Aktuálně: 1 908 inzerátů282 967 diskuzních příspěvků20 165 uživatelů

Psi v médiích

Xerxova
Xerxova 01.06.2026, 08:10:00 xxx.xxx.81.94
Buggyra:

To byla legionella, ne? 


nebyla, je to nějaká jiná mrcha - loni zemřel na Slovensku nějaký chlapec - a v tom Ústí to tenkrát dlouho byla záhada, na kterou se nemohlo přijít…

Zrzavci
Zrzavci 01.06.2026, 08:15:13 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.06.2026, 08:01:56

Ne- e, to byl nějakej mnohem horší sajrajt a napadalo to mozek

Zrzavci
Zrzavci 01.06.2026, 08:32:40 xxx.xxx.226.6

Ronja a Ph

dík, tak améba to byla. No a tak prostě nemůže to něco takovýho být? Píšou v závěru článku o mělkých vodách, potok mělká voda je, teď bylo na květen takový nepřirozený vedro, že to mohlo třeba klidně nějakej takovej i jinej sajrajt aktivovat.

Ph (neregistrovaný) 01.06.2026, 08:32:58 xxx.xxx.85.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.06.2026, 07:48:10

Neblaznete.  Jsme v zajeti sveta, ktery je postaveny na sireni poplasnych zprav…

Buhvi, jak to s temi psy bylo. Ale je o cem psat, tak se pise. A jak je videt, trochu paniky to zaselo 😇

kontaminovana voda by mela trochu jine nasledky nez jen dva psy.

Zrzavci
Zrzavci 01.06.2026, 09:01:28 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 01.06.2026, 08:32:58

No já si taky říkám, ale zas jestliže se vyskytnou takhle na třech místech podobné věci, tak ne panika, ale za zamyšlení to stojí. Nemíním nikam nechodit plovčit, to ne. Jen mě to zajímá

Ph (neregistrovaný) 01.06.2026, 09:03:38 xxx.xxx.85.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.06.2026, 09:01:28

za me je mnohem pravdepodobnejsi, ze napr. poslali do vody ustvane, prehrate psy 

Ph (neregistrovaný) 01.06.2026, 09:05:15 xxx.xxx.85.238

tady v Praze ze vypustil nekdo do potoka septik

spis nez bakterie a jeste ze ta sama na dvou mistech a takova, co potrebuje k zivotu vodu teplou 35 st

Zrzavci
Zrzavci 01.06.2026, 09:26:13 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 01.06.2026, 09:03:38

Vidíte, to mě nenpadlo, ale…….A myslíte, že by to na druhou stranu nenapadlo i veterináře? Ten potok , to zní logicky, že by tam vypustil někdo sajrajt. Kde bylo to třetí  místo?

Ph (neregistrovaný) 01.06.2026, 10:24:39 xxx.xxx.85.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.06.2026, 09:26:13

ale napadlo  to i vety - nekde jsem to cetla 

Zrzavci
Zrzavci 01.06.2026, 10:37:27 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 01.06.2026, 10:24:39

aha, aha, já to zas tak nesleduju. dík.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta 01.06.2026, 11:26:39 xxx.xxx.250.214

Ono když si to přečtete podrobně, tak to byla prostě chyba na chybu - dnes už by se to asi stát takto nemohlo, ale stejně, no, smutné:

https://hygiena.szu.cz/cz/artkey/hyg-201902-0002_16-obeti-a-16-let-do-objasneni-pripadu-pripominka-nejhorsi-ceske-epidemie-z-koupaci-vody-v-usti-nad-labem.php

Myslím, že už jsem to sem jednou dávala…..tak pokud ano, omlouvám se🙂

Irma19
Irma19 02.06.2026, 08:18:26 xxx.xxx.173.223
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2026, 07:36:23

….Zrovna sem s tím jdu. V podezření jsou bentické sinice, viz výňatek z článku:

Znachor zdůrazňuje, že možné nebezpečí pro psy netkví v sinicích, které si člověk běžně představí jako zelený povlak na hladině vody - ta je v současnosti na Lipně skutečně v dobrém stavu.

