Aktuálně: 4 582 inzerátů178 157 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 08:06:25 xxx.xxx.224.101
HP:

Tohle je samozřejmě problematický bod (sedlo je mě ok, ale koni úzké), jenže kůň není můj a bohužel to nefunguje tak, že bych to s trenérem na rovinu probrala a třeba i nové sedlo zaplatila (je tam trocha ješitnosti a hrdosti z jeho strany; vyzkoušeno za mnoha různých situací). Stáj měnit nechci, hledala jsem dlouho a kůň i trenér mi jinak velmi vyhovují. Takže občas utrousím nějakou poznámku a dost věcí se hýbe k lepšímu, ale prostě to trvá.


Tak já to mám jinak. Trenér, který nechá na koni úzké sedlo a ví o tom, není dobrý trenér a mně by rozhodně nevyhovoval.

Viz výše - kůň s nepadnoucí výstrojí může těžko něco kvalitního předvést.

Pohoda koně je pro mě na prvním místě.

Holt každý nemá takové štěstí, jako já. Narazit na někoho, s jehož názory souzním. A koně má vychované a přiježděné. I pro takové nemehlo, jako jsem já.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 08:04:04 xxx.xxx.224.101
Movi:

Nedávno se u psů objevilo vlákno o kočičím diabetu. To je u koček běžné onemocnění? Je to těžké léčit?


Ne, není to běžné onemocnění (teda, vyšší výskyt se popisuje u barmských koček).. Léčba není těžká, ale finančně i logisticky náročná.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 17:14:29 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Tak to jo, takové mikroděti u nás na sranda závodech na louce teda nejezdí, ale na závodech pro dětičky, kam jezdím, tam takové děti na takových obrech také jezdí. Na koních z JK, které pod dětmi chodí denně, a závody jsou pro ně spíš odpočinková záležitost :-) Kolikrát jsou ti obr koně hodnější než ti malí hajzlíci poníci, ti často dítě povozí po celém parkuru a matka si to pak odlovuje u východu (no, jako včera naši holčičku) :-D


To říká i naše trenérka. Pro děti vytrénované z poníků (odvážejících a shazujících) je přestup na velkého koně za odměnu.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 17:11:34 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Ja som na pretekoch zase poníky obdivovala, sedeli na nich fakt mikrodeti, boli dvaja nejakí mixnutí, jedna kobylka odniekiaľ z reťaze vykúpená, ale iste tam bol welshík v nich, to frčalo ako raketa, skákali ako malí bohovia, jedno dieťa malo 5 rokov, išlo 4 súťaže, z toho dve potom na obrovskom valachovi, ktorí vraj kedysi chodil vysoké parkúry, kôň mal podľa mňa astmu, ale nič dramatické a to keď som videla, že decku končili nohy tam, kde bočnica...prvý skok ho heglo celkom dosť na kohútik, ale trénuje ju mamka, no bola to úžasná podívaná, malá vyhrala čo sa dalo a ešte dostala od organizátorov obrovského plyšového medveďa a obrovskú bonboniéru :)))

Keď sa potom mamy-trénerky pýtali, či sa nebojí, že sa malej niečo stane, tak opáčila, že nie, že má ešte dve deti do rezervy :D :D :D

Tie kone, čo išli súťaže pre jazdecké školy, ach, to boli niektorí strašné hajtry, no išli pod tými deťmi úžasne, síce ako roboti, ale...išli, deti zbierali skúsenosti a bolo to fajn.


Taková matka aspoň nevychová úzkostné a neustále se hroutící dítě. Nějak nám ve škole přibývají všemožné fobie.

Nedávno na závodech taky dívčina upadla z poníka. Bylo to za posledním skokem a když k ní doběhla zdravotnice s matkou, tak její první otázka (ještě seděla na zemi) byla - Projela jsem to celé?"tongue

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 17:05:39 xxx.xxx.147.163

Tak je jasné, že jedna lonž to nespasí. Ale třeba opakovaně, před každou hodinou na 10, 15 minut? Nebo v průběhu hodiny si nohy občas vyhodit ze třmenů. V dřevných dobách to po nás v JK chtěli každou hodinu - klus i cval bez třmenů.

