Aktuálně: 4 585 inzerátů178 182 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 10:17:01 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Je fakt že každý jsme originál a každý snáši různé věci různě , známí měli zase synka který prý když přišel k dědovi na oběd tak se při jídle zajímal "dědo a to máme k obědu frantíka mebo pepíka? " to byla jména králíků bez nějakého trauma a když byl menší a měli na vánoce ve vaně kapříka tak když ho uviděl začal si hladit bříško a říkal jen "mňam mňam" , někdo jiný je zase třeba citlivější a hůř to nese, jen mi poslední dobou připadá že těch přecitlivělých je dnes daleko víc než když jsme byli malí, možná to je taky tím že dnes se lidi mají daleko líp než dřív a nemusí dvakrát obracet každou kačku na jídlo jako tenkrát a taky že se domácí zvířectvo chová daleko míň než dřív kdy třeba králíci byli prakticky v každým baráku.smileML.


Tak nějak. Děti na vesnici věděly, že se zvíře, až přijde jeho čas, porazí a sní. Dneska je smrt tabu.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 10:14:34 xxx.xxx.224.101
Ennie:

Je to oční zánět, mají to všichni? Pokud ne tak zdravé nebo nemocné izolujte. Nemocné oči potírejte Opthalmo framykoinem. Zakoupíte v lékárnách je to mast pro lidi.


Pochybuji, že ophtalmo framykoin prodají bez receptu. Je to ATB.

A co když to není bakteriální zánět, ale plíseň? Nebo hypovitaminóza?

kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 10:12:47 xxx.xxx.224.101
Bobca:

ahoj všichnipink-flower

Jsem ráda,že se přidala i Evka..Na Fauně jí to nějak nešlo..smile..

Přidám názor,že jak je člověk silnější,nemá vrásky,to je fakt..ale zas ty "podbradečky a tvářičky" naducané taky nejsou moc inthumb-up..Není to sice tak hrozné-viděly jste mě v chobotuwinking,ale já jsem jinak taky pořád plašan..né,že bych pořád něco dělala,na to jsem právě už zhnilá,ale štve mě,jak rychle chodím..hrůzahushed..Jdu si třeba pro auto,já letím jak blázen,pak dýchám jak čtyři,srdce v krkuupside..Neumím se zpomalit..

Ty herečky uměly svá kila nosit..Hlavně Helenka Růžičková..Názor,že ji rakovina dohnala zkrz váhu neberu..Jsou štíhlí lidé,drží se a..v tomhle fakt nikdo neví kdy ta potvora udeří a na koho..Ano,životosprávou lze se ukočírovat..ale téhle nemoci si myslím nelze nezabránit.

Já byla taky do těch 40-45 žravá..Když jsme někam jely,začlo to motorestem u 9 křížů..pak na Pávově...ještě před Brnem vlastně "Holubice"..ale ta až později,ta tam ještě tehdy myslím nestála..A někdy i jen kelímek s vlašákem mezi kolenama..a těch oplatečků....Na zájezdě klidně 2 jídla-hotovku,než donesli objednávkové,a navrch pohár..Prostě malé prasátkoteeth

Každá máme myslím období,kdy jsme byly krásné a štíhlé..a teď už jsme jenom krásnésunglassesthumb-upangelheartyellow-flowerRaduš,ano léky..Já je začla brát až tak k 55..(72kilo)začlo to cholesterolem..Pak jsem se sesypala,začla antideprsiva,nechuť k ničemu a k životu už vůbec..sobotní sedánky s vínkem a zobáním na balkoně(pak už i v týdnu)..Pak psychiatrie..řešila jsem to jídlem,a už to jelohushedPak se přidaly další léky,ale to už až teď nedávno v těch 63..Kdo mě zná,ví můj příběh-nebudu to znovu psát..Každý jsme prostě jiný a dostali jsme do vínku různé povahyangel

A když pak někde čteš,že dnešní babičky(některé)jsou kost a kůže,chodí oblékané hůř jak 17tky..A vzpomínky,že se do babičky dalo "zabořit"..Nemluvím o 50tnicích,taky se do mě nedalo zabořit,ale až teď,po té 60 se splaší hormony ještě víc... a k té pomalu 70 po mě nikdo nemůže chtít,abych držela nějakou drastickou dietu a začla chodit do posilovny,jenom abych přestala jíst prášky..hodnoty mám v normě..Postavu mám po mámě,jen ta prsíčka jsou o něco většísunglasses..A to jedno pivo denně si dá i moje 88 letá švagrová.někdy i 2thumb-up

Neškodilo by víc pohybu-to vím..ale prostě.."taková jsem já matinko"angel


Tak nějak. Moje kamarádka, štíhlá, dlabala (nejen) zeleninu, nikdy nekouřila, chodila na procházky s čubinou, rekre jezdila na koni... a po padesátce rakovina plic. Po třech měsících jsme jí šli na pohřeb.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 10:07:56 xxx.xxx.224.101
assil:

Ano, štěňata můžou mít oba otce. Někdy to jde domluvit s klubem a po provedení paternity vám na štěňata po výmarovi vydají PP. Pokud to mají být bezpapíráci, tak je to asi jedno. Jestli se dělá potrat o fen teda netuším, obvykle se to řeší kastrací.


Interupce je u fen možná.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 10:02:36 xxx.xxx.224.101
assil:

Zoo je zábavní park neb většina těch zvířat je tam držena jen pro zábavu návštěvníků, těch záchranných programů je v počtu držených zvířat naprostý minimum. A pokud bez dotací a návštěvníků nepřežije, tak by to nemělo existovat. Se stejnou logikou můžeme jako stát sponzorovat každý aquapark.


