Aktuálně: 4 807 inzerátů175 557 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Husa v ohrožení

Anonymní (neregistrovaný) 21.07.2023, 09:09:47 xxx.xxx.17.40

Ten bazének je hezký, ale má vysoký kraj. Byl by pro psy, ale já je beru do sadu, muž tam tak trochu načerno zvětšil meliorační příkop a udělali jsme hrázku, takže vznikl šikovný tybníček. V tomhle počasí je to fajn.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 21.07.2023, 09:15:54 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.07.2023, 09:09:47

Ahá! to by mě nenapadlo, že ten vyšší okraj by mohl být problém, myslela jsem si, že by si popolítli. No ale pokud mají svůj vlastní rybníček, není co řešit. vlastně naopak, protože to mi nedošlo, že oni by tu vodu asi zaneřádili, žejo? Myslím trusem.

kometa
kometa (4285 příspěvků) 21.07.2023, 09:18:57 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Ahá! to by mě nenapadlo, že ten vyšší okraj by mohl být problém, myslela jsem si, že by si popolítli. No ale pokud mají svůj vlastní rybníček, není co řešit. vlastně naopak, protože to mi nedošlo, že oni by tu vodu asi zaneřádili, žejo? Myslím trusem.


To si pište! To kdysi taky někdo položil dotaz, jak zařídit, aby mohl mít v rybníčku (takovém tom igelitovém) současně rybičky a kachny. Odpovědi ho nepotěšily. Ono z těch ptáků to prostě padá průběžně.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 21.07.2023, 09:23:45 xxx.xxx.226.6
kometa:

To si pište! To kdysi taky někdo položil dotaz, jak zařídit, aby mohl mít v rybníčku (takovém tom igelitovém) současně rybičky a kachny. Odpovědi ho nepotěšily. Ono z těch ptáků to prostě padá průběžně.


Jojo, pták nemaje estetického cítění, nedumá nad tím, kde si má ulevit, abych tak citovala profesora mého muže, když probírali na stavárně nějaký rekonstrukce, či co.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (603 příspěvků) 02.08.2023, 07:36:37 xxx.xxx.230.181

Zdravím😀. Tak jsem uvažovala, že  Gustíka vycvičím na zahradníkova pomocníka. Jako kontrolor kvality mé práce, se osvědčil. Nicméně, jinak je to zahradní škůdce a žere okurky😜.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (603 příspěvků) 02.08.2023, 20:18:13 xxx.xxx.230.181

Copak já, já se snažila babičce vysvětlit, že díky mému pečlivému vedení, Gustav přesně odhadne kolik plodů je schopen keř okurky uživit. Nicméně ta dobrá stařenka vypadala, že nepřetáhne berlou jen Gustíka, ale i mne. Tudíž v zájmu mém, Gustíkově a klidu mé tchýně, jsem byla nucena výcvik ukončit

Obrázek
Espiro
Espiro (355 příspěvků) 03.08.2023, 07:43:49 xxx.xxx.207.140

A povězte, pročpa vám choť vlastně přinesl do kuchyně miniGustíka? Jako dárek? Nebo nějaký přebytek od souseda? Jak se tohle pěkné koexistování vlastně přihodilo?

A babičku musíte upozornit, že radši pár pěkných okurek, než spousta nedomrlých, aneb probírka muší být.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 03.08.2023, 13:00:33 xxx.xxx.62.226
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 03.08.2023, 07:43:49

No, Gustav Husák je plánované house. Můj muž totiž toužil po labutěti, které si ochočí a bude u nás bydlet. Za dlouhých zimních večerů u posilujících nápojů, samozřejmě nesmírně zdraví a kondici všeho druhu podporujících, aspoň tak mi to vysvětluje, plánovali se sousedem loupežnou výpravu za účelem získání labutího vejce. Na moje námitky, že labuť nedá vejce dobrovolně, my vysvětlili, že jsem škarohlíd a oni prošli vojenským výcvikem. Ano, vliv krev posilujících nápojů byl znát.

