Aktuálně: 4 885 inzerátů174 913 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Velikost klece pro psa

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 08.04.2024, 15:12:12 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 08.04.2024, 15:00:57

Ano, noc dvě, to smysl dává.

Ale jinak to nepřepálit.

Teď spíš oslím můstkem, ale k dokreslení: já se teď třeba setkala se situací, kdy známí mají fenku frbula. Spala s nima v posteli, miláček, že jo.  Jenže se narodilo miminko, no a pes najednou nejen že nemusí do postele, ale ani do ložnice, jelikož chodí ven a je špinavec a miminko zaujalo jeho místo v pelechu a na výsluní.

No jak velké překvapení je, že jim pes v noci začal ničit byt a na mimino vrčí 😀 

Tenurri
Tenurri (318 příspěvků) 08.04.2024, 15:18:01 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 08.04.2024, 15:12:12

Tak to je jasný, to je stejný jako s učením samoty a dalších věcí, že jo. Chceme to hned nastavit tak, jak by to mělo ideálně vypadat i do budoucna ale zase pořád s ohledem na štěně (a vlastně i všechny zůčastněné) a dopracovat se k tomu cíli postupně. 

Sardullah
Sardullah (987 příspěvků) 08.04.2024, 16:28:45 xxx.xxx.189.104

Já si vzpomínám na jeden starý díl “Výměna manželek”. Rodina měla tuším labinu a ta měla doma klec a doma v ní musela být, protože páníček nechtěl, aby se pes volně pohyboval po bytě, neboť všude chlupy atd…a žádný jakože aby něco neničil v jejich nepřítomnosti, prostě vyvenčit, možná nějaká prochajda (ale žádný tůristi to nebyli) a šup domů a hned do klece. Paní se tam hájila tím, že jim chovatelka řekla, že takto je to ok, že je to jako by byl pes v boudě. No hrozný…

No a teď klece obecně. A teď nebudu zmiňovat klece otevřené, kam si může pes zalézt kdy chce a jak chce…

Já jsem odpůrce klecí. Na druhou stranu třeba štěndo, pokud ho na klec přivyknu…třeba přes ní hodím deku a nechám odkrytou jen čelní stranu a štěndo tam běžně chodí jako “do boudičky” udělat hajinky….tak nevidím problém, že ho tam zavřu a doběhnu si do večerky pro rohlíky…abych nemusela dávat zábranu do obýváku…neboť všechny kabely neschovám a abych nemusela dát zábranu na schody, aby tam malý štuc nelezl…třeba můj chrťák do klece taky chodil jako štěnítko hajat a já jsem ho tam zavřela, když hajal, neboť mojí dceři byl cca rok a abych nemusela mít oči na stopkách, jestli nepůjde budit štěňátko…

Myslím, že i třeba v případě nějaké nemoci, kdy potřebuju pro psa klidový režim a potřebuju mít jeho pohyb pod kontrolou, tak se dá klec využít.

Umím si i představit, že si pořídím psa..třeba z útulku.. s nějakým destruktivním chováním v nepřítomnosti majitele…a to asi nevyřeším ze dne na den…ale když ho zvládnu naučit na pobyt v kleci, tak pes bude v bezpečí. 

Nebo mám nějakýho hyperaktivce a potřebuju ho naučit odpočívat…tak zase…můžu naučit na klec…a naučit ho odpočívat tímto způsobem. Já třeba něco podobnýho dělám, když hlídám psa dcery, to je taky takovej aktivista…tedy nemám klec, ale dám zábranu do obýváku a pak má pes k dispozici jen chodbu…takže když je čas odpočinku, tak ho takto omezím na prostoru, tím pádem omezím podněty a pes si za chvilku lehne a chrní.

Ale prostě si neumím představit, že nechám psa zavřenýho v kleci třeba 8 hodin a teď opravdu v kleci, kde se pes může byť nějakým omezeným způsobem….

Ono se často argumentuje tím, že pes tu dobu, kdy není majitel přítomný stejně prospí…no tak to je více či méně pravda…ale třeba moji psi se během dne přesunují…nějakou dobu spí na chodbě, pak se přesunou do obýváku…bílá madam to jde třeba i zalomit do postele v ložnici…neleží celej den na jednom místě.

tetrivek
tetrivek (122 příspěvků) 08.04.2024, 17:03:07 xxx:xxx.fef5:3b25

Naše jezevčice má na přepravu v autě takovou tu plastovou přepravku. Má jí od štěněte doma v obýváku pořád otevřenou. Jako malá v ní i občas spala. Ale zavřenou jí má pouze v autě. Už jsem zjistila proč. Jednou jsme jeli bez ní a děda, který s ní zůstal doma. Nám vyprávěl jak byla naštvaná a pořád chodila do přepravky a chtěla taky. A teď už jako dospělá jak vidí že neseme přepravku skáče a musí si do ní důležitě nastoupit a je spokojená. Marně jí pak vysvětluji, počkej musím vychladit auto klima, nebo ještě nejedeme. Sedí v ní jak zařezaná. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.04.2024, 20:18:05 xxx:xxx.1987:cd34

Je zajímavé číst velmi striktní výkřiky typu “klec je týrání, nikdy v životě to psovi neudělám; Ať jsou důvody psa v kleci jakékoliv…” od některých zdejších pisatelek. Ano, fláknout psa na 8 hodin do poddimenzované klece je prasárna a velký fuj, to se týká úvodního příspěvku a každý normál pejskař si poklepe na čelo, to se psovi nedělá.

