Aktuálně: 4 984 inzerátů174 051 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
lesakm
lesakm (139 příspěvků) 04.07.2023, 21:52:41 xxx.xxx.244.25
assil:

Musí si vydělat na provoz a na obsluhu, tedy musí být výdělečná, zas aby tohle platil stát by bylo fakt už špatný.


Jestli se podaří tohle bude dostatek bezemisní a bezodpadové elektřiny na milióny let pro všechny na světě, a navíc se k tomu dají využít všechny stávající tepelné elektrárny a jejich již postavené turbíny -https://www.quaise.energy/

🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 04.07.2023, 21:41:26 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

jiné maso v tom smyslu, že skopové je prostě zcela odlišné od jehněčího co se vlastností i kuchyňské úpravy týče.


No je fakt že skopce dnes už snad nikdo nechová, ale ovčí nebo beraní maso se od jehněčího zase až tak moc neliší , snad jen délkou tepelné úpravy , ale to je úplně stejné jako u hovězího, ze starýho bejka stejk taky neuděláte , na ten správný měkoučký to musí být podle autralanů taky roční zvíře . 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 04.07.2023, 21:24:27 xxx.xxx.244.25

Tak na horách se ovce chovají nejspíše proto že jsou nenáročné a taky že tam toho moc lepšího než tráva nikdy mnoho nenarostlo, kdežto v úrodných nížinách by bylo naopak “hříchem” nechat zarůstat nejlepší půdu trávou. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 04.07.2023, 21:16:58 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

jasný, že stihnou. jsou to koneckonců jatečná jehňata. stejně je nechcete držet na porážku déle, skopové je prostě takové jiné maso.


Co to znamená  "jiné maso " ❓😀 ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 30.06.2023, 01:37:22 xxx.xxx.244.25
Alex66:

Bylo mi řečeno že zářivka nejde stmívat tak proto led pásek. A nebylo to nic složitého, led pásek nalepit a přiletovat. Zapojil mi to už odborník.


Tak pokud to potřebujete stmívat je to dobrá volba, a ješte něco ušetříte na spotřebě el.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 30.06.2023, 01:19:12 xxx.xxx.244.25
orionka:

Tak řekněte "popel" a to je tak asi všechno, co můžete udělat. 

Tam, jako všude jinde, musí samy. A my a USA se svými děly a bombami na tom nic nezměníme. A určitě o naše děla a bomby nestojí.


Tak naštěstí Amíci nejsou tak lhostejní k tomu co se někde děje a díky tomu svými bombami a děly zachraňovali Evropu v obou světových válkách a nebýt jich nikdy by kupříkladu ani žádné českoslonensko nikdy nevzniklo. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 27.06.2023, 23:38:50 xxx.xxx.244.25
raven_kix:

Myslím si, že nová Ifauna bude vypadat nějak takto. Vypadají tak všechny jejich zahraniční weby, které už dříve koupili a transformovali.

    Obrázek

Takže to koupili v podstatě jen a pouze kvůli jménu jelikož jinak z toho původního nepoužijí prakticky nic. pleading ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 27.06.2023, 23:16:00 xxx.xxx.244.25
Santi:

Tak jelikož nebylo upřesněno v čem je ptactvo umístěno, tak jsou možné obě varianty např. do bednovek nic jiného než LED pásek nedáte. smile


No jasně pásek je skladnější , ale pán psal že ho instaloval do zářivkového tělesa což mi připadlo jako zbytečná práce, 🙂 ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:58:12 xxx.xxx.244.25
Anonymní:

Já to mám v zimovišti vyřešené tak že jsem do zářivkového tělesa nainstaloval led pásek kvůli úspoře. Světlo ovládá časový spínač se stmívačem. Mám to tak už skoro 10 let a bez problému.


Do zářivek se dnes vyrábějí jako náhrada původních trubic přímo ledkové trubice které mají o 2/3 menší spotřebu stačí jen vyměnit a není nutné "patlat se " s páskem. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:48:45 xxx.xxx.244.25
Arosek:

Ach tak to pardon, ze jsme hned v prvnim prispevku (mimochodem byl adresovan Sardullah) nevypsala dopodrobna presny postup odvozu mysi, idelane i s na mapach vyznacenou lokalitou. Mea culpa, mea maxima culpa!

 

Jinak mam trapne vypozorovano, ze ona ta priroda je tak nejak zacyklena. Narodi se hodne mysi, zvednou se pocty predatoru typu kane nebo liska. A pak to zas postupne vychcipava, jak ubyvaji zdroje. 

