Auvergneský ohař krátkosrstý

Braque d' Auvergne

Oficiální zkratka v ČR: BA
Výška v kohoutku: 53-63 cm
Hmotnost: neuvádí se
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 180
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7179 zobrazení     0 komentářů

Auvergneský ohař krátkosrstý je plemeno, které vyhovuje požadavkům lovu ve Francouzském centrálním sopečném masivu Auvergne, kde pracuje jako přizpůsobivý, ostrý a silný lovecký pes. Auvergneský ohař krátkosrstý je krátkosrstý ohař, ve Francii využívaný zejména pro lov drobné srstnaté a pernaté zvěře.

Auvergneský ohař krátkosrstý je mírný, milý, inteligentní a povolný pes s vynikajícím čichem. Vyznačuje se jemným nosem a klidnou prací jak před výstřelem, tak i po výstřelu. Je i dobrým aportujícím psem.

Standard důrazně upozorňuje na jeho schopnosti a inteligenci a na možnost vychovat z něj při citlivém vedení i rodinného psa. Přesto však vyžaduje tento plnokrevný lovecký pes příležitost lovecky se vyžívat. Předpokladem je přátelský a důsledný výcvik. Vzhledem k lomu, že je Auvergneský ohař krátkosrstý vytrvalý, rychlý a velmi obratný, není vhodným psem pro pohodlné lidi. Jako náruživý lovec je vhodným doprovodným psem pro myslivce, kteří v něm chtějí mít i atraktivního, jemnocitného a klidného rodinného psa. Jako doprovodného psa bez lovecké práce, jej lze doporučit pouze v případě, postaráme-li se mu o vhodné náhradní zaměstnání. Jeho krátká srst nevyžaduje po chovateli žádnou přehnanou péči.

Auvergneský ohař krátkosrstýNázvy ve světě

Anglicky: Braque d' Auvergne

Foto: http://www.tous-les-chiens.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.