Aktuálně: 4 872 inzerátů174 823 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Velikost klece pro psa

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.04.2024, 21:27:25 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 20:47:27

Je tam pes zavřený opravdu 8 či více hodin přes den, může chrnět s předníma i zadníma nataženýma, zvednout se, otočit, napít? Rozměry klece k dané fotce jsou ty od Megí na první stránce zde? Mně by na tom všem vadila hlavně doba uzavření psa, pokud to je 8+. 


Vořecha mám ve skládací shitový klícce 106 x 69 x 77 - a vešel by se tam minimálně třikrát. Protáhne si tělo pruhatý i s hlavou vzhůru, vykutá si tam brloh z nastlanýho materiálu (trička moje, ručníky starý), kolikrát přijdu a on má půlnoc. 

Jsem našla foto bývalýho Vořecháčka, ten taky svou klec miloval. Prostorná je (tahle má 90 x 60 x 70), ale má Impact recht, nafocený to vypadá jak krabička od sardinek. Navíc rozespalý pohled, úplně týraný zvíře…

Obrázek
Ph (neregistrovaný) 08.04.2024, 21:33:51 xxx.xxx.82.202

To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec?

ano. a je to velmi nebezpecne. kvuli haravce.

jeste posledni k tem rozmerum - u tech pevnych kleci se dela do urcite sire kvuli dverim, aby prosla 😇

objednavala jsem ted klec na doma pro duchodkyni -  na miru a pujde domu  - oknem. Dverma neprojde. Vyhoda RD. V panelaku tezko…

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.04.2024, 21:35:56 xxx:xxx.1987:cd34

To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec? Potom to asi musela být nějaká hodně nekvalitní, tzv. fórová…?
Já to nezažila, ale viděla jsem kdysi video feny, která měla strašlivý “blikance”. Tak klec rubala na úkor svého zdraví, byla pak i nebezpečná vůči lidem. Pitva potvrdila nádor v hlavě. 
Mé současné štěňátko mělo taky velmi nakročeno k destrukci jakéhokoliv omezení, ťukám, snad ho to přešlo a brouky v hlavě nemá.

impact
impact (409 příspěvků) 08.04.2024, 21:44:40 xxx.xxx.25.168
Ph:

To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec?

ano. a je to velmi nebezpecne. kvuli haravce.

jeste posledni k tem rozmerum - u tech pevnych kleci se dela do urcite sire kvuli dverim, aby prosla 😇

objednavala jsem ted klec na doma pro duchodkyni -  na miru a pujde domu  - oknem. Dverma neprojde. Vyhoda RD. V panelaku tezko…


Ale ne každý vyrábí klece vcelku. Mám menší komplet svařované a i větší, která přijde rozložená na stěny a šroubuje se to k sobě až na místě.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.04.2024, 21:46:20 xxx.xxx.62.219
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 08.04.2024, 21:33:51

No jo, když poblíž byla háravka, to bylo jediné období, kdy se z Flokáče jakožto nejhodnějšího roztomilouše stával magor. Myslím, že jednou (nebo i dvakrát?) podhrabal plot. No a jednou zdrhl do jiné vesnice, to jsem sem i psala - měl to pak i s dovozem Měšťáky domů. Příbuzní kupodivu ani neplatili pokutu.

Těžko říct, jak by reagoval na zavření do klece, to bych jen teoretizovala.

balu
balu (1555 příspěvků) 08.04.2024, 21:47:35 xxx.xxx.152.98

Jak to tak čtu, není nic lepšího, než klec pro psa. Jak jsem jen mohla své psy ochudit o něco tak báječného! 

Dost ironie. Je mi líto, kolika z vás, co sem píšete, připadá zavírání psa do klece, tedy brutální omezení  možnosti pohybu na několik hodin, jako něco prospěšného, normálního a žádoucího. Jsem překvapená, kolika z vás by připadlo normální, kdyby vás každý den zavřeli na několik hodin do prostoru, ve kterém byste si sotva lehli, mohli byste akorát vstát, otočit se a zase lehnout. To přesně děláte svým psům, a přece tvrdíte, že je milujete…

Ph (neregistrovaný) 08.04.2024, 21:51:08 xxx.xxx.82.202

a přece tvrdíte, že je milujete…

je nemiluju, ja jim slouzim 😀 

mozna byste mohla normalne cist a ne si domyslet. 