Gustík se mi jevil jako rozumný kompromis, ke kterému jsme nakonec oba dospěli. Nicméně je mi zdůrazňováno, že má krátký krk. Já na to říkám, že to vynahrazuje originální osobností.😜

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 03.08.2023, 13:06:42 xxx.xxx.207.140

Tak to jsem vám letos z jara mohla labutě obstarat. Nebožátko opuštěné jsem našla na rybníku, kde pár vyvedl osm mladých. Ti najednou nikde nebyli, jen jedno ochmýřené mládě tam opuštěné zůstalo. Po poslední zkušenosti se “záchranou” tří labuťat jsem to už neřešila a nechala to přírodě. 

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 13:24:57 xxx.xxx.62.226
Espiro:

Tak to jsem vám letos z jara mohla labutě obstarat. Nebožátko opuštěné jsem našla na rybníku, kde pár vyvedl osm mladých. Ti najednou nikde nebyli, jen jedno ochmýřené mládě tam opuštěné zůstalo. Po poslední zkušenosti se “záchranou” tří labuťat jsem to už neřešila a nechala to přírodě. 


Tak příště😀 . Jak znám svého muže, labuť má u nás střechu nad hlavou připravenou.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.08.2023, 00:36:26 xxx.xxx.33.59

Ať žije Gustáf Husák,  ať žije Gustáf Husák! Na hrad!

😀 Nebo aspoň teda do toho skleníku! 😀 😀 

Já se nebojím toho, že se chlapec nakonec tim zahradníkem nevyučí! 😀

eena
eena (176 příspěvků) 04.08.2023, 10:57:39 xxx.xxx.231.241

Aj my sme mali Gustíka (a Matildu) - ochočených mojkáčov. Synovi spávali s hlavou na jeho kolenách - chodili za ním lepšie ako psy. Gustíkovi som vyliečila hnusne hnisavé oko (veterinár radil sekeru) - obetavo si nechal oko umývať a mastiť … Vysedeli a odvodili si 8 húsat. Fungovali ako hlásiči pohybu na dvore. Bohužiaľ ich púť na tomto svete ukončila líška - dodnes na nich spomínam. Záhradníci tiež boli - hlavne milovníci kvetín - do plaču mi bolo , keď mi za pár minút bez dozoru zlikvidovali celú hriadku nádherne rozkvitnutých gladiol - už nikdy som také nemala… Ale veeeľmi sme ich mali radi. Tak vám fandím nech gustík robí radosť dlhé roky!

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 08.08.2023, 15:59:10 xxx.xxx.120.100

Loni jsem měla také takového Gustika,poslední vylíhnuté house, už mimo plán..také jsme si s ním užili, byl sám a také rozmazlený 😀..dostal se na chov k husickám k hodné pani chovatelce..husy jsou prostě boží 😂😄

Moje hejno🤗

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 09.08.2023, 14:30:28 xxx.xxx.226.6
drvodelkafialova:

https://www.youtube.com/shorts/nloz6Jo5-Aw


😂

Drvodělko, viděla jsem to nejdřív bez zvuku a šla to pustit doma drahé půli s dovětkem “Vy muži jste škodolibý cynici. Jen chlap takhle ”mučí" zvíře." 😀  a pak jsem uslyšela, jak megaškodolibě se panu Husákovi smějete Vy. Máte ščestí, že to neslyšel Milouš Jakeš!

Boží vídejo, a jak si Harrison Ford hoooonem pospíchá pro plyšouna, aby mu ho soudruh Husák nesebral 😂

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 09.08.2023, 14:31:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 08.08.2023, 15:59:10

Ančovičko, ach, máte krásný husy! Já vim že závist je hroznej hřích, ale nemožu si pomoci. Husy nikdá mít nebudu a tak jen ne tiše, vůbec ne tiše, ale nahlas záááávidim!

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.