Aktuálně: 4 934 inzerátů174 256 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Sněhové vločky

assil
assil (1497 příspěvků) 25.03.2024, 14:47:37 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 25.03.2024, 14:43:28

Já jsem mívala na dvoře štěrk, takový malý neostrý, jo částečně se to zadupalo, psi s tím byli v pohodě, ale se sekačkou byl problém když to začalo prorůstat a v zimě se to obvykle shrnulo se sněhem a na jaře muselo dosypávat, tak teď už pár let nedosypávám a mám tam spíš tak udusanou hlínu se sporadickou trávou, ale zarůstá to čím dál víc a je to pořád lepší a lepší.

orionka-2
orionka-2 (470 příspěvků) 25.03.2024, 15:35:56 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

 Buggyro - nad tímhle jsem uvažovala v rámci zařizování výběhu pro slepice, jak dlouho to tak může vydržet?


Slepicím do výběhu pořiďte kopřivy, bršlici, plazivý přísavník tříprstý, kuklík, vrbinu, pěťour a budete tam mít nezničitelné houští - slepice tam budou mít ráj. Jen to musíte uhlídat, abyste toho neměla plnou zahradu.

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 27.03.2024, 08:58:36 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 26.03.2024, 08:26:56

Jj. Nejen neradi, ale i blbe. 
Mamka je na kusu zahrady ma. Psi se tomu mistu vyhybaji. 
Osobne mam pocit ze jak to neni rovne, vzdycky se jim tam propadne nejaka cast tlapky/prstu/neco. Takze pro veterany s artrozou na vsech polamanych prstech nic moc ☹️ 

 

assil
assil (1497 příspěvků) 27.03.2024, 09:02:17 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 27.03.2024, 08:58:36

Jj, právě brácha to má taky u vjezdu, už léta, zarostlý to je hodně a všichni psi se tomu taky vyhýbají, i ti mladí, taky myslím, že je to kvůli tomu, že to prostě ani zarostlé není rovné a těma malýma packama se tam propadají. Lidi mají větší nohu, tak těm to ani nepřijde.

balu
balu (1537 příspěvků) 27.03.2024, 09:24:24 xxx.xxx.152.98

Chodím v botách, ale po štěrku se mi taky nejde úplně dobře. A psům, i s velkými tlapami, se po štěrkové cestě taky nešlo dobře, když mohli, vyhnuli se a šli trávou. 

Fikovnice
Fikovnice (4300 příspěvků) 29.03.2024, 09:47:05 xxx.xxx.62.247
Lenocka:

Nevím proč, ale malá bílá od 3 do cca 6 měsíců úplně běžně vyplivla hračku/ klacek/ kost do misky s vodou, napila se a plavce už tam nechala 😃


Toto dělá Elsa! Ale je to MCO, takže se ve vodě ráchá ráda! Každopádně jakoukoli hračku vezme/ukradne a běží ji hodit do fontány. Pak se nad fontánu nakloní, hračku sleduje a…mňouká. Jako že:"Pojď mi ji vylovit, mně tam omylem spadla!"

Mrcha je to!!!🤣

Stejně jako teď někde tady dal někdo video skopičin koček, včetně pomalého posouvání předmětů někde na polici, až spadnou na zem. To mi dělají mladší dva, hlavně teda Kuky. Pomalu posouvá, pak shodí na zem…a pak na věc na zemi zírá a zírá, jako by chtěl, aby vylevitovala zase nahoru!😂

Sardullah
Sardullah (967 příspěvků) 29.03.2024, 10:20:20 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 29.03.2024, 09:30:16

No tak zaplať pánbůh, že jsem generace X…se kterou se nikdo moc necrcal. A tak jsme asi takoví zocelenější. Že si řekneme…bóže, aby se ti mladí nezbláznili, vždyť oni se hroutí z každé maličkosti…a nám to opravdu přijde jako banalita a maličkost…

 Nemohla jsem se hroutit z toho, že mi někdo pošle nevyžádanou explicitní sexuální fotografii…protože mě kdyby chtěl někdo poslat nevyžádanou sexuální fotku, tak by to musel vyfotit foťákem na film, ten vyvolat, vyrobit foto, dát do obálky, koupit známku a zjistit si mojí adresu, kam to poslat…

Sociální sítě nebyly…takže informace se šířily ústně a nebo telefonicky..ale žádné sms, pěkně se muselo do aparátu mluvit. Asi mi přijde, že tím, že jsme neměli počítače, konzole a pod. ..televize většina lidí ju, ale tam dávali povětšinou prdlajs, tak jsme víc lítali po venku a byli jsme tedy asi lépe socializovaní, museli jsme umět komunikovat napřímo.

A co mi přijde asi nejvíc, že mezi dětmi nebyly tak markantní rozdíly…jako jasně, někteří byli víc oblečení z tuzexu, někteří to kompenzovali oblečením, které nakoupili v Maďarsku….ale celkově to nebylo ták do očí bijící. Někdo měl walkmana…ale defakto všicí jsme měli stejnou značku, protože jiný se za komančů sehnat nedal…akorát se to lišilo barvou…a solidárně jsme půjčovali těm, kteří žádnej walkman neměli…akorát teda s požadavkem, že nám pak koupí baterky a pokud ne, tak hlavně NEPŘETÁČET. 

Prostě, že jsme jako děcka nedělali nějaký rozdíly…já jsem dítě bohatých rodičů a ty jsi socka, ale spíš to bylo o tom, jestli je dotyčnej kámoš a nebo jestli je to “debil”.