Vy opravdu nevidíte rozdíl mezi Zoo a aquaparkem?

kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 10:00:20 xxx.xxx.224.101
Stáje:

Necháváte pro stájí volný přístup ptákům? Létají mi tam vlaštovky a vrabci, vím že jsou vlaštovky chráněné a také je tam nechávám, ale tak si říkám jestli nemužou dotáhnout nějakou nemoc do koní. Přecijen létají z Afriky a prolétnou půlku světa.


Teoreticky můžou, třeba TBC. Ale na to nepotřebují přeletět půlku světa.😉 My jsme to nikdy neřešili a za každou vlaštovku a vrabčáka jsme rádi.  Protože jich rozhodně není nadbytek. + samozřejmě pochytají spoustu hmyzu.

V každé stáji vlaštovky a vrabci vždycky byli.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 26.06.2023, 09:50:20 xxx.xxx.224.101
Novačka:

Děkuji za názory....No já bych právě chtěla mít ohradu u domu takže ustájení by bylo téměř doma.


A ti koně by byli aspoň dva? Ptám se znovu.

+ samozřejmě pořešené krmení, odvoz hnoje, číslo hospodářství, výpomoc v době nouze nebo dovolené, případného trenéra...

Ona jenom ohrada nestačí. Koně z ní brzy udělají tankodrom.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 19:54:20 xxx.xxx.147.163
Doron:

Nojo, ale asi jste je neměla tak ráda.., tam jde o ten vztah.

Taky byste asi nebyla nadšená, kdyby Vám někdo zabil kočku..

Prababička mých dětí jedinou přicházela na návštěvu a už od branky volala :" Děti, nesu vám králíčka!" A děti úplně nadšené, protože na mně králíčka dlouho loudily a :" Kde ho máš babičko?" Ona začala hrabat v tašce, dětem úplně svítily oči radostí a pak: " Tady, v kastrůlku !"

Nemyslela to špatně, pro ni byl prostě kralík, králík na smetaně...

 

 

 


Nemůžete přece srovnávat kočku a králíka. První mám doma jako mazlíka, to druhé je k jídlu. Viz vaše prababička. I když ta asi měla kočky myšilovky. Ale určitě je nejedla.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 17:18:32 xxx.xxx.147.163
Doron:

Byla :(.

Děti by na to měly být připravené ( připravované) předem.

Znám hodně příběhů lidí, kterým rodiče zabili nějaké zvíře, které měli rádi a ještě jim ho třeba předložili k obědu a oni ho nevědomky snědli :(

Vzpomínají na to i podlouhlých letech, jako na krutost a zradu.


Já byla už jako dítě přítomná u porážek králíků a prasat. Tak to mám holt jinak.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 17:14:35 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Dámy, paradon, ale vy nepoznáte, že chvd se prostě baví...? winking

Jinak kastrace venkovních koček samozřejmě ano. Jsou přemnožené a mrouskání/neustálé porody kočky zdravotně ničí.


Však jsem přestala reagovat. A jdu vyluxovat. To bude mnohem smysluplnější.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 17:13:20 xxx.xxx.147.163
Leithian:

Prosím jdi někam kde o tvé názory budou stát. Zvířata nevlastníš, rád je nemáš takže fakt nechápu proč tu jsi. Krom snahy aby si tě nekdo všiml. 


Klííd. Nekrmit.

Nechápu, proč byl tvůj příspěvek nahlášen. 

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 17:07:17 xxx.xxx.147.163
Kilian:

....myslím, že nemá cenu vést s Vámi  jakoukoli diskuzi, takže Vám nebudu odpovídat....

 


To je rozumné. Již také nečiním.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 17:05:33 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Teď jsem se pro zajímavost dívala, co je na trhu. Už nejsou jen kumarinová antikoagulancia (já dokonce žila v domnění, že hubení tímto způsobem je na ústupu).

Tak jsem vygooglila např. jed SELONTRA. Složení:

  • Účinná látka: 0,075 - 0,077 % Cholekalciferol. Neúčinná látka: 2-hydroxybifenyl (0,0496 % hm.)

Takže vitamín D...


Jo, chronické předávkování. Ukládání vápníku v cévách a infarkt. Třeba.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 14:36:02 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Co to melete? Máte nějaké zkušenosti, nebo jste jen ten aktivista, co ví o životě ho.no, ale je skvělý teoretik? Ta kočka chodí ven, takže bude březí co tři měsíce, dokud ji to nevyčerpá tak, že zdechne. Životnost takovýchto koček je vemi nízká.


Forever, neverend - možná náhoda.

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 14:22:08 xxx.xxx.147.163
Kilian:

...nezoufejte, dovedu se vyžrat až na 65 kilo úplně s přehledem a kdybych nebyla limitovaná pracovními hadry  šlo by to ještě dál, jenomže od těch 60 kilo už se cítím opravdu darebně..... 


Vyžrat se na 65 kg? To má být provokace?🌻 To jsem měla na vysoké při výšce 175 cm.

Teď mám o 15 kg víc a cítím se taky darebně.

 

kometa
kometa (4421 příspěvků) 25.06.2023, 14:08:59 xxx.xxx.147.163
chvd:

Ano, likuji. Uplne je miluji.Navic je prijemne mit like od moudre osoby.

mimochodem, dle zákona mají jít od matky nejdřív ve třech

Podle jakeho zakona, prosim?

Netvrdim, ze zviratka obecne miluji.


Vyhláška 21/2013 Sb.