Aktuálně: 4 949 inzerátů174 081 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
lesakm
lesakm (139 příspěvků) 03.06.2023, 20:52:51 xxx.xxx.244.25
Róza:

Neni uz to starý přípravek ten first drench? Našla jsem toto: přinášíme Vám základní informace o veterinárním přípravku PRAZIMEX. Jedná se o alternativní přípravek místo dosud používaného antiparazitika FIRST DRENCH, který již nebude dovážen. Potřebné informace naleznete v přílohách. Prazimex lze objednat u společnosti ČMSCH a.s.

Asi se už nějakou dobu dováží a dle info přímo z ČSMCH by měl být k dispozici i letos, chtěl bych ho zkusit tak jsem zažádal o vyjímku, ale než definitivně objednám rád bych získal nějakou recenzi, před léty jsme používali Levitape a byli jsme s ním moc spokojeni, bohužel už se prý nevyrábí a Aldiverm nám moc nefunguje, pár jet co byl virus jsme prakticky neodčervovali a tak jsem ovce které na parazity nejvíc trpěly vyřadil, stádo je nyní o dost odolnější ale jehňata alespoň jednou odčervit musím, bez toho mi z nich na podzim žádný plemeník nevyjde. 🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 03.06.2023, 20:36:32 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele [strong]Bodlinka[/strong] z 03.06.2023, 14:48:52

V Anglii se na odolnost proti parazitům ovce šlechtí, vybírají se berani kteří mají přirozenou odolnost a těmi se potom připouští, to je podle mě nejlepší cesta, bohužel u nás jsem o takovém programu nikde neslyšel a je to škoda že tu v tomhle směru plemenáři nevyvíjí nějakou činnost, určitě je to lepší způsob než cpát do zvířat "jedy" i když se to snažíme co nejvíc omezit . ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 02.06.2023, 17:16:36 xxx.xxx.244.25

Přesně tak není plocha jako plocha, na každé louce to roste jinak a každý rok taky jinak podle počasí, ale na 1ovci se počítá asi 500kg sena na zimu (150krmných dní) a na 1kozu protože jsou extra mlsný 700kg na zimu 😈ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 01.06.2023, 22:27:07 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.06.2023, 08:38:09

No jasně je to čistě jen a pouze hypotetická situace, ale představuju si jen ten obrovskej šok že najednou mám na vodítku místo pejsánka divokýho orla 😲ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 31.05.2023, 22:48:37 xxx.xxx.244.25

V Kazachstánu loví lovci vlky prostřednictvím orlů, takže pro takového orla kddyby se objevil by takový jezevčík byl asi jen taková jednohubka. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 30.05.2023, 00:03:28 xxx.xxx.244.25
bambule: Souhlasím s Bodlinkou. Prase je pořád jenom prase a mezi námi chudáci sousedi....Zadavatelka by si měla uvědomit, že selátko je sice roztomiloučké, ale nebude maličké napořád.

No tak když už přeroste uklidí se do mrazáku (přece jen je to hospodářské zvíře) a pořídí se další malinké - koloběh života 😉 ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 29.05.2023, 22:38:06 xxx.xxx.244.25

Tak strejda dává do velké láhve asi 1,5l s dobrým uzávěrem jednu třetinu víček potom doleje vodkou a nechává za občasného promíchání (prohrkání) vylouhovat minimálně měsíc potom nechá usadit a stočí hadičkou jako víno aby to měl bez kalu, to opakuje několikrát, podle mě by to šlo klidně prohnat papírovým filtrem co se dává do kávovaru a bylo by to čisté hned, je to takové příjemné pitíčko, a podle toho jestli víčka před macerací odstředíte nebo ne máte dvě verze "chlapskou nebo babskou"  🙂 ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 28.05.2023, 23:00:08 xxx.xxx.244.25
Rapotačka:

https://outsidermedia.cz/retro-vyuka-dejepisu-v-roce-2020-kdo-nas-osvobodil/?fbclid=IwAR2khjoLlQckNvLIjyAuZOqwRTrx-pC0P5NFSu7B9Id9Xhw0n6RIQ7ZCHnI


A ?

