Aktuálně: 4 911 inzerátů174 415 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
cone
cone (1412 příspěvků) 03.11.2007, 11:46:00 xxx.xxx.176.221
Ty rozměry by mohly vyhovovat, asi je krotší a máte ho na mazlíka.Jinak samozřejmě alexandrům obecně vyhovuje víc voliéra s možnosti proletu. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 03.11.2007, 11:41:25 xxx.xxx.176.221
P.Lípa, na ochočení do klece jste si měl pořídit papouška ručně dokrmeného, který by již byl krotký, nebál se lidí ani jiných aktivit kolem klece.Míň by křičel a snáze by se Vám s ním navazovalo kontakt.U toho Vašeho to bude trvat déle a úspěch ještě není zaručen.Hodně trpělivosti. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 02.11.2007, 12:04:37 xxx.xxx.176.221
Bambus určtě jedovatý není, viz krmivo pand velkých, nebo i u nás servírovaných bambusových výhonků , ale na bidla bych ho nepoužil, je hladký a papouškům svědčí spiše drsný povrch bidel, ani na okus bych to neviděl jako optimální řešení.Pokud ho chcete využít, tak snad jako dekoraci.Jinak bidla nemyjte, ale rovnou vyhazujte a instalujte nově uřezaná, jak se již zmínil pan O. Hála.Zdravím Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 31.10.2007, 19:05:10 xxx.xxx.176.221
Zdravím, používám po přemístění do odchovny / asi od konce září / přípravky AMINO a NEO-FOS asi dvakrát v týdnu.Jinak výrobky fy AQUAMID jsou také vynikající a určitě si z nabídky vyberete.Přes léto bych také vitamín. přípravky nahradil dostatkem dostupného ovoce.Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 31.10.2007, 18:54:03 xxx.xxx.176.221
Kdyby žako začínal později určitým způsobem trpět,koupil bych mu partnera stejného druhu.Jinak bych s nákupem neotálel, odložená přání se totiž někdy neuskuteční/ vlasrní zkušenost /.Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 20:40:13 xxx.xxx.176.221
Promiňte že zasahuji, ale nemusí být na napáječku zvyklý,může ho jako neznámá věc třeba i stresovat. Vodu mu dejte do misky. Nezapomeňte do misky s krmením přidat i na kousky nakrájenou zeleninu a ovoce, nejprve to pro něj budou hračky, ale přijde na to, že je to k jídlu. Cone
Téma: al
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 20:30:32 xxx.xxx.176.221
Podle mého to bude jedno, jestli samec nebo samice.Nejenom moje zkušenost však je ,že papoušci moc nemusí malé děti.A je jedno, jestli se jedná o krotkého žaka, senegalce nebo amazoňana.Žako Vám nepřeroste přes hlavu pokud budou děti pod kontrolou. Zdravím a přeji šťastnou ruku při výběru vhodného jedince, předpokládám ,že se bude jednat o ručně dokrmovaného. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 11:48:52 xxx.xxx.176.221
Umístění klece v kuchyni má jen jednu výhodu - je to frekventovaná místnost a papoušek se nebude cítit sám.Ale vše ostatní jsou jen nevýhody / chápej ,pro něj /,počínaje výpary při vaření až po průvan při častějším větrání.Volil bych raději jiné umístění klece.
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 11:43:41 xxx.xxx.176.221
Chce to papouškovi poskytnout trochu času a hodně péče a hlavně citlivého přístupu, a on se do pohody dostane sám.Obecně bych použil přísloví " netlačit na pilu ". Trpělivost a on Vám to stonásobně vrátí.
cone
cone (1412 příspěvků) 29.10.2007, 14:18:42 xxx.xxx.176.221
Díky za reakci.Také čekám co bude po přepeření, nyní má ukončených 5měsíců.Ale neodolal jsem.
U kožských se rysuje odpověď ve věku ptáků,všichni mlaďoši jsou na křídlech kapratí, s přibývajícím věkem křídla tmavnou.Další možne vysvětlení je existence více poddruhů/starší členění bylo početnější/ a jejich křížení.Krásnou černokřídlou formu dovezla před lety p. Nováková.U guleilmy je nyní zajímavá existence jedinců zabarvených do olivova, takové jedince vlastní např. p Schiffmann nebo p.Vícha.
cone
cone (1412 příspěvků) 25.10.2007, 20:10:21 xxx.xxx.176.221
Luboši, dal bych svůj hlas pro africké pap.dlouhokřídlé.Hned z několika důvodů:malá hlučnost, slušná variabilita v rámci rodu,střední cenová třída,rozumné nároky na chovatelské zařízení,uspokojí i náročnější chovatelé-jsou tu i "špeky", které ještě nejsou v našich chovech zastoupeny,tedy určitá výzva.Vysvětlím, proč jsem dal na první místo hlučnost-předpokládám pro rozvíjení chovu také přijatelné sousedské vztahy také možnost držení omezeného počtu i chovateli v panelových domech.
