Aktuálně: 4 884 inzerátů174 974 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Chov bez UV

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 08.12.2023, 23:47:08 xxx.xxx.205.61

Místo abyste se chytla za nos, když radíte blbosti…tak se urazíte.

Takže  bude jen dobře, když se nebudete vyjadřovat k věcem, o kterých ani netušíte, že  netušíte . …

Pandinus
Pandinus (139 příspěvků) 11.12.2023, 10:32:01 xxx.xxx.161.10
Anonymní:

Pandinus citace: .."Jasné, jenže třeba u těch ptáků a želv jsou ty granule (to samé vodní či suchozemské želvy) naprosto zbytečné, je to opravdu komerce a využití u lidí, kterým to někdo nabulíkuje, že bez toho nepůjdou “do toku, přepeření, nesnesou, nebudou žít dlouho atd” - ptáci, případně je tím přesvědčí k chovu a koupi něčeho, s čím se nechtějí s*át - granule pro ty želvy, aby si panáček nešpinil ruce masem, žížalami, nedrtil šneky, nekrájel rybky…"*** Milý pane, nevíte úplně dobře, o čem mluvíte. Za A) granule pro želvy - pro vodní možná máte pravdu, to neumím posoudit, ale pro suchozemskou želvu čtyřprstou, kterou máme v bytě ve městě, jsou zelené granulky naprosto vyhovujícím doplňkem stravy, když nejde jít ven pro pampelišky - déšť, zimní období, nebo když zkrátka není čas. Želvák je má moc rád, trochu je smočíme, nevím jak bychom si bez nich poradili, jak bychom sušili pampelišky a lisovali 😁 Za B) chovám už dlouho papoušíčky (Forpus Forpus) a dlouho jsem hledala směs, kterou by jedli a nevybírali, jako pralesní papoušci by měli jíst ovoce a hmyz a jen málo semen - ukažte mi směs, která by vyhovovala? Nebo kterou bych si měla sama umíchat? Takže kupuji směs semen doporučenou klubem Forpus a jsem šťastná, že se na trhu objevily Granule přesně pro ně, které splňují požadavky na ovoce i hmyz a zlepšilo se jejich opeření i nálada. O hnízdění neusiluji, mám je jako mazlíky. Co se týká ovoce, tak mi ho odmítají jíst, vyzkoušené různé druhy i způsoby.  Zdravím a příště nepaušalizujte svoje názory tím způsobem, že se někdo nechce s něčím s*rát apod. 


Nějak nechápu proč bych měl krmit nějakou náhražkou,  protože venku prší, je chladno, horko nebo se mi nechce?? Nic ve zlém, ale tak to prostě je. Jakákoliv granulovaná strava není plnohodnotná, je to víc nebo méně přiblížení se nějakým složením a to ještě bez specializace na konkrétní druhy. Bohužel to, že zvířata něco žerou neznamená, že je to pro ně dobré. Jsou celé statě o tom, co se přidává/přidávalo do granulí kupříkladu psům, aby je hltali na kila atd. Svého času sem viděl dokument, jak se takhle přilepšovalo kupříkladu solí..

Stvořit směs pro ptáky na “míru” je řekněme daleko jednodušší, přesto když vidím klasické směsi běžně dostupné v krámech, tak se mi ježí vlasy (teda ten zbytek). Věřím, že profi směsi pro ptáky jsou jinde. 

Trvám na svém, že lidé, kteří využívají směsi mají svoje důvody. Pro mě bylo taky pohodlnější zkrmovat mražené hlodavce, než sem si s tím domrvil chov a vrátil se k původnímu krmení. Jak vypadají želvy čistě krmené jen granulemi všemožných firem mám nakoukáno odsud i ze zahraničí. A upřímně je to přesně o tom co sem psal - že se s tím nechtějí lidi s*át. Napsala jste to sama. Já chodím želvám pro krmení i za deště, pampelišky, jitrocel, vojtěška byla k mání těsně před ním než napadl sníh a to už jen pro tohoroční mláďata, protože dospělci a všecko starší roku zimuje. V noci mě potkáte sbírat rousnice, žížaly, protože je to prostě jiné, než zkrmovat kalifornské žížaly z krámu atd. Kdo tohle z petkařů dělá?? 

Ps: k tomu, že chováte horsfieldku v bytě se vyjadřovat nebudu. Musel bych zase paušalizovat


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.