Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Velikost klece pro psa

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 09.04.2024, 09:56:36 xxx.xxx.11.197

Já dřevo na hraní bez dozoru nedávám, ty moje popelnice to žerou a občas se začnou dávit. Štěněti jsem dávala parůžek. Jakmile ale přezubilo, tak už ne.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 09.04.2024, 10:01:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.04.2024, 09:30:38

Hlásim, že Megi je normální.

 Lhát se nemá! Kdo lže, ten krade, kdo krade, mohl by i zabít  😀

Asi jsme si vyrobili postižené psy

myslím si to. Ale bude to souhrn všeho, to co se jí, dýchá, pije třeby i ty plasty, to jak se psi množí  -proboha, dyk kde-kdo dneska odchovává bambilijoun vrhů, prostředí v kterém se žije, stres to šécko dohromady. A potkat dneska normálního psa, máte pravdu, pani, to nejni normální 🙂

Rapotačka (neregistrovaný) 09.04.2024, 10:18:27 xxx:xxx.4e22:9a5f
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 09.04.2024, 07:24:26

Pes spí cca 18-20 hodin denně.

“”"""""""""""""""""

Ano, zažila jsem to taky, někdy. 

Rozhodně ne denně.

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 09.04.2024, 10:37:46 xxx.xxx.64.54
balu:

Jak to tak čtu, není nic lepšího, než klec pro psa. Jak jsem jen mohla své psy ochudit o něco tak báječného! 

Dost ironie. Je mi líto, kolika z vás, co sem píšete, připadá zavírání psa do klece, tedy brutální omezení  možnosti pohybu na několik hodin, jako něco prospěšného, normálního a žádoucího. Jsem překvapená, kolika z vás by připadlo normální, kdyby vás každý den zavřeli na několik hodin do prostoru, ve kterém byste si sotva lehli, mohli byste akorát vstát, otočit se a zase lehnout. To přesně děláte svým psům, a přece tvrdíte, že je milujete…


Já vás doplním : Většině, kterým nevadí bytová klec, se příčí venkovní kotec. A přitom je podstatně větší. To mě překvapuje.

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 09.04.2024, 10:49:57 xxx.xxx.64.54

Kamarádce pes rozkousal playstation, robotickej vysavač a ovladač na chytrou domácnost vše v jeden den…asi nemá rád elektroniku

Tohle mě hodně pobavilo ( skoro jako Fík. kocour a papíry). To ta kamarádka není schopná tyto věci umístit tak, aby se k nim pes nedostal? Opravdu někomu přijde jednodušší, dát kvůli své neschopnosti psa do klece?

Impact o vás to rozhodně není. Vy se vymykáte ( v dobrém ) normálním majitelům psů.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 09.04.2024, 10:52:55 xxx:xxx.ff0a:2eba
Tenurri:

Sice je to spoustu komentářů daleko, ale:
Necháváte kartony a polínka i bez dozoru na zabavení u štěněte?

Případně jaké dřevo (je to jedno?). V bytě úplně polínka nemáme, ale můžu si nechat něco donést od známých 😀…Koupila jsem akorát klacek z kávového dřeva, že by neměl mít třísky, ale přijde mi dost tvrdý.

Co vlastně v té ohrádce můžu všechno nechat, když budeme cvičit samotu? Jakože..šikovný štěně může asi během půl hodiny udělat paseku z čehokoliv…já se bojím toho, že to bude žrát. Kvůli tomu si asi pořídím i kameru.


není jedno, jaké dřevo. Třeba vyschlá naštípaná polena ke krbu jsou blbá - umí se štěpit na velmi dlouhé ostré třísky…  Používám tak třicet centimetrů dlouhé kusy čerstvých silnějších větví ze zahradní lísky, z vrby, z ovocných stromků. Loupou z toho kůru, občas to žvýkají, občas s tím hrají fotbal… No a papír nechávám v koši na sběr - občas ho roztahají, občas si ho nevšimnou. Papír je relativně bezpečný a dobře se uklízí…

Štěňata rychle střídají aktivitu a spánek, takže chvíli spí, chvíli řádí, chvíli zkoumají… Ale protože máme oba nepravidelnou (a do jisté míry variabilní) pracovní dobu, tak u nás nikdy nebývají extra dlouho štěňata sama. Na straně druhé od druhého dne doma jsou sama alespoň 30 minut a brzy to natahujeme na tři hodiny - aby si zvykla hned od začátku, že s nimi nemusí nikdo doma být. Opouštíme unavené (ale ne přetažené), najedené, vyvenčené štěně. 

