Holub Brivský černohlávek

Původ: Francie
Plemenná skupina: Užitkoví holubi
Průměr kroužku: 10 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2510 zobrazení     0 komentářů

Brivský černohlávek je zařazen do plemenné skupiny holubi užitkoví, podskupiny tvaru. Je zapsán pod číslem 47. Vyšlechtěn byl ve Francii.

Brivský černohlávek má hladkou hlavu, dobře zaoblenou. Je poměrně široká s odsazeným čelem. Oči jsou zbarveny oranžově červeně. Obočnice jsou široké, světlé, u mladých holubů i lehce načervenalé. Zobák je střední délky a je poměrně silný, černé barvy. Ozobí bývá zpravidla dobře vyvinuté. Křídla tohoto plemene jsou silná se širokými pery. Křídla jsou přilehlá k tělu a dobře kryjí záda.

Ocas má brivský černohlávek nesený v prodloužené linii zad, je středně dlouhý a složený. Opeření je široké a hladce přilehlé, napjaté. Končetiny jsou střední délky, silnější a neopeřené s černými drápky. Postavou je toto plemeno silnější s širší a dobře oblou hrudí.

Co se týče zbarvení, tak hlava a krk jsou černé, bohatě lesklé. Ostatní opeření těla včetně hřebenu a podocasníku černě lemované.

Mezi hlavní vady patří slabší tělo, úzká plochá hruď, slabý krk, plochá hlava, podkleslé nohy, nízký nebo vysoký postoj, opeřené nohy, úzké nebo jinak zbarvené obočnice, slabý zobák, kudrnaté opeření, otevřená záda, bílé peří na hlavě a krku, velmi nepřesná kresba, zcela bílé nebo černé letky a ocasní pera.

Brivský černohlávek se kroužkuje kroužkem o průměru 10 milimetrů.

Holub Brivský černohlávekNázvy ve světě

Anglicky: Briver Blackhead, Německy: Briver Schwarzkopg, Francouzsky: Tete Noire de Brive

Foto: tetenoiredebrive.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.