Aktuálně: 4 814 inzerátů175 847 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů
kometa
kometa (4298 příspěvků) 16.06.2023, 08:09:39 xxx.xxx.224.101
Saga:

No, jako mě napadlo, že by mi krev mohla vzít moje vetka, ale ta na základní rozbor vzorky nikam neposílá, neb má vlastní analyzátor a nevím, jestli tento umí i lidskou krev? Sakra, proč já jsem se jí na to vlastně už dávno nezeptala?\'loughing\' Mohla jsem mít po problému!\'loughing\'


S odebranou krví si můžete do laboratoře teoreticky zajít sama. Akorát nevím, jestli byste si to musela zaplatit. Nebo jestli je to u lidí na "pokladnu".

Jé mám skvělou obvoďačku, jednou za 2 roky opravdu poctivá preventivní prohlídka včetně EKG a vyšetření krkavic. Krev, moč je samozřejmostí.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 16.06.2023, 06:56:37 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

z platu veterinární sestry ale vlastního koně neuživíte.

a asi na něj nebudete mít ani čas.


Ano, naše bývalá absolventka si pořídila "jenom" oslíka a zjistila, že si ukousla moc velké sousto. Levné ustájení našla 80 km od bydliště.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 16.06.2023, 06:55:07 xxx.xxx.224.101
kometa:
Nic1:

Ahojte, zajímalo by mě, jakou práci jste si vy, jakožto milovníci zvířat, vybrali? Pracujete se zvířaty, nebo je máte jen jako koníček? Poslední dobou nad tím dost uvažuji, jelikož mám vystudovaný úplně jiný obor-ekonomie, ale koně jsou mým koníčkem a smyslem už od dětství a říkám si, že jsem na tu veterinu mohla zkusit jít, na druhou stranu nevím, jestli bych na to měla buňky... Každopádně se mě hodně lidí především z rodiny ptá, proč, když jsem takový blázen celkově do zvířat, proč jsem nešla studovat a pracovat v tom oboru. Zase si říkám, jestli bych už nebyla z těch zvířat tak presycená a na ty svoje bych se už tak netěšila


Předchozí příspěvek se zobrazil, reakce na Nic1 mi nejde vložit.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 16.06.2023, 06:52:09 xxx.xxx.224.101
KatyQ:

Sice mám vystudovanou zemědělku - střední i vysokou - ale pracuji jinde než v prvovýrobě, nebo u zvířat. Práce okolo zvířat je fyzicky (často i psychicky) a časově náročná a současně nic moc placená. Dle mého názoru je pro milovníka zvířat mnohem lepší vystudovat jiný obor a najít si jinou slušně placenou práci. Tak má z čeho svůj zvěřinec živit a kapacitu ve volném čase se mu naplno věnovat.

To s tím přesycením je pravda alespoň do určité míry taky. Například ve svém okolí vidím, že ve chvíli, kdy lidé z jiné práce přešli na ošetřovatele koní, nebo rovnou začali ustajovat, přestali skoro, nebo i úplně jezdit. Prostě po celém dni běhání okolo cizích koní už nemají chuť na druhé kolo. Našli si na relax jiný koníček. Jasně, jsou lidé, kteří celý den pečují o zvířata a ještě se těší jak po návratu domů opečují ty svoje. Já mezi ně nepatřím a jestli mezi ně patříte Vy si musíte zodpovědně promyslet sama - konec konců se znáte nejlépe.


Tak nějak. Kamarádka ustajuje, do toho potřebuje jezdit 2 mladé, jezdí s nimi i s cizími po závodech a je to náročné.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 14:47:14 xxx.xxx.224.101
Tomáš:

Zdravím mám dotaz na chování Andulky. Zamiloval si klasický zvoneček v kleci. Poslední dobou ho začal obalovat vyzvraceným jidlem, které následně zase pojídá. Dřív to nedělal. Ppokaždé když mu ho vezmu a opláchnu tak ho hned zase obalí. Je to obvyklé? Taky mu zachutnali listy orchideje, ale nikde jsem se nedočetl zda jsou pro něj škodlivé nebo ne. Díky za odpovědi


Krmí ho. Samotné andulce je smutno. Je to velmi společenský pták.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 14:42:10 xxx.xxx.224.101
Espiro:

A za těmi XXX jsou pak koncová čísla IP adresy winking


Musela jsem přiblížit oči k monitoru. Jak jsou to malá a šedivá písmenka, tak jsem je neviděla.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 13:51:35 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Tak kastráta samozřejmě poznají :-) Minimálně u samce je to jasné, u kočky samice pak předpokládám bude jizva, která se po vyholení ukáže :-)

Však to by za tři roky museli mít zahlcenou kapacitu, kdyby kastrovali i už kastrovaná zvířata :-D


No, ono když to bude laparoskopická jizva zboku a dr. vyholí bok druhý, tak to hypoteticky zjistit nemusí.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 10:27:09 xxx.xxx.224.101
Doron:

Dělá se pro koně taky šampon proti lupům?


