Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Refrakterní průjem

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 21:13:16 xxx.xxx.110.191
Plaka:

Byla by to zvláštní náhoda. Spíš mi to přijde jako společný jmenovatel. Stres dokáže se psem udělat divy, Vořech blahé paměti toho byl ukázkovým přikladem. Tak ať se Vikina brzo srovná a nejedete zase stejnou trasu. Přístě lepší tam být s ní, mmchodem, nějaký pamlsky nepovolený od paní asi fenka dostat nemohla?


Myslím, že nemohla, ale i kdyby - jak už jsem psala, není to náchylný na nepovolený pamlsky. Ona v podstatě nebyla na dietě. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.12.2023, 21:18:28 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 21:13:16

Ale bavíme se o stresový situaci. Kdy by na imaginární pamlsek mohla fena ohledně trávení zareagovat jinak… Toz drzim palce, at to ho.no brzy zase “cinká”. 🙂

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 07.12.2023, 21:19:36 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 07.12.2023, 20:51:02

Ta Vaše hnědulka má teda věci. Bělouš by Alavisu Calming sežral celej pytlík kdyby mohl, ale stresař je taky, má to v sobě furt a asi už to tak zůstane a taky bych řekla, že ze stresu má rychlejší střívka a tím pádem 💩 měkoně. Na stříhání jsem s ním, beze mne by byl hromádka neštěstí a asi i bez uší, páč má tendence cukat z paniky. 

Terven fakt to zkuste domluvit a být tam s ní při tom stříhání, však se tyhle různé stresy s věkem zhoršují, to si myslím. A Vy s ní chodíte co 2 měsíce, co si pamatuju.

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 21:20:59 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 07.12.2023, 21:08:34

To jo, to Čikina měla po příchodu z útulku stejně. Střídající se normální stolice, průjem s krví a tvrdý šutry. Srovnalo se to Probicanem a úplně barfem. 

A pak se to začalo vracet. Bylo to na bednu, ale shodou okolností naši noví veti otevřeli u nás ordinaci a zachránili nás. Čikině Entizolová kúra zabrala a hlavně jí asi zabrala kastrace z jinýho důvodu. Ty trávicí problémy se jí rozjížděly hlavně při faleškách. 

Vikiny případ to nebude, ta mimochodem nehárá - to nevím , jestli mám řešit, zeptám se veta. Odjakživa hárá po 10 měsících, mívala to přesný jak švýcarský hodinky. Teď to vypadá, že si to protáhla na rok. Jestli to nemůže být tím, že jí teď odpadla Čikina jako konkurence? Nevím…každopádně normálně hárala celý ty 4 roky před Čikinou. 

A přes všechny ty zádrhely je čilá, hravá, má fůru energie. 

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 07.12.2023, 21:25:31 xxx.xxx.179.11

Jo a neblízala nebo dokonce nežrala sníh? To může způsobit i gastritidu, nachlazení a pak tedy i průjem třeba. Rýmy byste si ani nemusela všimnout, mají to oblíznutý v cuku letu. Není nastydlá?

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.12.2023, 21:28:20 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 21:20:59

Ale to s háráním je velmi významná info. Sono neuškodí. Vše je spojené se vším, u fen tuplem.

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 21:55:21 xxx.xxx.110.191
Vahine:

Jo a neblízala nebo dokonce nežrala sníh? To může způsobit i gastritidu, nachlazení a pak tedy i průjem třeba. Rýmy byste si ani nemusela všimnout, mají to oblíznutý v cuku letu. Není nastydlá?


Nastydlá není, sníh bych řekla, že nežere, oblízat něco na sněhu určitě mohla. Nikdy tedy nebyla na sníh háklivá a taky si myslím, že by se to projevilo dřív…sníh už máme skoro tejden. Ale samozřejmě, možnost to je. 

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 08.12.2023, 07:32:02 xxx.xxx.207.140

Nezapomenu, jak jsme s Panem Psem jeli na dovolenou přes celou republiku. Cestování neměl rád a byl z něj na nervy. Po příjezdu následovaly tři dny takových průjmů, jaké jsem u něj ještě neviděla. Pak se to uklidnilo, jenže za další tři dny přišla cesta domů…

Ano, stresík to dokáže velmi spolehlivě. 

