Aktuálně: 4 945 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
cone
cone (1412 příspěvků) 15.01.2008, 22:06:38 xxx.xxx.176.221
To je dostatečný základ. Táké vedu u tarantíků evidenci pomocí karet a různých barev kroužků.Ke svým odchovům mám v plánu a již částečně i zamluveno použít odchovů od tří chovatelů a pak se uvidí. Jen čekám jaké pohlaví budu potřebovat, něco do budoucnosti mám ještě v budkách, a také zaleží jací budou velikostně.
cone
cone (1412 příspěvků) 15.01.2008, 21:49:18 xxx.xxx.176.221
Tento způsob přepravy je dost rozšířen u našich sousedů. Přepravku volte co nejmenší, na malé psy, tuším, že nejmenší velikost má označení 1.Jinak krotcí amazonci jsou fajň a neměl by být s přesunem žádný problém.Cenově to asi bude podle značky max. do pětistovky. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 15.01.2008, 21:41:58 xxx.xxx.176.221
To je dobrá zpráva. U mě vždy po páření, které může trvat i Vámi zmiňovaných 14 dní, následovala snůška. Nyní mi snesli vejce až za 3 týdny od prvního zaregistrovaného páření.
Zastáncem Vámi uváděného způsobu krmení je pan Strnad, který s ním má vynikající výsledky, ale chce to ptáky na tento systém naučit.Celkové množství je potřeba stanovit jen takové, aby je papoušci byli nuceni zkonzumovat, aby nevybírali jen to co mají nejraději.Jinak by tento systém ztratil na významu a většinu krmení byste vyplýtval.Držím palce,průběžně informujte, jistě to bude zajímat více fandů do senegalců.
cone
cone (1412 příspěvků) 15.01.2008, 18:02:14 xxx.xxx.176.221
Dobrý večer, nová brka na ocase mu narostou, až stará při normálním přepeření vypadnou.Celý proces byste urychlil, kdybyste polámaná brka papouškovi z ocasu vytrhl. Ale pokud je krotký, tak by k Vám asi ztratil na nějakou dobu důvěru / nebo i navždy / Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 13.01.2008, 15:29:13 xxx.xxx.176.221
Kaytee a Nutribird mohu z vlastní zkušenosti doporučit také, Zupreem má dobré reference, brzy jej vyzkouším. Co se týče možnosti rozkousání dřevěné voliéry, předpokládám že ji už máte hotovou, doporučil bych trámky zevnitř oplechovat pozinkovaným plechem, každý klempíř Vám ze zbytků tyto vinklíky na oplechovaní zhotoví.Mi konkrétně klempíř nepočítá nic za materiál a bere jen 5kč za ohyb v délce 1m. Takže pakatel a nemusíte mít obavy z možné devastace chov. zařízení.Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 01.01.2008, 20:03:16 xxx.xxx.176.221
Dobrý večer, je to pěkný pták, jako mazlíček bude super.Jak je asi velký/ dlouhý /?Jednou mi můj známý líčil, že přenese transmutací lutino z málého na velkého alexandra. Měl jsem dojem, že tento pokus by dal ptáka daleko menšího než je alex. velký, i když zase většího než je alex. malý.Viděl jsem to v té době jako běh na dlouhou trať a ještě špatným směrem.Ale buď od toho upustil nebose mu to nepovedlo, neslyšel jsem dále již o plodech této snahy.
cone
cone (1412 příspěvků) 01.01.2008, 10:38:37 xxx.xxx.176.221
Pro nereg. Co se týče senegalců, tak jisté při stejné péči při ručním dokrmování jsou někteří zlatíčka a jiní zůstanou "ti ze zlou pubertou" po celý život.
Pap. konžské mám ručně dokrmené dva / dále nejsou ochočováni a jsou určeni pro dálší chov / a jednoho přirozený odchov pod rodíči, plus nějaké páry odchyt. Ale jsem přesvědčen, že každý z uvedených by při vhodné péči byl minimálně stejný jako zmiňovaní senegalci nebo žakové. Vůbec jíž nebudu srovnávat tyto tři druhy , původ odchyt, protože mi vycházejí konžšti v této kategorii absolutně bez konkurence.
