Holub Staroněmecký voláč

Columba livia f. domestica

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi voláči
Průměr kroužku: 9 mm
velikost písma:  A A A
04.03.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2176 zobrazení     0 komentářů

Jedná se o plemeno vyšlechtěné pro okrasné chovy. Stavbou těla se jedná o mohutné plemeno holuba s charakteristickým velkým, kulovitým voletem. Končetiny má staroněmecký voláč krátké a silné s neopeřenými běháky. Mezi voláče je řazen díky trvale nafouknutému volátku. Délka těla tohoto plemene od hlavy k ocasu činí až 50 centimetrů. Staroněmecký voláč je též nazýván staronemecký hrvoliak.

Staroněmecký voláč je v zajetí chován v bílém rázu, celobarevném černém, plnobarevném rázu červené a žluté barvy, v pruhové, kapraté a tmavé kresbě v modré, stříbřité, červené a žluté řadě v kresbě stříkané a tygří v těchto barvách.

Toto plemeno živého temperamentu je chováno nejčastěji v Německu. Příbuzným plemenem je maďarský voláč, který je ovšem ještě o něco větší. V České republice je chován pouze výjimečně.

V seznamu plemen EE je zařazen mezi voláče a to pod číslem 0301. Holoubata staroněmeckého voláče kroužkujeme kroužkem o průměru devět milimetrů.

Pořadí důležitosti znaků při posuzování

  1. tělesné tvary, délka krku a volatost
  2. vady hlavy, očí, nohou
  3. ostatní znaky

Hrubé vady

Křídla nedosahující konce ocasu

Malé vady

  • vady hlavy, očí, obočnic,
  • nejmenované vady křídel
  • vady ocasu, opeření, barvy a kresby
Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: http://www.rgzneustadt.ag.vu

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.