Aktuálně: 4 645 inzerátů177 461 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 20:00:16 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, už jsem dlouho nenarazila na nějaké nové fotky či články o těchto mrňouscích. Nepodělil by se někdo o fotky svých svěřenců a i nějaké nové poznatky z chovu? Díky předem za případné přispění. Moji brýlatí :-)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 10:20:48 xxx.xxx.6.82
Přesně tak, jak radí v příspěvcích nade mnou. Ještě přidám můj celkem nový poznatek, taky mi bylo porazeno. Krvácení u ptáků se dá zastavit zásypem z obyčejné mouky, nic odborného, ale jako první pomoc bezvadné. S naraženým křídlem těžko něco uděláte, to spraví jen čas. Jinak já nejen v zimovací místnosti ale i v obýváku u klece nechávám celou noc svítit takovou tu stmavovací lampičku, co můžete ubírat na intenzitě světla až skoro na šero. Ptákům to dává pocit bezpečí a jsou v klidu, když už spadnou, lépe se orientují a neplaší. Ještě mě napadá, a neberte to prosím jako výtku, nestálo by za úvahu pořídit mu větší klec? Omlácené letky mají vždy papoušci, když je klec menší než jejich rozpětí křídel, a oni si je vlastně pokusem o přelétnutí ošklivě zraňují.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 10:12:54 xxx.xxx.6.82
Pro Milana: pokud ve volierách zimujete drobotinu, alexandr si s takovými podmínkami také poradí. Jen mu dejte silná bidla. Pořídit mu samičku považuji já osobně za výborný nápad, jistě bude rád za společnost svého druhu a ještě opačného pohlaví :-). Záleží jen na tom, jaké máte podmínky. Platí všeobecně, buď vypustit do nového domova současně a poctivě pozorovat seznamování, anebo dát nejprve do dvou volier vedle sebe.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 10:08:47 xxx.xxx.6.82
Pro 190.2: Dobrý den, pokud máte papouška teprve 14 dní a takhle divočí, možná na něj moc spěcháte. Papoušek je něco jako třeba zpomalený pes :-), co u štěněte trvá týden, u papouška třeba i dva měsíce. Po přinešení nového papouška domů je dobré se mu vůbec nevnucovat, dát ho v kleci do místnosti a nevšímat si ho, pohybovat se kolem něj velmi zpomaleně. Bude mu trvat než si okouká místnost, pak než si okouká vás. Jsou to lekavá stvoření s dobrou pamětí, můžete s ním dělat pokroky a pak stačí jeden špatný zážitek, a jste na začátku. Seznamovat se s ním je dobré až, když vidíte, že o vás projevuje sám zájem, alexandr velký je velmi impozantní a inteligentní, jistě z něj budete mít radost. Jen buďte prostě trpělivý. Papouška nelze ochočit násilím, musíte si ho získat. Ale pak to opravdu stojí za to, milující papoušek je k nezaplacení
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.12.2011, 17:54:48 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, myslím, že ideální přísnou karanténu si dovedeme představit takřka všichni. Často se dočítáme různé střípky i v odborných časopisech. Takové chovy považuji já osobně za chovy na vysoké úrovni plné vzácných exemplářů. Ale jsme bez urážky národ andulkářů, takže dost často jsou naše podmínky zcela jiné. Znám chovatele, kteří si dovezli do chovu nějakou infekční nemoc, tragické následky je přiměli ke změně náhledu na věc, tak jak je tomu u většiny životních zkušeností. U spousty dalších malinkých chovatelů pár kousků, jako jsem třeba já, se však karanténou stává držení nového ptáka v jiné místnosti, čištění misek a klece desinfekcí, mytí rukou a přezouvání při přechodu ke "zdravým ptákům". Také doba držení závisí na tom, zda se pták projevuje zcela normálně, či zda vzbuzuje nějaké pochybnosti. Děkuji za poznatek výš o směru od zdravého chovu ke karanténě, to jsem si nikdy neuvědomila. Dovolím si zvídavou otázku. Jak dlouhou dobu dodržujete dle svých možností odloučení papouška od ostatních?
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.12.2011, 16:42:41 xxx.xxx.38.103
Dobrý večer, dnes nemám moc času, tak jen ve zkratce pro 62.209: už od počátku jsem se držela názoru veterináře, který dilataci vyloučil, a vyloučil nutnost karantény. Na základě čeho tak učinil, může být zpochybněno. Ale ani v jednom z mých příspěvků jsem neuvedla, že považuji dilataci jako možnou diagnozu. Pitva dala veterináři za pravdu, a budete se divit, ale pokud by se dilatace potvrdila, uvedla bych to sem do závěru také. Nejde mi totiž o to dokazovat si, že mám pravdu, ale o to, že i takové vlákno může být v budoucnu přínosem pro chovatele řešícího podobnou smutnou situaci. A už to tu klidně nechte zapadnout, papoušek je pryč.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.12.2011, 10:31:58 xxx.xxx.38.103
Dobrý den, mám osobní zkušenost se zařazením dospělého alexandra malého drženého jako pet mazlíček do chovu. Sice nemluvil, ale všechny napodobovací zvuky jako je štěkot psa, melodie z reklam a podobně používá i nadále, chodí si pro dobroty a snaží se se mnou komunikovat. Přesto spolehlivě a pozorně hnízdí a se samicí vychovává mladé. Takže směle do toho, opatrně seznamovat, zpočátku držet každého v jiné kleci, a již podle náznaků chování uvidíte, zda ji přijme či nikoliv. Někteří papoušci neprojeví o nového partnera svého druhu kromě zvědavosti vůbec žádný zájem a i nadále věnují pozornost svému lidskému partnerovi, naštěstí se to nestává často. přikládám fotku, ten zelený je pet, a vpravo je jejich mládě.
Obrázek