O papoušcích vhodných k dětem nebudu hovořit - nemám tento termím v oblibě, já své papoušky k dětem neprodávám.
Příjemný Nový rok Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.12.2007, 21:53:24 xxx.xxx.176.221
Pro nergistrovanou: s žaky i se senegalci máte pravdu, ale trochu jste ublížila konžským papouškům. Už když jste použila slůvko" prý",tak jste mě dostala, navíc použít jako bernou minci názor někoho, kdo těch zkušenosti nemá zas až tolik....., kdo teprve objevuje a učí se?I psa jde od štěněte vychovat dobře a špatně. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.12.2007, 17:49:11 xxx.xxx.176.221
Problémek je ovšem v tom, že bledě plavá mutace je snad jen u jednoho chovatele a ještě je malo životaschopná.Plavý bronz by mě velice zajímal, ale všechny pokusy jej získat ztroskotaly, to nemluvím o ceně.Takže zůstává pouze misty, která u nás je, ale nevím kde a u koho. Narazil jsem na pár na burze v Přerově, ale než jsem se s přenoskou vrátil, byli pryč i s prodávajícím. Později jsem s prodávajícim hovořil a nevěděl, kdo ji koupil.
O olivových jsem hovořil se zahraničními chovateli, kteří potvrdili i vysokou mortalitu.U tm.zel F1 je prozatím velká životaschopnost a dá dá se docílit i velkých a robustních postav.
Dovozy tarant před asi 5ti lety se pohybovaly lehce nad 7tis. za pár, při srovnání s dnešními 5-6 tis. to zase tak velký pád dolů není.Ale jistě směr ukáže až čas. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.12.2007, 16:11:03 xxx.xxx.176.221
Souhlasím s přerdchozími příspěvky p. Hály. Jestli má Váš senegal 9 měsíců by se snad ještě dalo poznat podle oka.Jistě mu musíte na aklimatizování poskytnou čas, ale přiměřeně bych mu věnoval péči a snažil se ho zvykat na ruku, nabízet mu co nejčastěji oblíbenou potravu z ruky a směřovat vše k tomu, aby Vám na ruku s důvěrou nasedl.Neuspěchat ale moc zase netlačit. V ovoci a zelenině má jistě vitamínů dost, ještě bych doporučil piškoty nebo na kolečka nakrájený suchý rohlík.
V doporučené knize od R.Low najdete odpovědi i na otázky, které Vám vyvstanou během času. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.12.2007, 15:59:56 xxx.xxx.176.221
Jaké nové mutace máte pane Hála na mysli? Vím pouze o misty, ale ti lidé asi ani nevědí co koupili, takže asi zmizí, jiné života schopné mutace neznám, ono i oliva do přepeření vykazuje velké procento úhynu. Takže nevěřím, že se něco jiného objeví. Již to je pokrok v chovu mutací tarant, že se více chovatelů zabývá 1F tm.zelenou, ale asi jich o mnoho více než 5 nebude.
Druhá věc je cena, měla by být taková, aby byli ptáci prodejní.Když procházím belgické a hol. stránky, tak nic než 1F nenajdete, občas, velmi málo F2.Takže ta situace do budoucna nebude moc bohatá , na bronz.plavý jsem nikde v inzerci v zahraničí nenarazil. Zdravím Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.12.2007, 13:41:42 xxx.xxx.176.221
Dobrý den, s tím spaním je možné, že Vás zaregistruje dříve než předpokládáte a proto ty otevřené oči a ten postoj. Dále se ještě po tak krátké době ještě nemusí cítit jako doma.Drbe se , protože to vyžaduje jeho peří, teplotu máte dobrou, můžete ho lehce postříkat rozprašovačem na květiny, teplejší vodou.Než na bidlo ho postupně zvykejte na ruku, pokud vezme pamlsek z ruky, neměl by to být problém. Ještě mu přidejte mrkev ke krmné dávce. Trocha trpělivosti Vám určitě přiblíží cíl,pro krerý jste si ho pořídil. Cone