dík, tak améba to byla. No a tak prostě nemůže to něco takovýho být? Píšou v závěru článku o mělkých vodách, potok mělká voda je, teď bylo na květen takový nepřirozený vedro, že to mohlo třeba klidně nějakej takovej i jinej sajrajt aktivovat.
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 01.06.2026, 08:32:58
No já si taky říkám, ale zas jestliže se vyskytnou takhle na třech místech podobné věci, tak ne panika, ale za zamyšlení to stojí. Nemíním nikam nechodit plovčit, to ne. Jen mě to zajímá
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 01.06.2026, 09:03:38
Vidíte, to mě nenpadlo, ale…….A myslíte, že by to na druhou stranu nenapadlo i veterináře? Ten potok , to zní logicky, že by tam vypustil někdo sajrajt. Kde bylo to třetí místo?
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2026, 07:36:23
….Zrovna sem s tím jdu. V podezření jsou bentické sinice, viz výňatek z článku:
Znachor zdůrazňuje, že možné nebezpečí pro psy netkví v sinicích, které si člověk běžně představí jako zelený povlak na hladině vody - ta je v současnosti na Lipně skutečně v dobrém stavu.
Problém leží jinde - v takzvaných bentických sinicích. Tyto organismy se mohou nacházet na dně, v bahně nebo na kamenech, a to i na břehu. „Je to taková nevzhledná hmota, člověka to nezaujme. Může to být zelené, ale i hnědé nebo černé. Psy to ale přitahuje a pak to mohou zkonzumovat,“ říká….
V článku jsou i fotky, jak takové sinice vypadají. Nejdou mi sem vložit v plné velikosti, tak mrkněte tam.
EDIT: Tak jsem to přečetla, uniká mi smysl. Registrovat budou veterináři za poplatek, který si určí každý vet sám, do registru uvidí vet, policie a obce. Bude se zadávat plemeno, pohlaví, dat.nar, č. pasu, č. čipu a očkování. Já si naivně myslela, že takhle nějak už funguje nějaký registr veterinářů, kam registruje č.pasu a tím info o psovi. Takže budou ty registry 2 a obojí hodí na veterináře? Nebo se jedná o ten veterinární, který se přejmenuje? Jsem z toho Jelena Mimoňa. 🙄
EDIT: Tak jsem to přečetla, uniká mi smysl. Registrovat budou veterináři za poplatek, který si určí každý vet sám, do registru uvidí vet, policie a obce. Bude se zadávat plemeno, pohlaví, dat.nar, č. pasu, č. čipu a očkování. Já si naivně myslela, že takhle nějak už funguje nějaký registr veterinářů, kam registruje č.pasu a tím info o psovi. Takže budou ty registry 2 a obojí hodí na veterináře? Nebo se jedná o ten veterinární, který se přejmenuje? Jsem z toho Jelena Mimoňa. 🙄
Tak to nejste sama, taky tomu nerozumím. Já mám všechny psy registrovaný v NRMZ (národní registr majitelů zvířat), je to nějaký soukromý subjekt, který tady funguje už cca 10 let, možná víc. Dráček už v tomto registru byl, když jsem si ho ve věku 1,5 roku brala, registrovala ho přímo chovatelka. A můj veterinář mi na lístečku dal seznam registrů, kam se při nalezení psa dívají nejčastěji (asi veterináři) a tento byl na prvním místě. O nějakém svém registru vet vůbec nemluvil.
veterináři povinně zatím registrují jen databázi pasů (a zdaleka ne všichni majitelé psů mají pro mazlíky mezinárodní pas, mají i klasické očkovací průkazy a ty registrované nejsou). Takže databáze bude centrální pro všechny psy - nejen s mezinárodními pasy.