Aktuálně: 4 870 inzerátů174 736 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Refrakterní průjem

Fikovnice
Fikovnice (4320 příspěvků) 17.11.2023, 11:05:15 xxx.xxx.63.255
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 17.11.2023, 11:03:33

Zrovna jsem se Vás, Horsano, chtěla zeptat. Píšete, že se tedy fekální transplantace u psů běžně dělá…?

Ono u lidí to není žádná novinka…

Edit: Běžně tedy asi ne, ale dělá…?

hmn
hmn (1029 příspěvků) 17.11.2023, 11:13:28 xxx.xxx.8.11

“Upozornil mě, že je to zapeklitej problém a průjmy se často po vysazení Entizolu vracejí. A že jsou i psi, kteří na antibiotikách musejí dožít.”

ano, a proto jsem psa cpala radši tím živočišným uhlím, samozřejmě ne nepřetržitě
(bral atb na uši, po operacích, opakovaně entizol na giardie…..vždy byl průjmový klid, po vysazení návrat)

a jo, klostridie umí prý psa i zabít, tedy ten průjem

na ten průjem také a např. aptus aptobalance

Terven, tak je ona slinivkářka nebo ne, teď v tom mám zmatení…..

Terven
Terven (102 příspěvků) 17.11.2023, 11:23:53 xxx.xxx.110.191
hmn:

“Upozornil mě, že je to zapeklitej problém a průjmy se často po vysazení Entizolu vracejí. A že jsou i psi, kteří na antibiotikách musejí dožít.”

ano, a proto jsem psa cpala radši tím živočišným uhlím, samozřejmě ne nepřetržitě
(bral atb na uši, po operacích, opakovaně entizol na giardie…..vždy byl průjmový klid, po vysazení návrat)

a jo, klostridie umí prý psa i zabít, tedy ten průjem

na ten průjem také a např. aptus aptobalance

Terven, tak je ona slinivkářka nebo ne, teď v tom mám zmatení…..


A tak to já cpu taky všemožný vyvazováky - Enterozoogel, Diar-Vet, Zoolac…potíž je, že ono si to žije svým životem a na ty věci to vůbec nereaguje. 

V srpnu před léčbou Entizolem vyšel náběr na slinivku úplně v cajku. Tudíž teď ve hře není. Jestli někdy byla, to je otázka. Na předchozí veterině jí nabrali tenkrát ne úplně relevantní TLi a ještě k tomu ne nalačno. Na kontrole, kdy už byla lačná, to bylo hraniční. A u nových vetů vyšlo PLI před rokem nepatrně zvýšený, čili ne akutní zánět, ale mírný dráždění.  

Verun
Verun (728 příspěvků) 17.11.2023, 12:07:33 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 17.11.2023, 10:43:07

👍. Ono se mi to u kobyly taky neupravilo hned, po odčervení, zlepšilo se to, ale než se dalo střevo dohromady to trvalo tak měsíc. 

Dromy gastro, Dobromysl…

Edit: co plísně a kvasinky, houby? mohly se v té slinivkové dietě pomnožit, mají rády “cukr”.

Doron
Doron (1823 příspěvků) 17.11.2023, 12:53:03 xxx.xxx.22.203

FMT se dělá i u psů, teď jsem to četla, ale neumím vložit, blbec 😔.

Je na : veterinární - lékaři.cz. Střevní dysbióza ( nejen) u psů…

Kdyste chtěla hodit do googlu.

Píšou, že při chronických potížích se dělá opakovaně .

Terven
Terven (102 příspěvků) 17.11.2023, 12:57:00 xxx.xxx.110.191
Fikovnice:

Já myslím, že pesanka JE slinivkářka. Terven psala, že Viki byla rok na pankreatické dietě a to jí rozhodilo střevní mikroflóru.


Byla rok na pankreatické dietě, ale velmi pravděpodobně zbytečně…nebo aspoň zbytečně po tak dlouhou dobu. Ty potíže, který jsme připisovali slinivce, už byl nejspíš tento problém s přemnoženýma klostridiema. Před léčbou Entizolem měla slinivkovej marker úplně v pořádku. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 17.11.2023, 13:06:46 xxx.xxx.110.191
Verun:

👍. Ono se mi to u kobyly taky neupravilo hned, po odčervení, zlepšilo se to, ale než se dalo střevo dohromady to trvalo tak měsíc. 

