Holub Jihoněmecká kaňka

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi barevní
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1571 zobrazení     0 komentářů

Holub jihoněmecká kaňka je zařazen do plemenné skupiny holubi barevní, kde je zapsán pod číslem 441. Hlava tohoto plemene je poměrně široká, s klenutým čelem a vztyčenou, výše posazenou lasturovitou chocholkou, po stranách vyúsťující do růžic. Oči má jihoněmecká kaňka tmavé, obočnice pak úzké, světlé až červené, červené mají přednost.

Zobák dorůstá střední délky. U červených a žlutých mutací má světlou barvu. U černých a modrých mutací je horní zobák černý, u stříbřitých mutací tmavě rohový a dolní zobák bývá masově zbarven. Ozobí má jihoněmecká kaňka hladké, s bílým pudrem. Ocas bývá dlouhý, dobře složený. Křídla rovněž dobře složená kryjící záda. Krk má jihoněmecká kaňka středně dlouhý, hrdlo dobře vykrojené.

Postavou se jedná o ušlechtilého silnějšího polního holuba se širokou a dobře zaoblenou hrudí, záda jsou mezi rameny široká, mírně spadající.

Toto plemeno se chová v těchto barevných provedeních – černé, modré, červené, žluté, stříbřité.

Mezi hlavní vady se řadí slabé tělo, křivá nebo úzká chocholka, chybějící nebo silně stlačené růžice, tmavě prokvetlá obočnice, barevné peří v bílém opeření, zvláště na hlavě, záhlaví a ohbí křídel.

Holuby plemene jihoněmecká kaňka kroužkujeme kroužkem o průměru 8 milimetrů.

Holub Jihoněmecká kaňkaNázvy ve světě

Anglicky: South German Spot, Německy: Suddeutsche Schnippe, Francouzsky: Heurté de lÁllemagne du Sud

Foto: www.rassetauben.ch

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.