Aktuálně: 4 582 inzerátů178 157 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 14:19:48 xxx.xxx.224.101
chvd:

Nenene :) Zodpovedne chovani znamena, ze se z ni venkovni kocka nestane. nebo aspon ne ve vyznamne mire, poctu.


Jenže většina koček je z titulu své funkce myšilova venkovních. S tím nic nenaděláte. A každá venkovní kočka se bude bez kastrace nekontrolovatelně množit. To je druhý fakt.

 

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 14:15:52 xxx.xxx.224.101
kocoura219:

Já jsem nedávno někde četla, že se objevuje u koček čím dál častěji (nebo se to dřív jen tolik nezkoumalo?). Asi to případně souvisí i se životním stylem... 


Ale tak to jo, je stejně jako u lidí - jsme tlustí a nehýbeme se. Ale kočka obecně odchází dřív a víc na nemocné ledviny (pominu-li autonehody nebo psy).

Prostě, když mi kočka začne víc pít, močit, žrát a přitom hubnout, zacinká mi CRI, pak štítná žláza a až nakonec diabetes. Statisticky.

U psa bych naopak tou cukrovkou začala.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 14:13:19 xxx.xxx.224.101
assil:

Řekla bych, že minimálně chvd má zcela přesnou představu, že i když to povede ke kompletnímu zrušení chovatelsví, jakožto lidskému výmyslu, bude to pro ty zvířata jen dobře.

Popravdě něco to do sebe má, ale musím říct, že třeba vajíčka by mi chyběly.


Mně i mléko a sýry.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 12:56:41 xxx.xxx.224.101
JanaJanaJanaJana:

Kůň musí mít hlavně kvalitní ustájení, kde bude moci trávit co nejvíce času venku )i když je boxovaný), druhým měřítkem je pak temperament koně. Jsou koně, kteří i na ustájení 24/7, které je podněcuje k neustále migraci po výběhu, potřebují pravidelně a dost dělat, aby byli pod sedlem příjemní a spolehlivý. Ale obecně se zkušeností prokazuje, že nadpoloviční většina koní je v takovém ustájení spokojena a bez práce to zvládnou. Nicméně kůň je prostě zvíře prostoru a není pro jeho fyziologii dobré, aby většinu dne stál na značce, i když bude dělat dvě tři hodiny denně. Zajistit prostor, kd bude moci alespoň část dne popocházet, je naprosto bazální.

Třetí parametr je záživnost koně, tzn. koně se sklonem k obezitě/laminitidě třeba ke svému štěstí ani tolik člověka nepotřebují, ale pro vlastní zdraví je velmi žádoucí, aby dělali dostatečně, když je chcete udržet ve zdraví.

A v neposlední řadě je potřeba zmínit, že někteří koně jsou z různých důvodů na svém majiteli zavislí, i když jsou ve stádě, a kontakt se svým člověkem velmi vítají a jsou bez něj nešťastní. Takových koní je ale podstatná menšina.

Tolik asi v krátkosti, asi mě doplní ostatní, je to velmi, VELMI komplexní dotaz a nelze na něj odpovědět jednoduše. Sama musíte vědět, co je pro vašeho koně vhodné.


Já myslím, že se ptá nějaké dítě, které zatím jenom sní o tom, jak bude mít vlastního koně.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 12:53:31 xxx.xxx.224.101
KatyQ:

Jsem jediná, komu celý způsob nasedlání (i bez dětského sedýlka - to už je jen třešnička na dortu) na těch fotkách příjde děsivý hushed?


Nejste. Dospělý jezdec sedí moc vzadu. Pro koně to nemůže být ani náhodou komfortní.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 12:51:32 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja myslim, ze mate pravdujen z půle. Ano, od nezodpovednych majitelu, kteri ta zvirata nezabezpeci. nechapu, proc by se kocka ve meste mela pohybovat po ulici , pokud si ji nekdo poridil na doma.

