Aktuálně: 4 796 inzerátů175 927 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Sněhové vločky

balu
balu (1591 příspěvků) 25.03.2024, 07:00:05 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.03.2024, 10:48:48

Proti gustu…  

Já bych nesnesla, aby mi psi chodili rovnou z venku do postele, ani pít ze záchoda (nejen proto, že dávám do mísy takové ty voňavé kuličky, z nichž se do vody vyplavuje chemie, teď aktuálně pěkně modrá), atd.

Ne, že by se mnou pes v posteli nespával, a zrovna velký pes, ale bydlím v bytě, takže byl pes po procházce vždy očištěn - umyté a osušené tlapy a případně i celý podvozek, a měl na posteli svoji deku…

Otvírat dveře si naštěstí neuměli žádní naši psi. Kdyby ano, řešila bych to úpravou - pootočením kliky, nebo jinak, protože to by mi hodně vadilo. 

Každý to holt máme jinak…

Sardullah
Sardullah (1004 příspěvků) 25.03.2024, 07:49:30 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.03.2024, 07:00:05

Tak u ná je to sci-fi, aby byl pes pokaždém příchodu z venku očištěn. V létě máme přes den otevřený barák a psi si chodí jak chtějí a v zimě děláme dveřníky a třeba Matěj, když je Gina na zahradě, tak courá sem tam, dokud mi nedojde trpělivost a řeknu mu, že má smůlu, že už jsem ho byla pouštět asi 6x během 20 minut a že už ho nepustím. Kdybych mu pokaždý měla utírat packy… tak to by měl zaaracha.

Ve své pidstatě psy omezím doma jen když jsou mokří, když zmokli a zmokli hodně, to mají k dispozici jen chodbu.

Jo a do ložnice mají přístup pořád. Daň za to je, že všude, jak v obýváku na gaučích, tak na posteli jsou přehozy a ty defakto furt peru, alespoň mi to tak přijde.

Záchod u nás je teda problém… mám teda normální kliku, ale porouchanej mechanismus, který ani neoprávněně, neboť když se to rozbilo, tak nám to uvěznilo dítě na záchodě, tak jsme prostě paranoidní, aby se to nestalo znovu, aby třeba syn pak nebyl uvězněn 10 hodin, než se vrátíme z práce, takže jdou zamknout, ale když na wc nikdo není, tak si pes může tlapou otevřít. No a tak do záchodě nedávám žádný chemický udělátka co krásně viní a hezky barví vodičku, právě proto, kdyby tam náhodou vlezl pes a napil se. On tam občas vleze Matěj … chlapi totiž zásadně nevyhazují prázdné ruličky od toaleťáku, tak ty si pak bere… jestli se i napije nevím, ještě jsem ho j toho nechytila.

balu
balu (1591 příspěvků) 25.03.2024, 08:09:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.03.2024, 07:49:30

Vždyť píšu, každý to má jinak…

U mamky taky chodili psi a nyní chodí chodka dovnitř a ven aniž bychom čistili tlapy, natož podvozek, protože to jinak nejde, když se žije v domku/chatě na zahradě. V létě je pořád otevřeno a v zimě děláme vrátného, jako u vás. U mamky ale psi nikdy nesměli ani na sedačku. A do postele už vůbec ne. Současná chodka se snaží vpašovat aspoň na tu sedačku, ale zatím víceméně odoláváme. Chodka teď už občas zase spává venku na kryté verandě, má tam pelech. Rozhodnutí je na ní. 

Aluška (neregistrovaný) 25.03.2024, 08:45:49 xxx.xxx.200.75

Mě přinesl v noci Idorek do postele živýho ježka 

orionka-2
orionka-2 (491 příspěvků) 25.03.2024, 09:02:29 xxx.xxx.64.54

Všechno má své pro a proti. Když se staré tetičce zabouchly dveře a ona zůstala bez klíčů na chodbě, stačilo zavolat "zlatíčko, otevři mi" A zlatíčko otevřelo.🙂

Otvírat si umí i můj kocour. Chtěli jsme ho přelstít a otočili kliky svisle. Stejně si otevřel, jen při tom zničil všechny kliky a hlavně jazýčky u zámků, takže čekají na výměnu. Je prostě paličatý a rumploval klikou tak dlouho, až se podařilo.☹️

Doron
Doron (1862 příspěvků) 25.03.2024, 10:14:14 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.03.2024, 07:00:05

Nojo Balu, já bych chtěla mít pořádek jako Vy, ale toho asi nedocílím.😅

Záchod jsem zatrhla, to bylo i na mě moc, já o tom prostě nevěděla, ono je to tady takový opravdu rozlehlý..

