Aktuálně: 4 582 inzerátů178 168 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 08:10:47 xxx.xxx.147.163
chvd:

Ale ne. Tak preci recept je v tom, starat se dopredu, ne az se stane. A pokud naopak trvam na tom, ze kocka domaci ma behat volne po ulicich, po dedine.... tak pak bych se zas nemel divit nasledkum.

 


Já tomu pořád nerozumím.

Mít kočku (kocoura) jenom doma je týrání. Nechat kočku (kocoura) běhat po venku je nezodpovědné, protože jako nekastráti (kastrace je mrzačení) se budou množit. 

Tak jaké konkrétní řešení navrhujete? Všechny kočky pozabíjet?

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 08:06:04 xxx.xxx.147.163
chvd:

Kastrace je (ne vzdy) mrzaceni kvuli ulehceni si zivota/ od starosti/odpovednosti.

Kocky prezili i bez toho, aniz bychom je cilene a "preventivne" kastrovali my ci treba mimozemstani a to po docela dlouho dobu. Z toho mi vyplyva, ze pokud nyni nejak vice trpi rozenim potomku, bylo to necim zpusobeno. Nejspise nasi lidskou nezodpovednosti, povrchnosti ci hovadskosti. Pokud chceme tedy pro kocky neco udelat, meli byhom odstranit to, cim to bylo zpusobeno, coz je nejspise nase nezodpovednost. Odstranovani nasledku spatne situace nevedu k eliminaci duvodu pro vznik spatne situace. Nebo ano?

Pokud Vam prijde preventivni kastrace jako dobre  reseni pro kocky, nebylo by lepsi proste vsechny "toulave kocky" pozabijet? Sice bychom je zabili, ale pak uz by "netrpely" ty dalsi generace, ne? Rozhodne by trpelo mene kocek, nez kdyz je budeme donekonecna preventivne kastrovat.

Hypoteticky kdyz budete mit dceru, ktera si bude vybirat stale dokola partnery, kteri j budou tyrat, nechate ji vykastrovat? Tipuji, ze ne. Proc to delame tem kockam tedy, kdyz tvrdime, ze je mame radi?


A zase likujete vlastní příspěvek.

A ano, preventivní kastrace mi přijde jako dobré řešení. Lepší, než udávat měsíční koťata - protože jsou přece tak roztomilá (mimochodem, dle zákona mají jít od matky nejdřív ve třech), která budou u neznalých majitelů plodit další koťata.

A nekonečný příběh se opakuje.

Ale vy zvířátka milujete, že jo? I za cenu, že budou trpět.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 08:00:18 xxx.xxx.147.163
Novačka:

Prosim chovatele koní, jak moc je to drahý koníček v porovnání s ostatními zvířaty? Nemyslím přímo nákup koně, tam je to jasny dle plemene a že jde o nákladnější invesici než u jiných hosp.zvířat ale spíš mě zajímá jak potom, krmení, případně veterinář jak moc to je nákladné, zda to zvládne i klasická příjmová střední třída.


Ano, je.

Pravda, záleží na ceně ustájení (což se odvíjí, respektive, mělo by od jeho kvality a taky je rozdíl Praha versus Horní Dolní), vašich ambicí - budu závodit (tam se načítá trenér) nebo jenom "jezdit do lesa", jestli koňovi postačí kovář a veterinář k základní údržbě nebo budou zdravotní průšvihy...

Neboli jste na měsíční částce od cca 3 000 - 12 000.

Můj skromný odhad.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 07:50:30 xxx.xxx.147.163
Vejvodová:

Děkuji za odpovědi. Zvíře si přejí děti zy vysvědčení a po prázdninách by zůstalo u babičky, která se o něj bude starat a ke které jezdíme každý víkend. Ale ještě jim zkusím navrhnout jiné méně náročné zvíře třeba papouška nebo morčátko. 


Viz výše.

Taky se přimlouvám - myslet více na potřeby zvířete. Jeden papoušek nebo jedno morče není dobré řešení.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 07:44:20 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Na druhou stranu spoustu lidí to takhle provozuje, na jaře si pořídí jehňata na vypásání zahrady a na podzim je normálně uklidí do mrazáku, úplně normální činnost a pokud se o ně budou během jejich života  děti dobře starat tak jenom dobře alespoň se něco naučí a uvidí že jídlo "nevzniká" v supermarketu, což dnes spoustě jedincům jaksi úplně uniká.winkingML.


Jenže to z toho dotazu nevyplývá. Takto pragmaticky uvažující člověk by se zeptal jinak. Si myslím.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 07:41:16 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Tak to asi můžou, jen bych to nechtěla vysvětlovat těm dětem.... nicméně celý ten nápad mi připadá dost... no nic... 


Jo jo. Kamarádka měla u koní dvě kozy a jedna z nich povila dvě kůzlátka. Kozlíky. Byli krásní, roztomilí, jak tam různě běhali a poskakovali. Děti z koňského kroužku obdivovaly. A jednoho dne se zeptaly - kde jsou? Moje lakonická odpověď - v mrazáku. Byla moc drsná?

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 07:35:49 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mi měli u koní vietnamského kanáčka. Jeho nejlepší kámoši byli oslík a plnokrevný hřebec. Velice inteligentní, plot rozebral na první dobrou 😂. . Chodil s námi i na krok9vé vyjížďky. Fakt báječný společník. Ale doma určitě  ne. Jenom ty hovínka. Jako lidská a hodně častá.


