Aktuálně: 4 932 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Sněhové vločky

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 25.03.2024, 12:27:12 xxx.xxx.189.104

Já teda musím říct, že nějaký ťápoty je u nás asi ten nejmenší problém…pesani projdou malou chodbičkou, kde je dlažba. Tam nemůžu dát koberec neboť je to jediný místo v baráku, kde se psi v případě potřeby mohou chladit…pokud je horko, tak teda makí otevřeno i do sklepa. Pak jsou schody, kde je koberec, tak si to tam taky oťapou. A to je kousek koberce, takže ho klíďo jednou ročně-po zimně vyměním. V obýváku mám na koberci poházené ještě koberečky, co jdou hodit do pračky a vyprat (jen škoda, že jsem jich nenakoupila víc, abych měla na výměnu, než uschnou…a už je v jysku nemají) tak to se vypere…přehozy se vyperou, ale ty chlupy😴…jako v celým baráku to jde, protože tam mám koberce ze kterých to jde normálně vysát, ale v obýváku je super koberec, který vydrží vše a fakt je, že i po asi 15ti letech, když ho vyčistím, tak je jak nový, ale je to takový blbý provedení…je jak suchej zip, vysavač to nevysaje, takže musím zakleknout, vzít psí kartáč na podsadu a pěkně ručně stručně to tím kartáčem z toho koberce stáhnout. Zkoušela jsem i rotační kartáče, ale ani ty nemají kýžený efekt…

Jako to člověk může uklízet jak chce a může mít načančáno, ale na tom koberci to vypadá děsně, i když těch chlupů tam zas až tolika není…ale to bych to musela stahovat několikrát denně, aby ten obývák vypadal fakt uklizený. No nejraději bych si nafackovala za to, jakej koberec jsem vybrala…jenže to bylo v době, kdy jsem měla afgána a ten nelíná, takže mě vůbec nenapadlo, že by mohl být takovej problém.

No a další věc jsou zdi podél kterých psi chodí…naštěstí jsou chodby obložený palubkama, tak se to dá umýt…neumím si představit, že bych měla normální výmalbu…to vidím ty černý pruhy na těch nejvíc profláklých místech od vchodu do obýváku.

No a další óbr problém je tráva v přední části zahrady…takovej defakto výběh…no to tam žádná není, je to udupaná hlína. Letos jsem si koupila semena nějakýho vysoce zátěžového a rychle dorůstajícího trávníku, tak uvidíme, ale zase…budu to muset dělat nějak postupně…ohradit část, vysít..aby to psi nepodupali a až to bude v pochozí fázi, tak zase osít další kousek…

No řeknu to asi tak…život bez psů by byl jednodušší a těch peněz, co by mi zbývalo, té práce, co bych měla ušetřenou a krásnou zahrádku a asi i zánovní autíko….ale bez psů by to byl život na prdlačku, no tak máme doma chlupy, na zahradě není tráva a jezdím starým terénním autem (protože auto samo domo vybírám taky hlavně s ohledem na psy)

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 25.03.2024, 12:44:50 xxx.xxx.198.226

pořídit deset (dvacet…) kartáčů na psí podsadu, sejmout je z madýlek, přišroubovat na starý smeták bez štětin, konec zaklekávání. Dá se vytunit ještě použitím nějakého kartáčového čističe na boty na snímání těch chlupů nachytaných do toho vehementu, na závěr vysbíráte pouze chlupy zachycené na tom čističi na boty, takže se musíte ohnout jen dvakrát, resp. pokud čistič na boty budete mít taky na madýlku, tak vůbec.

Na zdi, o kterou se pesa nejvíc třela, jsme měli do metru syntetický nátěr - jako ve školách a na úřadech.

Drůbežáři si jako velmi odolný podklad pochvalují travní koberce, dá se to koupit smotané do role, rozhodíte to rovnou na bahno a je to. U slepic v intenzivně využívaných prostorech to vydrží zřejmě pár týdnů, no můžete zkusit, jak dlouho u vás 🙂

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 25.03.2024, 13:05:36 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.03.2024, 12:44:50

Drůbežáři si jako velmi odolný podklad pochvalují travní koberce, dá se to koupit smotané do role, rozhodíte to rovnou na bahno a je to. U slepic v intenzivně využívaných prostorech to vydrží zřejmě pár týdnů, no můžete zkusit, jak dlouho u vás

No to samo jde, ale ne na plochu, kde se mi psi venčí…tam potřebuju přírodu…to si tak nějak neumím představit…jako jasně exkrementy se posbírají a travní koberec se dá spláchnout hadicí, ale přijde mi to v mém případě takový divný.  Spíš jsem přemýšlela, zda ten prostor nevysypat nějakými oblázky, ale v hodně malé frakci…do toho umístit nějaké špalky…jakože, aby to pesan mohl občůrávat a na ně třeba instalovat nějaké květníky, aby to bylo činaný.  Ale nějak nemám kapacity na tu realizaci.😴

pořídit deset (dvacet…) kartáčů na psí podsadu, sejmout je z madýlek, přišroubovat na starý smeták bez štětin, konec zaklekávání.

