Aktuálně: 4 853 inzerátů175 031 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 26.04.2011, 07:49:06 xxx.xxx.12.42
Ahoj Lidičky prosím kdo má navíc dvě samice korel?!ale né žádné důchodkyně :-),hlavní je aby byli chované venku jelikož je dám hned ven k ostatním,chovám exoty celý rok ve venkovních nevytápěných voliérách,prosím kdo má ať se ozve,prosím jsem z Teplic takže někdo poblíž né někoho třeba z Liberce :-) děkuji za odpovědi
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 24.03.2011, 10:21:45 xxx.xxx.12.42
Dobrý den Ahoj,chovám celoročně ve venkovní nevytápěné voliéře na noc zakryté makrolomem andulky a korely (již několik let) beze strát :-) ptáčci jsou jako medvídci zdraví a v perfektní kondici,rozmnožují se bez problémů čili i mládata zůstávají venku...ale ted jsem si pořídila z domovních podmínek pár andulek,už je mám doma 4 týdny...chtěla bych je dát už ven ale nevím zda ještě není brzo,přes den je krásně ale noci jsou ještě chladné bydlíme v podhůží Krušných hor takže tu teplota ještě spadne pod bod mrazu...ale jelikož na noc voliéru ještě zakrývám teplota ve voliéře už neklesne pod nulu...prosím poraďte zda ještě počkat či už je dát ven at si pomalu zvykají...ještě bych chtěla říci že je mám na místě kde se teplota pohybuje jen kolem 18 stupňů...děkuji moc za odpovědi Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 19.01.2010, 09:35:54 xxx.xxx.12.42
Ahojte prosím poraďte,nikde se nedočtu či nedovím jak se zebřičkama když nechci aby už nadále snášeli,máme už mladé a máme jich dosti,chci aby si už odpočali ale nevím jak na to,má otázka je zásadní potřebují nebo musí mít hnízdečka????potřebují je k životu???Hnízdní budky nemám snáší i do hnízdeček (kokosová skořápka) v ní si udělají hnízdečko a snáší mám vše odstranit,a nechat je ať mají normální bydélka??Od jara je zase chci dát do venkovní voliéry k ostatním ale v chytrejch knihách píší že mají mít hnízdečka ať se mohou schovat před chladem a že tam tráví noce,ale ony hned začínají snášet....takže jsem úplně zmatená co s tím?????Moc děkuji za odpovědi.....Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 19.10.2009, 15:36:32 xxx.xxx.12.42
Ahoj prosím o radu když otevřu klícku od mích zebřiček dokáží se naučit vrátit se zpět do klece třeba jako andulky,je mi jich líto když se nemohou pořádně proletět,mám je na přezimování doma byli ve velké venkovní voliéře a teď jsou v malim,tak jim chci zimu udělat hezčí tím že se mohou proletět,ale nechci je chytat po bytě :-) tak nevím zda se dokáží zase vrátit nazpět???!!!Moc vám děkuji za odpovědi Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.08.2009, 20:36:45 xxx.xxx.154.131
No je to fakt děs asi mi nezbyde nic jiného než přeckat léto :-) vím že jsou užiteční jen mi vadí že je všude jejich trus kde se zdržijí v houfech tak se bojím aby to nepřeneslo nějakou nemoc?????!
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.08.2009, 20:33:26 xxx.xxx.154.131
Ahoj Lenko není s tím žádný problém já je chovám celoročně v nevitápěné voliéře snášejí naší zimu skvěle jsou odolní vůdči nemocem a májí krásné peří jen když je opravdu nevlídno mám na voliéru velké desky makrolomu co nepropustí vítr jinak žádný problém :-) Ahojík mirča :-) PS:S nimi tam žijí i andulky a zabřičky vše už 4 roky venku
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 06.08.2009, 14:31:28 xxx.xxx.12.42
Jé ahojík ano máme jich požehnaně :-)je to skvělá máma... těch škvorů jsou opravdu mraky,to abych pozvala i sousedy :-) já jen aby nějak neublížili ptákům ale to je asi blbost a za jeřabiny dík a mohu je podávat už teď v tuto dobu nebo jsou ještě nezralé nemám s tím vůbec zkušenosti tak nevím jak se poznají že už jsou zralé
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 06.08.2009, 14:21:22 xxx.xxx.12.42
Ahoj prosím o radu mám ve venkovní voliéře plno škvorů letos jich je nějak nadbytek mám je všude v krmítkách a pod.jak proti nim bojovat??abych neublížila papouškům,pora´dte.
