Aktuálně: 4 871 inzerátů174 737 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Refrakterní průjem

L.S. (neregistrovaný) 21.11.2023, 06:03:32 xxx.xxx.76.57
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 20.11.2023, 20:57:15

No, koukala jsem ,že ta “stará Smecta” už se nevyrábí  a dělají jen ochucenou.

Jani, ty dáváš normálně tu pomerančovo-vanilkovou? Já bych z toho umělýho sladila měla strach. 

Někdo tu psal Degan - ten kolie vůbec nesmí, je na zakázaných latkach (kvůli MDR). 

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 21.11.2023, 08:53:00 xxx.xxx.8.54
L.S.:

No, koukala jsem ,že ta “stará Smecta” už se nevyrábí  a dělají jen ochucenou.

Jani, ty dáváš normálně tu pomerančovo-vanilkovou? Já bych z toho umělýho sladila měla strach. 

Někdo tu psal Degan - ten kolie vůbec nesmí, je na zakázaných latkach (kvůli MDR). 


To jsem byla já s tím deganem a omlouvám se, to jsem netušila, že kolie ho nesmí. Ze sladidla bych strach měla taky, protože přikladně xylitol je pro psy jedovatý

L.S. (neregistrovaný) 21.11.2023, 09:32:20 xxx.xxx.225.15
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 21.11.2023, 08:53:00

No, Degan obsahuje Metoclopramid, který je dokonce  přísně zakázaný .( v červené - viz přiložený letáček) 😥

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4320 příspěvků) 21.11.2023, 11:10:29 xxx.xxx.63.12
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 21.11.2023, 09:32:20

Milá L. ;-), metoklopramid je prokinetikum, ale není jediné na trhu. Já vůbec netuším, zda by to Tvému pejsovi bylo k užitku a zda by tedy mohl jiný preparát. Více můžeme později soukromě…

efe
efe (1062 příspěvků) 21.11.2023, 11:18:53 xxx.xxx.199.5

Ad Smecta: taky jsem vždy u psů používala proti blití, je to prostě jíl, který zklidní žaludek, naváže na sebe srágory a vyvede je ven z těla. I já, když je mi hodně těžko od žaludku, popř. se mi vrací šťávy apod. si jí dám a to je okamžitá úleva.

Ale ano, Enterozoogel je v podstatě to samé s tou výhodou, že nemá chuť. 

L.S. (neregistrovaný) 21.11.2023, 11:57:00 xxx.xxx.76.57
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 21.11.2023, 11:18:53

U nás Enterozoo gel vůbec nezabírá (a že už ho sežral na kila). I teď ho dávám, kupuju rovnou vždycky ten big pack. 😥

Ještě mě napadl Sanofor, je přírodní rašelina to stejný jako jíl, nebo je to něco úplně jiného? 

L.S. (neregistrovaný) 21.11.2023, 11:59:52 xxx.xxx.76.57

Dokonce při hledání všeho možného i nemožného na mě poslední dobou vyskakují reklamy na Vitestin. Nemáte s tím někdo zkušenost? Původně pro lidi a teď udělali veterinární řadu. 

Co jsem koukala, má to být čistě přírodní, bylinné složení, ale to složení neuvádějí (asi výrobní tajemství), to ve mě teda moc důvěryhodnosti nevzbuzuje, hlavně na to nejsou (krom reklam výrobce a jedné zaplacené zpěvačky, co to propaguje asi formou nějaké placené spolupráce) vůbec žádné dohledatelné reference. 

kometa
kometa (4216 příspěvků) 21.11.2023, 12:55:30 xxx.xxx.224.101
Vahine:

Degan by na tohle nepomohl? Zvyšuje motilitu žaludku i tenkého střeva. Zeptejte se na to.

Popisuju výše u mého bělouše


Nebo nějaké jiné prokinetikum? Ganaton?

Terven
Terven (102 příspěvků) 21.11.2023, 20:43:16 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 21.11.2023, 11:59:52

Hele, já jsem si ten Vitestin vygůglila -budu litovat, páč na mě teď bude vyskakovat možná i z lednice 🤣

asi bych do toho nešla. Takových přírodních zázraků je fůra - tady by mě teda spolehlivě odradila formulace, že přesné složení je výrobním tajemstvím 🙄.

U těchhle volně prodejných přírodních preparátů nemusí být garantovaná účinnost, stačí nezávadnost. 

U nás teda - 🙏🙏 už pátej den luxusní 💩….ale říkala jsem si, že pokud by ty problémy trvaly, fakt bych zkusila nějakýho léčitele nebo šarlatána, protože často ty zapeklitý neřešitelný problémy jsou celostní a přes bednu - lidskou i psí. Říkala jsem si, že bych třeba vzala Vikinu někam, kde v životě nebyla, aby zažila něco, co v životě nezažila…prostě rozbít ten stereotyp, ve kterým to nefunguje. 