No tak tohle vypadá velmi zajímavě….až budu mít čas, tak určitě zkusím vyrobiti…to by mi hodně usnadnilo práci. Díky za tip.👍

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 13:10:09 xxx.xxx.226.6

Dík. 

No my jsme myš měli zatím - živou - třikrát. Poprvní ji přinesl kocour, dvakrát to dokázala sama - psi, ani kočka jí netankovali, vzala to tehdy oknem přímo do kůchně, kde v tu dobu bivakovali shodou okolností všichni a byla čerstvě vystěhovaná - jo to bylo s podzimem. pak se nám taky s podzimem nějak dostala do baráku takovou škvírou ve zdi. pravda je, že na chalupě to přes léto normálně nechávám otevřené a ve dveřích je jen takovej ten příšernej provázkovej  rádobyzávěs a ač jsme na samotě u mezi polema, tak v létě nic. Jen to prostě u toho domu, kde člověk bydlí nějak vnímám jinak, než u tý chalupy. Moc nechci řešit bobky na lince a myš pobíhající po baráku, protože v tomhle jsem paní hygiena, bych pak musela savovat šécko jako blázen 🙂

assil
assil (1491 příspěvků) 25.03.2024, 13:16:34 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.03.2024, 13:11:36

Já teda myslím, že to vydrží asi tak stejně jako normální přírodní trávník, protože prostě problém se slepicema je, že hrabou, tím rozruší tu trávu a pak v tom běhají sem a tam.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 25.03.2024, 13:21:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 25.03.2024, 13:16:34

no já si taky právě myslím, že to nebude mít dlouhýho trvání, jen nemám představu, zda je to otázka čistě jen dnů, nebo o něco víc.

Buggyra

zkuste se zeptat drůbežníků, jestli to někdo testoval.

já myslela, z toho, co jste psala, že když si to pochvalujou, že už někdo ví, jak dlouho mu to vydrží. páč si myslím, že moc dlouho ne-ale jak píšu výše, nemám představu, co je to “dlouho ne”.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 25.03.2024, 13:21:08 xxx.xxx.124.255

Gumový smeták už tak trochu existuje, používají kadeřníci, ale stačí ten za kilo. 
Teď jsem tím vzal gauč… no, násadu hned zahodím a dám jinou, je to trapárna, okamžitě přestanu pomlouvat čínu xiaomi, to se nedá srovnat… ale sbírá to chlupy, to jo. 
Megi se ale nelíbí barva, chtěla to sežrat. 

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 25.03.2024, 13:21:46 xxx.xxx.198.226

On ten normální přírodní trávník nebývá tak dobře zapojený. Natož v místě, kde chce mít Zrzavci slepice. Hádám, že Zrzavci nepočítá s tím, že by to ten travní koberec měl přežít. Jen jestli vydrží tak dlouho, aby se vyplatilo ho děvčatům pořídit (páč někdo to musí dovézt, položit, a pak zase uklidit…).

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 25.03.2024, 13:23:55 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.03.2024, 12:27:12

Mame to stejne. 

Pred dvema lety nam dvorkem projel bagr. Vyndaval dva obr parezy po dvou obr smrcich, co si puvodni majitel chytre nasadil tesne vedle domecku … 
Ten bagrik byl rovnou tak hodnej, ze srovnal dvorek do cca roviny. 

Vyhodou je, ze dvorek byl rovnej. Do te doby nez v nem zacly hyeny hloubit tunely. 
Nevyhodou je, ze mame jilovite podlozi. Takze uz tam nejspis nikdy nic nevyroste. Zato staci lehounky desticek a bahno je doslova vsude a na vsem. Hyeny totiz nemuzou sporadane vyjit na dvorek a jit se vycurkat, oni musej vylete jak bozi hovada, ocividne tyrana a minimalne dvacet hodin nevencena, hezky triskem. Ve vysledku nekterym podjedou nohy, jini o ne zakopnou, dalsi to berou jako vyzbu ke hre a zacnou po vsech kolem hopsat … no jak rikam, bahno vsude a na vsem. 

Holt proste porad vytiram/zametam/luxuju. Jako fakt porad 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 25.03.2024, 13:24:12 xxx.xxx.124.255

Hehe, sem myslela, že trávníkové pásy se dávají jenom v emerice. 😀 A pak jim je exekutoři zabavují. Je to tráva, nebude se chovat jako plastová tráva, na vypěstované trávě můžeme chovat plastové slepice.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 25.03.2024, 13:26:18 xxx.xxx.198.226

Jo tak, ale to si pochvalují na obnovu po působení slepic… přímo pod slepice to někdo zkoušel, někdo to psal, ale bylo to množství slepic úměrné ploše, a prý to tomu člověku fungovalo. Výhoda je, že je hotový ten trávník a rovnou snese nějakou zátěž. Ten ze semen pěstovaný právě musí růst třeba sezonu bez zásahu, na sklonku sezony se dá třeba posekat, ještě třeba další jaro posekat, aby se zahustil, no a na podzim se tam dá pustit kůň. Se psem by třeba stačila jen ta jedna sezona na dostatečný vývoj toho trávníku, ale furt je to sezona.

