Aktuálně: 4 872 inzerátů174 764 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Velikost klece pro psa

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 13:04:01 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 09.04.2024, 12:52:32

Ano, zvíře je narozdíl od člověka daleko více nastavené na to přijímat. A naučená bezmoc je sviňa  a záleží na charakteru jedince, jak ji projeví/neprojeví.

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 09.04.2024, 13:06:50 xxx.xxx.64.54

Vahine napsala : Dřív trávil čas na matraci za dveřmi… teď máme teda 2-3 dny v týdnu tu hlídací paní a je to supr, všichni spokojení. Paní hlídá u sebe doma, nevenčí, to až pak my. 

Značka ideál !

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 09.04.2024, 13:17:56 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.04.2024, 13:02:21

Moje štěňata ohaří  měla vždy ráno školu , tedy nejen procházky, ale taky cvičení - neb pes, coby soumračné zvíře,  se nejlépe učí ráno a pak v podvečer. A ráno je plný energie a dychtivosti. takže proč toho nevyužít a též hlavně prcka unavit, aby byl rád, že je rád a plus pochopitelně nácvik na samotu během 14 dní dovolené, bez toho to nejde, ale vždy ráno bylo opravdu vyžití, možnost se vyvenčit, zařádit si s kámošem nějakým a cvičit, učit se. A ohař je taková obživlá bedýnka dynamitu. A prozatím to šlo vždy bez klece i za posléze běžného chození do práce . Ano k nějakým ztrátám došlo 😀 , ale s tím se počítá, pokud to nepřesáhne nějakou mez . A to prozatím doposud nepřesáhlo.  (jako jo ty drahý boty mě líto byly, ale halt logistická chybka 😀 )

Znovu opakuju, že vnímám množinu psů, kde to prostě jinak nejde, každopádně to není každý druhý.  A taky chápu, že třeba v případě psů dočaskových- např. Impact, to bez přiměřené klece nepůjde, protože jde o bezpečnost všech. Ale to jsou všechno výjimky. 

A v případě, že si přivedu domů psa, jsem povinna udělat opravdu maximu pro to, abych ho doma zabydlela. Jednak kvůli tomu psu samotnému a jeho případnému stresu, kvůli třeba taky sousedům, protože ehm, klec nám pak nepomůže, pes bude řvát stejně, a též kvůli partnerovi, který  z toho taky nemusí být nadšením na větvi.  Pokud tak nečiním jsem prostě bezohledným do všech směrů. Naučit psa na samotu může být jednoduchá věc, protože některý jedinec to prostě vezme cajk, a může to být taky náročná disciplína, který musím věnovat spoustu úsilí, času, trpělivosti.

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 09.04.2024, 13:32:43 xxx.xxx.60.53

Ad naučená bezmoc: Velice hezkou přednášku měl prof. Hoschl. Týkalo se to lidí, ale je to logicky přenositelné i na zvířata. A vlastně tam tuším demonstroval i nějaké animální experimenty.

Tenurri
Tenurri (316 příspěvků) 09.04.2024, 13:45:10 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.04.2024, 13:32:43

Hezky to vysvětlují i v knize “Ten nej život pro vašeho psa” Která teda obalem vypadá skoro jako pro děti, ale zdání klame. Pořídila jsem si ji na popud nějakého pejskárium podcastu a ve webinářích o štěňatech ji doporučovala Eliška Šuhaj a je super.

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 09.04.2024, 15:39:07 xxx.xxx.50.190
orionka-2:

Vahine napsala : Dřív trávil čas na matraci za dveřmi… teď máme teda 2-3 dny v týdnu tu hlídací paní a je to supr, všichni spokojení. Paní hlídá u sebe doma, nevenčí, to až pak my. 

Značka ideál !


Je to skvělý ☺ Samozřejmě se může válet i po posteli, na které je přehoz. K dispozici má celý jeden pokoj…po celém bytě to nejde, protože by byl celý den navežený v chodbě za hlavníma dveřma a hlídal by a štěkal, to už máme za sebou 🤦‍♀️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.