Ani do postele psi nesmí ( ovšem mi tam všichni nalezli, když jsem byla nemocná a nemohla se bránit 🤣), ale co je to platný, Fram přijde a položí umolousanou hubu doprostřed peřiny.

Ani otvírat dveře jsem je neučila..

Nainstalovala jsem minulý rok před hlavní vchod sprchu  s vývodem teplé vody, to je docela dobrá vychytávka  když potřebuju psy odbahnit .

A mám v domě dvě místnosti s odděleným vchodem  kde i pracuju, a ty jsou relativně psů prosté , bez ťápot na podlaze a tak..😅

balu
balu (1591 příspěvků) 25.03.2024, 10:20:05 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.03.2024, 10:14:14

Tak v bytě se ten pořádek udržuje líp než v domku, to se nedá nic dělat.

Venkovní sprcha je výborný nápad, občas by se nám na zahradě taky hodila. Ale chodka zas tak moc zaprasená nebývá. Naštěstí. 

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 25.03.2024, 10:33:08 xxx.xxx.226.6

Znala jsem münsterlanda- toho velkého - který bez problémů otevřel - k sobě! těžké venkovní dveře. To jako byl majstštyk. 

Naše Bubi si taky uměla otvírat dveře. Což jsme netušili a zjistili až v momentě, kdy na ni přišla střevní potíž a tak si ze světlé předsíně, kde spolu s malinkým Rumíčkem bivakovali, otevřela do kůchně a jídelny, protože přece v tom humusu nebudou. Pak na ni přišla druhá vlna střevní potíže a tak si otevřela i do obýváku, protože přece v tom humusu nebudou………….. Rumíček byl v tý době opravdu ščenátko a ščenátka běžně moc do obýváku u nás nechodívala, protože tam byl koberec, bez dozoru jen, když  už uměli dobře venčení. No a on měl takovou radost, že si to tam může prošmejdit, že veškerej ten humus tam co? Ano… roznosil. 

Zaplať psí bůh, že do ložnice a pokoje už si to Bubi nestihla otevřít. I tak to na úklid stačilo.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 25.03.2024, 10:35:28 xxx.xxx.226.6

Jinak my ohaříky normoš pro procházce i teď v Domečku taky otíráme, aby se eliminoval bordel z 12 ťapiček psích a 4 kočičích- neb i MOuses se naučil nechat si tlapky otřít. Když je sucho, tak pak si pochopitelně cárají jak se jim zachce, ale v době mokra, bahna, sněhu a plískanic se otírá. Ložnice je naše, tam se nechodí. Mají svůj gauč a k dispozici zbytek Domečku.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 25.03.2024, 10:42:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 23.03.2024, 20:51:21

Taky jsem byla na konferenci o globálním oteplování, a když jsem dojela domů a spala u otevřeného okna, ráno jsem se vzbudila - a čuměla na mě andulka. Přiletěla asi tím oknem, musela někomu uletět, ale s plnou hlavou těch dat, jak týráme planetu, jsem si napoprvé pomyslela, že armageddon je blíž, než si myslíme.