A ano, neuznavam mrzaceni zvirat jen kvuli neochote chovat se zodpovedne.


A jak se u venkovní kočky chcete chovat zodpovědně jinak, než kastrací?

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 12:50:44 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja myslim, ze mate pravdujen z půle. Ano, od nezodpovednych majitelu, kteri ta zvirata nezabezpeci. nechapu, proc by se kocka ve meste mela pohybovat po ulici , pokud si ji nekdo poridil na doma.

A ano, neuznavam mrzaceni zvirat jen kvuli neochote chovat se zodpovedne.


Bytové kočky se po městě, až na výjimky, moc nepotloukají. Jsou to jedinci, kteří expandují z vesnic a zahrádkařských koloniií. Od lidí, kteří tu pramáti nenechali vykastrovat, protože je to přece proti přírodě. A pak už to jde geometrickou řadou.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 12:45:52 xxx.xxx.224.101
Thielli:

Kometo, jenže on existuje také pohled, který je někde mezi vámi a vegany. Co třeba, kdyby se lidé trochu umírnini ve své rozežranosti? Proč toho masa prostě pouze neubrat? Kdyby většina populace z nejbohatších zemí jen trochu ubrala z těch přetékajícíh pultů s růžovými balíčky, velmi by to pomohlo. Copak ještě před sto lety by bylo myslitelné, aby někdo stavěl megalomanské prasečáky, drůbežárny, kravíny? Opravdu potřebujeme až takový blahobyt? Protože pro hladovějící se tyhle stavby nestaví, jejich produkce míří k nám. Do našich čistých supermarketů s hudbou a klimatizací. Prase prý má podobnou inteligenci jako pes, jsem někde četla. A já, když se dívám do očí těch svých psů, nejednou si vzpomenu na bezejmenné oči těch prasat a je mi ouzko. Jsem proto sluníčkář a zelený ekoterorista?


A však jo. Mně úplně stačí maso jednou týdně, jako to měli naši předkové. Já vegetariány ani vegany neodsuzuji, je to jejich volba. Ale vadí mi, když tenhle styl nutí mně, svým dětem nebo domácím mazlíčkům.

A pokud možno nenakupuji maso v supermarketu - na drůbeží a králičí mám zdroj, občas si koupím hovězí na tatarák z místního bio chovu. Jo, a vejce mám taky domácí.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 11:52:37 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja vim, ze umim dobre poradit.

Tak to nejspise pisete o kastraci ze zdravotnich duvodu, to je neco jineho.

No ono hlavne my lide moudri si stale nejsme ochotni priznat, ze ta zvirata chovame a rozmnozujeme pro nasi zabavu, radost pocit zadosti ucineni.

Co z toho ta zvirata maji?


Třeba to, že žijou.

Takoví podobní jako vy vážně uvažují, že zruší koňský sport a zakážou ježdění vůbec.

Víte, co se stane pak? Minimálně 90% koní skončí na jatkách a zhroutí se veškerý koňský průmysl = bez práce budou chovatelé, ošetřovatelé, trenéři, kováři, veterináři, výrobci krmiv a všemožných potřeb, sedláři... Určitě jsem na některé zapomněla.

Na pár zbývajících koní se budou děti chodit dívat do Zoo.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 11:48:16 xxx.xxx.224.101
mastnacekk:

Asi tak, jestli zakazou lidem chovat krecky, papousky a hady, tak me to je uuuuplne jedno. Horsi je, ze se zacina slapat po chovatelich hospodarskych zvirat. kam ja teda pocitam i ty kocky co nocujou ve chlive nebo na seniku a hafana na dvore. Mazlicci jsou jedna ze zhoub lidstva. Tech prostredku co se do toho vrazi jen pro vlastni potechu. Od zradla po vyhrivany terarka. Pro me zvire musi prinaset uzitek, materialni. Ale pozor, to neznamena ze ty zvirata nemam rad. Jen pro maso a vlnu bych to nedelal. To si totiz muzu usetrit praci, cas a koupit si to v penaci, on to nekdo odchova za me. Takze daleko vetsi nebezepci vidim ve snahach zrkouhnout chov hospodarskych zvirat v evrope. 


