíčko…

My máme vyzkoušené na poníky akorát ty kondicionéry, to jsme čučeli, když jsme je před výstavou umyli, druhý den ten ocas projel tím hřebenem sám, když jsme začesli hřeben do ocasu, tak sjel vlastní vahou až na zem skrz žíně, to jsem ještě neviděla, takže efekt fantastický. A to ti shetlandi mají žíně jak dráty, no však to znáte.

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 22.04.2024, 12:57:24 xxx.xxx.51.17

Saga- mno, tak ja by som si teda dobrovoľne nevybrala nič, čo má miesto hlavy kýbel…kladrubák (wtf??), lipicán (s teleskopickým okom), celkovo kočiarové kone, frízy (brrrr).

A potom prišiel Garoník a bolo to jasné, že hucul forever 🙂 Ale furioso, shagya, trakéni- no problem, len to treba aj živiť, veľké to je, občas náročnejšie na údržbu, na priestor, na všetko.

Saga
Saga (338 příspěvků) 22.04.2024, 13:04:02 xxx.xxx.167.183

Buggyro, díky, tak tohle jsem třeba taky nevěděla! Doposud jsem měla koně s tmavou kůží a tmavou srstí a normálním ocasem😀, nyní mám poprvé strakoše a s růžovou kůží a čistě bílým ocasem, tak se furt učím, a poprvé v životě bojuju se zelenými fleky, no a s tímhle. Ten kondicionér objednám. Jo, a žíně máme taky jako dráty🙄, na tohle je zlatá mini, ta má jemňoučkou srst, hřívu i ocas, tu učešu normálně lidským hřebínkem a vypadá jak princezna❤️na tom flekatým kolohnátovi by si člověk zlomil ruce, obě😄.

Saga
Saga (338 příspěvků) 22.04.2024, 13:12:55 xxx.xxx.167.183

Místo hlavy kýbl😄😄nene😄😄!

“len to treba aj živiť, veľké to je, občas náročnejšie na údržbu, na priestor, na všetko”

Tohle bylo taky jedno z mých velmi podstatných kritérií, mám malé stáje, malý výběh (necelý 1HA), velkou část sena si dělám ručně na hrabích, zbytek dokupuji. Tže celkem logicky si prostě nepořídím kombinaci vysoké hubené ČT + kladrubák, protože by mi ani neprošli dveřma do stájí, neotočili by se v boxe, výběh by sežrali do měsíce a mojí peněženku nejspíš taky. Potřebovala jsem něco snadno krmitelného, co je tučné i ze vzduchu, skladného, tak že když mě to nas*re, narvu to do kufru od Octavie, zavřu ho a čus bus😄

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 22.04.2024, 13:18:49 xxx.xxx.251.2

Kondicionér funguje!

Quacula má též hustý ocas (ne tedy jako cobka) a když nastříkám, projede jím hřeben jak po másle. A taky vydrží aspoň do druhého dne se nezašmodrchat. Zkoušela jsem pár typů a nejlíp vychází poměr cena kvalita z Decathlonu. A teď jsem koupila od Elliotu v nějaké akci na otevírání showroomu HorsandMe a taky to vyšlo fajn a funguje.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 22.04.2024, 13:26:23 xxx.xxx.251.2

Jinak k těm tygrům a grizzlyům - ona mi je kobyla ukazuje, když  jedeme navečer a jak je ten prakůň s prapudy tak je jí jasné, že navečer má být koníček ve stádě, pač vylézají právě ty bestie šavlozubé a samotnou šedivou kobylku by si rády daly na svačinku 🙂

Takže jak se sluníčko kloní k západu, je směrem domů rychlý krok 😀

Ad kopce - u nás je to přesně opačně, máme tu dost prudké strže, huculice svižným krokem sejde dolu, rovno za nosem, a dole si dá gáblík, pač čekáme na plnokrevnici, co jde “krůček za maminku…” 

Když jde bez jezdce, jde cik cak, jednu část pastviny mají do rokle, sleduji je ve volných chvílích a všichni huculové chodí cikcak, plonokrevnice dolu nechodí a klusačky tam občas seběhnou a je to o strach, aby si nezlámaly nohy.

Miluju, když můžu sedět v ohradě a sledovat jak si žijí svým životem, bohužel ne vždy mám na to čas a když čas mám, tak se občas vzepře Piraňa a vloží se do poklidné idyly 🙄 

anekapace (neregistrovaný) 22.04.2024, 13:39:02 xxx.xxx.49.20

Jeden z našich koní má brutálně těžký ocas a také jsme si všimly, že se s ním neumí ani ohnat po hmyzu, jak je těžký. Tak jednou dvakrát do roka protrháváme. Umyjeme, rozčešeme, dáme balzám a pak to prostě litá a dokud to není normální stav, kdy při sraní může ocas přizvednout a kdy se může ohnat po mouše, tak rveme. 🥴 

Anonymní (neregistrovaný) 22.04.2024, 13:48:40 xxx.xxx.49.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 22.04.2024, 13:45:31

Tento bazmek. Lze googlit pod názvem protrhávací kartáč. 

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 22.04.2024, 13:50:05 xxx.xxx.198.226

Anet, nezkoušeli jste místo toho prostříhat nebo proholit, jak tu padlo? Mně to protrhávání ohonu přijde nějak drastickééé 😀 Ještě tak na hřívě, kde se koně různě hryžou (ehm, hřebci/valaši…), drbou se o to, válejí se tím po zemi a tak, ale protrhávat ocásek, s tou heboučkou kůžičkou na té kelce, to si nějak neumím představit… jak to koník snáší? Jako asi to přežijou, taky si naši občas vyškubnou žíně třeba při drbání ocasu nebo ve sněhu si celý pramen klidně vyškubou přišlápnutím, ale to je “škub a jdu”…

Anonymní (neregistrovaný) 22.04.2024, 13:51:58 xxx.xxx.49.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.04.2024, 13:50:05

Nic na to neříká. 🫣 

Prostě češeme a češeme a postupně je z toho kotrče ocas. 

Saga
Saga (338 příspěvků) 22.04.2024, 13:52:44 xxx.xxx.167.183

Aha, díky, já mám něco podobného na kočky, páč jsem dříve měla dlouhosrsté, vůbec jsem netušila, že to jde použít i na něco jiného než na kočičí srst! Dneska je to tady pro mě den plný objevů😄! 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 22.04.2024, 14:37:28 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Tento bazmek. Lze googlit pod názvem protrhávací kartáč. 

Obrázek

Jo táák, tak to jo, já myslela, že to protrháváte klasicky po pramenech.

efe
efe (1071 příspěvků) 22.04.2024, 15:22:01 xxx.xxx.199.5
Anonymní:

Tento bazmek. Lze googlit pod názvem protrhávací kartáč. 

Obrázek

To jsou trimovací hrabičky na psy. Tedy můžete hledat i pod tímto názvem ;)

Anonymní (neregistrovaný) 22.04.2024, 16:22:41 xxx.xxx.49.20

Na foto vlevo stav , použitelný,. 😆 Jinak přes zimu to bývá peklo, neuzvedne ani ocas, natož kryt deky. Rozepnout zapínání zadních nohou je nejnechutnější činnost, co vás za zimu potká. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.