My měli.

Jinak příspěvek dobrý a k věci.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 07:18:14 xxx.xxx.147.163
Malea:

Soucítím s vámi. My byli před cca 3 týdny na očkování. Za 5 dní se Tobíkovi udělal absces, takže na veterinu. Dostal injekčně antibiotika, odsáli trochu hnisu a dostal antibiotika s sebou. Za dva se to zhoršilo, takže narkóza a řezalo se to. Denně na propláchnutí, 22 km tam a zpátky. ,5 dní po řezání nový absces. Tentokrát po té injekci antibiotik. Jak se říká: to nevymyslíš.


Zkusit tincturu nigra?

kometa
kometa (4420 příspěvků) 25.06.2023, 07:03:10 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ironie. Když si nevíte rady s psejkem, zeptejte se našich úžasných kinologů, nenechte si motat hlavu samozvanými odborníky v diskusi. \'teeth\'


Kinolog je přes kina?

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 12:54:37 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ne ne ne, hybridni auto ci pohon je preneseny vyznam.

V lidove mluve, to aspon teda u nas, pouzivame jako ze ten zmetek nebo skorozmetek, podivny krizenec, neco divneho, geneticky nestandardniho ci tak. Treba i kdyz hodnotime opacny pohlavi a je nejak nehezky vyjimecny >>> "ty jo, to je hybrid" Vy u Vas ne?


Jenže tygr v Zoo není žádný kříženec.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 12:53:27 xxx.xxx.224.101
chvd:

Aha, jakoze v jakem vyznamu jsem to pouzil ja, resp. Jak jsem to myslel?

Pokud ano, tak at to co nejvice zjednodusim, myslel jsem to jako "zmrvene zvire" nebo "znicene" "degradovane" ... tygr mnozeny po generace v zajeti (nebo jen narodivsi) se v zajeti neni tygr "divoky". Takze detem chodime ukazovat neco dost jineho nez je v prirode. V podstate jde jen o ten designovy zazitek, protoze to zvire vypada dost podobne. Byl jsem srozumitelny nyni?

edit: ted me jeste napadl jeden vyznam "zmetek"


Omyl. On je to pořád tygr a ne hybrid (to jsou třeba nosné slepice nebo masní králíci - ale i to je pořád slepice nebo králík). Ani zmetek = abortovaný plod.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 12:51:35 xxx.xxx.224.101
chvd:

Jeste, ze jsou lide s takto chrabrym srdcem a modernim myslenim. Uz aby sli zachranovat treba antilopy pred lvy, aby je ti lvi nahodou nevyzrali vsechny.


Lvi nikdy nevyžerou všechny antilopy, neb by následně pomřeli hlady.

Dokonale zlikvidovat živočišný druh umí jen člověk. A to ne z hladu.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 12:48:11 xxx.xxx.224.101
biaca:

Ahoj Zdeňku nechcete se podívat na inzeráty - máte tam pár podvodných viz. prodej Kavalirů za 5000. Je na fotkách nabízeno stále stejné štěně. viz. z Kutné Hory a Litoměřic, nebo z Brna a Českých Budějovic.

Možná byl bylo dobré zdřídit téma, kde by se takové inzeráty nahlašovaly. Ps. nic si z toho nedělejte na ifauně také nabízeli stále stejné kotě dokola akorát ze změnou místa 


Jo a to se ifauna kasala, jak zatočí s množírnami...

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 12:45:39 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja nedavam. A nikdy jsem to nedelal, prijde mi to jako uplna zbytecnost. Snad jedine pro zabavu nebo kvuli "dentalni hygiene" nebo za nejakym jinym ucelem, treba pri foceni. Navic jedine kosti zvirat z nejakeho overeneho nejlepe domaciho chovu. Protoze dnes ty kosti velmi casti nejsou uz ani kosti, tak pak se nabizi otazka, jestli budou vlastne k necemu dobre z hlediska vyzivy.


Vy jste zase chytrej. Zpochybňujete tady názory dlouholetých chovatelů. Kolik psů jste už měl?

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 11:43:06 xxx.xxx.224.101
biaca:

Zatím všechno zvažuji - štěně neplánuji hned. Zaprvé v létě mám nejvíce práce (záskoky a sezóna) a i kdybych si ho brala do práce nebyl by to běžný režim. Navíc nyní mám mladšího kocoura v pubertě a zkouší své hranice nemyslím, že je vhodná doba do toho přinést štěně. 

Poptávala jsem jelikož, vím, že na určité štěně se nějakou dobu čeká - a nehledě na to, že je potřeba připravit podmínky. Kastraci, jestli ano nebo ne bych řešila po prozkoumání všech důsledků pro a proti. A vím, že existují hárací kalhoty i antikoncepce 


Antikoncepce zvyšuje riziko pyometry.

kometa
kometa (4420 příspěvků) 22.06.2023, 11:27:27 xxx.xxx.224.101
assil:

Ona to leithian myslela nejspíš ironicky, i když poněkud nechápu že komentuje kolikrát ve dne viděla soumračný zvíře. 

Jo, irbis, stačí si počíst, že teritorium má 30-500 km  a představit si ho v malém středoevropském výběhu, to jistě skáče nadšením.


Tak já běžně vídám vlky nebo rysy.

A ten irbis se už narodil v zajetí, takže nemá srovnání.