Aktuálně: 4 585 inzerátů178 181 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 12:36:35 xxx.xxx.224.101
chvd:

Jo tak, to jakoze kdo nemel borderu, nic o nich nevi a pise jen bohapuste teorie.

Stejne jako treba (mysleno nyni obecne, nema to souvislost ani se mnou ani s nikym tady)

kdo nevychoval dite, nebude mi radit, jak mam vychovavat to sve

Takhle to myslite?


Ano, takhle to myslím. Valstní děti nemám, tak nikomu neradím, jak má vychovávat ty své.

I když cizích mi prošlo rukama pár desítek. Takže úplně nepolíbená nejsem.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 11:53:15 xxx.xxx.224.101
Doron:

Tyhle supernašláplý borderky, to by nebylo nic pro mě, třeba bych takovýho psa dokázala vychovat, ale strašně by mě znervózňoval tou obrovskou potřebou aktivity a hlavně tím upřeným dychtivým pohledem :))

Není to holt pes pro každýho.

Teď potkavám hodně opravdu nevyrovnanejch borderek, jsou vyloženě bázlivý, věčně ohůnek mezi nohama :(.

Myslím, že základ dobrýho soužití začíná dobrým výběrem plemene a hlavně konkrétního štěníka.

Jo, a taky jsme potkali pána, co jeho pes bordery honil cyklisty a auta a pán doufal, že z toho vyroste. Nechal si to ode mě rozmluvit a vyřešil to tak, že poslal psa a syna na výcvikovej tábor :)). Teď je vídám z okna, pes na volno, aut si nevšimne. Pán nosí takovou obrovskou jakoby pastýřskou hůl se kterou různým způsobem ťuká ( asi jí používá místo klikru), pes oči přilepený na tý holi, aby mu něco neuteklo a pohoda. 

 


Není. Tak jako bych si já nepořídila araba nebo plňase, protože si přiznám, že na ně nemám.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 11:51:28 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

K tomu veselá historka. Jsem si tuhle vyzvedávala auto v servisu a zrovna servisák předával auto pánovi důchodcovi, takové pěkné, malé (nevím, proč si důchodci pořizují zásadně nízká auta s malými dveřmi, asi nějaká forma masochismu), novoučké (vyrobené po roce 2015, to je pro mě výkřik moderny). A důchodce se nasoukal do autíčka a dupnul na plyn a ono mu to chcíplo. A servisák se zatvářil ztrápeně. Tak jsem se na něj tázavě koukla, jako kde je problém, a když pán znova nastartoval a odjel, tak servisák říká \'no, já jsem mu měnil spojku. U tohodle auta už čtvrtou za pět let :-( ...\'. A že pán neumí rozjezdy, vždycky drží spojku na půl žerdi, a motor vytočí na nesmysl, a spojku progresivně pálí. Servisák mi ukázal přítlačák - no ten byl vykalený do modra, nekecám... No, tak tady si pán nepřečetl návod, resp. nenaučil se jezdit, tak holt musí platit. Jediný, kdo tím \'trpí\', je tady zrovna servisák, a dá bůh, že to snad nikoho neohrožuje na životě a na zdraví (možná servisáka na srdeční kondici).

No takže holt panáček důchodce tady platí jednou ročně výměnu spojky.

No a takže holt tady paní, pokud si nenechá poradit, bude psíka vláčet na šňůře do konce jejich soužití.


Omyl! Paní bude vláčena.😉

Já si na důchod, když už, pořídím něco menšího. Už jenom proto, abych to v případě potřeby vynesla do 2. poschodí bez výtahu.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 11:44:35 xxx.xxx.224.101
mastnacekk:

Ne, lidem totalne bez praxe aspon s malochovem ovci, dobytka atd tohle voslit nema smysl. Toho jsem si uzil jinde az az. Na konec to skonci vetickou vlk tady byl driv nez lidi. Na to nejsem zvedavej. 


Já mám praxi s malochovem koní. Ohradníky jsem podsekávala kosou (což stačilo) a ještě sbírala ve výběhu bobky.

