Aktuálně: 4 958 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:32:02 xxx.xxx.244.25
kometa:

Souhlasím. Ale prostě je to zakázáné, no. Ale nedělám si iluze, že mezi chovateli gumičky ještě nejsou. Ale jednou dojdou, no.


Gumičky nikdy nedojdou budou pořád protože jinde kupodivu zakázané nejsou a ocásky se ram kupírují z čistě zdravotních důvodů ne z nějakého "plezíru" ony  se ovcím totiž rády do "podělaných" ocásků dávají mouchy a jejich larvy potom žerou zvíře zaživa , a pokud na to včas nepřijdete tak ho i zabijí jenže to už "ochránce zvířat" nezajímá. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:20:41 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

srovnávat se to může, protože

a) střešní králík

b) králík může být stejný mazlík jako kočka, může se stejně ochočit a podobně se může chovat v bytě. teda kočka nepotřebuje mít zalištovaný všechny dráty.

a to trauma z dětství je teda opravdová věc, moje maminka takhle nemůže jíst právě králíka, protože dostala k nedělnímu obědu nějakou Hvězničku a někteří jsou tímhle dohnáni až k přísnému veganství.


Je fakt že každý jsme originál a každý snáši různé věci různě , známí měli zase synka který prý když přišel k dědovi na oběd tak se při jídle zajímal "dědo a to máme k obědu frantíka mebo pepíka? " to byla jména králíků bez nějakého trauma a když byl menší a měli na vánoce ve vaně kapříka tak když ho uviděl začal si hladit bříško a říkal jen "mňam mňam" , někdo jiný je zase třeba citlivější a hůř to nese, jen mi poslední dobou připadá že těch přecitlivělých je dnes daleko víc než když jsme byli malí, možná to je taky tím že dnes se lidi mají daleko líp než dřív a nemusí dvakrát obracet každou kačku na jídlo jako tenkrát a taky že se domácí zvířectvo chová daleko míň než dřív kdy třeba králíci byli prakticky v každým baráku.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 21:21:26 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

kolik jste jich zabil dvacetiletých? nebo aspoň čtrnáctiletých?


Tak dlouhověké tedy u nás nemáme nám se dožijí tak 10 max 12 potom už by bezzubé pošly hlady a tomu se snažím předejít .

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 21:18:45 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

ne, jed je z definice všechno, co vás zabije v nějaké nižší koncentraci. 

 

taková muchomůrka zelená podle vaší divné definice vlastně není jed, protože ničí játra. 


Nemám žádnou definici jen takovou mou osobní utkvělou představu, jo člověk se učí celej život😇ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:41:31 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

však látka, která způsobuje nekontrolovatelné krvácení, které vás zabije, splňuje definici jedu bezezbytku, ne? 


Hmm  neznám definici jedu žiju s představou že jed napadá především nervovou soustavu , ale otrávenej jsem kolikrát i bez jedu.upsideML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:36:31 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

u koťat je to spíš herpes a tam nejen že nemusí být po všem, ale těm zvířatům můžou klidně vytéct oči.


Z čeho to chytnou ? od matky? nebo to lítá vzduchem ?🙄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:33:15 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

to je něco úplně jiného než mít plán pořídit pětiletému dítěti co nejmenší ovci, která hlavně nesmrdí. 


Tak ono to je stejně pasé "ovce která nesmrdí" takovou svět neviděl.--😄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:28:49 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

protože jaká je průměrná doba dožití ovce ve vztahu k maximální době dožití? jaké jsou způsoby diagnostiky a léčby ovce, vyjma "byla špatná, tak jsme zavolali řezníka?"


Porážím ovce i na maximální době dožití tedy v době když začnou ztrácet zuby protože by jinak pošly hlady a nikdy jsem za 25let na nich nic zvláštního neviděl, tím ovšem nechci tvrdit že nic takového neexistuje , jen  já se s tím nesetkal.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:21:49 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

to je opravdu hloupý nápad. ovce není plyšák

 

a žádné zvíře si nezaslouží být hračkou pro děti \'na prázdniny\'.


Na druhou stranu spoustu lidí to takhle provozuje, na jaře si pořídí jehňata na vypásání zahrady a na podzim je normálně uklidí do mrazáku, úplně normální činnost a pokud se o ně budou během jejich života  děti dobře starat tak jenom dobře alespoň se něco naučí a uvidí že jídlo "nevzniká" v supermarketu, což dnes spoustě jedincům jaksi úplně uniká.😉ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:11:48 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

zase na druhou stranu tihle to mají těžké, protože ti hlodavci tvoří veškerou nebo většinu jejich denní dávky žrádla. tam se to naakumulovat může snadno, hlavně když deratizační program jede fakt dobře a většina těch hlodavců sežere návnadu.

velký pes, který toho potkana chytne a sežere příležitostně, v takovém riziku není.


A používá se vůbec k trávení potkanů jed ? kdysi jsem někde četl složení těch "granulí" a bylo tam něco v tom smyslu jako že obsahují látku která způsobuje vnitřní krvácení řídnutím tepen či co ?🙄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:01:01 xxx.xxx.244.25
Kiry:

Nase kocka privedla na svet 5 kotatek. Uz nekolik dnu maji otevrene oci ale porad se jim dokola zalepuji a vyteka z nich hnis je to normalni? Kotata jsou normalne na pude v sene. Da se pouzit treba lidsky opthalmo framykoin?