Kromě bezpečných hraček (brzy zjistíte, co je eventuálně problematická hračka - třeba když ničí plyšáky a žere výplň) u nás má dost volného prostoru, výhled prosklenými dveřmi na dvě strany, staré “zahradní” boty v předsíni (učíme tím nevšímání si obuvi a na počátku volíme takové, kde případná úprava peněženku nezabolí), případně někde položenou starší domácí mikinu. Většina štěňat si do pelechu natahala kořist - mikinu, pantofli… a spokojeně na tom spala…

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 09.04.2024, 11:02:03 xxx.xxx.64.54

nemožnost jít v noci na záchod, na to my lidé obvykle nejsme zvyklí.

Jen taková představa, co se týká ovčáka z fotky. Takový modelový příklad :

Majitelka v 7,00 zavře bílého psa do jeho “oblíbené” klece. V 8,30 psu "zaškrundá v břiše a…..Už ve 12,00 se majitelka vrátí ( přece nenechá psa v kleci 8 hodin) a psa jí někdo vyměnil, najde sice ovčáka, ale nikoliv bílého. Co vidí - může to být belgický, německý….a proč to tu tak páchne? A proč se ten pes tváří tak provinile a nešťastně ?

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 09.04.2024, 11:03:58 xxx:xxx.ff0a:2eba

jo a kolik hodin pes prospí je velmi individuální i v rámci jednoho plemene. Třeba Yoda je doga poměrně nespací. A nesouvisí to jen s aktivitou - i po náročnějším výletě má menší potřebu odpočinku a ráno vstává vždy brzy bez ohledu na náročnost předchozího dne.

Tenurri
Tenurri (316 příspěvků) 09.04.2024, 11:08:40 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.04.2024, 10:49:57

Spíš ji to nenapadlo, když si toho do té doby nevšímala 😀.
Vysavač máte prostě furt v docku u zásuvky. PSko bylo na polici pod TV…

Což mi připomnělo, že na PS skupině jsem viděla, jak někdo zavřel do klece ten playstation před dítětem a psem 😀 taky dobrý řešení.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 11:24:53 xxx.xxx.27.179

Jinak tady další diskuze ke kleci

https://www.facebook.com/groups/499895923417729/permalink/25108752238772089/

Zde také jedno foto velmi kvalitní a prostorné klece.

Prostě doma dělá bordel, rada “šup do klece” a je to. Bez jakéhokoli rozvedení situace, co všechno se dá dělat, prostě mezi většinovou populací pejskařů je to už standart.

Děsivé.

Dámy, které zde vědí, proč právě na svého psa klec používají, do toho nezahrnuji….ale je to jako mor.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (316 příspěvků) 09.04.2024, 11:58:11 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 09.04.2024, 11:24:53

No tyhle klece jsou peklo. Když jsem byla chvíli v chovatelských potřebách, prodávali jsme snad jen tyhle a krom toho, že to je křivé kolikrát se o to zraní i člověk, tak je to nestabilní a ten pes se z toho dostane, když bude chtít a ještě si možná ublíží. Přijde mi, že drží jen na dobrý slovo. A to se vsadím, že si tyhle hrůzy kupuje nejvíc lidí.

Plus mi teda přijde blbý tam mít pro chlupatýho psa takovou podložku. Když mu bude horko, nemůže si lehnout mimo. Neřeknu, kdyby ta klec byla větší a na půlce měl něco měkkého a na druhé nic. A koukám, že tam nemá ani vodu. Ale tak nevím, jestli je tam zavřenej 8 hodin, nebo jen při úklidu třeba. 

A ono celkově rady na této skupině jsou pecka. Půlka by vše řešila klecí bez jakéhokoliv vysvětlení a druhá půlka pořízením druhého psa 😀.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 11:59:53 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 09.04.2024, 11:58:11

Právě, tomuhle se tam nevyjde ani miska s vodou a ani se v ní neprotáhne.

A tohle je to, co tu řeším. Ne poučené majitele jako je keriton nebo zkušené chovatele jako je impact. Tam je to prostě všechno s rozmyslem a s ohledem na psa.

Ale tady je prostě jen rada klec. Jenže ten problém není tak jednoduchý.

Tenurri
Tenurri (316 příspěvků) 09.04.2024, 12:06:42 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 09.04.2024, 11:59:53

Protože běžný majitel psa se nevzdělává a chce výsledky ideálně ihned a bez práce.

Klece, EO, halti ohlávky a další by měly být pořizované pouze, pokud člověk opravdu ví co a jak, nebo pokud má po ruce trenéra, se kterým řeší problém. I ten pitomej fixační náhubek, co se všude prodává a člověk by řekl, že už je snad veřejnost poučena (ne, není) může psa zabít…a stále vidím psy s fixákem v MHD nebo po městě…a když to těm lidem řeknete, ještě vám vynadají ať se staráte o sebe. Já to třeba odmítala v chovatelských potřebách prodávat jako náhubek a všem jsem jak idiot vysvětlovala, že to je pouze pro ošetření kousavých psů u veterináře a že je to nebezpečné (ale ostatní kolegové s tím neměli vůbec problém). Ono vám to stejně lidi odkývou, myslí si něco o kravách a používají si to jak chtějí, protože jejich kamarádka to přece používá do MHD.

keriton
keriton (477 příspěvků) 09.04.2024, 12:07:29 xxx.xxx.80.20
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 09.04.2024, 11:24:53

Trochu mi nesedí to týrání s takhle pohodlně vyvaleným psem. Ten se určitě cítí teda fakt hrozně 🙂 Takhle si Finn v kleci zatím nelehne, natolik v pohodě tam vážně není.