Jestli přímo proti lupům, nevím. Já to myslela tak, že zdravý a přiměřeně opečovávaný kůň žádné lupy mít nemá.

Stačí běžné kartáčování a v létě je ideální plavení nebo aspoň sprchování.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 10:24:19 xxx.xxx.224.101
Věra:

Mám romanovky a tento liz. Mam ho na tyči vedle nádrže s vodou.

  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">

Nedávala bych liz vedle nádoby s vodou.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 10:22:28 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

ale pani prodavacka mi ji prodala, rikala ze je to nejmin narocny druh a ze muze byt i v takovem tom malem kulatem akvarku to ma snad 5 l, a ja v dobre dal 30 l ze se bude mit dobre :-( ale zatím je to mala asi 10 cm rybka, roste rychle?


Viz výše. Prodavačka vám vnutí cokoliv, protože pro ni je to tržba. A když vám rybka uhyne, tak si přijdete pro další. A pak další a...

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 10:20:39 xxx.xxx.224.101
honzapm:

Pokud je v akváriu filtrace, tak mi uniká, proč to někdo, kdo zvířatům obecně moc nerozumí (Kometa) přirovnává k nespláchnutému WC? To jste se někteří vůbec nepoučili a opět i ZDE hodláte dotazující děsit nonsensem? Chovejte se kultivovaně, omezeně citujte a pokud k tématu nic nemáte, neodpovídejte. 

Černání ploutví může mít různé příčiny. Současná pokojová teplota (22 stupňů) je pro závojnatku celkem vysoká. Teplotu vody je vhodné řešit. 


Já se chovám kultivovaně.

Závojnatky do tak malého akvária prostě nepatří. Já bych teda do 30 litrů nedala žádnou rybu.  Ani s filtrem. Nebo vy jste jiného názoru?

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 10:14:40 xxx.xxx.224.101
Koutak:

Zase jsem anonymní.Vždy se zapomenu přihlásit.

Ještě musím pocháválit Cance fotky.Canko,tak nevím na co se mám dřív dívat,jestli na zvířátka,nebo na Tebe.Ač jsem chlap v letech,tak musím napsat,že jsi KOČKA,ale nezoufej,ještě mám svobodného syna.smile

Ještě se vrátím k té ZOO a přidám fotky.V ZOO se rád podívám na zvířátka,ale jsou zavřená a to v některých případech těžce nesu.Je pro mě těžké vidět např. černého čápa,nebo orla ve volieře.Musím napsat co mě tam dost zaujalo.ZOO Hluboká je plná vrabců a hodně jsem jich viděl okroužkovaných.Při kávě na zahrádce nad vodou, jsem pozoroval středomořského racka jak hodoval na uhynulé rybě a musel jsem neustále chodit do automatu s krmením,protože tam připlavalo hejno malých divokých kachen.Chtěl jsem nakrmit i kozičky,ale bylo kolem nich plno dětí ze školních zájezdů,tak jsem zakoupil krmení v automatu a dal ho dětem. 

 


Jo jo, Zoo Hluboká je plná (nejen) vrabců. Naštěstí. A každoročně tam vyrážejí ornitologové právě kvůli kroužkování a sčítání. Od nich vím, že momentálně jsou početnější polní než domácí.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 09:57:56 xxx.xxx.224.101
bassrock:

Buggyro, kokardy teď prodávám po 35,- kus.

 

