Aktuálně: 4 870 inzerátů174 736 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Velikost klece pro psa

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 08.04.2024, 08:34:00 xxx.xxx.27.179

K tématu diskuze mně přivedla nedávná diskuze na FB…štěně ničí věci. Byla mimo jiná dána řada, že pořídit klec…a jako prototyp někdo zaslal tuto fotku, kterou přikládám.

Bez ohledu na to, jestli klec jo nebo ne, jelikož se stejně každý zařídí dle vlastního názoru - ale fakt tohle někdo prodává na x hodinového čekání velkého psa, než přijde pán? Jsme ujetá nebo vám to taky přijde přes čáru, Mně už tohle totiž hraničí s týráním zvířete.

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 08.04.2024, 08:40:30 xxx.xxx.124.255

Tohle je běžná velikost klece. 120 x 65 x 80 a 9500 Kč. 
Psy chováme v krabičce od sirek, jako králíčky, protože je neumíme vychovat, neumíme si schovat kabely, papíry, jídlo, nehrajeme si se psy, nechodíme s nimi ven, necvičíme je. Každý druhý pes se rodí labilní, potřebuje krabičku, aby odpočíval a spal. Granulky v ceně.

Zkrácená verze:
Pejskařům slušně jebe.

balu
balu (1549 příspěvků) 08.04.2024, 08:54:34 xxx.xxx.152.98

Nejste ujetá. I mně to připadá ne přes čáru, ale přes tisíc čar. Klec neuznávám, stálým čtenářům zde je to známo. Považuji její použití za týrání obecně. Jak si někdo může myslet, že je v pořádku, když zvíře zavře na velkou část dne na tak malý prostor? Jak by se tomuto člověku líbilo, kdyby on měl trávit celé dny zavřený na prostoru velikosti kabinky WC? I králík v králíkarně má kotec větší v poměru ke své velikosti. 

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 08.04.2024, 08:56:34 xxx:xxx.fe83:f725

Zdravím mě to přijde strašně malé. Chudák pes. Chápu že štěně ničí. Ale tak se snažím prostě to co nechci, dávat z dosahu. Nebo ho zavřít do místnosti, kde má vše co potřebuje. Hlavně něco na ničení aby se zabavilo. Naše malá už docela velká bílá, začala okusovat područky u zahradního nábytku. Tak jsem je potřela chilli papričkou a už jí nechutnali. Teď momentálně si myslí že se na zahradě prokope až do Austrálie. Ty kytky, které jsem chtěla zachránit jsem obehnala karysítí. Nevěřili byste tomu, dokázala ji ohnout. Jinak má místo k hrabání. Snažím se jí vysvětlovat že se to nedělá. Nebo pomůže místo udržet permanentně mokré. Včera se mi palicí tlačila nad hrnec s bramborama, když jsem je škrabala. A nechtěla si nechat vysvětlit že jí můžu rýpnout do čenichu a hlavně obsah hrnce by jí nechutnal. Protože je mlsná. 

Teď si myslí že je ohař nebo jezevčík. Nemá ráda kočky, buď je vystavuje nebo vyvádí. Naštěstí ovce, jehňata, slepice, krůty atd. Jí nevadí. 

Doron
Doron (1823 příspěvků) 08.04.2024, 09:08:37 xxx.xxx.162.21

Jj, je to  "normální”.

Ale nemusíme se prý bát, psi to mají rádi, cítí se tam bezpečně a můžou odpočívat . Dokonce  je víc než než žádoucí mít je v kleci i když jsme doma , nejlépe někde ve vedlejší místnosti, aby mohli  co?

 No přece odpočívat!

Četla jsem o  i v Psí bibli , tak to musí bejt pravda.

