Aktuálně: 5 602 inzerátů168 343 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 02:22:40 xxx.xxx.244.25

Jednou jsem jim takhle vzal hnízdo v zemi křoviňákem při podsekávání ohrady v kraťasech koupil jsem jich asi 50-60 do lýtek najednou do hodiny jsem se celej osypal pupínkama svědilo to jako prase potom zimnice a bušení srdce zalez jsem do postele a klepal se zimou do druhýho dne vyrážka ráno zmizela ale lejtka jsem měl skoro měsíc jak pepek námořník. Vod tý doby Nemám rád vosy 😈ML. Do díry by možná stačil biolit a je klid.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 02:08:57 xxx.xxx.244.25
Buggyra:

My jsme letošní sezonu začali zařazovat hobby horsing parkurek na parkuru postaveném pro poníky v pauze, kdy se počítají výsledky těch soutěží s živými koňmi.

Na posledních závodech 10 startujících v mladých jezdcích na živých zvířatech, 4 startující v dospělácích na živých zvířatech a 13 startujících v hobby horsingu (kategorie nerozlišena, z toho byli 3 dospělí - dvě matky a jeden otec, mimochodem ten otec má vždycky nějakého mladého nebo bojácného koně, podle toho to taky vypadá, ale zatím z něj nespadl).

Jeden z pravidelně se účastnících hobby horsů se jmenuje Megi 🙂

Jako, já pro ně normálně neměla dost mašlí!

Hej, a jaký maj někteří ti koně vybavení! Uzdečka zlatý kování, kůže jak dětská prdýlka.

A startuje nám tam jednorožec. Heč.


Vy jste někde jako viděli jednorožce ? Vždyť ten je přece pořád za rohem ne ??? 😛ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 01:59:12 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

tak každý má jiné podmínky, možnosti i představy. Proto je tolik plemen, aby si každý vybral, ale není žádné “nejlepší”, protože prostě každý má jiné priority. 

a nejde mít špičkově užitkové a naprosto nenáročné zvíře, tyto dvě vlastnosti se vylučují.


No já si myslím že to jde, ale musí se k tomu dospět dlouhou cestou neustálého vybírání těch nejlepších a nemilosrdného vyřazování všech těch co mají jakýkoli problém čím víc zvířat vyřadíte z chovu tím lepší vám potom nakonec zůstanou jenže dělat takové “čistky” v chovu každý nedokáže nebo si to jednoduše nemůže dovolit a z toho potom pramení spousta zbytečných (dědičných) problémů v počátcích jsme každý rok vyřazovali ⅓ stáda a až nyní po 20ti letech se nám  konečně začíná naplno projevovat že to byla správná cesta proto bych to doporučoval nejen chovatelům hospodářských zvířat ale myslím že takové “čistky” by prospěly i mnohým plemenům psů a dalším chovaným zvířatům u kterých se mnohdy zařazují do chovu různě “přecitlivělí” či jinak nevhodní  jedinci atp.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 01:38:30 xxx.xxx.244.25
mastnacekk:

Radsi mensi, odolnejsi a s minimem problemu ( porody, paznehty, paraziti, tezky na manipulaci, ochota zrat horsi pastvu za sucha atd ). Ale na to si kazdej musi prijit postupne ( nekdy i potupne ) sam. 


Tak to jsme asi ta vyjímka co potvrzuje pravidlo těžký jsou ale to je tak jediný na horší pastvu se taky holky naučily (díky tomu že nemáme žádný mašiny tak jim ani nic jiného nezbylo) a i 7-8 kilová jehňata občas jsou ale bez nějakých problémů, paznehty jsme před deseti lety vyléčili footwaxem a od tý doby no-problem paraziti sic občas potrápí ale to je všude  pokud na pastviny chodí divá zvěř plná parazitů nedá se s tím nic moc dělat i když se stádo mám pocit taky postupně zoceluje i tímhle směrem, někdy mi to po těch všech letech přijde tak trošku jako “pohádka” 😇ML. 

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 01:17:26 xxx.xxx.244.25
Pepan:

Dobrý den, píši sem za strejdu. Má půlroční jedničky romanovky. Kdy je optimální doba pro zabřeznutí, mohou už v půl roce? “Nepodtrhne” je tím? Znám termíny jako pohlavní a chovatelská dospělost, kdy pohlavní nastává dřív, než chovatelská a jak je to tedy u těchto plemen ovcí? Dík za radu jsme v ovcích začátečníci. Díky Pepan.