Dromy gastro, Dobromysl…

Edit: co plísně a kvasinky, houby? mohly se v té slinivkové dietě pomnožit, mají rády “cukr”.


Jasný, souhlasím, je to ráj pro všechno špatný.  Tenkrát jsem podezírala i giardie, ale vet říkal, že ty by vyhubil ten Panacur. 

Zásilka od Dromy už je na cestě- ne teda přímo Dromy gastro, ale Dromy digestive či jak se to jmenuje a ještě jsem zapomněla, že dávám Yuccu.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 17.11.2023, 16:39:16 xxx.xxx.11.122
Terven:

Díky, jj, já mám taky radši brambory, batáty nebo dýni - na tom frčíme hodně. Nicméně teď jsme ve stádiu, že je úplně jedno, co uvařím. Ono na běžnej průjem to zabírá dobře, ten náš rozbitej mikrobiom je evidentně větší oříšek. Nejsem si jistá, že mu ty sacharidový přílohy dělají dobře - tak nějak obecně. Ale zas mám trochu zábrany průjmujícímu psovi dát nesacharidovou zeleninu, což je třeba kapusta nebo brokolice 🙄

No ale dneska ráno se asi po šesti dnech podařilo moc pěkný 💩…nedovedete si představit ty moje blažený pocity, když to v pytlíku bouchlo o plechovou stěnu odpadkovýho koše 🤣…zvuk z ráje, prostě…kdo nezažil, nepochopí.


Dovedu, Terven, dovedu. A držím palce, ať boucháte co nejvíc. No a nešlo by teda dávat čistě maso a rozvařenou mrkvu, prostě vynechat ty brambory, rýži a tak - když mi kdysi pro Bubinu dochtor dával Hills vet konzervu, říkal, že její kouzlo je v tom, že to je všechno rozmasakrovaný na atom. A na tom jsem já to založila. prvně dostala Bubi čistě jen kuřecí kozénky, do měkka, masakrooozně rozmixovat. Fenka je malá, to půjde i dlouhodobě.  A pak přišla na řadu mrkev a pak ty brambory.

Verun
Verun (728 příspěvků) 17.11.2023, 18:02:36 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 17.11.2023, 13:06:46

když mi psina sežere nějaký fujtajblík nebo máme nějakou dietetickou chybku a kadí bobík v gelové trubičce nebo má regulerní švihuli- 3x za noc musíme ven(opička se zakrývajícím si obličejem) 😉, dostane jednu kapsli Biopronu denně cca 5x za sebou jako štěněti jsem dávala smectu…co jsme si jí dovezli blila a srajdila kudy šla. to jsem měla o ní i strach- …tak jako s miminem…

Terven
Terven (102 příspěvků) 17.11.2023, 20:44:41 xxx.xxx.110.191
Zrzavci:

Dovedu, Terven, dovedu. A držím palce, ať boucháte co nejvíc. No a nešlo by teda dávat čistě maso a rozvařenou mrkvu, prostě vynechat ty brambory, rýži a tak - když mi kdysi pro Bubinu dochtor dával Hills vet konzervu, říkal, že její kouzlo je v tom, že to je všechno rozmasakrovaný na atom. A na tom jsem já to založila. prvně dostala Bubi čistě jen kuřecí kozénky, do měkka, masakrooozně rozmixovat. Fenka je malá, to půjde i dlouhodobě.  A pak přišla na řadu mrkev a pak ty brambory.


Díky, paní Zrzavá, díky. Jasně, že to půjde dlouhodobě…ono to jde dlouhodobě. Ony ty kuřecí nebo krůtí kozénky  vyjdou levněji než veterinární dieta - 370g konzervička stojí stovku a pokud bych krmila výhradně toto, pěkně by se to prodražilo. 

Během dne už jsme nebouchaly, ale naštěstí ne proto, že by to byla zase hora slizu 😄 Kadila v přírodě, ale i tak jsem si vylovila z brašny brejle a zkontrolovala jsem konzistenci klacíkem 😉

Pokud to před spaním nepokazí, dnešní den bude opravdu významnej. A nebudu od těch příštích dnů nic očekávat, už tolikrát se mi to vymstilo. Eliška Vafková z psího hospicu Dejte nám šanci, napsala včera na fb profil bombastickou větu - nejlepší citát, kterej jsem kdy četla - “Život není o čekání, až přejde bouřka, ale o umění tančit v dešti.”