😂😂😂😂😂😂😂

Výborný, Varaxi, výborný. Dík. Jsem po dnešní rozjezdu, kdy jsem chtěla udělat dobrý skutek a jako vždy mi to nevyšlo, něco podobnýho potřebovala 😀

Aluška (neregistrovaný) 25.03.2024, 10:46:41 xxx.xxx.200.75
balu:

Vždyť píšu, každý to má jinak…

U mamky taky chodili psi a nyní chodí chodka dovnitř a ven aniž bychom čistili tlapy, natož podvozek, protože to jinak nejde, když se žije v domku/chatě na zahradě. V létě je pořád otevřeno a v zimě děláme vrátného, jako u vás. U mamky ale psi nikdy nesměli ani na sedačku. A do postele už vůbec ne. Současná chodka se snaží vpašovat aspoň na tu sedačku, ale zatím víceméně odoláváme. Chodka teď už občas zase spává venku na kryté verandě, má tam pelech. Rozhodnutí je na ní. 


Mám otevřeno celou noc od dubna do listopadu, abych nemusela v noci dělat vrátnýho. Za dveřma mám stabilně položenou starou osušku, aby si aspoň trochu osušili tlapky, když třeba zrovna prší 🙂. Peřiny ráno vyklepu z okna 😀

balu
balu (1591 příspěvků) 25.03.2024, 11:10:40 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 25.03.2024, 10:46:41

My, teda mamka, mívala v létě taky otevřeno celou noc, kdysi. Ale od té doby, co se do chaty začaly stěhovat myši, to už tak mamka nedělá. Přes den je otevřeno, v noci ne. Chodka ani v noci není zvyklá chodit sem a tam z venku dovnitř a opačně. Ani kavkazanky to tak nedělaly, buď se spí doma nebo venku. 

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 25.03.2024, 11:21:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.03.2024, 11:10:40

No myši jsou taky důvodem, proč nemáme ani přes den úplně otevřeno v tom pravém slova smyslu. Ve dveřích je síť  a já dělám vrátnou (bez utírání těch ťapek, když je sucho)

Myslíte -otázka tak nějak do pléna-  že přes den se tam myš nepropašuje? nemám s tím zkušenosti a tak radši preventivně to řeším sítí.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 11:32:48 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.03.2024, 11:21:35

Nám se k domu stahovaly tak od srpna, ten poslední rok možná od zaří - konce září. Přes den máme taky dokořán okna i dveře, pes by myš zahlásil. Lezly až na zimu, škvírkou pod dveřmi, nějaký rok jsme je tam už neměli.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 11:41:00 xxx.xxx.119.6

Nám pes do postele přinesl jen hovězí kloub vyhrabaný z kompostu, no a pak taková nechutnějši věc, kdy se nám tam několikrát za noc vyzvracel.

Jinak sice tlapy po procházce utírám, ale na zahradě teď máme jen bahno a pes má psí dvířka, takže stopičky doma jsou. Přikoupila jsem tmavší povlečení, na sedačce jsou přehozy, tak dělám, že mě to úplně nebolí. Na léto se těším. Byli jsme zvyklí se nezamykat, ale teď se naučil otevřít si dveře tak, že je chytne za zdobení - začaly nás trochu zlobit, musí se vyloženě zabouchnout, jakmile se jen zavřou, zoubky si poradí.

balu
balu (1591 příspěvků) 25.03.2024, 11:43:18 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.03.2024, 11:21:35

Myslím, že přes den s mnohem menší pravděpodobností. Ale jak se začne stmívat a jak je více k podzimu, tak ta pravděpodobnost roste. Síť nemáme, i když jsme o nějaké pletivové brance taky uvažovali, ale myši dobře šplhají, tak jsme ji zavrhli.

Aluška (neregistrovaný) 25.03.2024, 12:03:34 xxx.xxx.200.75

Mě se dostala letos o vánocích 1 potvůrka do sklepa( asi po 20ti letech ), bylo několik teplých nocí, tak jsem nechala otevřeno. Sežrala půlku jablka, rozkousala pytlík hladký mouky a mladejm 2 peřiny, který mají u mě uskladněný. Třetí den skončila v pastičce. Jinak nikdy nic.

assil
assil (1541 příspěvků) 25.03.2024, 12:06:36 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.03.2024, 11:21:35

Mě myši domů samy nikdy nenalezly, asi tam cejtí psa a kočky, ale kočky je nosí, ale většinou večer za tmy, přes den ani moc ne.

Akorát jednou mi oknem vlezla ještěrka a jednou žába, co vyšplhaly po muškátech. 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.