Jen clovek ma neprijemne tendence do toho zasahovat, at uz odlovem lisek (pac skodna, zeano), nebo se muzem treba chvili pobavit na tema hluboka orba ... ale proc ztracet cas, kdyz mame po ruce jedy. 


Tam je u toho přírodního cyklu ten problém že když začnou docházet ty myši tak ta "škodná" začne hledat náhradní zdroj obživy u lidí v kurníku a potom samozřejmě "člověk zasahuje" protože taky nechce přijít o svůj zdroj obživy. 🙂ML

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:38:46 xxx.xxx.244.25
kometa:

Hemofílie? Ale to byste měl celoživotní potíže.


Nevím ty prášky jsem tehdá nějak přestal brát a od tý doby mám pokoj. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:24:51 xxx.xxx.244.25
Ducks:

Díky moc za radu. Kamarad je chova jinak, za domem na zahrade s klasickym pletivem tak s mensi vyskou nema zkusenost. 


Uvidíte, něco vyzkoušíte a vlastní zkušenost je potom nakonec vždy "k nezaplacení", ovčí pletivo se dělá různě vysoké standard byl 120 ale dělají i tuším že 100cm a jiné výšky. Ať se daří ramML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:18:37 xxx.xxx.244.25
Doron:

To určitě ne. Já taky ne !

Tak to jsem ráda, že jsme se nakonec shodly :).


Každý to máme jednoduše nastavené jinak, lidi jsou různí a je to tak dobře protože kdyby byli všichni nemlich stejní byla by potom na tom světě ukrutná nuda. 😉ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:10:16 xxx.xxx.244.25
kometa:

Zrovna mně nemusíte vysvětlovat, proč se u ovcí kupírují ocasy.


Tak to pardon v pohodě nemám takové žádné potřeby. vám něco vysvětlovat vy to třeba víte a já zase nevím že to víte a jen tak zady píšu co si myslím s tím že si to třebas tu a tam  někdo jiný přečte a dozví se tím  co před tím nevěděl a třeba mu to v něčem pomůže a nebo taky ne, někteří lidé jsou dnes úplně (podle mne) zbytečně "upjatí!"  život není peříčko takže kdyby všichni byli k sobě navzájem víc v "pohodě" mohl by být alespoň trošku veselejší a snesitelnější .🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:56:02 xxx.xxx.244.25
kometa:

Viz výše. 

Všechno, co vás zabije, třeba i po opakovaném použití, je jed. Na chronickou otravu byl "fajn" třeba arzén. Známý už ve starověku.

Jo, a nejde o řídnutí tepen, ale nesrážlivost krve. Pamatujete si případ heparinového vraha?


Na nesrážlivost krve jsem jako kluk málem umřel tekla mi tenkrát červená z nosu a nešlo to ničím zastavit nakonec mě odvezli do špitálu a tam to nějak zastavili potom jsem musel baštit nějaký pilulky aby se mi srážela krev a to jsem žádný otrávený granule ani nemusel před tím baštit.😉ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:49:29 xxx.xxx.244.25
Trickyvoo:

Jed, co napadá nervovou soustavu, je jen jeden druh jedu.

Jed na potkany mi málem zabil mého prvního psa. A pravděpobobně nenávratně mu poškodil játra.

Snědl přímo ty granule, i když jen trochu.


Kde ty granule našel když je sežral ? ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:46:30 xxx.xxx.244.25

Pokud je chová kamarád tak vám snad řekne jaký plot potřebují ne ? My máme OD ohrady kde je pletivo (klasické ovčí pletivo) jsou 120cm vysoké  kdy pletivo je navěšené na horní nosný drát 3mm který je napnutý jako struna a drží celé pletivo stále ve stejné výšce, sloupky rohové jsou kovové zabetonované, ostatní mezi jsou betonové 220cm 80cm zakopané v zemi a plastové z recyklátu 200cm zatlučené cca 70-75cm do země , tam kde máme el.ohrady máme plastové skoupky 150cm zatlučené cca 45cm v zemi a rohové opět zabetonovalé kovové a betonové tam je výška ohrady cca 1m, nevím jak charolais ale naše oveny tedy neskáčou to už spíš prolezou skrz dráty pokud nefunguje ohradník nebo pletivem pokud někdo udělá v pletivu díru. ramML.