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 28.05.2023, 22:55:51 xxx.xxx.244.25
mastnacekk: Koukam, tady se maze taky? Komu jsem slap na kuri oko? K nahlidnuti anglicka verze budouci ifauny. Moc tam toho nwchybi. V podstate je tam vse, co trochu na ifaune zilo. https://www.pets4homes.co.uk/

V anglické verzi : hospodářská zvířata = 0 , diskuze = 0 takže to nejdůležitější tam prostě není, je to čistě inzerce a pár článků , a na adminech to nezáleží musejí udělat to co jim nařídí majitel, takže nechci nikomu brát iluze ale podle mě je to marný je to marný je to marný.... ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 28.05.2023, 16:28:47 xxx.xxx.244.25
Anonymní:

Znáte někdo pojem víčkovice? Případně recept. Dík.


Známe, náš strejda ji dělá , víčka z plástů po odvíčkování při vytáčení medu nechává macerovat v čisté vodce potom se to přecedí a jeto, jak dlouho maceruje zjistím a napíšu. ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 28.05.2023, 15:54:45 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

 

Z jejich pohledu (pohledu někoho komu jde čistě jen a jen o peníze) to "zřejmě" dává smysl, protože chtějí aby "návštěvníci" četli jen a pouze inzeráty a ne opět z jejich pohledu nějakou "planou" (peníze nepřinášející) diskuzi, jednoduše je to profesionálně totálně zdeformovaný pohled investičního bankéře který nemá před očima nic jiného než prachy.sadML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 28.05.2023, 15:30:05 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:
megi-the-pes:

Je úplně fuk, co říkají lidi v kanclu tady v Čechách.

Investoři to vzali, aby měli další inzertní web do svého balíčku.

https://www.petmediagroup.com/brands/

Ještě před pár dny tam o ifauně nebylo kromě loga nic. Teď prý vedoucí na trhu se zvířaty. :D :D

Asi to nestálo moc, když ten obchod nemusel nikdo schvalovat. Jak velké máte prasátko? :-)

Od zítra začínám recenzovat...

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 27.05.2023, 15:47:39 xxx.xxx.244.25
list:

IFaunu nikdy nenahradíme, je tam dvacet let zkušeností. Ale byl bych rád, kdyby se nám tu podařilo vytvořit podobné prostředí a podobně i fungovat, abychom si pomohli navzájem wink


Já bych to tak tragicky neviděl, ty naše zkušenosti zároveň s i-faunou nezmizí máme je v sobě, nikdo nám je nemůže vzít a pokud o ně snad bude ještě mít někdo zájem tak mu nebo si je tu jednoduše poskytneme .🙂 ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 27.05.2023, 00:33:06 xxx.xxx.244.25
Anonymní:

Dobrý den, několikrát jsem čelil komplektnímu rozrytí louky od divokých prasat.

Pomohla až instalace elektrického ohradníku. Problém je ale jen to,že musím

zařízení napájet 12V autobaterií a v zimních měsících se rychleji vybíjí. Uvažoval jsem o časovém spínači, který by zařízení uváděl v provoz jen  v nočních hodinách kdy tyto potvory jsou /nejvíce/ aktivní. Má někdo s takovým spínáním ohradíku nějaké zkušenosti. Prosím o radu.

 

 

 


Je to sice už takřka "archivní" dotaz, ale jelikož řeším podobné problémy s černou, nemáte lepší pořídit si k ohradníku solární panýlek a baterku na kterou to jede v noci jako já ? Nemůžu si to vynachválit .😉 ML.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.05.2023, 21:48:57 xxx.xxx.244.25
PumaCZ:

Me by jen zajimalo, zda se iFauna nejak oficialne vyjadrila, z jakeho duvodu diskuze uplne zablokovali. Nevite nekdo? 


Asi se zoufale snaží za každou cenu zastavit emigrační vlnu, tedy spíše odliv potencionálních inzerentů protože diskuzi chtějí stejně tak jako tak zrušit ...