Ph (neregistrovaný) 08.04.2024, 21:54:58 xxx.xxx.82.202

Těžko říct, jak by reagoval na zavření do klece

blbe. A stejne tak blbe by reagoval i na kotec, retez atd.  neznal to… 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.04.2024, 22:06:58 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 08.04.2024, 21:47:35

Vy máte prostě názor a ten nikdy nikdo nezmění, ironie vám také moc nejde, ale což. Své pesany mám tuze ráda, proto jim dopřávám všech možných situačních nácviků. A se současným vořechoidním štěnětem bych se mohla při nácviku volna doma v době mé nepřítomnosti uchýlit leda do krytu, holé betonové zdi a i tak by něco vymyslel. Stejně jako vymyslel v autě coby prcek prťavej, nechtěla jsem broučka klecovat. Byl v psovozu “jen” za mříží - a vykutal tunel pod složenými sedačkami. Byla jsem ráda, že se neudusil, když se zašprcnul oboječkem za posunovač sedačky.

Ph (neregistrovaný) 08.04.2024, 22:20:23 xxx.xxx.82.202
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 08.04.2024, 22:13:30

sorry, nechapu…

ale to je asi jedno, ze?  

balu
balu (1555 příspěvků) 08.04.2024, 22:24:01 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 08.04.2024, 22:20:23

Nechápete? Reaguji na vaši informaci, že své psy nemilujete, že jim sloužíte. 

balu
balu (1555 příspěvků) 08.04.2024, 22:43:03 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 08.04.2024, 22:06:58

Pro začátek bychom mohli rozlišovat klec doma, do které je pes zavírán na x hodin denně, tak jako v úvodním příspěvku a přepravku či klec do auta. 

Zřejmě necestujete denodenně několik hodin, ani nenecháváte psa několik hodin v autě v kleci zavřeného. V autě jde o bezpečnost psa a především posádky, proto je na místě mít psa zajištěného.

Moc hezky popsala Xerxová, jak před příchodem štěněte dům přizpůsobí tak, aby se štěně nezranilo a nemohlo udělat větší škodu. Proč to někde jde a někde ne a jsme přesvědčováni, že bez klece to nejde?

A jak se to dělalo dřív, když klece na trhu víceméně nebyly a hlavně nebylo módní psy do klecí zavírat?

Doron
Doron (1834 příspěvků) 08.04.2024, 23:09:37 xxx.xxx.162.21

 Moji psi tedy odpočívat umí výborně🤣, ale často mění polohu, přejdou na jiné místo, lehnou si třeba na chvíli na dlaždičky, leží na zádech s nataženýma nohama opření o zeď , dojdou se napít a u toho se pořádně za chůze protáhnou, pak sebou zas bouchnou o zem a spí dál. 

Mně ta klec přijde nezdravá i z hlediska pohybovýho aparátu, když je tam zavřenej delší dobu.

Uznávám, že někteří psi klec asi potřebujou, tak jako někteří lidé potřebovali, dnes už zakázaná, klecová lůžka, ale to plošný používání je fakt divnej trend.

Navíc je to opravdu ošklivej kus nábytku.🤣

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.04.2024, 23:13:09 xxx:xxx.1987:cd34

Moc hezky popsala Xerxová, jak před příchodem štěněte dům přizpůsobí tak, aby se štěně nezranilo a nemohlo udělat větší škodu. Proč to někde jde a někde ne a jsme přesvědčováni, že bez klece to nejde?
Kdo je kým přesvědčován? Proč to berete vše tak globálně? Nepřipouštíte ani myšlenku, že některé štěně prostě nejde nechat doma na volno, bez klece, aby se nezranilo a nenadělá škodu? Že se to nestalo u vás, tak to neexistuje? Ono to existuje, třeba teď mám vořecha z útulku. Druhého vořecha, ten první byl zlatej, od malička na volno v domácnosti protištěňátkovsky běžně zabezpečené. 
Jak se to dělalo dřív? Bylo méně psů celkově, povahově byli psi jiní, bylo méně kříženců, labilních zvířat bylo celkově pomálu. 