Jinak mi vet říkal, že Enterozoo, živočišný uhlí a Smecta je v podstatě to samý, stejnej princip…doporučil mi cokoliv z toho, ale fungovalo nám to jenom v dobách, kdy ty problémy nebyly tak urputný. Teď, po Entizolu a před Protexinem ne. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 23.11.2023, 08:01:44 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 20.11.2023, 12:35:18

No vsak ja pisu ze nejsem nikterak povolana radit 😀 Je jsem si tak vzpomnela na nase bajecna mlada Dudlikovo leta a jsem rada, ze ted uz mam doma zravce, pac nezravci jsou peklo. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 27.11.2023, 20:22:03 xxx.xxx.110.191

Nesměle hlásím, že u nás už jedenáctej den učebnicová stolice. A stalo se to po prvním podání Protexinu jako mávnutím proutku. Takže teď ten preparát prostě budu milovat 🥰…pravda, časově se to shoduje i s dobou, kdy jsem si vylila srdce na Chovu zvířat, takže začnu milovat i Chov zvířat 😄

Co se týče krmení, už trochu vystrkuju růžky - do vařenýho bramboru míchám strouhanou syrovou mrkev, drcený čínský zelí, strouhám syrový jablko. Zkusila už jsem i tučnější věci- sušený srdíčka, vajíčko, do misky kapu olej. 

Jenom se bojím vysadit ten Protexin (opice zakrejvající si oči).

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 20:30:52 xxx.xxx.110.191

Éhm, ehm…posledně zabralo napsat na Chov zvířat, tak to zase zkouším 🙏

Přesně po 21 dnech ukázkových bobků je to dneska zpátky. Nejdřív v předsíni blitek - tím to posledně začalo taky - a pak x neforemných stolic s hlenem.

Během těch 21 dnů nebylo nic problém, žrala vařený krůtí, kuřecí, hovězí, rybu…jako přílohu dýni, brambor, batát, výjimečně vločky, zeleninu vařenou, syrovou strouhanou mrkev, banán, jablko. Vše v pohodě. Ráno do žrádla jablečná vláknina od Dromy, Pangamin, zpočátku i Forti flóra- ke konci už jsem ji vysadila. Po večeři náš zázračnej Protexin. 

Mám pocit, že ty průjmy nikdy nejsou následkem nějaký konkrétní dietní chyby. Už jsem říkala i vetovi, že mám pocit, že je úplně jedno, co do ní hrnu- ať už potravu nebo léčiva, že si to žije svým životem. Výjimka je asi ten Protexin, ten 2x úžasně zafungoval. 

Ale třeba Enterozoo mi přijde, že na to nemá vůbec žádnej vliv - a furt mi ho všichni doporučujou. Anebo i různý ty veterinární pasty - Diar Vet, Zoolac…

Jediný, co mě napadlo a vrtá mi to v hlavě - když se jí vrátila srajda po vysazení Entizolu, bylo to následující den po stříhání v salónu. No a včera byla taky na stříhání 🤔

Ona se toho hodně bojí, vždycky se tam klepe, tolik se neklepe ani na veterině.

Přitom máme hodnou paní na stříhání, jezdíme tam léta, doporučila mi ji kdysi kamarádka právě proto, že jsem neměla úplně dobrou zkušenost s prvním salónem.

Zpočátku jsem bývala u stříhání celou dobu s ní, pak přišla covidová opatření, začala tam zůstávat sama - neviděla jsem v tom problém, měla jsem s paní stříhačkou výbornou zkušenost.

Jenže Vikina holt je jinýho názoru, do hlavy jí nevidím. Nechce se mi věřit, že by se tam k ní chovaly ošklivě - je tam momentálně paní i s dcerou, obě pejskařky, znají nás, my známe je.

Tak jestli je možný, že stres nabourá imunitu a mrchy klostridie najednou mají navrch…nebo nevím 🤔 

janaa
janaa (383 příspěvků) 07.12.2023, 20:50:18 xxx:xxx.69eb:a506
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 20:30:52

To si piš,že se průjem může rozjet stresem,zvlášť když je to zažívání nabouraný

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 07.12.2023, 20:51:02 xxx.xxx.242.84

Terven, my neřešíme průjmy, ale reaguji na ten podnět, že by mohl být naučený “nerv”. Naše hnědá na jaře po operaci brala dost léků a vitamínů, nechtěla je normálně sežrat, takže prstem do krku. A vypěstovala si dávicí reflex. Dnes bere Alavis calming, který prý psi jedí jako pamlsek. No, prdlajs, nejí to. Takže zase do krku. A stačí, že jí dáme přičichnout k sáčku a aniž bychom se jí dotkli, začne dávit.

A to stříhání - stříháme doma. Holky jsou už tak uvolněné, že u toho většinu času pohodlně leží a chrápou. Nahlas. 

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 20:55:25 xxx.xxx.110.191
janaa:

To si piš,že se průjem může rozjet stresem,zvlášť když je to zažívání nabouraný


Ráda bych tomu věřila, aspoň bych měla příčinu…

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.12.2023, 21:08:00 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 07.12.2023, 20:30:52

Byla by to zvláštní náhoda. Spíš mi to přijde jako společný jmenovatel. Stres dokáže se psem udělat divy, Vořech blahé paměti toho byl ukázkovým přikladem. Tak ať se Vikina brzo srovná a nejedete zase stejnou trasu. Přístě lepší tam být s ní, mmchodem, nějaký pamlsky nepovolený od paní asi fenka dostat nemohla?

janaa
janaa (383 příspěvků) 07.12.2023, 21:08:34 xxx:xxx.69eb:a506

Když jsem si brala 14ti letou labinu z útulku,tak tam průjmovala echt celou dobu,co byla v kotci. ZDravotně prověřená zkontrolovaná,nebyl důvod. I vet to přikládal stresu. U mě do týdne bylo po průjmu


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.