Trenérka by přece měla umět koně vyvázat. Ale v ideálním případě to kůň nepotřebuje, protože se už umí nést správným způsobem. A i nepohodlný kůň se dá přijezdit do přijatelných chodů. Jenom to není hned, no. A potřebujete někoho, kdo na vás bude dohlížet.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 17:05:18 xxx.xxx.147.163
HP:

Moc děkuji všem, postupně to vyzkouším. Speciálně děkuji i Janě za odkaz na teorii, to někdy dost pomůže. 

Lonžování chápu, ale víte jak to s lonžováním běžně chodí. Navíc jsem dřevo, takže by  jednou nejspíš nestačilo a také si nejsem úplně jistá, jestli by trenérka vůbec dokázala koně vyvázat tak, aby mi šel tak dobře jako pod sedlem. A tenhle kůň se rozpadlý usedět nedá. Zatím zkusím hlavně ten hodně pomalý klus a případně si vyhodit třmeny. 

A ještě promyslím pohodlnějšího koně - mohla bych poprosit o lekci na místním "křesle", ale abych nedopadla jako Jesie. Do budoucna je pro mě stejně primární ten nepohodlný kůň, to je můj parťák.


Tak je jasné, že jedna lonž to nespasí. Ale třeba opakovaně, před každou hodinou na 10, 15 minut? Nebo v průběhu hodiny si nohy občas vyhodit ze třmenů. V dřevných dobách to po nás v JK chtěli každou hodinu - klus i cval bez třmenů.

Trenérka by přece měla umět koně vyvázat. Ale v ideálním případě to kůň nepotřebuje, protože se už umí nést správným způsobem. A i nepohodlný kůň se dá přijezdit do přijatelných chodů.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 12:47:08 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja Vam Vas nazor brat nebudu, jen muj je jiny. Podle me se naprosta vetsina lidi ke svym zviratum nechova dobre. Dokonce ani ke svym detem ci k sobe.

Urcite to lze resit jinak. Nicmene neresi se to smysluplne uz velmi dlouho. Nejsem si jist, ze motivaci pro zavedeni tehle normy je, jak popisujete, omezeni chovu. Spise bych to videl na prosty napad urednicko-neziskovkovo-korporatnich dutych hlav. Ale samozrejme, mozna je to, jak pisete Vy.

Podle ceho myslite, ze jde o "zelene" silence. Je k tomu navrhu seznamu nejake ekologicke zduvodneni ci tak neco?

No s tou budoucnosti pro decka, jak pisete ... to s Vami souhlasim. Nicmene oni si zvyknou, zvykaji si velmi rychle a proste budou zit zase ve svem "normalu". Z naseho pohledu vyrazne horsim, ale oni to asi vedet nebudou.


Vy neschvalujete ani kastrace koček, je to tak?

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 12:45:24 xxx.xxx.224.101
David2013:

Nedá se s vámi souhlasit. Vaše slova jaké jsme vyšlechtili ze psů zrůdy,atd. Zcela jistě jsou lidé, kteří se ke zvířatům nechovají ideálně, ale dovolím si tvrdit, že těch je menšina. Jsou lidé kteří by pro své zvířata udělali první poslední a raději si odtrhnout od huby sobě než svým chovancům. Tohle přece jde řešit jinak než zarazit téměř veškerý chov, protože pokud se s tím začne u určitých druhů, tak to tím neskončí, to si řekněme narovinu. Tihle zelení aktivisté se nezastaví. A když můžeme platit tyhle šílence, různé neziskovky, tak se to dá řešit jinak a ty peníze investovat jinak pro kontrolu, protože množíren zastánce nejsem. To jen abych to uvedl na pravou míru. Jediné s čím s vámi souhlasím je, že je spousta lidí, kteří nejsou ochotni vystoupit ze svého komfortu aby pro dobro věci něco udělali  a myslí si, že to ostatní vyřeší za ně. Teď se nebavím jen o chovu zvířat. Tak to zakažme všechno a děcka budou jen sedět u PC a to bude rozhodně lepší. Kam tahle doba vede nevím, ale tihle zelení šílenci už mě pěkně začínají srát. 