Doron
Doron (1834 příspěvků) 08.04.2024, 23:34:56 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 08.04.2024, 22:06:58

Při vší úctě Plako, ten Váš brouček mi připomíná autistický dítě.😂

Vyprávěl mi kamarád, co s autisty pracoval, jak jeden hošík ve výborně zabezpečené holo místnosti v nestřeženém okamžiku strhal ze stěny polstrování, nějak se dostal k zásuvce, vyrval  ji a tahal za dráty tak silně, až je vytrhal po obvodu celý místnosti . To rodiče koukali.🤣

Doron
Doron (1834 příspěvků) 09.04.2024, 00:11:24 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 08.04.2024, 23:13:09

No to je pravda, že dřív nebývali psi tak labilní. Ale vořechů bylo hodně, hlavně na vesnicích, ale nejen.

Ale některá plemena tady skoro vůbec nebyla.., raslíci, různí ti bullové, borderky, maliňáci taky moc ne,pastevců málo, seveřany mívali lidí, kteří s nimi tahali, lovecký psy často myslivci.  Ovčáci, boxeři, briardi, rotvíci, dobrmani a knírači ?  byli řazený mezi služební plemena a museli mít k uchovnění zkoušku z výkonu, to taky prověřovalo jejich povahu, labil neuspěl.

No, a lidi se taky labilních a nevyrovnanejch a kousavejch a nemocnejch psů často zbavovali.

A nebylo moc  útulků a žádný ty záchranný spolky.

A taky tolik psů nežilo v domáctnostech, ale venku.

Mi
Mi (182 příspěvků) 09.04.2024, 06:25:47 xxx:xxx.33b7:b67f
Doron:

No to je pravda, že dřív nebývali psi tak labilní. Ale vořechů bylo hodně, hlavně na vesnicích, ale nejen.

Ale některá plemena tady skoro vůbec nebyla.., raslíci, různí ti bullové, borderky, maliňáci taky moc ne,pastevců málo, seveřany mívali lidí, kteří s nimi tahali, lovecký psy často myslivci.  Ovčáci, boxeři, briardi, rotvíci, dobrmani a knírači ?  byli řazený mezi služební plemena a museli mít k uchovnění zkoušku z výkonu, to taky prověřovalo jejich povahu, labil neuspěl.

No, a lidi se taky labilních a nevyrovnanejch a kousavejch a nemocnejch psů často zbavovali.

A nebylo moc  útulků a žádný ty záchranný spolky.

A taky tolik psů nežilo v domáctnostech, ale venku.


Ve všem s vámi souhlasím. Taky si  kdysi lidi do bytu nebrali velké psy. Ono shánět maso a vařit pro velkého psa v bytě ,byl dost problém.Granule vše změnily. V mém okolí, v dětství,měla jen jedna rodina v bytě,ve městě,ovčáka. Byli považováni za podivíny a špindíry. Největší co si pamatuju,že měli lidi v bytě, byl foxteriér,jezevčík ,pinč a pak jejich kříženci.  Ve vilkách v okolí pak na zahradě dobrman a erdel. Ti ale žili venku,dovnitř nesměli. Můj strýc,nimrod,měl něm.krátkosrstého ohaře. Ten žil  výhradně venku, nedělal s ním žádné procházky navíc ,jen ho bral do lesa a to ne každý den.Pes byl v  naprosté pohodě,klidný,vyrovnaný,spokojený,ovladatelný. Když dnes vidím jaké ciráty se dělají kolem psů,to polidšťování,někdy mi zůstává rozum stát.Stejně tak je to dnes i s výchovou dětí. Výsledky vidíme denně kolem sebe,jak u dětí,tak u psů.Nechci moralizovat,je jiná doba,jiné možnosti,ale,všeho s mírou by mělo být. S klecí na celodenní pobyt nesouhlasím.Když nemám podmínky na velkého,nebo akčního psa,tak si ho nepořizuju. Jak k tomu to zvíře přijde?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.