Já mám obě klece tyto skládací. Kdyby se do nich pes pustil, rozebere je. Proto je učený, že to nemá dělat. 

To třeba sedíte hodiny a hodiny v kočárkárně, snažíte se pracovat (ale bez internetu a elektřiny) a přitom koukáte na webku, co dělá pes doma, abyste mohli případně zasáhnout. 
A některý pes to pochopí hned a nemá s tím problém, a prostě tam pokaždé spí nebo v klidu čeká.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 09.04.2024, 12:15:59 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 09.04.2024, 12:07:29

Já neřekla , že mi to přijde jako týrání. Taky jsem neřekla, že je hajzl každý, kdo to používá. Momentálně jste stejně militantní jako odpůrci klecí, které tady kritizujete sama.

Klec na obrázku je asi v poho, když se pes postaví, otočí se tam. A když si lehne? Víte, jak se dokáže prodloužit pes, když v leže protáhne všechny čtyři? To v této kleci nejde, o prostoru na misku s vodou ani nemluvě, aby do ní nedrkal.

Trochu mi to připomíná debatu z koňského světa, jestli box jo nebo ne.  Ano, jsou koně, kterým to vyhovuje více, ale je prokázáno, že z různých důvodů to většině koní z různých důvodů svědčí  především 24/7 volný pohyb, a to především mladým zvířatům. Jsou emočně stabilnější a fyzicky zdravější. Jsou to prostě zvířata prostoru, stejně jako kdekteré plemeno psa.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 09.04.2024, 12:22:23 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 09.04.2024, 12:07:29

Pardon teda, ale……jo, pes se tam asi vyvalí, to je celý pěkný, ale taky si vyvalí pak tu vodu? Rozhodně si nepopojde, tohle je malá klec na to, aby v ní tenhle pes trávil delší čas. O tom zmíněném, že se pes nemůže ochladit, protože tam má po celé délce tu chlupatinu nemluvím. 

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 09.04.2024, 12:43:40 xxx.xxx.50.190
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 09.04.2024, 12:06:42

Fixák na psovi v MHD, to mne taky dmýchá a nechápu ty lidi 😔 dnes jsem měla u okýnka pána a říkal, že má starýho psa, kterého bolí klouby a dává mu každé ráno půlku brufenu!! 🤯 řekla jsem mu ať to nedělá a poradí se u veta, co může psu dát, ale přesně jak píšete, lidi dotčení nebo to odkývají a stejně si to udělají podle sebe…

Nemám klec, ale skládací látkovou boudičku, uvnitř z tvrdého kartonu, dávám ji otevřenou pod stůl a bělouš už spí přes den, když je sám, jedině tam. Už ani nedrbe tu podložku. Z druhé strany je hladká, to má teď, když je teplo…za tou síťkou se asi cítí víc v bezpečí…

Dřív trávil čas na matraci za dveřmi… teď máme teda 2-3 dny v týdnu tu hlídací paní a je to supr, všichni spokojení. Paní hlídá u sebe doma, nevenčí, to až pak my.

Osobně bych neměla odvahu klec s běloušem zkoušet, ale když se to umí a používá se tak, jak se má, tak proč ne. 

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 09.04.2024, 12:46:54 xxx.xxx.64.54

A některý pes to pochopí hned a nemá s tím problém, a prostě tam pokaždé spí nebo v klidu čeká.

A nebyl by takový klidný pes v pohodě i na pelechu, z kterého se může projít, dojít se napít, protáhnout, přesídlit…… Naše kníračka by asi zavřená v kleci ležela a byla v klidu. Hodinu, možná dvě. Proč? Akorát by se na nás dívala “co se vám to stalo? to vám přeskočilo?”

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 09.04.2024, 13:02:21 xxx.xxx.64.54

https://www.facebook.com/groups/499895923417729/permalink/25108752238772089/

Jen ještě k tomu : Na pětiměsíční štěně, zřejmě dost temperamentních předků ( ty dlouhé nohy, tmavé oko, hladká srst, černá barva 🙂 ),  je prostě 8 hodin nečinnosti moc. Co asi bude dělat v té doporučené kleci? Zajistit procházku, zaměstnání, vylítání po čtyřhodinové samotě. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.