Tak nějak.

Však co aktivisti udělali s ifaunou, dlouholetým chovatelským webem, víme.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 09:33:28 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Chtěl bych se zeptat kolik roku je prasnice vhodná k chovu


Ve velkochovech nechávají prasnici 4, 5 let. Pak už klesá počet selat a je nerentabilní. V domácích podmínkách, kde po ní nechcete 2,2 vrhy - 2,5 vrhů selat do roka, vydrží nejspíš déle. Ale záleží na jejíém zdravotním stavu a péči, že jo.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 09:25:50 xxx.xxx.224.101
HP:

Ahoj,

chtěla bych poprosit o nějaký tip, jak jste se naučili vysezený klus. Zatím se mi nepovedlo dobrat k tomu "aha" pocitu, kterého bych se potom snažila dosáhnout. Ideálně něco, co bych si mohla vyzkoušet mezi lekcemi s trenérem (klubová trenérka je skokan a tohle úplně není její priorita).

Mám dobré drezurní sedlo a kůň chodí na otěži a uvolněný, ale je hodně nepohodlný. 

Děkuji, Hanka


Viz výše - ideální je kůň s pohodlným a pomalým klusem na lonži, prostě profesor. Po chvilkách bez třmenů. Zkuste i zavřít oči a soustředit se jenom na pohyb. Vaše pánev by měla jít nejen dopředu a dozadu, ale i do stran. V podstatě takové "věčko".

kometa
kometa (4418 příspěvků) 19.06.2023, 09:17:12 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Přejímka stála také 1000,-, slečna vetka přijela před začátkem akce a trpělivě s námi počkala než dorazil poslední účastník (asi hodinu), ani sama nevěděla, co přejímka obnáší, takže vtipné, vtipné. No a dobré, žádná střeva ven.

Dítě spadlo jen to naše (a to padá pořád, protože poníci jsou hajzlové) v první soutěži, a myslela jsem, že ty další soutěže už se nechá vodit... Ale dítě je drsný (u nás to jinak nejde) a dojelo na obou ponících obě zbylé soutěže bez vodiče, takže pohoda :-)

Jen teda ještě odpoledne jet obracet seno, tedy to, co z něj po třech dnech dešťů zbylo. No a pochopitelně když jsem se chystala se strojem dojet zpátky do kopce do stáje, tak se ten krám rozhodl, že nebude fachčit, takže jsem to s kolegyní v letech rvala do toho kopce (naštěstí po asfaltu, jinak jsme mrtvé) tlačením a tažením. No a nahoře ta mrcha zase nastartovala, žejo! No takže jsem ráno stoupla na váhu a hned o kilo lehčí. Jen se trochu nemůžu hýbat... Dneska a zítra musím ovšem obracet taky, takže však já to rozhýbu (a pak bude zase lejt, a mně to bude jedno, protože se budu celé dny jen válet u televize, možná i v práci si vezmu dovolenou, nějak toho začínám mít dost - jako jsem od března zhubla 5 kilo, to už začíná být fakt divný - teda ne, že bych neměla ještě rezervu :-D )


Pět kilo za 3 měsíce je tak akorát. Co by za to jiní (třeba já🙂) dali. Zatím bych nepanikařila. Že s věkem jaksi klesá regenerační schopnost organismu, jsem už zjistila. A bez výčitek se dokážu válet doma - ať makají ti mladší.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 18.06.2023, 18:19:03 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Chýva tam miestami kĺbna štrbina - takže závažná je celkom dosť (nie som ortopéd), ale to je iba snímok, neliečime  snímok, ale zviera- teda snímky (hocaké výsledky) vždy v kontexte ako kôň vyzerá, koľko má rokov, ako chodí, načo ho chcete využívať a čo viete /chcete /môžte-neviete /nechcete /nemôžte poskytnúť.