Jako jasně…dneska jsou ty možnosti někde jinde…dneska by naše generace mohla říct…na co vy si stěžujete, můžete cestovat, kam se vám zachce, můžete studovat v zahraničí…a ty technologie, co všechno je možné, to jsme si za mlada ani neuměli představit a žijete v demokracii…..ale stejně jsem teda ráda, že jsem vyrostla ve své době, teď mi to přijde šílený…jak můj syn rádoby vtipně říká “no jo…máma se narodila ve století páry..” (no neměla jsem mu vykládat, že když jsem byla malá, tak běžně jezdily parní lokomotivy a ne jako dnes, že je to atrakce)…

Fikovnice
Fikovnice (4300 příspěvků) 29.03.2024, 10:22:07 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.03.2024, 10:20:20

Nám se říká generace X? To ani nevím…

Já od Daji převzala výrazivo “fosil”, moc se mi to zalíbilo!🤣

Sardullah
Sardullah (967 příspěvků) 29.03.2024, 10:27:49 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Toto dělá Elsa! Ale je to MCO, takže se ve vodě ráchá ráda! Každopádně jakoukoli hračku vezme/ukradne a běží ji hodit do fontány. Pak se nad fontánu nakloní, hračku sleduje a…mňouká. Jako že:"Pojď mi ji vylovit, mně tam omylem spadla!"

Mrcha je to!!!🤣

Stejně jako teď někde tady dal někdo video skopičin koček, včetně pomalého posouvání předmětů někde na polici, až spadnou na zem. To mi dělají mladší dva, hlavně teda Kuky. Pomalu posouvá, pak shodí na zem…a pak na věc na zemi zírá a zírá, jako by chtěl, aby vylevitovala zase nahoru!😂


Stejně jako teď někde tady dal někdo video skopičin koček, včetně pomalého posouvání předmětů někde na polici, až spadnou na zem.

Jako mě by opravdicky zajímalo proč….jako snad i pochopim polici…kočka tam chce mít volnej průchod, tak shodí předměty na ní…tak naše vina, na polici by měl být max připevněný kobereček, aby to kočandě na hladkém povrchu police neuklouzlo….ale proč to dělá i na stole, na lince…všude a že je tam místa okolo habakuk a ještě mi přijde, že ty potvory to někdy dělají naschvál, že to neshodí, dokud neupoutají naší pozornost a pak to shodí až ve chvíli, kdy to poněkolikáté posunou a my jim poněkolikáté řekneme “Mikeši…neeee…neshazuj to!!!” A pak šup a je to dole a kočka se na člověka tak vítězoslavně podívá. Hele vím, že by se psi neměli polidšťovat a přisuzovat jim lidské vlastnosti….ale lidi…jste si tím jistí i u koček a pasteveckých fen …..???

Fikovnice
Fikovnice (4300 příspěvků) 29.03.2024, 10:35:01 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.03.2024, 10:27:49

Ale ony to dělají naschvál, Jani! Kuky si tím zásadně vynucuje pozornost. Je to jeho signál:"Okamžitě si pojď se mnou hrát!"😄

Já třeba vidím, jak něco pomalu posouvá, tak na něj houknu:"NEEE!" On zaškrčí (to je zamňoučení, když je nespokojený), ještě jednou se na mě potměšile podívá a šup: Už je věc na zemi!😂

Sardullah
Sardullah (967 příspěvků) 29.03.2024, 10:44:12 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Ale ony to dělají naschvál, Jani! Kuky si tím zásadně vynucuje pozornost. Je to jeho signál:"Okamžitě si pojď se mnou hrát!"😄

Já třeba vidím, jak něco pomalu posouvá, tak na něj houknu:"NEEE!" On zaškrčí (to je zamňoučení, když je nespokojený), ještě jednou se na mě potměšile podívá a šup: Už je věc na zemi!😂


 ještě jednou se na mě potměšile podívá a šup: Už je věc na zemi!

Jako to by mě zajímalo, jestli je tohle chování určené speciálně lidem…protože v tom případě je zvláštní, kolik koček tohle provozuje. S tím snad má zkušenost každý člověk, který měl to štěstí, že mu kočka dovolila s ním bydlet.🤪

Sardullah
Sardullah (967 příspěvků) 29.03.2024, 10:45:51 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Nám se říká generace X? To ani nevím…

Já od Daji převzala výrazivo “fosil”, moc se mi to zalíbilo!🤣


“fosil”…??? No holky mě je to jedno…říkejte si jak chcete. Já jsem teda generace X…X-Meni…😎

orionka-2
orionka-2 (470 příspěvků) 29.03.2024, 11:25:32 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.03.2024, 10:45:51

Tak já jsem generace P.

Tohle : jeden ze čtyř dospělých generace Z nikdy neměl partnerský sex, přičemž 31 % z nich tvrdilo, že se zapojili jen do virtuálního sexu nebo sextingu.

Tedy na počítači trávím zbytečně moc, ale že by i toto šlo po internetu, to mě fakt nenapadlo ! 😂

orionka-2
orionka-2 (470 příspěvků) 29.03.2024, 11:28:11 xxx.xxx.64.54

protože mě kdyby chtěl někdo poslat nevyžádanou sexuální fotku, tak by to musel vyfotit foťákem na film, ten vyvolat, vyrobit foto, dát do obálky, koupit známku a zjistit si mojí adresu, kam to poslat…😂

Přiznám bez mučení, že kdybych měla tohle absolvovat, tak bych si s vámi nepsala.😜


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.