Aktuálně: 4 911 inzerátů174 432 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
cone
cone (1412 příspěvků) 15.11.2007, 19:07:35 xxx.xxx.176.221
Pro Frýdka - píšete, že jste ho ještě sám dokrmoval.To jste asi zvládl, ale zanedbal jste období odstavu a přechodu na normální stravu.Vycházejte z toho, že doba dokrmovaní je u žaků přibližně stejná jako doba odstavu. Takže asi v 6ti měsících by měl být zcela samostatný.
Jinak když se budete držet rad uvedených v obou předchozích příspěvcích, a budete důsledný, tak to můžete v horizontu 2 měsíců zvládnout.Pomaleji je lépe než rychle, ve Vašem konkrétním případě určitě. Ale k hladovce bych se nepřiklonil.
To, že se uvzal na Vás, nebo na jednu jedinou osobu se stává.Snažte se docílit toho, aby postupně začal tolerovat blízké ve Vašem okolí.Opět bych volil pomalejší a hlavně nenásilnou formu.podle fotky je odpovídající formě.Hodně trpělivosti. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 15.11.2007, 18:15:02 xxx.xxx.176.221
Konkrétně u žaků bych této Vaší otázce nepřikládal hlubší význam. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 15.11.2007, 18:11:03 xxx.xxx.176.221
Souhlasím s předchozím příspěvkem, jestli to nemáte v oku nebo neplánujete sama nějakou léčbu, tak neotálejte jeďte k nějakému veterináři, co už žaka někdy aspon viděl. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 15.11.2007, 18:06:51 xxx.xxx.176.221
Mi ho načli vždy u bidel, a bidla byla uchycena ke konstrukci stropu, ale z bidel dosáhli k předělům.Takže teď na zimu jsem to demontoval a buď dám plné desky plast od fy. Alumat/ mají je v nabídce ve více barvách /, nebo použiji dvojité pletivo. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 14.11.2007, 13:01:27 xxx.xxx.176.221
Co se týče hlodavců, tak opravdu se mi nejlépe osvědčila kočičí rota. Měli jsme kocoura, který si papoušků ve venkovní voliéře ani nevšiml, navíc si i ptáci na kocoura zvykli a neplašíli se, ani když se vyhříval v blízkosti voliér.Menší problém nastal s kočkami od sousedů, byly 3 a šmejdily někdy kolem. Ty jsem je začal krmit syrovým mletým krůtím masem u sebe před garáži a holky ztloustly a bylo také po problém.To maso beru ve velkém pro svoje psy, takže to kočičí kilo mě nezruinovalo.Teď již já kocoura nemám, dožil se uctyhodných 15ti let, a sousedi kočky už nemají také a je to na hlodavcích v okolí voliér a domu poznat.
Také jsem zpočátku použil PP dutinkové desky na předěly mezi boxy a první díru mi v nich udělali majeráci, pak se přidali i senegalci a hnědohlaví a sezonu jsem strávil neustálým flikování a plechováním děr.
Toto jsou mé zkušenosti s prodiskutovavanými tématy.
Zdravím Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 13.11.2007, 20:21:53 xxx.xxx.176.221
Měl jsem obdobný případ u senegalců, ale mladé likvidoval samec, který šel do toku, ale nikdy toho roku už podruhé nezasedli.Takže v mém případě to byl boj jetli mladé odeberu včas, ale samec měl v tomto duelu lepší skore. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 13.11.2007, 20:16:21 xxx.xxx.176.221
Pane Hála, mě také tis neláká, prostudoval jsem dnes pro mne všechnu dostupnou literaturu a ve všech publikacích, i těch starších , se kolektivy autorů shodují na jedovatosti této dřeviny.Samozřejmě to nebudu testovat, jen jsem doufal, že někdo zkušenost s tisem má, ať už dobrou nebo špatnou.
Černý bez také pokládám za nejlepší, jen zvětšuji postupně rádius odkud ho nosím. Zdravím Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 12.11.2007, 12:45:02 xxx.xxx.176.221
Při čtení starších ročníků čas. Exota jsem v ročnících 1999 a 2000 narazil na zajímavou rubriku PTAČÍ KRMIVO V PŘÍRODĚ. V čísle 1/2000 je zajímavá zmínka o tisu, cituji: Pokud budeme dávat větve tisu i s bobulemi do klece nebo do voliéry, nemusíme mít obavy o zdraví chovaného ptactva.Okusují nejen jeho větvičky, ale z červených bobulí vykusují i semena, o kterých se tradovalo, že jsou toxická.Voliéry se doporučují osázet tisem i jinýmí druhy jehličnanů, protože blahodárně působí na všechno ptactvo.Jehličnany bohaté na pryskyřici obsahují různé eterické oleje, vlákninu, organické kyseliny a vitamíny, údajně ve svém okolí likvidují různé viry a bakterie, mají pozitivní vliv na zažívací ústrojí ptactva.