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 25.03.2024, 13:40:36 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

co si představujete pod pojmem “travní koberec”? https://eshop.vrbas.cz/travni-koberec-1-20-m2

(jen příklad, dají se určitě sehnat levnější a odolnější)


No jasně…chyba na mojí straně…já jak dělám v těch kobercích 😴

No já jsem v tomhle takovej spořílek…trávník vypěstuju za pár kaček…jen to bude prostě chvíli trvat…upřímně to tak katastroficky u mě dopadlo, protože jsem se několik let vybodla na dosévání…no a tak vznikla ta holina.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 13:59:26 xxx.xxx.119.6

Jako, jestli mně rupnou nervy, tak si možná ten tr. koberec vydupu. Jé, to bude mít drahej radost, že chodím na nějakej Chov, kde mě cizí ženštiny naváděj na takový nápady😂.

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 25.03.2024, 14:06:10 xxx.xxx.189.104
Arosek:

Mame to stejne. 

Pred dvema lety nam dvorkem projel bagr. Vyndaval dva obr parezy po dvou obr smrcich, co si puvodni majitel chytre nasadil tesne vedle domecku … 
Ten bagrik byl rovnou tak hodnej, ze srovnal dvorek do cca roviny. 

Vyhodou je, ze dvorek byl rovnej. Do te doby nez v nem zacly hyeny hloubit tunely. 
Nevyhodou je, ze mame jilovite podlozi. Takze uz tam nejspis nikdy nic nevyroste. Zato staci lehounky desticek a bahno je doslova vsude a na vsem. Hyeny totiz nemuzou sporadane vyjit na dvorek a jit se vycurkat, oni musej vylete jak bozi hovada, ocividne tyrana a minimalne dvacet hodin nevencena, hezky triskem. Ve vysledku nekterym podjedou nohy, jini o ne zakopnou, dalsi to berou jako vyzbu ke hre a zacnou po vsech kolem hopsat … no jak rikam, bahno vsude a na vsem. 

Holt proste porad vytiram/zametam/luxuju. Jako fakt porad 🙂


No tak u nás ani bagr neprojel…prostě psi mají k dispozici nonstop dvůr…tam je dlažba a přední kousek zahrady…takhle z hlavy prostor zahrady tak 15 až 20 metrů na…nevim 8 metrů….jeden roh zabírá hodně rozrostlý tis. No a ještě k tomu moc nepomáhá, že mám fenu, která se na té malé ploše čůrá.

Vzadu na zahradě je to v poho, protože na části mám oblázky a celkově je to větší část zahrady, takže tam není vysloveně místo, které by bylo tak intenzivně zatíženo pohybem psů a močením. A psi tam chodí jen v mé přítomnosti. Dokud nebudou po celém obvodu dvojité ploty + oplocený bazén, protože to je prostě v zimě, když je bazén zamrzlý, problém, protože Mates po tom běhá…a může se s ním prolomit led. No a tam je zase nej problém s ostružiním….se toho sajrajtu nemůžu zbavit.

No letos jsem si dala závazek, že ten trávník v přední části do podzimku zvládnu vypěstit…tak snad mi to klapne.

assil
assil (1491 příspěvků) 25.03.2024, 14:12:38 xxx.xxx.26.200

Jako se psama no problém, nejvíc exponovaný místa, což je kolem plotu, prostě jsme vydlaždičkovali zámkovou dlažbou a je to v poho, akorát se někdo diví., že máme dlažbu kolem plotu a ne na dvoře. 😀

Aluška (neregistrovaný) 25.03.2024, 14:41:36 xxx.xxx.200.75

Já mám naštěstí všude buď trávu, nebo cestičky. Záhonky teda taky, ale o víkendu už okolo plůtek, aby mi nechodili pesani po zasetým a budou mít packy čistý 😀

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 25.03.2024, 14:43:28 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.03.2024, 14:06:10

My mame dvorek cca 300m. Zahrada je oddelena, dalsich cca 700m.

Domecek je umisten u zahrady sousedu, jedna nase stena dela jejich plot. Mezi domkem a ulici je prostor cca 5x2,5 metru, tam jeste zbytky travy jsou, ale fakt jen zbytky. Na dvore pred vchodem puvodne byla trava, pak si tam psi vyslapali cesticky a vyhrabaly jamky na chlazeni, takze tez jen tak prezivala. Bagr to dorasil definitivne. 

Prave tez premyslim o sterku. Jen netusim jak to budou zvladat duchodci, aby se jim po tom nechodilo blbe. Asi to nejak udusat … 

Zamkovku zatim nechcem, jeste je v planu tam jezdit bagrikama. V budoucnu. 
Trava se obavam ze nema sanci, mozna leda fakt zkusit metodu postupneho (oploceneho) vysevu. Ale moc sanci tomu nedavam. 
Premyslela jsem i o stepce nebo mulcovaci kure, ale to asi bude v desti a v zime hnit … 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.