Jinak anemie - haha, o tom bych mohla psát eseje. Měla jsem velmi podobné příznaky vyjma těch neklidných nohou. U mě způsobená dlouhodobým silným menstruačním krvácením, takže 10 dní jsem krvácela, úplně marná a unavená a dalších 14 dní se vzpamatovávala a tak pořád dokola. Skončilo to vloni, poté co jsem změnila gynekologa, když ten původní stále mlel že silnější krvácení je příznak klimakteria a ten nový na první kontrole objevil v děloze myom vel.20 cm a už mě hnal do nemocnice na operaci. Při předoperačním rozboru krve mi vyšel tak nízký hemoglobin, že mi obvoďačka ještě odpoledne volala, kde jsem, že pro mě posílá sanitku. Při odpovědi, že v brdských lesích na koni, málem omdlela loughing nicméně jsem druhý den putovala do nemocnice na transfuze, pač by mě jinak neodoperovali a tam mi nejdřív na příjmu nevěřili, že mám ty hodnoty, co mám v papírech, pač bych jinak prý nedošla, ale po kontrolním rozboru naznali, že mám. Dostala jsem kanylu a postupně do mě nateklo 9 pytlíků krve a 2 plazmy, než jsem byla uznána za hodnou operace. A to jsem stále byla na nízkých hodnotách hemoglobinu. Čísla už si nepamatuji, je to přes rok, ale někde je doma mám. Doktor usoudil, že jsem se té chronické anémii přizpůsobila a proto jsem byla schopna jakž takž fungovat.

A po prvním pytlíčku krve jsem měla pocit, že můžu běhat maratony a pak po těch 9 měli problém mě udržet na oddělení loughing pak mě rozřízli a měla jsem utrum. Ale ten pocit, že zase můžu chodit do schodů bez zadýchání a zastavení v polovině - mluvím třeba o pěti schodech - ten byl úžasný!


Proto blahořečím svému gynekologovi, který dělá při každé prohlídce i ultrazvuk. Ten by myom nepřehlídnul.

Hlavně, že už jste v pořádku.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 09:54:19 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

No joooo, tak jsem se vetky zeptala, co by stál celodenní dozor veterináře na závodech. Tak se pak můžeme společně zasmát, až mi odpoví :-)

Zdravotní dozor řešit vůbec nebudu, zdravotní kurz si budu dělat já, prostě jen proto, že mi přijde dobré tam někoho mít, ale lidi mě vlastně až tak celkem netankujou, od toho je záchranka...


Já to dělala za 1 000 + jídlo a pití zdarma = v mém případě kafe, voda, párky a grilovaný hermelín.

Jo a ještě jsem byla zapojená do služeb na sbírání bobků z jízdárny.🙂 Ale na to nás bylo víc.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 15.06.2023, 09:48:49 xxx.xxx.224.101
Veruu:

Ptám se na rady a zkušenosti. Tyhle dohady a výčitky mi jsou naprosto k ničemu. Ale moje chyba, úplně jsem zapomněla jak je komunita pejskařů toxická ;)


Rady a zkušenosti padly.

 

kometa
kometa (4298 příspěvků) 14.06.2023, 21:00:31 xxx.xxx.147.163
Jen.:

Zapomněla jsem napsat, že zprávu z kliniky nemám, jelikoz se přesně ještě nepřišlo, co přesně tam je, a protože tam stejnak pojedeme znovu.


Na nic se nepřišlo a přesto tam jedete znovu? Proč tomu nevěřím?

kometa
kometa (4298 příspěvků) 14.06.2023, 20:58:43 xxx.xxx.147.163
Bětka:

Jak můžu kočku odnaučit skákat v místnosti na okno ill použije k tomu jeden odraz od zdi a tu tím špiní, existuje způsob jak ji to odnaučit? Má dostatek svých hraček ale místo na parapetu s výhledem do ulice je pro ni nejatraktivnější. 


Ne. Leda, že byste tam umístili fyzickou zábranu. Nebo jí tam dejte schůdky, ať se nemusí odrážet od zdi. Kočky výhledy z okna milují.

kometa
kometa (4298 příspěvků) 14.06.2023, 18:37:53 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Já mám báječnou maminku, která nejen že mě hned hnala na řidičák, jak to vypadalo, že bych mohla přežít 17. narozeniny, a ještě mě cpala rovnou do svého auta, když jsme po výběhu vozili hnůj, ale dokonce když jsem ten řidičák teda napoprvé za plný počet (ta by mi dala, kdyby to bylo jinak!) udělala, tak hned přikoupila auto a dala mi starého žigula na dojíždění do školy. A že mám narozky na podzim a řidičák jsem dělala ještě před nimi, tak rovnou šup po měsíci sucha do ledu a sněhu, tenkrát u nás ještě byl v zimě fakt sníh, a hned první zimu si pamatuju, jak jsem na univerzálních pneumatikách z roku "skoč na mě zboku" stála na brzdě a nezadržitelně sáňkovala po námraze podél řeky k autobusu, který zrovna nabíral lidi na zastávce! rolling-laughing  


Dotaz pro admini. Odpověď nespěchá. Proč se mi po každém olajkování objeví "aplikace objevila nestandardní chování, pokud narazíte na nějaký problém, kontaktujte podporu"?