Aktuálně: 4 968 inzerátů174 064 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 22:38:28 xxx.xxx.244.25
Doron:

Prý dva kozlové uvezou 400kg, psali v diskuzi na fauně :), a skopec bude silnější, prý je používali 

No tak holt bude muset pomáhat ovce:)).

Ale ti kozlové a skopci vždycky nějak chodí v páru , koukám...


Nevím tedy jestli tu skopce ještě někdo vůbec chová dříve se chovala nějaká stáda skopců kvůli krvi která se jim pravidelně odebírala za účelem výroby nějakých léků či co . Ovšem nedokážu si představit jak by je někdo naučil tahat jakýsi  vozík to by asi byla pořádnáupside "šou" ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 22:31:00 xxx.xxx.244.25
kometa:

A nebyl agresívní právě proto, že byl sám?


Těžko říct , ale je to silně dědivá vlastnost tak to asi podědil . ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 22:25:51 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 21.06.2023, 14:58:49

Jó taky jsem začínal na 20ti ale to bych se z toho sekání asi zbláznil tak jsem postupně zvedal spodní drát a druhý zase dával dolů, nakonec jsem skončil na 30+55 elektrických od terénu a z druhé strany sloupků 45, 75,100, bez napětí  funguje to dobře, a od tý doby co mám solární napájení ohradníku mi nezdrhnul za plot ani kousek běží to jako víno a ohrada kupodivu nyní snese i dosti zarostlosti travou což jsem vůbec nečekal, ale je fakt že taky nemáme žádný "miniovce" jinak vlci nám podle myslivců zatím dávají pokoj protože mají muflony až je zlikvidujou takram začne peklo.ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 14:30:51 xxx.xxx.244.25
Buggyra:

Jen aby nedošlo k omylu, já jsem pro střílení vlků, nedělá mi to osobně potíže. Maso jako maso. ;-)

Ale když to nejde, musím se zařídit jinak, no. Tedy jinak, ale společensky přijatelným způsobem. Takže jakože v mezích zákona, žeano.

No a jinak prodat ovce a pozemky, to je nakonec taky řešení. Já kdybych nezvládla mít svoje zvířata, tak je taky prodám nebo zabiju, a holt nemám. Blbý, já vím.


Blbý na tom je hlavně to že se s tím tu 25let člověk šlechtí vybírá a přebírá nejlepší zvířata do chovu a výsledek celé té práce mu nakonec sežere "škodná" to je tak depresivně demotivující až to hezký není. angry-devilML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 14:25:16 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.06.2023, 14:14:31

Taky se u ovcí najdou agresivní jedinci jenže tam se to řeší jednoduše - mrazákem protože máte ve stádě stále dost dalších které "nezlobí", ale pokud budete mít dva agresivní oslíky takhle to budete asi řešit těžko, (jedině snad udělat uherák) náš pan nebožtík učitel přírodopisu měl jednoho tak agresivního že ho nakonec museli vykulčit až potom se uklidnil.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 14:09:51 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.06.2023, 13:49:37

To uvidíme v budoucnu co se všechno stane, vlků každý rok 30% přibyde takže bych nechválil dne před večerem cowboy Jen se obávám že až se "to" stane bude už na všechna "peventivní řešení" pozdě a skončime.ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 14:04:06 xxx.xxx.244.25
kometa:

Nestačí. Viz výše. Je to společenský tvor a jiný druh mu to prostě nevynahradí.

To je článek amerického původu, že? Z překladače, soudě podle kostrbaté češtiny. Čímž pro mě ztrácí důvěryhodnost. Je od někoho, komu jsou potřeby zvířete fuk. A klidně napíše, že si oslíka můžu vychovat jako hříbě o samotě. Ha ha. A že je třeba trávit s oslem dostatek času, což vzhledem k jeho životnímu biorytmu znamená cca 20 hodin denně. Ha ha podruhé.

Naštěstí zákon na ochranu zvířat proti týrání hovoří jasně.


Tak pokud je to v zákoně ok, nekoukal jsem , ale vím že spousta lidí oslíky chová společně s ostatními domácími zvířaty a není na nich přitom vidno nějaké zvláštní utrpení on každý pes taky nežije ve smečce a nevadí mu to, ony nakonec i ty zákony taky nejsou všechno  i ony jsou různé "kvality". Tak ať si pán tedy pořídí dva aspoň toho víc utáhnou a je to 🙂 sice se mu budou třebas navzájem mlátit ale aspoň že dodrží zákon. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 13:41:58 xxx.xxx.244.25
kometa:

My měli spodní lanko ve výšce 40, 50 cm. Proto jsem v sezóně kosila dost často.

Jinak ano, že vlk v srsti může proskočit, souhlasím. Nám takhle prchali poníci a haflošové s hustou hřívou. Případně dekovaní koně bez ohledu na plemeno.


U ovcí máme spodní drát 30 a podsekávám ohradu v průměru každý měsíc, jenže stačí aby v noci proskočilo skrz ohradu pár srnek nebo u lesa spadne nějaká větev na dráty a už je hnedle mimo provoz a než člověk přijde z práce a dojede tam je stádo bez ochrany, to by tam čkověk musel u toho sedět 24/365 a to si dnes nikdo nemůže dovolit protože by potom zřejmě umřel hlady něčím se holt musíme taky živit.🙄ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 13:18:24 xxx.xxx.244.25
Buggyra:

To není odpověď na mou otázku. Problém je v tom podsekávání? Podsekávat přeci musíte každou ovčí ohradu s proudem. Nejen tu, která má drát 20 cm nad zemí. Přemýšlím spíš nad tím, zda by šlo zařídit, aby tráva pod takovou ohradou prostě nerostla. Položit tam geotextilii? Posypat mulčem? Rozrušit drn? Něco takového by jistě pomohlo. Ale jinak údržba ohrad je snad standard... Máte kolik, 10 km ohrad? Kde je problém vzít čtyřkolku nebo auto a ty ohrady objet dokolečka s křoviňákem? Každý den posekat kousek. 