A druhý dotaz mohu podávat korelám,andulkám,zabřičkám jeřabiny děkuji moc za odpovědi Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 24.06.2009, 17:52:22 xxx.xxx.156.188
i když nemají ještě moc peří?!Mám je ve venkovní voliéře tak aby jim nebyla zima?A rodiče to vše zvládnou?Jak krmit mladé tak sedět na vejcích?A když je dám z budky vědí že mají děla to i to lítat jak do bedny tak do budky k vejcím?Já vím hodně otázek ale nějak se mi tomu nechce věřit asi příroda se postará že?? :-)
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 24.06.2009, 16:57:52 xxx.xxx.156.188
Ahoj potřebovala bych radu mám v budce 3 mladé korely narodili (vylíhli) se 25.5.takže už je jim budka malá :-) dnes jsem se tam po delší době podívala a korelí rodiče už si pospíšili a mají tam už 3 vajíčka,a pořád se páří,co s tím ????mám je nechat nebo vejce odebírat...Nechci a bych samici nebo samci ublížila aby se vyčerpávali,a nakonec jim to nějak neublížilo nechci aby pořád jen snašeli stačí mi dva vrhy ale nevím zda to neni moc rychle zasebou ,nebo je to normální a mohu ještě jeden vrch nechat?Moc děkuji za odpovědi hezký den
PS:Korelí rodiče jsou zdravotně v pořádku a ve vinikající kondici,nejeví známky jaké koliv únavy ...Děkuji a hezky den
PS 2:omlouvám se za chyby :-)
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 10.05.2009, 12:36:06 xxx.xxx.12.42
Odpovídám vám všem:za prvé moje chyba mluví se o zebřičkách spletla jsem nadpis,za druhé,nikdo tu nemluvil o tom že chci chovat jen jsem se ptala ohledně krmení,za třetí ma voliéra je velika 4m široká 4 m dlouhá a 2 m vysoká,za čtvrté můj počet papoušků je v ní 4 korely,2 andulky a dve zebřičky toď vše.....nevím jak tu čtu umíte jen napadat to mě mrzí knihy jsem si přečetla ale přece jen vše v nich není proto jsem usoudila že mohu pochytit postřehy i tady a více zkušeností ale vy jste profíci tak pardon nebudete se zahazovat s idiotem co se má na to radši vybodnout tak pardon ptat se nebudu.Ale i tak děkuji za postřehy hezký den obrátím se jinam Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 19:21:26 xxx.xxx.159.45
a když tam přidám tu řepku neublíží and.a kor.?????a s tím zabíjením to jako že by zebřičky pozabíjeli třeba v budkách malé korelky nebo naopak že by andulky pozabíjeli zebřičky miminka :-)
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 18:39:38 xxx.xxx.159.45
Ahoj koupila jsem si dnes mé první zebřičky jen by mne zajímalo mám je ve voliéře s korelamy a andulkamy potřebují nějakou zvláštní a jinou péči než korely a andulky jako např.krmení,vitamíny,ovoce,traviny tad....mám namíchané krmivo pro kor.a and. nebude jim to vadit?Anemůžou něco co mohou kor.a and. a nebo na opak abych zase neublížila kor. a and. :-) moc děkuji za odpověďi a vaše postřehy a rady s těmito ptáčky Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 09.05.2009, 18:34:05 xxx.xxx.159.45
používám obyčejný rostliný olej vše jsem vydezinfikovala a vše vyměnila andulka už vypadá mnohem lépe!!!!má pouze zbytečky vápenky...ty přípravky jako Scatt asi seženu jen u veterináře že?
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 08.05.2009, 19:36:03 xxx.xxx.159.45
No neohrabaně jak bych to popsala připadalo mi to stejné jako když se pářil se samičkou i oba přitom štěbetali tak nevím zda pro jistotu dát toho samce/samičku pryč a koupit stoprocentního potvrzeného samce :-)
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 08.05.2009, 11:45:59 xxx.xxx.12.42
Samici má já jen potřebuji všdět zda je toto na obrázku samice či smaec právě proto jsem samici koupila ale tento viz.fotka ji odmítá a sedí u jiné budky mám samici samce ti sedí na vejcích pak samice a viz obrazek samec či samice :-) takže samec samce krýt nebude tak to vypadá na samici?!!!