Prosím? :-( Vás to ,že jsem se zde i při aktivní léčbě nemocného papouška zeptala na zkušenosti druhých, nějak obtěžovalo? Tak to mě fakt nenapadlo. Ale kdyby jste mi chtěl půjčit svou křišťálovou kouli, pochopím to :-).
Dobrý večer, tak pro všechny, kteří toto téma sledovali se zájmem, a ne jen proto aby poučovali a řešili mé chování, dnes musím napsat, že zdravotní stav se zhoršil, papoušek se v noci začal po celém těle ve zkracujících intervalech lehounce třást, nebyl schopný udržet se ve spánku na bidle. Po prohlídce veterinářem a po pečlivém zvážení šancí na zlepšení i při dalším podávání léků, jsme se rozhodli ho utratit a ukrátit mu tak trápení. Pitva provedena, všechny orgány bez nálezu, dle předpokladu změny v mozkové tkáni, histologie provedena nebyla. Třeba si to tu časem vyhledá někdo s podobným problémem a bude to pro něho přínosnou informací.
A neregistrovaní diskutující kritici, Vaše karanténa je Vaše věc, a můj přístup k chovu zase ta moje.
Vypadá to, že jako jediná jste už v předchozím příspěvku uvedla smutnou osobní zkušenost. Díky. Smím se zeptat, jak se onemocnění Vašeho papouška projevovalo, jak jste ho léčila, či mu aspoň ulevovala a jak jste stanovili přesnou diagnozu? Moc díky za odpovědi.
hele nedělejte z toho zas hádanici. A když už se chcete prezentovat takhle hrdě jako "slušný člověk", najděte odvahu se podepsat. Já si tu dobu chovatelsky vůbec nepamatuju. Ale ten díl seriálu jsem sledovala se zájmem. Líbilo se mi, jak měli filmaři zmapované druhy, jak si chovatel bránil pár alexandrů malých, kteří každoročně odchovával, jak obdivovali agapornise jako vzácnost.A jak bylo urážlivé být kšefťák. To se z dnešní dobou moc srovnávat nedá, tedy jen jako divák. Krásu ptáků dnes označujeme jako "silný kus". Je to samozřejmě jako se vším, díky demokracii je z nás národ kšefťáků, co by prodal i vlastní babičku. Ale ty klícky v tom filmu byli fakt děsný :-). A zkuste se diskusí bavit taky trochu s úsměvem :-)))
Dobré ráno, tak zase klasika. Milí neregistrovaní, není od vás moc pěkné, že mi zase jen řeknete co dělám špatně, a jak ohrožuju svůj chov. Rizik jsem si vědoma v plném rozsahu. Ale také beru narozdíl od všech správňáků dodržujících nejpřísnější a jediná rozumná pravidla ohledy na papouškovu psychiku. Je to společenský tvor a je rád i za pár minut, kdy zdálky zahlédne jiného papouška, může si na něj zapískat a trochu si po svém pokecat. Považuji to také za způsob léčby. Nikdo z vás neviděl podmínky, v jakých papoušky chovám, takže si můžete představit cokoliv, třeba že druhý senegalec mi sedí na rameni 5m od klece pár minut, když čistím misky, anebo taky že celý den leze po marodových mřížích. Narozdíl od veterináře nikdo z vás papouška neprohlédl a nepozoroval jeho projevy. Zase jen a jen samí teoretici, co se dočetli, jak by to mělo vypadat, a rádi mě poučí.
Ale mohl by mi někdo z vás odpovědět, zda měl podobně postiženého papouška, jak s ním zacházel, jak ho léčil a jak to dopadlo?
To je smyslem celého mého dotazu. A myslím, že jsem to na začátku napsala dost jasně. Přestaňte hádat diagnozu a kritizovat přístup a pokuste se mi pomoci popsáním osobní zkušenosti. Tomu, kdo to pochopil a pochopí, děkuji předem. Ostatní prosím, aby si na hraní na anonymní šikanu našli jiné pískoviště, je jich na netu dost.
Dobrý večer, myslíte, že by jste místo kritiky mého přístupu mohl raději konstruktivně poradit, nejlépe na základě zkušeností? Veterinář po prohlídce a sledování papouška v rozmezí dvou týdnů došel k závěru, že s největší pravděpodobností nejde o infekční nemoc, ale následek poškození mozku, a že karanténa není nutná. Přesto papouška držím stranou. Pokud nemáte kromě nijak nepřínosných názorů k danému tématu co říct, prosím nevyjadřujte se k němu raději vůbec. Díky předem.