Jestli vás teda ty ovce živí.

Co v létě vlastně musí člověk s ovcemi dělat? Vypustí je na pastvu a dál si jich nevšímá? Někdo určitě nemá napajedlo, tak třeba vozí denně cisternu s vodou. A na začátku sezony opraví ohrady a podseká je. A dál? Něco jako údržba paznehtů během sezony? Krmí se to denně kromě pastvy? Přemýšlím, co brání člověku postarat se o hrazení.


O ohrady se každý stará dle svých možností ovšem musíte si uvědomit že malochov ovcí je dnes v podstatě taková "charita" a všichni malochovatelé přitom chodí taky do práce aby se uživili, a kdyby měli strávit zbytek svého života (mimo zaměstnání) s křoviňákem v ruce tak se na to každý raději vykašle pozemky prodá spekulantům a půjde dělat něco jiného, a tak to jak se zdá díky vlkům i nakonec dopadne.ramML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 20.06.2023, 22:19:53 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 20.06.2023, 22:11:45

No sám by být nemohl, ale ovce jsou dobrý kámošky (alespoň ty naše) a ještě by je přitom dobře pohlídal a možná i vodil na pastvu, a pokud by jezdil s vozíkem tak by taky s ním kdosi zřejmě byl, či ne ?tongueML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 20.06.2023, 22:11:48 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Vedra z 18.06.2023, 17:26:38

Proč toxickou ? krmíme je bez nejmenšího problému dvacet let a nikdy se z toho nic neotrávilo, třebas romanovkám jednoduše jen nechutná, ony jsou to přecež  jen takové "polokozy" tak možná i mají v sobě cosi z té kozí mlsnosti.😎ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 20.06.2023, 22:02:05 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.06.2023, 15:20:37

K nám chodí na zahradu asi 4 cizí kočky a ptáky tedy mordují ůplně všechny a už jsem je dvakrát přistihl jak rafly i hrdličku kdybych zrovna nepřišel a nevyrušil tak je po ní, takže holuba by zvládly s přehledem úplně bez problémů. ramML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 16.06.2023, 00:27:33 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

myslím si, že máte zkreslenou představu, jak funguje holoubě. je to holoubě. neřeší se hmotnost, ale prostě věk, to je cca měsíc. holoubě vykrmí rodiče.

jak velké bude to holoubě záleží hlavně na plemeni. no a celková ekonomika záleží na plodnoti rodičů, protože to jsou dva ptáci, které krmíte celoročně. 


Ekonomika závisí nejen na plodnosti rodičů, ale v neposlední řadě na četnosti útoků škodné, my měli rok 5 párů Kaliforňáků podotýkám že v uzavřené voliéře (pokud nelítají rychleji se množí) a po roce jsme skončili s devíti kusy a nezískali jsme přitom ani holoubě, pokaždé těsně před porážkou se nějaká potvora dostala dovnitř a sežrala nám je, dodnes netuším kudy, záhada. nauseatedML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 16.06.2023, 00:00:51 xxx.xxx.244.25
kometa:

Nedávala bych liz vedle nádoby s vodou.


Proč ne ? je k tomu nějaký závažný důvod ? já ho mám přímo na cisterně s vodou už 20let a žádný problém nemám, naopak po nalízání lizu se většinou oveny jdou hned napít. ramML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 15.06.2023, 23:54:30 xxx.xxx.244.25
Věra:

Mám romanovky a tento liz. Mam ho na tyči vedle nádrže s vodou.

  • \'Obrázek\'');\' onmouseout=\'UnTip();\'>

Taky používám tenhle, nám ho naše OD  berou normálně, nicméně není primárně pro ovce protože obsahuje trošku mědi - může to těm vašim "polokozám" třeba vadit, zkuste jim dát buď jen čistou sůl nebo liz bez obsahu mědi a uvidíte jestli ho budou brát tak potom mají "osobní problém" s tou mědí, s pozdravem 😇ramML.

složení :

  • solný minerální liz Solsel Extra obohacený minerály
  • použití vhodné pro skot a koně
  • liz je vhodný zejména pro zvířata, která mohou být vystavena riziku nedostatku minerálů v souvislosti s vysokou fyzickou zátěží, nebo pro okolí chudé na minerály (například skot v rostoucí fázi, krávy v laktaci, sportovní koně či zvířata pasoucí se na horských pastvinách)
  • tento liz je schválen i pro použití v ekologickém zemědělství (certifikáty ke stažení níže)
  • rozměr lizu: kostka 177x177x178 mm
  • hmotnost: 10 kg
  • liz není vhodný pro ovce! !!!!!

Obsah látek v 1 kg:

  • sodík (Na) - 37%
  • hořčík (Mg) - 0,6%
  • vápník (Ca) - 1,1%
  • zinek (Zn) - 8250 mg
  • mangan (Mn) - 6600 mg
  • železo (Fe) - 700 mg
  • selen (Se) - 25 mg
  • měď (Cu) - 1650 mg
  • jód (I) - 100 mg
  • kobalt (Co) - 25 mg