Návrhy Buggyry jsou nepoužitelné? Ráda se poučím.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 09:27:16 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

asi mám jiné pořadí:) respektive při cri nebude víc žrát, spíš tam bude nechutenství. když bude hodně žrát, pak štítná žláza a diabetes jsou zhruba na stejné příčce, diabetes přitom klidně u relativně mladých, hlavně pokud jsou bytové a vím o nich, že jsou nebo byly tlusté. když pu/pd obecně, tak další hodně důležitá nemoc u kočky je hyperkalcemie a je to paraneoplastický syndrom a hledáme hlavně lymfom. u psa bych nezačala cukrovkou, pokud to nebude fena cca po hárání, ale i u té primárně hledám pyometru. ale jinak jsou možnosti tak široké, že bez krví si člověk nemůže dělat ani seznam, protože jestli jsou to játra, ledviny, cukrovka, cushing nebo addison se nedá předem odhadnout a ani nevím, co by mohlo být nejčastější. ten addison je relativně nejvzácnější ale těžko říct jestli to není tím že je na něj někdy těžké přijít. cukrovka a cushing často tak nějak splývají dohromady a je to vlastně diagnostický chyták (kteří ti co se nechali nachytat odhalí později jako cukrovku, co sakra pořád nejde léčit inzulinem)


Tak můj kocour má opakovaně potvrzenou CRI a žere jak protržený. Asi výjimka, no. Diabetes a štítka vyloučeny.  Pravda, tlustý nikdy nebyl, je takový siamoidní typ.

Jinak souhlas.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 09:23:08 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Tak už jsem to našla, myslím, že je škoda u některých afektovaných příspěvků, že zapadnou i fakta.

Třeba to, že u rozjeté cukrovky už je jedinou možností inzulín, protože slinivka už je KO. 

Nebo nápad se sbírkou, sice je člověku blbé vybírat na kocoura, když jsou kolem nemocné děti, ale nebyla bys první ani poslední...

Jo, zatím tu nemám účet, takže se hlásím, jsem ir.ma 😉

 


Zdravím ir.mu, zrovna včera jsem si na vás vzpomněla. Že jste jedna z těch, která mi tu chybí. A už ne.😉

Ke sbírce se klidně připojím. Už jsem fikovnici finanční spoluúčast nabízela.

Zaregistrujte se prosím. Těch anonymů (v dobrém) je tady hodně a já se neorientuji.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 09:18:29 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Proč ne ?smileML.


Protože osel (i kůň) potřebuje společnost vlastního druhu, mají-li být naplněné všechny jeho potřeby. Jinak porušujete zákon o veterinární péči. To, že ovce taky žere trávu, nestačí.

 

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 09:16:07 xxx.xxx.224.101
ninotna:

Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit jaké je nejlevnější tažné zvíře dostupné v ČR.

Které by utáhlo vozík s maximálně 150 kg závažím.

Zvíře které by dokázalo být samo anebo s ovcemi.

Co nejmenší.

děkuji


Žádné.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 08:57:04 xxx.xxx.224.101
chvd:

Rad bych ji poradil, ale nevim v cem. Zadavatelka se jasne pta, jestli z toho pes vyroste. Nepta se, co ma delat, aby tak jiz pes nekonal. Az si rekne o radu, pokusim se ji poradit.

Tak slovo vymizi se pouziva v pripade, kdy prave neni znam duvod, takze to se mi asi \'nepovede\' nejak vice konkretizovat.


Dostalo se jí jasné odpovědi, že z toho pes NEVYROSTE.

Ano, nevyžádané rady zazněly. Pro dobro psa i majitelky. To už je na ní, jak s nimi naloží.

Vy máte zkušenosti s BOCkami?

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 08:51:52 xxx.xxx.224.101
assil:

No já za prvý si myslím, že těch druhů, které se v zoo zachraňují, je naprosté minimum a rozhodně na to nejsou potřeba stovky zoo po celém světě. A to by šlo i udělat jinak, zoo nejsou nic jiného než v podstatě zábavní park. A na zábavu by lidem měly stačit zvířátka na kolotoči.

A za druhý, to už jen tak na okraj, nejsem příznivcem záchrany druhů.


Tak v tom se neshodneme.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 08:35:04 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

My ty lidi na tu organizaci prostě nemáme. Takže to jinak ani nejde.

Váš muž má asi dar soustředit kolem sebe ochotné otroky, kteří zajistí tu občerstvení, tam administrativu, tuhle zapůjčení podia a aparatury, tamhle otroka ke stánku, tady službu na odpadkové koše, pípu, mobilní toalety nebo nájem kempu....tralala.

My si to děláme doma na louce, tyhle možnosti nemáme. No a v tvrdém jádru jsme skutečně jenom dvě organizátorky, nedá se svítit :-)


Tak nějak - jako ta moje kamarádka, která zaměstná veta i jako sběrače bobků.😉 Ale pravda, má to promyšlené, zorganizované (protože ví, co si lid žádá) a všichni jsou snad spokojení.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 21.06.2023, 08:22:13 xxx.xxx.224.101
assil:

Mám dokonce několik zvířátek, ale když se nad tím zamyslím do důsledku, tak žít bez nich by se taky dalo. Ale možná to tak vidím, že už jsem postarší a současná zvířátka mi ještě nějaký pátek vydrží a ty snad nikdo likvidovat nehodlá.