Zajímavý poznatek, většina chovatelů je ale na podávání tisu opatrná, nebo zastávají přímo opačný názor.Co vy na to, jaké jsou Vaše zkušenosti s touto dřevinou? Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 11.11.2007, 19:18:19 xxx.xxx.176.221
Byla ta pérka opravdu uštipnutá? Mohlo jít o péra ulomená a následně odstraněná.Mám několik žaků a mohu Vám potvrdit, že se to občas stává, hlavně se jedná o pírka ocasní nebo na letkách.Předpokládám, že Váš žako je odchov, a pokud by si ukusoval péra, tak spíše ze stresu než z nudy, a muselo by dojít k nějaké radikální změně v jeho okolí, která by ho rozhodila. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 09.11.2007, 18:42:20 xxx.xxx.176.221
Hicksi,ještě koukněte na přípravky / stejný výrobce i prodejce / Stimul a Amino. Rád bych Vás osobně poznal, ale nyní Přerov nenavštívím, takže někdy jindy. Zdravím Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 09.11.2007, 13:46:23 xxx.xxx.176.221
Pane Hála, na příbalové letáčku od NEO-FOS je napsáno " řeší potíže s trávením,likviduje plísně a záněty v trávicí soustavě, prevence a léčba střevních potíží".Doufám, že na další ma sdělení nebude přihlíženo jako na reklamu. Cena za balení je asi 300kč, je k dostání na burze v Přerově, distribuce p. Zubek, vyrábí p. P. Pecka. Dle mé dlouholeté zkušenosti s tímto výrobkem / a i s jinými od téhož výrobce / se jedná o přípravek účinný a fungující. Fungoval po delší době podávání i na vylučování nestrávených semen v trusu u pap. majerova. Snad jsem nepřekročil povolenou mez této rubriky. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 08.11.2007, 20:02:13 xxx.xxx.176.221
Dobrý večer,některé řídší hovínka, chcete-li průjem, jsou zbůsobené i psychickými traumaty, např. změnou majitele,převozem, změnou v okolí....Horší je případ vylučování nestravených semen v trusu, tam bych neváhal a veterináře co nejdříve kontaktoval.
Větší konzumace ovoce a zeleniny samozřejmě také řidší výkaly způsobí, jak zde již zdůraznil p. Hála.
Osobně všechny tyto nesrovnalosti ve vyměšování řeším podáváním přípravku Neo-Fos buď do vody nebo na máčené zrní.Přípravek je v prášku.Přivezl jsem si o víkendu nového papouška, druh který je na stresy velmi náchylný a "průjem" měl také něco přes jeden den,potom odezněl, i když měl preventivně ve vodě na pití neofos namíchán již dopředu.
Zdravím Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 08.11.2007, 19:45:58 xxx.xxx.176.221
Pro neregistrovanou pet - Vaše snaha pomoci je chvályhodná.Ale abyste byla v obraze, kde je nějaký problém a kdo ho a hlavně jak jej řeší, to zjistíte pouze pozorným sledováním ochranařského dění, které u nás monitoruje pouze časopis PAPOUŠCI a NováExota. Dát někam finanční dar jen pro své uklidnění asi není to pravé.Je třeba , aby dar doputoval na místo určení a byl použit pro účel, který jste si předsevzala.Fandím Vám. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 06.11.2007, 18:07:07 xxx.xxx.176.221
Pokud máte na mysli zděný nevýtapěný objekt,tak ano, ale i tak bych / já / temperoval k nule. Přece jejich domovina mrazem neoplývá. Viděl jsem u chovatele ary ararauny a zelenokřídlé celoročně ve dřevěném objektu,ze tří stran chráněné a zastřešené, bylo to v podhůří Beskyd, a pří každé návštěvě v zimě jsem trpěl.Nezkoušel bych u žádného papouška co vydrží a co přežije, ale snažil bych se o vytvoření optimálních podmínek splňujících nároky daného druhu. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 06.11.2007, 08:34:47 xxx.xxx.176.221
Dobré ráno, mě nejvíce vadí, že tu lenost většině zvířat v Zoo zahradách spůsobil člověk.Obecně to největší zlo / nechci se nikoho dotknout / je právě člověk, kolik druhů vybil nebo zdecimoval jejich přirozený biotop. Když k tomu přimíchám názory některých ochranářských organizací, zákazy odchytu a dovozů, tak je to vše boj s větrnými mlýny.
Pro místní chudé domorodce z obastí odchytů ptactva představuje těch pád dolarů za nelegálně odchytnuté kusy živobytí pro rodinu možná na celý měsíc.A problém životní úrovně chudých obyvatel / a v místě výskytu papoušků se chudé domorodé obyvatelstvo vesměs nachází / se neřeší, nebo jen řeší okrajově.
Takže se necítím OK, když druh, který toto vše způsobí poukazuje na chyby a nedostatky, které sám zavinil. Ale to nám ten den nezačíná příliš optimisticky, omlouvám se. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 05.11.2007, 20:43:52 xxx.xxx.176.221
Možná vazba dítě papoušek / želva, kotě...../ funguje,já osobně mám dvě velké "děti", 27 a 22 let,snažil jsem se aby to fungovalo - a fungovalo. Ale jinak mám z těchto vazeb vždy trochu obavu, a pokud můžu, tak se těmto spojením vyhýbám.Nejednou jsem takto nevhodně / záměrně nepoužiju slovo týrané / umístěné zvíře odkupoval a následně umísťoval. Ale situace je stejná i když si papouška pořídí dospělý, který o podmínkách držení / ne chovu / nemá páru.
Jen jsem vyjádřil svůj názor, a Vás všechny nabádám k správné volbě nových majitelů, nebo ke správné volbě druhu pořizovaných zvířat. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 05.11.2007, 20:23:23 xxx.xxx.176.221
Vážený pane Jerry, zoologické zahrady jsou jedna z mých vášní , příležitostně je navštěvuji, tu naši ostravskou i několikrát ročně v různých obdoích roku.Takže jste mě potěšil tím , že jim / ZOO / přispíváte,všechny příspěvky této diskuse jsem si pozorně přečetl a zůstal jsem neutrální.Ale Váš poslední příspěvek mě formulací " nejen že přispívám na ty lenivá zvířata v zoo " dostal. Přispíváte, fajň, chvályhodné, ale nic o nich nevíte, a asi ani o jejich chovu.Neodsuzuji Vás, ale termín lenivá zvířata v zoo je velmi nevhodný, působí pro mě hanlivě. Jinak zdravím a přeji příjemný večer.Cone