Tentokrát s vámi souhlasím. Sluníčkáři a zelení a eko časem přejdou i na chov hospodářskýc zvířat, protože a) ta produkují metan a tím přispívají ke globálnímu oteplování a b) je jejich konzumace nepřijatelná, protože všichni přece můžeme být vegetariány, když už ne přímo vegany.

Jenom doufám, že se toho nedožiju.Nehodlám po zbytek života chroupat jenom mrkev a zobat zrní. Jsem všežravec, příroda mě tak stvořila.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 11:42:30 xxx.xxx.224.101
Věrka:

Zajímá mě jak často se musí na koni jezdit nebo chodit na vyházky, aby byl šťastný a neztrádal? Jak dlouhé musí být projížďky?


Vycházky a nestrádal.

Kůň bude šťastný i bez ježdění, pokud mu zajistím odpovídající péči (vodu, krmení, pobyt na pastvě nebo aspoň ve výběhu ve společnosti kámošů, kováře a veterináře)..

Pokud chci s koněm smysluplně pracovat, byť na rekre úrovni, tak za mě je minimum 4 - 5x týdně. Délka projížděk záleží na kondici koně  (i jezdce), profilu terénu, intenzitě zátěže...

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 08:45:51 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ano, nechovat kocky by pro ne bylo rozhodne prospesnejsi nez je chovat. Z jejich chovu mame benefity akorat my.

Nicmene nikde jsem nepsal, ze to povazuji za jedinou smysluplnou variantu reseni chovu kocek.

Rad budu misantrop v dobe, kdy tu mame filantropy jako Gatese, Bakalu ci Sorose, to vazne :)

Invazivni druhy resi jine normy a proto tu ty invazivni druhy stale mame a delaji skody? Tak nebude nekde chyba?

Ma otazka byla, kolik lidi z tech signataru by dokazalo oponovat treba alespon tak jako Vy.

Ja nepsal, ze osmak nebo stehlik nebo ara jsou pro nas nebezpecne, ze kvuli nim umreme a  ani nic podobneho. Nesnazite se mi Vy nahodou obcas tak trochu neco podsunout ve svych reakcich?


Vy jste asi nikdy neměl stáj plnou myší a potkanů, že?

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 08:43:00 xxx.xxx.224.101
chvd:

tohle je zajímavá teorie jak přesně kastrace koček slouží k řešení lidské neschopnosti?

Psal jsem s nezodpovednosti a neschopnosti. A nepsal jsem, ze nutne vzdy tomu tak je.

Souvisi treba tak, ze nezodpovedne nechame kocky se v obecni ctvrti premnozit a nasledne je lapime a vykastrujeme, plosne. Nebo se dozvime, ze je to tak lepsi a bezne, nechat kocku kastrovat, tak to proste udelame. Vy v tom neschopost a nezodpovednost nevidite?

to je jako žádoucí mít doma trvale nekastrovanou kočku a "hlídat ji"?

Pokud to neni zadouci, tak at ji dotycny nema. Nebo jakoze protoze my jsme lidi, tak muzeme jen tak pro svou potechu a zjednoduseni si zivota ostatnim hrube zasahovat do zivota?

víte, co je to provokovaná ovulace a trvalá říje?

No doktorat jsem na tohle tema urcite nedelal, ale tak trosku predstavu mam a kdybych potreboval, urcite si budu vice info schopen dohledat.

nebo to slyšíte poprvé v životě?

Neslysim ani ted, asi mluvite potichu :)

a s nekastrovaným kocourem se teda nedá žít.

To je velice jednoduse resitelna situace ale, proste si ho neporizujte. Nebo ostreji: Poridte si plysoveho, ten nesmrdi, nezere, nedrape, nenici ...

vysvětlete mi konkrétně a jak pro blbečka, jak přesně je jejich kastrace souvisí s mojí neschopností.

