Německý ohař ostnosrstý

Deutscher Stichelhaariger Vorstehhund

Oficiální zkratka v ČR: NOO
Výška v kohoutku: 60-66 cm
Hmotnost: 28-32 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 232
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3892 zobrazení     0 komentářů

Německý ohař ostnosrstý, který je vyobrazený na Ridingerových dřevorytech ze 16. století, je zřejmě nejstarším plemenem německých drsnosrstých ohařů. Tento „původní ohař“ je čistě šlechtěný, aniž by byl křížen s pointery, od roku 1888. V dnešní době je Německý ohař ostnosrstý všestranně využitelný lovecký pes.

Typickým znakem tohoto ohaře je srst, jejíž chlupy jsou „rozházeny" do všech směrů. Co se týče jeho charakteru, je Německý ohař ostnosrstý klidný, inteligentní, vyrovnaný, ostražitý, ale ukázněný lovecký pes.

Ostnosrstý ohař je náruživý lovec, který patří jen clo rukou zkušeného myslivce. Jeho klidná a vyrovnaná povaha z něj při práci dělá spolehlivého a vytrvalého psa, který se vyznačuje velkou trpělivostí. Je plný síly, schopný přenášet ulovenou lišku na velké vzdálenosti a prožívat velmi náročný lovecký den. Německý ostnosrstý ohař je považován za snadno ovladatelného psa, ovšem vyžaduje odborný výcvik a každodenní možnost vycházet do revíru. Pokud splníme tyto dvě podmínky, vychováme z něj i příjemného doprovodného psa. Jeho krátká srst jej chrání nejen před nepřízní počasí, ale i před trnitými křovinami. Péče o srst tohoto plemene je pro majitele poměrně snadná.

Německý ohař ostnosrstýNázvy ve světě

Anglicky: German Rough-haired Pointing Dog, Německy: Deutsch Stichelhaar

Foto: http://www.chovatelka.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.