A obecně se mi nelíbí zoo a podobný koutky a rybičky v akváriu a ptáci v bytě v kleci a podobný věci.


Se Zoo nemůžu souhlasit. Jelikož se podílejí na záchraně různých druhů zvířat. Bez té pražské by možná Převalák už nebyl. Na Hluboké zase reintrodukují sysly a puštíky bělavé. A mají záchrannou stanici, kam už jsem osobně dovezla poštolku a ježka. Ano, je to kapka v moři, ale i ta se snad počítá.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 20.06.2023, 15:20:37 xxx.xxx.224.101
Květa:

Dobrý den, mám dotaz. Nevím jestli se hodí víc do koček nebo holubů ale zkusím kočky. Bydlíme na vesnici v domku se dvorkem a zahradou. Doteď jsme neměli ani psa ani kočku a to bysme rádi změnili. Uvažujeme o pořízení kočky nebo klidně dvou. Jenže soused přes barák je chovatelem holubů, sedají mu po střechách, na zahradě a tak a samozřejmě létají i na naše střechy. Nechci za nějakou dobu řešit spory se sousedem. Dokázala by kočka ulovit ptáka velikosti holuba? Určitě se nebudou držet kočky doma a budou chodit i na sousedovu zahradu.


Ne. Pokud ten holub nebude úplně blbý. Není to kočičí cílová skupina.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 20.06.2023, 15:18:23 xxx.xxx.224.101
Doron:

Assil: Vy nemáte žádné zvíře? Já myslela, že máte psa..

Kometo: A kůň by Vám nechyběl ? Kočky taky ne?

Jinak debata -jeden o voze, druhý o koze. :(, původní téma se úplně rozmělnilo.

Chvd: Nejste za to placenej  :))?

 

 


A tak to je samozřejmé, že by mi chyběl kůň i ta kočka. Nemůžu doma nemít zvíře.

Já narážela na hypotetickou možnost, že se zakážou i chovy hospodářských zvířat.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 20.06.2023, 15:14:05 xxx.xxx.224.101
chvd:

Raduz:

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést.

 A jakou teda mam tu predstavu?

 

Ze strany EU, by velice rychle mohlo během pár let díky takovému paskvilu skončit chovatelství prakticky čehokoliv.

Z ceho to vyplyva? Jo mohlo, tak to potom ano. Muze se stat ledasco.

Připočteme-li k tomu ještě flóru, můžou být do budoucna mimo hru i kaktusáři apod. spolky.

A kdyz pripocteme i nas, to bude ...vlastne to vadit nebude, my se stejne mnozit moc nechceme.

Navíc ten seznam je zcela zcestný, porovnat možnost rozmnoženi jednotlivých druhů např. Ve Španělsku a střední Evropě, to může opět vymyslet jen blbec sedící na zadku v Bruselu.

Tam to asi nevymsli.

Z čistě praktického hlediska, nechápu proč by mi někdo kdo nepozná rozdíl mezi užovkou a zmijí, měl zakazovat co mohu chovat.

Rad to vysvetlim. Protoze s tim souhlasi ti, co jsme si je svobodne zvolili.

Většina dobrých chovatelů, přistupuje k chovu zodpovědně, pořízení zvířete je pro ně splněním snů a s tím souvisí i investice do chovatelské zařízení, krmení a vet. péče - tyto náklady mi nikdo neuhradí a ani v případě zákazu nevrátí..

Souhlasim, ze vetsina dobrych chovatelu pristupuje zodpovedne. Problem je vsak v tom, ze vetsina chovatelu neni dobrych.


Takže menšina dobrých chovatelů je nezodpovědných? Ale pak nejsou dobří, ne?

Jsem se v tom trochu ztratila.

A většina chovatelů není dobrých - ten údaj máte odkud? Pracujete na ministerstvu zemědělství nebo životního prostředí nebo na SVS?

kometa
kometa (4421 příspěvků) 20.06.2023, 14:35:50 xxx.xxx.224.101
Růža:

a proč myslíte?


Viz výše.

Pořídila jste si pracovní plemeno, určené k pasení. Když nemá ovce, pase cokoliv jiného.

Zařídila bych se podle rady keriton.