Dobrý večer, kromě výsledků krevních testů, které nic konkrétního neprokázali, žádná další vyšetření nepodstoupil. Ono tak nějak není co, jak jsem již psala CT hlavy dělat vzhledem k nákladnosti nebudu, rentgen žaludku ještě zvažuji, k panu doktoru Tukačovi nepojedu, svému veterináři důvěřuji, a ať bude diagnoza dilatace či poranění mozku, léčba nebude mít valné důsledky. Takže papoušek je v klidu, dostává koncentrát vitamínu B na podporu hojení a nervové činnosti, sehnala jsem dle doporučení aloe vera a zatím pro něj nic víc než dopřát mu čas nemám v plánu. Samozřejmě budu vděčná i nadále za konstruktivní rady či zkušenosti.
Dobrý večer, neměla jsem přes den přístup k netu, tak až teď. Díky všem, co se mi snaží pomoci. Možná vám přijdu umíněná a netaktní, ale stále bych ráda četla nějakou zkušenost či radu jak papouškovi ulevit, jak s ním zacházet, co mu případně podat. Vím, že je nesmysl hádat diagnozu diskusemi.
Zmíněná dilatace sice vypadá na velmi pravděpodobnou, ale stále dle projevů ptáka a názoru veterináře nevylučuji poúrazový stav, navíc nad zobákem jsou patrné ještě ne zcela zhojené jizvičky. Trávení funguje normálně, papoušek se navzdory ztížené schopnosti pohybu snaží o sebe pečovat, i má zájem komunikovat. Pokud čte toto téma někdo, kdo se setkal s poraněním papouška způsobeným nárazem, mohl by mi prosím přispět také svou zkušeností? Díky předem.
Chci poděkovat za snahu o diskusi k danému problému. V dostupných zdrojích je uvedeno, že přesný způsob šíření nebyl popsán, pravděpodobnost je při kontaktu ptáků, jako je krmení a podobně. Také doufám, že se zapojí ještě někdo se zkušenostmi či znalostmi problematiky.
Ráda bych téma vytáhla znovu nahoru a něco se dozvěděla.
Pokud by to byla dilatace, kterou způsobuje virus, jak je to s přenosem mezi ptáky, vzduchem, při kontaktu s výkaly či přímo s papouškem?
Maroda mám v kleci v jiné místnosti, ale občas za ním zalétne senegalka, takže bych nerada něco podcenila. Díky za odpověď.
Dobrý večer, pohlaví alexandra malého se dá pozorným pozorováním určit již dřív podle jeho chování. Ale Vámi popsaná situace není projevem typickým pro jedno nebo druhé pohlaví. Nejspíš si jen Váš papoušek našel dobrou zábavu proti nudě :-).
Rentgen by odhalil až pokročilé stadium dilatace. Trus je v pořádku, výsledky krevního rozboru ještě nemám. Co ta nereagující zornice?
Máte s zkušenosti s podobnými příznaky u nějakého druhu papoušků? Jak jste takový stav ptáka řešil? A jak to dopadlo?
Jinak samozřejmě děkuji za podporu.
Dobrý večer, toto téma zakládám sice poněkud demonstrativně na základě právě probíhající diskuse o "úrovni fora", ale třeba mi dokáže někdo z chovatelů dobře a konstruktivně poradit.
Mám samečka papouška senegalského, kterého jsem asi před měsícem dovezla z burzy.Již od počátku jeho chování odpovídalo projevům ptáka značně poznamenaného stresem.Bohužel stav se nezlepšil ani při klidovém režimu v teplém prostředí, při podávání pestré stravy, promotoru, karnitinu. Pták není schopen orientovat se bezpečně ve větším prostoru, objevuje se chvění, porucha motoriky. Zornice jednoho oka nereaguje na světlo, což vypovídá o poruše mozkové činnosti. Původcem může být poúrazové trauma, infekce či nádor.
Po konzultaci s vetem byl přeléčen atb pro případ infekce, dle předpokladů bez odezvy.
Zajímá mne, zda má někdo s podobným stavem či projevy osobní zkušenost a je ochoten se zde podělit o případné poznatky. Děkuji předem :-)
4Ori: cituji :-)
Já každej rok čekám jestli přinese čert uhlí a brambory. Většinou příjde Mikuláš s čokoládou, protože ví, že jí nemůžu jíst.
To je krásná myšlenka. Smím to veřejně šířit dál?
Každý to své, kadukaj vždycky doporučuje amazonka, určitě je skvělý, ale rozhodně nesplňuje zadání, pyrurky jsou jistě dobrou volbou, mníšci ve dvojici rozhodně budou hluční. Co třeba alexandr rudohlavý, barevně famózní, cenově 1500 za mládě, přes léto ve volierce, zimovat se stejně musí doma v teple, hlas melodický, zcela neagresivní, dobře ochočitelný, snad jen nemá velké vlohy k mluvení, ale to zadavatelka nezmínila.
Pěkně napsané a dobře myšlené. Asi se nad sebou budu muset zamyslet, protože knedlíky nejsou zrovna má silná stránka, a přesto mě nikdy nenapadlo nechat si poradit a naučit se je lépe.