Jo, a když pes v kleci vyje nebo štěká , vyřeší to elektrický protištěkací obojek. On je pes pak vlastně rád, že si odpočine.🙈

Fikovnice
Fikovnice (4320 příspěvků) 08.04.2024, 09:17:09 xxx.xxx.62.219
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 08:34:00

Jano, viděla jste k tomu nějaký “návod”? Mě by zajímalo, zda je to doopravdy doporučováno i pro takto velkého psa jako je na obrázku. Je to pidiklec i pro (pidi)čivavu.

balu
balu (1549 příspěvků) 08.04.2024, 09:21:14 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.04.2024, 09:17:09

Fíkovnice, bohužel, jsem viděla klece podobné velikosti dokonce zabudované jako součást obývákové stěny. Pro chodské psy. Vypadalo to fakt jako králíkárna. To si pak uděláte obrázek o člověku a ztratíte iluze. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 08.04.2024, 09:26:08 xxx.xxx.27.179
Fikovnice:

Jano, viděla jste k tomu nějaký “návod”? Mě by zajímalo, zda je to doopravdy doporučováno i pro takto velkého psa jako je na obrázku. Je to pidiklec i pro (pidi)čivavu.


Já to viděla jako příklad vyrobené klece na zakázku, v reakci na to, že zadavatelce dotazu pes už zničil 7 klecí….asi pravděpodobně takových těch skládacích, jejichž prodej by měl být pro psy dle mého zakázán, jelikož neznám moc nebezpečnějších věcí pro psa kromě srážky autem, střelbou myslivce nebo napadení jiným psem.

kometa
kometa (4216 příspěvků) 08.04.2024, 09:39:00 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 08:34:00

tohle totiž hraničí s týráním zvířete.

To nehraničí, to JE týrání.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 08.04.2024, 10:43:23 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 09:32:34

Hustý. 😀 Sedmá klec. 😀 Kolik tomu psovi asi bude… 
Jak se tam všici shodují, že v roce a půl to přestane… to je legrace. 😀 
Vono to lidem fakt přijde normální.
😂

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 08.04.2024, 11:10:59 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.04.2024, 10:43:23

Vono to lidem fakt přijde normální.

Hlavně, že mají miminka! Kdyby měly ty čůzy psa a ne “miminko” , došlo by jim, že tohle normální není, že zavírat psa do krabičky od sirek může jen idiot švihlej do makovice. neměla jsem to vidět, dost mě to zvedlo ze židle. Ještě, že na tom fakbůku já nejsem, protože co bych těm čůzám napsala, to by si asi za rámeček nedaly.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 08.04.2024, 11:19:16 xxx.xxx.27.179

Ono je to těžký.

Mně dost často poučují prvomajitelé psa, že jenom barf, že EO je v poho, že jim to poradil cvičitel, že klec v poho, že to poradil chovatel. A podobný věci. A já jsme za zpátečníka. Pak jdeme a jejich pes není schopný jít s mým psem ani na volno a ani na vodítku, jelikož na volno zdrhá a na vodítku táhne za tím mým, který poslouchá na myšlenku bez použití násilí.

Jinak je to vytažený ze skupiny BŠO, a to je fakt mazec, tam těhle expertů je snad většina. Halt  úděl módního psa.

balu
balu (1549 příspěvků) 08.04.2024, 11:27:58 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 11:19:16

Bohužel, cvičitele může dělat kdokoliv, byť by měl psa jen dřevěného. A lidi, neznalí, jej berou jako autoritu a odborníka. Nakonec, přece jim nabízí jednoduché řešení. Vůbec nejsou schopni zapojit vlastní mozek, vcítit se do psa jen tím, že by se pozastavili nad tím malým prostorem, který svému psu dopřávají k životu. Vždycky jsem byla tady v debatách proti nějakému “řidičáku” na psa, ale asi bude nezbytný. A předcházet by mu měl kurz, kde by mělo být varování před takovými radami.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 08.04.2024, 11:31:31 xxx.xxx.113.99

Moje fenka borderka se naučila mít ráda takový ty kenelky. Byly u nás na cvičáku jako odkladacky a ona neměla ráda střelbu a vždycky se do těch bedynek běžela schovat a fakt se tam cítila bezpečně. 

Pak jsme se stěhovali do zahraničí letadlem, tak jsme na cestu museli pořídit takovou tu plastovou kenelku a jak přišla kenelka domů, tak do ní začala sama zalézat. Ale pravda, že jsme jí tam nikdy nezavírali. No aspoň pak nebyla ve stresu při všech těch cestách letadlem, a že ta poslední trvala 24 hodin 😲 (Jakarta, mezipristani v Singapuru, Amsterdam, uletelo letadlo do Prahy kvůli zpoždění, další let do Prahy, takže fakt 24h). 