Možná že by bylo zajímavé udělat fotogalerii rodů na prvnich třech postech.Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 25.10.2007, 09:42:01 xxx.xxx.176.221
Jen pro upřesnění,vaječná míchanice domácí výroby se připravuje z vařených vajec,eventuelně z vajec vyklepnutých do vroucí vody.Nabyl jsem dojmu, že máte o přípravě jinou představu.Jinak, co se mne týče, jistě jsem Vás nevybombardoval, jen jsem tlumočil své zkušenosti a postupy, které u mně mají výsledky.Nemusí to fungovat obecně,jen to někdo může použít dle vlastního uvážení pro překonání nějaké překážky ve svém chovu.V podstatě jsou vždy důležitější výsledky a zdraví našich svěřenců než nějaké návody na chov, v tom souhlasím.Příjemný den. Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 24.10.2007, 16:20:50 xxx.xxx.176.221
Chovám pouze africké papoušky a můj zaběhnutý systém je po odhnízdění / asi v květnu / přemístit do venkovních prostor bez možnosti hnízdit.Krmím směsi zrní několikrát v týdnu máčeným, a ovoce dle roční nabídky v přebytku, ať si plýtvaji.Stimulace nastává podáváním většího množství mléčné a dozrávající kukuřice, v půli září je přemísťuji do odchovny,kde je asi 20°C,začínám ke kukuřici a klíčenému zrní podávat větší množství různých bobulovin /zase v nadbytku / a obden vařené nasekané vejce nebo míchanici.Do budek dám velké kusy trouchnivého dřeva, takové co projdou kontrolním otvorem, a jejich hnízdění začíná zábavou,drcením a rozmělňováním trouchu.Kousky vynášejí ven a já ho průběžně doplňuji.Obvykle jak se začnou pářit skončí s vynášením z budek.U většiny párů mám již v říjnu první snůšku, u opozdilců až v listopadu.Myslím si, že celý tento komplex faktorů harmonické páry stimuluje a dovede ke hnízdění, někdy i dvakrát za sebou.Tento můj systém má samozřejmě ale i své nevýhody.Zdravím
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 24.10.2007, 15:02:19 xxx.xxx.176.221
Do vnitřních temperovaných volier rozmrzlé větve na bidla nebo okus samozřejmě podávejte, do venkovních buď silnější průměr, nebo jsem viděl i nařezané latě v zimě místo bidel.
cone
cone (1412 příspěvků) 24.10.2007, 14:56:49 xxx.xxx.176.221
Dobrý den, osobně tyto druhy nechovám, ale sám bych je nevystavoval teplotám pod mínus 5°C.Průvan obecně škodí všem tvorům, papoušky nevyjímaje.
cone
cone (1412 příspěvků) 24.10.2007, 14:52:14 xxx.xxx.176.221
Vaječná míchanice je hlavně doplněk a náhražka bílkovin živočišného původu, v přírodě ji jistě nemají, nevěřím, že by domorodí obyvatelé papouškům podstrojovali, ale věřím tomu, že si papoušci ve volné přírodě tyto živočišné bílkoviny doplňují z jiných zdrojů / např. hmyz nebo jiní drobní živočichové/.Při odchovu mláďat tato spotřeba živočišných bílkovin stoupá a málokdo si dokáže představit zdárný odchov bez míchanice doma připravené, nebo koupené -průmyslově vyráběné.Člověk má vlastnost nedělat nic, co nepokládá za bezprostředně nezbytné, takže mimo dobu stimulace nebo samotného odchovu podává míchanici málo chovatelů.Já sám se stotožňuji s p. Hálou, osobně podávám asi jednou týdně průmyslově vyráběnou míchanici s medem a hmyzem nasypanou na máčené krmení.Další otázka vyvstává, proč máčet a klíčit v období, kdy nehnízdí? Ale to snad jindy.