Verun
Verun (728 příspěvků) 10.12.2023, 10:15:31 xxx.xxx.220.12

…i když nebožka stříhání měla ráda, nikdy jsem jí tam nenechala samotnou, paní s tím neměla nikdy problém, hodinu jsme prokecaly a všichni byly spokojení….kdyby tam byla sama, musela by mít náhubek, a “viset na šibenici”. a pak čekat v kleci 😲, to je pro psa jako kdyby každej čtvrt rok chodili čerti….

Připomíná mi to dráždivý tračník u lidí.

Kilian
Kilian (969 příspěvků) 10.12.2023, 10:24:44 xxx:xxx.ba59:2f4c
Verun:

…i když nebožka stříhání měla ráda, nikdy jsem jí tam nenechala samotnou, paní s tím neměla nikdy problém, hodinu jsme prokecaly a všichni byly spokojení….kdyby tam byla sama, musela by mít náhubek, a “viset na šibenici”. a pak čekat v kleci 😲, to je pro psa jako kdyby každej čtvrt rok chodili čerti….

Připomíná mi to dráždivý tračník u lidí.


…..ja když jsem na stará kolena nnechala strihal jorkovou,ctak vždycky s ní, střihačka s tím neměla problém a UA byla v klidu vo sectam děje….protože i strihačka nemusí mít svůj den, může tam mít agresivnější psa, dlouhé čekání v kleci, prostě jsem byla v klidu, popovidala si a pak spokojeně dom….

Terven
Terven (102 příspěvků) 16.12.2023, 22:15:22 xxx.xxx.110.191
Verun:

…i když nebožka stříhání měla ráda, nikdy jsem jí tam nenechala samotnou, paní s tím neměla nikdy problém, hodinu jsme prokecaly a všichni byly spokojení….kdyby tam byla sama, musela by mít náhubek, a “viset na šibenici”. a pak čekat v kleci 😲, to je pro psa jako kdyby každej čtvrt rok chodili čerti….

Připomíná mi to dráždivý tračník u lidí.


Nevím, jestli jsem to psala nebo ne…nechce se mi rolovat…

Já jsem právěže k téhle střihačce přešla poté, co jsem neudělala dobrou zkušenost s jedním salónem…už je to dááávno, to byla Vikina ještě malá. Postěžovala jsem si kamarádce a ona mi dohodila tuhle paní s tím, že klidně můžu být u stříhání, nebude problém, je to její dobrá známá a další mý kamarádky sousedka. 

Takže jsem u stříhání bývala s Vikinou, celou dobu jsme kecaly, Vikina si to úplně neužívala, ale nic hroznýho se nedělo. Pak přišel covid, ani nevím, jestli stříhání psů bylo legální nebo ilegální, paní souhlasila, že mi Vikinu ostříhá, ale nechala jsem jí tam samotnou. Neměla jsem s tím problém, paní jsem už znala…no a po covidových opatřeních už jsme tu moji přítomnost u stříhání neobnovily. Náhubek mít nemusí, nekouše, v kleci nečeká, paní tam klec ani nemá. Beru si ji rovnou ze stolu, trvá to cca 45 minut, posledně 30. Stříhají nasucho, bez koupání…nemyslím si, že se jí tam děje něco zlýho, ona se takhle klepala, i když jsem tam bývala. 

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 17.12.2023, 08:42:33 xxx.xxx.179.11

Terven, co takhle zkusit dávat občas do misky maličký kousek ananasu, podle toho, co zrovna v misce je? Ten přeci pomáhá s trávením, mimo jiné a psi ho  můžou (individ. vyzkoušet). Bez toho středu ananasu, ten se dávat nemá. Já občas dávám k tučnějšímu žvýkacímu masovému pamlsku kousek sušeného ananasu bez cukru a jiných blbostí (od Grizlyho), ale fakt maličko a můj cíťa to snáší dobře. Syrový ananas jsem zatím nezkoušela. 

Je to jen nápad…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.