 

 


On původní dotaz je skoro 2 roky starý. Ale i tak s vaší odpovědí souhlasím.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 18.06.2023, 12:40:14 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Tak štěně kouše, kouše mě, kouše deti, kouše vše. Tak jedno z dvojčat se naučilo zamrznout, druhé leze do výšek. Hračky děti se neválí po zemi!! Já jsem spokojená. Kočky se nebojí, on je nehoní. Zatím učím jen na jméno a čůrat venku.


Tak máte to správné "agresívní" štěně, které už na vás zkouší dominanci.🌻

kometa
kometa (4418 příspěvků) 18.06.2023, 08:48:05 xxx.xxx.147.163
Hanka K.:

Narazila sem na toto téma, náš kůň má prý také artrózu, co se s tím dá dělat?


Prý má také artrózu... Tak snad ho vyšetřil veterinář, řádně zdiagnostikoval a navrhl další postup.

To je stejné, jako když tady napíšu, že mě bolí koleno a kulhám a budu chtít radu. Co mi asi tak můžete odpovědět?

 

kometa
kometa (4418 příspěvků) 18.06.2023, 06:49:35 xxx.xxx.147.163
KatyQ:

Dva dny ve vedlejší ohradě byly očividně málo a pustit jednoho nováčka mezi x cizích koní bylo na kobylu moc. Nechte ji tam dokud ji starousedlíci nezačnou úplně ignorovat, přestanou na ni dělat nájezdy proti ohradě atd. Pak vezměte nejméně konfliktního koně ze stáda a nastěhujte ho k té kobyle. Jak se spolu srovnají, tak dalšího nejméně konfliktního a dalšího. Největšího potížistu nechte na konec.


Přesně tak.

Taky jsme nováčka dali nejdřív za pásku a pak přidávali postupně jednoho, druhého, dalšího už nebylo potřeba.

A opravdu kopou na kontakt? Nebo jenom do vzduchu? A všichni najednou? Třeba to není tak vážné, jak to z vašeho popisu vypadá. 

Když si kamarádka dala poprvé svou kobylu k mému valachovi, tak kvičela a vyhazovala zadníma, div neudělala stojku. A pak byli nejlepší kámoši.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 18.06.2023, 06:41:46 xxx.xxx.147.163
Newa:

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších na soužití dvou králíků, konkrétně samic. Sice jsem toho o soužití přečetla dost ale byla bych ráda za vaše zkušenosti. Mám 3,5 měsíční samičku, je strašně hodná, kamarádí s naším psem i morčatama, není teritoriální, od začátku co jí máme je velmi mazlivá a hodná. Prostě by mě zajímalo jestli by se podle její povahy dalo odhadnout jak novou králinku přijme? A nebo jestli má dobrý věk na to, aby dostala novou kamarádku?


Nedalo. Až se projeví puberta, může být všechno jinak. A co jsem tady četla, králík je teritoriální a dvě stejná pohlaví pospolu se rvou. Ve velké většině. Lepší by to mělo být po kastraci.

Jakž takž se snášejí sestry ze stejného vrhu. Kamarádka to tak má. Ale i tak si myslím, že to nemusí klapnout vždy.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 17.06.2023, 17:30:14 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Na druhou stranu jako klient můžu říct, že najít dobrého veterináře, kterému opravdu záleží na zvířeti, taky není žádná sranda (a není to jen moje zkušenost)....  


O tom žádná.I veterináři jsou jenom lidi. Stejně jako humánní doktoři. Já mám zatím štěstí na ty lepší. Na obou frontách.