Půlroční “jedničky” první co mě okamžitě napadlo že máte virtuální digitální ovce (jedničky a nuly) 😄 👍 jinak už vám bylo odpovězeno ať se daří. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 01:11:37 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.07.2023, 12:53:46

Ahá a nebylo by lepší pořídit si opravdové pejsky když to mají už být ti “mazlíčci” teda to mě teď jen tak napadlo nic ve zlým🙃 gumičkami jsme nikdy nekastrovali ale na ocásky jsou podle mě ideální, to desetiminutové trauma je za mě pro jehňata daleko lepší než nějaké “krvavé řezání” a to nemluvím o tom když se do dlouhých ocásků pustí mouchy.🐁ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 00:58:23 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele jara.t z 17.07.2023, 11:17:46

To jsem neřekl, ale asi jsem to blbě napsal, chtěl jsem tím říci že signální jsou dobře odlišitelní od říčních takže není žádný důvod aby snad někdo “omylem” vařil ty naše  domácí (tedy jestli vůbec někde ještě jsou a nebyli už všude vytlačeni) tak sorry 😉ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 16.07.2023, 22:09:11 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Jožin z 16.07.2023, 14:44:03

Pokud chcete maximalizovat výtěžnost musíte ovce křížit aby jste dosáhl tzv. heterozního efektu , kříženci rychleji rostou dorostou větších rozměrů a jsou i odolnější, masného berana použijete v otcovské pozici , ale jakého plemene závisí především na tom jaké máte místní podmínky chovu jaké máte ustájení kdy chcete bahnit v jaké jste oblasti teplotně , počasím atd. každé plemeno má různé nároky a jde především o to aby co nejlíp zapadlo do vašich podmínek. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 16.07.2023, 22:00:05 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.07.2023, 11:42:53

Proč kastrujete beránky ? to jsme u nás nikdy nedělali považuju to osobně za zbytečné na těch pár měsíců než se porazí ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 16.07.2023, 01:45:16 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele jara.t z 15.07.2023, 13:09:09

Raci signální jdou od těch říčních docela dobře odlišit a pozná je na první pohled i každé  dítě 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 23:21:39 xxx.xxx.244.25
Buggyra:

Aha, vidíte, já jsem detaily neštudovala, na druhou stranu, tahle představa je dost sci-fi, už jen energetické nároky toho bazmeku budou na samostatnou elektrárnu, tak to jsem tedy zvědavá. Třeba budou odpařovat jen ve chvíli, kdy bude na Krušných dost sluníčka 😀


Sci-fi je to relativní , to bylo i řezání plazmou ještě před pár lety, a dnes si každý může klidně koupit plazmovou řezačku v Lídlu …🙃ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:57:10 xxx.xxx.244.25
Lassie:

Vy to opravdu jíte? 😲 tak to bych si nedal, chutná to jak ryba?


Ano chutnají jako krevety nebo langusta akorát v menším jestli je tedy jíte 😉ML. Dříve se raci jedli úplně normálně ve starých kuchařkách najdete i recepty na jejich přípravu, já je vařím podle Sandtnerové.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:51:48 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

ale teda asi mě na tom dráždí to “nechce povolit”. prostě něco zakazovat můžou rodiče, ne partner, protože z podstaty věci v tom partnerství jsou si ti dva rovni. pokud není nějaký objektivní důvod proč ne, jako třeba alergie, proč by ten druhý nemohl mít kočku?

je to stejný jako zakázat chlapovi třeba motorku nebo fotbal.


V určitých věcech jako je například právě sdílení společného bytu se zvířaty by snad měli oba🙂 partneři mít i právo veta ne ?ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:48:23 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

tak všechno je otázka priorit

dokážu žít bez kozy, ale nedokážu si představit, že bych až do konce života neměla kočku.


No ano otázka priorit a u nás holt tedy měli odjakživa prioritu lidi a nikoho z lidí které mám rád bych já nikdy neopustil kvůli jakémukoli zvířeti na světě a obvzláště když ho ještě ani nemám doma.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:36:02 xxx.xxx.244.25
Anonymní:

Ono ma paznehty u kamerunských ovcí stačila strmá jižně orientovaná mez s borovicemi. Jak běhaly mezi kameny nahoru a dolu, tak si paznehty udržovaly v perfektním stavu.👍


Pokud jsou někde kameny nebo třebas jen kousek asfaltky nebo panelu většina ovcí zvládá “údržbu” (obrušování) svých paznehtů sama taky mám tu zkušenost, otázkou je jen jestli to těmhle “pouštním” zvířatům postačí. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:29:32 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 14.07.2023, 07:58:41

Do roku 2005 byla vyjímka z registrace do 3ks potom ji zrušili a mám takový dojem že se tenkrát právě že oháněli právě tím dohledáváním “nákaz” a dodnes se nikomu stejně nepovedlo vše doregistrovati. 🙄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:24:52 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.07.2023, 08:30:41

 Aby to pro nějaké nákazy mělo mít smysl musela by být ta evidence kompletní, pokud v ní je “polovina ” zvířat je to zbytečné mrhání naším časem a prostředky a bylo by lepší ji zrušit,  nakonec obecně zastávám názor že to co nefunguje je lepší zrušit  I TAK MÁME BYROKRACIE AŽ NAD HLAVU  ML.