Podle mě se pes může naučit mít nějakou tu klícku rád, ale já mám radši když mám psy na gauči, když za mnou chodí všude, když vím, že když jsou doma sami tak můžou běhat a skákat a hrát si spolu…

keriton
keriton (477 příspěvků) 08.04.2024, 11:36:38 xxx.xxx.80.20

Napíšu svůj názor a zkušenost, souhlasit s tím samozřejmě nemusíte. 
Kdo nezažil, že to jeho konkrétnímu psu může pomoci, asi si to vůbec neumí představit. 
Klec považuju za nástroj, který se dá použít dobře i blbě. 

To, co se často popisuje - zavřít psa do klece a odejít, i když pes klec ničí a vyvádí v ní - to mi opravdu nepřijde v pořádku. Pes by měl projít výukou, jak se v kleci chovat, a ta výuka může u někoho zabrat pár minut (např. někteří to okamžitě pochopí), u někoho potrvá déle.

Velikost klece - Pes by se do ní měl pohodlně vejít, aby si mohl lehnout jak potřebuje, vstát, otočit se, atd. Na doma mám velikou klec, kam by se náš pes vešel klidně třikrát, cca třetinu prostoru vůbec nevyužívá. Cestovní klec třeba do hotelu máme menší, aby byla přenositelná. Pak mám i přepravku do auta, ta je ještě menší. 

Proč a jak klec používám? Finn zvládá pobyt osamotě s obtížemi, u předchozího majitele se to naučil řešit útěkařením. Dnes po roce samotu sice nějak zvládá, už jen výjimečně dojde až na zvukové projevy nebo ničení, ale stále není úplně v pohodě. Chvíli spí na gauči, pak se přesune ke dveřím, zase chvíli spí, ale taky klidně celé hodiny kouká, rozhlíží se, je nervózní, čeká, jde čmuchat ke dveřím, jestli už konečně jdeme, atd. Pobyt v kleci jsem ho začala učit cca před rokem po mravenčích krůčkách, v intenzivním kontaktu s trenérkou. 
Teprve někdy teď jsme dospěli k tomu, že v ní dokáže být osamotě nějakou podstatnější dobu bez nežádoucích projevů. Takže jsem ho začla v určitých případech dávat do klece, většinou pokud mám být pryč méně než 5 hodin - jednak proto, že to je prostě součást tréninku, zvykání a zlepšování jeho schopnosti samotu zvládnout, a jednak proto, že se nám zřejmě z důvodu háraní fen v okolí občas vrátilo náhodné ničení věcí. Využívám aplikaci s webkamerou, takže během práce občas mrknu, jak se mu daří. 
Popravdě mi připadá, že v kleci ten čas začíná trávit klidněji, než když je na volno. Je to ale stále otázka procesu.

A mým hlavním cílem používání klece je, aby byl schopen v ní přečkat samotu i v nějakém hotelu, v kempu, v chatce, v prostorách, ze kterých by sám pohodlně dokázal odejít s použitím svého útěkaření (např. zamčená chatka pro něj není argument).

Ještě to maličko porovnám s jízdou v autě - od začátku jezdí v přepravce a nemá s tím nejmenší problém, ochotně do ní sám skočí, zvládá v kuse několika hodinovou cestu. Když jsme jednou jeli v cizím autě bez přepravky, pes v kufru, neustále vymýšlel, co zajímavého by se v tom autě dalo dělat, neustále v pohybu. Je to jen příklad, ale k podobnému efektu slouží i klec doma. V té přeprave nic nevymýšlí, leží, odpočívá, a to by měl ve výsledku dělat i v kleci. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 08.04.2024, 11:42:11 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 08.04.2024, 11:36:38

Jasně. Ale já tady tedy nechtěla otevřít téma, jestli klec jo nebo ne. Ale především když klec ano, tak jaká velikost….a jestli můj obrázek opravdu může někdo na několikahodinové pobývání doma myslet vážně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.