Tady by spise asi slo o nezodpovednost k ostatnim tvorum, tady konkretne kockam/kocourum.  Otazka uhlu pohledu:. Kastraci jste riskovala treba zdravotni problemy ci dokonce smrt zvirete.


Jo, plyšový kocour je skvělý nápad!

A víte, že jsem svém kocourovi prodloužila život nejméně o 3 roky? Protože jako kastrovaný může být doma. A proto jsem si všimla, když začal víc pít a močit. Tudíž jsem s ním okamžitě naběhla k veterináři a ledvinový problém byl včas podchycen a řešen.

Kdyby byl nekastrovaný a venkovní, je už nejspíš po smrti. Ale dřív než ledviny by ho dostalo auto nebo něčí pes nebo myslivec.

Ale hlavně, že by měl býval koule.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 08:26:24 xxx.xxx.224.101
chvd:

tohle je zajímavá teorie jak přesně kastrace koček slouží k řešení lidské neschopnosti?

Psal jsem s nezodpovednosti a neschopnosti. A nepsal jsem, ze nutne vzdy tomu tak je.

Souvisi treba tak, ze nezodpovedne nechame kocky se v obecni ctvrti premnozit a nasledne je lapime a vykastrujeme, plosne. Nebo se dozvime, ze je to tak lepsi a bezne, nechat kocku kastrovat, tak to proste udelame. Vy v tom neschopost a nezodpovednost nevidite?

to je jako žádoucí mít doma trvale nekastrovanou kočku a "hlídat ji"?

Pokud to neni zadouci, tak at ji dotycny nema. Nebo jakoze protoze my jsme lidi, tak muzeme jen tak pro svou potechu a zjednoduseni si zivota ostatnim hrube zasahovat do zivota?

víte, co je to provokovaná ovulace a trvalá říje?

No doktorat jsem na tohle tema urcite nedelal, ale tak trosku predstavu mam a kdybych potreboval, urcite si budu vice info schopen dohledat.

nebo to slyšíte poprvé v životě?

Neslysim ani ted, asi mluvite potichu :)

a s nekastrovaným kocourem se teda nedá žít.

To je velice jednoduse resitelna situace ale, proste si ho neporizujte. Nebo ostreji: Poridte si plysoveho, ten nesmrdi, nezere, nedrape, nenici ...

vysvětlete mi konkrétně a jak pro blbečka, jak přesně je jejich kastrace souvisí s mojí neschopností.

Tady by spise asi slo o nezodpovednost k ostatnim tvorum, tady konkretne kockam/kocourum.  Otazka uhlu pohledu:. Kastraci jste riskovala treba zdravotni problemy ci dokonce smrt zvirete.


A jak jinak chcete přemnožení koček řešit, než tou kastrací? Která zdravotním problémům či smrti naopak předchází?

Viz mé předchozí příspěvky.

kometa
kometa (4418 příspěvků) 20.06.2023, 08:20:55 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ano i ne.

Rozhodne kastrace psu ci kocek neschvaluji, pokud se tim resi lidska neodpovednost a neschopnost.

Nicmene, pokud bych byl reditel zemekoule, tak z jinych nez zdravotnich duvodu bych je zakazal. Samozrejme by k tomu v mem kralovstvi musela byt spousta dalsich veci naszaveno jinak nez to mame, jinak by to nedavalo smysl ani mne.

Proc Vas to zajima, mohuli vedet? :)


V čem spočívá ta nezodpovědnost a neschopnost? Můžete být konkrétní?

Zajímá, protože s tímto přístupem by bylo vaše království brzy zaplavené fůrou nechtěných koťat.

Víte něco o pohlavním cyklu koček? Že se buď donekonečna množí(mají-li samce), dokud nepadnou nebo umírají na následky ovariálních cyst?

Takže vlastně ty zdravotní důvody tady jsou.