Problém leží jinde - v takzvaných bentických sinicích. Tyto organismy se mohou nacházet na dně, v bahně nebo na kamenech, a to i na břehu. „Je to taková nevzhledná hmota, člověka to nezaujme. Může to být zelené, ale i hnědé nebo černé. Psy to ale přitahuje a pak to mohou zkonzumovat,“ říká….

V článku jsou i fotky, jak takové sinice vypadají. Nejdou mi sem vložit v plné velikosti, tak mrkněte tam.

Obrázek
Sarah01
Sarah01 02.06.2026, 10:51:58 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 02.06.2026, 08:18:26

Já jsem to četla, fotky viděla, ale moudrá z toho nejsem. Přesně jak tam píšou, člověka to nezaujme, takže fakt nevím, jestli bych si toho všimla.

Fiona.Praha
Fiona.Praha 07.06.2026, 16:54:53 xxx:xxx.e016:de72

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/od-cervence-musi-majitele-evidovat-psy-jinak-hrozi-vysoka-pokuta-374310?fbclid=IwY2xjawSSZRxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBiUHEzMU5QOVRON1E3Rmljc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHhW1DlfOllvU5HQLrciohC8DTrXmuewQPk6td5UXvVXwfehNJbxMCyEjYjC2_aem_uknXARKXlR0Y2Kw2jHVBHA

Že by začal fungovat centrální registr? 

EDIT: Tak jsem to přečetla, uniká mi smysl. Registrovat budou veterináři za poplatek, který si určí každý vet sám, do registru uvidí vet, policie a obce. Bude se zadávat plemeno, pohlaví, dat.nar, č. pasu, č. čipu a očkování. Já si naivně myslela, že takhle nějak už funguje nějaký registr veterinářů, kam registruje č.pasu a tím info o psovi. Takže budou ty registry 2 a obojí hodí na veterináře? Nebo se jedná o ten veterinární, který se přejmenuje? Jsem z toho Jelena Mimoňa. 🙄 

Sarah01
Sarah01 07.06.2026, 18:04:27 xxx.xxx.162.253
Fiona.Praha:

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/od-cervence-musi-majitele-evidovat-psy-jinak-hrozi-vysoka-pokuta-374310?fbclid=IwY2xjawSSZRxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBiUHEzMU5QOVRON1E3Rmljc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHhW1DlfOllvU5HQLrciohC8DTrXmuewQPk6td5UXvVXwfehNJbxMCyEjYjC2_aem_uknXARKXlR0Y2Kw2jHVBHA

Že by začal fungovat centrální registr? 

EDIT: Tak jsem to přečetla, uniká mi smysl. Registrovat budou veterináři za poplatek, který si určí každý vet sám, do registru uvidí vet, policie a obce. Bude se zadávat plemeno, pohlaví, dat.nar, č. pasu, č. čipu a očkování. Já si naivně myslela, že takhle nějak už funguje nějaký registr veterinářů, kam registruje č.pasu a tím info o psovi. Takže budou ty registry 2 a obojí hodí na veterináře? Nebo se jedná o ten veterinární, který se přejmenuje? Jsem z toho Jelena Mimoňa. 🙄 


Tak to nejste sama, taky tomu nerozumím. Já mám všechny psy registrovaný v NRMZ (národní registr majitelů zvířat), je to nějaký soukromý subjekt, který tady funguje už cca 10 let, možná víc. Dráček už v tomto registru byl, když jsem si ho ve věku 1,5 roku brala, registrovala ho přímo chovatelka. A můj veterinář mi na lístečku dal seznam registrů, kam se při nalezení psa dívají nejčastěji (asi veterináři) a tento byl na prvním místě. O nějakém svém registru vet vůbec nemluvil.

Xerxova
Xerxova 07.06.2026, 19:03:36 xxx:xxx.24c8:d00b

veterináři povinně zatím registrují jen databázi pasů (a zdaleka ne všichni majitelé psů mají pro mazlíky mezinárodní pas, mají i klasické očkovací průkazy a ty registrované nejsou). Takže databáze bude centrální pro všechny psy - nejen s mezinárodními pasy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.