Klec ale není zlo, zlo z ní dělají jen někteří lidé. Já ji považuji za součást výchovy každého mého psa stejně jako “ukaž zuby, drápky cvakneme”, od štěněte ji znají (nejen kvůli cestování v autě a následnému ubytku), plus oujé, jak moc se nácvik v prostorné kleci hodí v případě pooperační péče.  Sardullah to hezky shrnula.

impact
impact (409 příspěvků) 08.04.2024, 20:22:19 xxx.xxx.25.168
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 08.04.2024, 13:30:05

Vycházím z fotky ovčáka v prvním příspěvku. Takže pozor, neměla byste v té kleci vodu.

Možná to chce obrázek lépe nastudovat, protože to šedý kulatý je plastová miska ze Superzoo.

Obrázek Obrázek
impact
impact (409 příspěvků) 08.04.2024, 20:33:21 xxx.xxx.25.168
Plaka:

Je zajímavé číst velmi striktní výkřiky typu “klec je týrání, nikdy v životě to psovi neudělám; Ať jsou důvody psa v kleci jakékoliv…” od některých zdejších pisatelek. Ano, fláknout psa na 8 hodin do poddimenzované klece je prasárna a velký fuj, to se týká úvodního příspěvku a každý normál pejskař si poklepe na čelo, to se psovi nedělá.

Klec ale není zlo, zlo z ní dělají jen někteří lidé. Já ji považuji za součást výchovy každého mého psa stejně jako “ukaž zuby, drápky cvakneme”, od štěněte ji znají (nejen kvůli cestování v autě a následnému ubytku), plus oujé, jak moc se nácvik v prostorné kleci hodí v případě pooperační péče.  Sardullah to hezky shrnula.


Hele já mám doma klecí dvanáct (resp. třináct, ale ta poslední je už leta letoucí minisklad konzerv), takže já jsem všech tyranů král. 🥳 🤭

Drtivá většina psů se u nás na klec naučí a odhadem tak čtvrtině nových majitelů ji i doporučím, případně do začátku i půjčím. 🤐

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.04.2024, 20:43:18 xxx.xxx.62.219

My nikdy klec neměli…a ani nepotřebovali - myšleno příbuzenstvo na venkově. 

Nechci rozpoutávat žádný flame, právě proto, že ty zkušenosti nemám. Ale někdo zde zmiňoval ohrádku. Já ji viděla u Sarah - byla veliká, poskytovala velký prostor, když tehdy fena Sarah měla štěníky. Zdála se mi super!👍 Samozřejmě taková ohrádka nebude řešit chronické útěkáře. Nicméně ta klec, co dala 4x Jana do zadání se vám, kdo klece používáte, skutečně nezdá malá? Prošla jsem i příslušné FB stránky + komenty a i tam je velikost klece kritizována. Prosím, netřeba nějaké odsuzující komenty. Mně jako laikovi se velikost uvedené klece pro BŠO zdá prostě malá.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 08.04.2024, 20:44:22 xxx:xxx.1987:cd34

Já bych mohla sepsat román ohledně novýho vořechovitýho přírůstku. Ten je z jinýho světa, mě rychle vystrnadil z mýho zenu člověka “40 let u psů”. Bez klece by asi nebyly parapety, okna, dveře, nebo by ho zahlodla jeho psí tetička. Faktem je, že v kleci není dle jak 2-3 hodiny, pracuju hodně doma. Nebo mám druhou klec v autě, kde blázna můžu průběžně vyvenčit. V tropech tohle samože nepůjde, ale uklidňuju se tím, že co měsíc, to pár neuronů přibude a bude líp.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 08.04.2024, 20:47:27 xxx.xxx.24.99
Fikovnice:

My nikdy klec neměli…a ani nepotřebovali - myšleno příbuzenstvo na venkově. 

Nechci rozpoutávat žádný flame, právě proto, že ty zkušenosti nemám. Ale někdo zde zmiňoval ohrádku. Já ji viděla u Sarah - byla veliká, poskytovala velký prostor, když tehdy fena Sarah měla štěníky. Zdála se mi super!👍 Samozřejmě taková ohrádka nebude řešit chronické útěkáře. Nicméně ta klec, co dala 4x Jana do zadání se vám, kdo klece používáte, skutečně nezdá malá? Prošla jsem i příslušné FB stránky + komenty a i tam je velikost klece kritizována. Prosím, netřeba nějaké odsuzující komenty. Mně jako laikovi se velikost uvedené klece pro BŠO zdá prostě malá.


Ano, díky, zpět k meritu, o tomto především je mnou založená diskuze. 