Můžou to mít z prachu z toho sena , párkrát se nám to stalo u jehňat řešili jsme to nakapáním oční vody (ophtal) stříkačkou (bez jehly) do očí cca 2-3x denně za 2-3 dny bylo po všem. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 19:54:44 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

ovce rakovinu normálně můžou mít jak každej a mají i retrovirovou nakažlivou verzi.


Nevím, nejsem doktor, jen jsem kdysi četl nějaký článek kde to uváděli, možná to byla nakonec jen nějaká  "ovčácká propaganda" ale je fakt že jsem rakovinu u ovce na rozdíl třeba od psů nikdy nikde neviděl.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 17:05:33 xxx.xxx.244.25
mastnacekk:

Tak takovy miry ohrady jsou uplne proti proudu :) a proti standardum AOPKa. Jelikoz jsou vlci teritoria okolo cely republiky a zasahujou hluuuuuboko do vnitrozemi, tak by jste mel rychle uvazovat o tech 15cm dole a vyhnat to do 120cm minimalne.  Tohle by fakt vzalo rychlej spad. A cim zavalitejsi a vetsi ovce, tim snazsi korist. Ty moje potvory krom cistejch romney jsou pekne agilni a osvaleny, ne zatloustly. A maji tu spravnou miru plachosti. Jakmile se neco kolem ohrad sustne, cyklista, auto, cokl, tak uhanej k baraku. Tohle chovani maji az po utoku vlka, do ty doby je to nevzrusovalo. A predavaj si to. Ve stade jsou uz jen dve pametnice.


No ono dnes i chovat ty ovce je jaksi "proti proudu" , ale než bych dráty rval takhle k zemi s tím že budu muset potom každý víkend trávit s křoviňákem v ruce tak to raději zabalím oni nás ti vlci stejně k tomu časem doženou , když si to vezmete kolem a kolem ceny zvířat jsou tu stále stejné už těch 25let co to děláme a co se kolem přitom všechno zdražilo jednou jsem to schválně počítal a vyšlo mi že za to mám 20Kč/hodinu za to dnes nedělají snad už ani bezdomovci...🙄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:51:10 xxx.xxx.244.25
R.K.:

Dáváte svým psům kuřecí kosti nebo raději ne?


Pokud máte kuřata z "koncentráku" tedy z obchodu tak ta nemají tvrdé kosti protože žijí jem 29 dní , ale jestli máte kuřata domácí tak ty bych nedával nedávali jsme je ani našim čoklíkům protože byly jako kámen.

😉 ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:47:01 xxx.xxx.244.25
kocoura219:

Na prázdniny? A co bude se zvířátkem po prázdninách? Navíc ovce i koza jsou stádová zvířata, takže držet pouze jednu je nevhodné. Vím, že jste se na tohle neptala, ale pokud to není vtip, je to špatný nápad. 


Tak když se přes prázdniny pěkně vykrmí můžou se přesunout do mrazáku ne ?

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:42:56 xxx.xxx.244.25
kometa:

 Dříve se chovali tzv. "séroví" koně. Nevím, k čemu by byli skopci, když se z nich krevní plazmy získá mnohem méně.


Taky nevím co z té ovčí krve dělali ale stáda skopců se opravdu pro krev chovala, ovce je prý údajně jedno ze zvířat které nemá rakovinu jako žraloci a krokodýli tak možná z ní dělali něco na raka to je ale čistě má spekulace , když měl jeden známý rakovinu doktor mu  doporučoval ovčí maso, párkrát si pro něj kvůli tomu u nás byl.🙄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:37:39 xxx.xxx.244.25
kometa:

Pořád jsou Burdizzovy kleště.


Kleští mám doma různých mraky ale pochybuju že s těmi co píšete nějaký chovatel sám pracuje na rozdíl od gumiček které jsou halířová položka a měl je doma každý, navíc na kupírování ocásků byly ideální .

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:33:07 xxx.xxx.244.25
Buggyra:

Kubíkovou nádrž naplněnou ze čtvrtiny nebo třetiny NECHCETE vozit :-D


Přesně tak, pokud je nádrž na vozíku musí se vozit jedině plná, jinak se vám voda v zatáčce nahrne k jedné straně a převrátíte to i s vozíkem a v horším případě si roztřískáte i auto. My máme pro ovce tu menší 600l na vozíku a když ji ze studny tankuju dávám tam ještě trošku sava na dezinfekci , na louce ji zapatkuju a pračkovou hadicí napojím na bednu na maso ve které mám nízkotlaký ventil ze splachovací nádržky WC a bedna se sama dopouští. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 23:11:31 xxx.xxx.244.25
Doron:

Já myslela prostě vykastrovanýho berana.

Že prý je kdysi používali třeba mlíkaři.

Ale máte pravdu, bylo by to dnes příliš extravagantní ;)).


Kastrační gumičky už nám zakázali takže si myslím že dnes už nikdo beránky ani nekastruje, ale já myslím že naopak dnes extravagance frčí a nic tu už není "dost extravagantní"😜ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 23:03:43 xxx.xxx.244.25

Nevím jak doma ale na pastvině jich tedy máme milióny a milióny jedno mraveniště vedle druhého, jak se u nás 25let ničím nic nestříkalo tak se jim asi u nás extra líbí a připadá mi že k nám snad emigrovali z širokého okolí kde se stále cáká chemie tak pokud by někdo snad chtěl nějaké mravence klidně si přijeďte nabrat.😉ML.