Jo a včera večer jsem jí rozpustila ve vodě tyhle probiotika - dal nám náš vet. Už v září před Entizolem jí to zastavilo průjmovou epizodu, dneska taky. Pokud se potvrdí, že to není souhra náhod, budu ten preparát milovat.

https://www.zverokruh-shop.cz/kocka/domaci-lekarna/protexin-profesional-plv-10x5g/zbozi/vet00698

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 17.11.2023, 21:35:05 xxx.xxx.124.42

To je dost zajímavé, že na zastávku stačila jedna bakterie.
(Hodně jí tam je, ale stejně.) Fortiflora byla taky taková. Ona je to ta psí nejhlavnější bakterie, myslím. Je ve fermentovném jídle. Není to ta v kysaném zelí? 
Kdybyste si chtěla počíst, od poloviny stránky jsou užitečné věci, nějaké další bakterie a bylinky, čemu se vyhnout,
…mraky čtení. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 17.11.2023, 21:43:16 xxx.xxx.110.191
megi-the-pes:

To je dost zajímavé, že na zastávku stačila jedna bakterie.
(Hodně jí tam je, ale stejně.)


Nevylučuju, že je to souhra okolností.  Anebo prostě poslední kapka. 

Ale mimo jiné - ve Forti flóře, která má poslední dobou fakt dobrý reference a veti ji doporučujou (vč. dr. Štourače) je ta samá - jedna bakterie.

Edit. - koukám, že jste to zeditovala 😀

Terven
Terven (102 příspěvků) 17.11.2023, 21:47:06 xxx.xxx.110.191
megi-the-pes:

To je dost zajímavé, že na zastávku stačila jedna bakterie.
(Hodně jí tam je, ale stejně.) Fortiflora byla taky taková. Ona je to ta psí nejhlavnější bakterie, myslím. Je ve fermentovném jídle. Není to ta v kysaném zelí? 
Kdybyste si chtěla počíst, od poloviny stránky jsou užitečné věci, nějaké další bakterie a bylinky, čemu se vyhnout,
…mraky čtení. 


Díky za ten odkaz - jsou to moje oblíbený stránky a nemohla jsem je dohledat.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 18.11.2023, 08:31:07 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 17.11.2023, 21:47:06

Nemáte zač. Já jiný totiž neznám. 🙂
Něco od Protexinu jsme dávali předchozímu psoj, možná pastu… a jednou jsme to u vet vykoumali pro želvu. To byl prášek. A Fortifloru samozřejmě všici doporučují, protože ProPlan. 🙂 Ale ono to vážně funguje a zlo z toho žádný. 
Ale mi to přišlo teda děsně zajímavý, jak to popisujete, jak to pomohlo takto… rychle? A když to přeženu, tak to pomohlo třeba stejně jak “léky”. 
Možná bych šla teď po stopě tudy - které potraviny ještě jdou a pomoct střevu (nemyslim pejskovou) dát se dokupy. Ono se tam porůznu dost zmiňuje ta poškozená výstelka. 
A teď si teda vymyslim úplně kravinu, ale představa… jede papání hrubé… a dělá to ještě horší. A to by mohl být důvod, proč hladká kaše funguje. No a taky to není tolik práce trávit. Ale fakt jsem si to teď totálně vymyslela. Co já vim, co ten vlak do střeva veze.

kometa
kometa (4216 příspěvků) 18.11.2023, 08:45:39 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.11.2023, 08:31:07

V podstatě by to tak mohlo fungovat. Že se žaludek tolik nenadře a pošle do střeva tu správnou kašičku.

Na druhou stranu - poškozená výstelka střeva - vnímám jako sníženou schopnost trávení  a vstřebávání. Neboli, i kdyby udělal žaludek všechno správně, tak to nebude fungovat.

Takže vlastně nevím. Je to složitý. A taky bych šla metodou funguje - nefunguje.

Vzpomněla jsem si na epizodu z jedné knížky Geralda Durrella - kdy vyléčili žaludeční vředy u pandy klasickou dietou - tvaroh a vejce. Žádný bambus.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.