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.04.2024, 20:48:05 xxx.xxx.62.219

Několik komentů z příslušné FB diskuze (pro ty, kdo FB nemáte):

- Jako pelech dobrý, jako místo na přebytí na několik hodin člověčí nepřítomnosti masakr. 

- Klec nám rozebral, no co Vám budu povídat vždycky se z ní nějakým způsobem dostane.

- Jinak osobně bych klec brala jako opravdu poslední řešení a snažila bych se jednat s odborníkem, ideálně více názorů. Ono může být i chyba v režimu, který má, a to my z internetové diskuze nevyčteme.

- Ta klec vypadá moc pěkně. O tom žádná. Jen je na velkého psa pro několikahodinové čekání malá.

megi-the-pes
megi-the-pes (2227 příspěvků) 08.04.2024, 20:53:12 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 08.04.2024, 20:22:19

Je, je, jen já bych ji určitě přišroubovala na stěnu, esi si to nemá pes vylít. Jak křečkoj. 🙂

impact
impact (409 příspěvků) 08.04.2024, 20:53:53 xxx.xxx.25.168
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.04.2024, 20:43:18

Nicméně ta klec, co dala 4x Jana do zadání se vám, kdo klece používáte, skutečně nezdá malá?

Jestli se mi zdá podle fotky malá? Ne, nezdá se mi podle fotky malá. Na rozdíl od zarytých odpůrců klecí, kteří klec snad nikdy na živo neviděli, jsem totiž už pár psů v kleci vyfotila a POKAŽDÉ ta fotka vypadá, že je psovi klec o pět velikostí menší. 

Což je mimochodem důvod, proč se moje takové fotky nikdy neobjeví veřejně. Nejsem zvědavá na soudce z lidu, kteří neví, neznají, nikdy neviděli a ani nezkusili, ale ví, že je to rozhodně malá nevyhovující klec a je to plošně vždy a za všech situací týrání. 😏

Ph (neregistrovaný) 08.04.2024, 21:06:12 xxx.xxx.82.202

Jestli ma byt pes nekdy zavreny - tak v pevne kleci. Ty dratenky, ohradky ap. ty jsou velmi nebezpecne. 

a k velikosti - ma to byt “odkladacka” tj. bezpecne misto, kde pes travi nejaky cas mezi 2 aktivitama. Ne prostor k zivotu…a na to je ta klec velka dost. 

Btw. podobne nazory slycham i na prepravky v aute =nikdy bych do toho psa nezavrel/a. A radeji vozi psa na kline🤪 pripadne radeji nevozi vubec….

Kilian
Kilian (974 příspěvků) 08.04.2024, 21:09:34 xxx:xxx.2af6:9c56

….dlouho jsem se na cvičáku bránila dát Keliše do klece, jednoho dne jsem ho tam vrazila, přežila dopoledne nářků a od té doby pohoda…nemusím ho hlídat, mám klid a on v kleci nakonec také….navíc jsou klece umístěny v buňce, která je vedle klubovny a je vyhřívaná…to same kdyz jezdim do Hostivaře na cvicak k trenerovi, je v kleci abychom se mohli v klidu probrat různé věci a on kolem nás nešaškoval…...začínám přemýšlet i o kleci doma, ne že by tam byl pravidelně, ale když vytírám, luxuju a tak, že by tam měl prostě svoje místo….nacpala bych tam rovněž všechny hračky jeho a na kleci bych měla další prostor na kytky…

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.04.2024, 21:15:51 xxx.xxx.62.219
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 08.04.2024, 20:53:53

Tak zrovna ode mne byste se žádného lynče nedočkala.😉

Nejsem typ, který Vás odsoudí za něco, s čím má nulové zkušenosti. I proto jsem napsala spojení, že mně se velikost klece zdá malá.

Práci lidí, kteří zachraňují týraná zvířata, neodsuzuji a nekritizuji.👍

impact
impact (409 příspěvků) 08.04.2024, 21:20:26 xxx.xxx.25.168
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.04.2024, 21:15:51

Já to napsala obecně do pléna, jen se mi to nechtěli rozdělovat do více komentářů. 🙃

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.04.2024, 21:27:13 xxx.xxx.62.219
Fikovnice:

Několik komentů z příslušné FB diskuze (pro ty, kdo FB nemáte):

- Jako pelech dobrý, jako místo na přebytí na několik hodin člověčí nepřítomnosti masakr. 

- Klec nám rozebral, no co Vám budu povídat vždycky se z ní nějakým způsobem dostane.

- Jinak osobně bych klec brala jako opravdu poslední řešení a snažila bych se jednat s odborníkem, ideálně více názorů. Ono může být i chyba v režimu, který má, a to my z internetové diskuze nevyčteme.

- Ta klec vypadá moc pěkně. O tom žádná. Jen je na velkého psa pro několikahodinové čekání malá.


Ještě k tomuto a komentu č. 2:

To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec? Potom to asi musela být nějaká hodně nekvalitní, tzv. fórová…?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.