Aktuálně: 4 948 inzerátů174 078 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
Lily
Lily (163 příspěvků) 09.11.2023, 19:17:32 xxx:xxx.2a7d:94c7
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.11.2023, 18:07:57

Tahle je teplejší než klasická midlayerka. 🙂 Ale taky se mi líbí no. 😀 Nemít teď velké výdaje za rentgeny a spol, tak do toho i jdu. 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.11.2023, 17:23:27 xxx:xxx.2a7d:94c7
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.11.2023, 12:48:32

Já oblékám midlayerku a právě na tohle počasí, když neprší, je geniální. Nějaké válení v jinovatce taky zvládá. 🙂 
https://www.hurtta-collection.cz/obleceni-hurtta-pro-psy/razzle-dazzle-midlayer-seda/

je to jedna z mých nejoblíbenějších. Je to mikinka, takže se přetahuje, ale obléká se hrozně jednoduše. Jen nasadíme a jdeme. I můj pes vrtí ocasem, že mu to jdu nasazovat, takže to zřejmě taky oceňuje. 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.11.2023, 17:19:16 xxx:xxx.2a7d:94c7
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 09.11.2023, 10:50:33

Já hrozně chtěla tu oranžovou, ale když jsem to někde nadhodila, tak se všichni zděsili, že v tom bude jako popelář a nakonec mě přesvědčilo to, že bude zbytečně k sobě poutat pozornost. O což úplně nestojím. Takže mám tu šedou parku. Dokonce jsem kupovala i znovu větší velikost, protože pes mi zmohutněl a přišlo mi, že má ocas moc venku a nepřekrývá to dostatečně… 😀 Jen je to pak zbytečně zase široké.. tak uvidíme, jestli se to venku nebude přetáčet. ☹️ 

Jinak kombinézy nedávám. Ten můj to nemá rád. Jinak ona Hurtta nemusí sedět všem. Pak tu je ještě ten NonStop - ten sedí hodně takovým těm štíhlým elegantním psům. Možná i pudlíkům by sedl. 🙂 Ale nevím, jestli má i overaly, jak to nepoužívám, tak ani nevím. .) 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.11.2023, 17:14:26 xxx:xxx.2a7d:94c7
Odpověď na příspěvek uživatele Miluše z 09.11.2023, 15:35:17

Máte vyloučené vše okolo, že to je epi? Takže krevní testy ok, srdce ok atd? 
Bylo mi řečeno, že potvrdit epi může jen MRI a i tam se to u hodně případů nepotvrdí. 
 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.11.2023, 10:22:42 xxx:xxx.2a7d:94c7

Já co se týče oblečků, tak doporučuji Hurttu nebo Nonstop. Vydrží fakt hodně, jsou funkční a prodyšné a správně střižené. 

Já mám tři druhy oblečků, které střídám. Když je mokro, tak pláštěnka od Hurtty, když je sucho, ale je nad nulou nebo kolem nuly, tak dávám Midlayerku od Hurtty(ta vydrží celkem dost, ale není voděodolná), jakmile začne sníh, tak dávám parku od Hurtty, která je poměrně odolná a je i odolná vůči vodě. 

U toho zeleného od zoohitu, se mi nelíbí, jak je to moc vykrojené u pedních noh. Plus ty levné oblečky nebývají tak prodyšné, jak bych čekala od funkčního oblečení. 🙂

Já NonStop nekupuji jen z důvodu, že úplně nesedí minibulíkovskému tvaru těla. Jinak i ten je super. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.11.2023, 13:04:15 xxx:xxx.6b3c:2e87
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 27.10.2023, 11:59:14

Mně se líbí u nich ta prodyšnost a odolnost proti vodě. Fakt super čísla. Rukka  zbytku věcí tak dobrá čísla nemá, co jsem tak koukala. 

No dobře, když je ta žlutá nepraktická, tak si možná připlatím za černou u MushGo… uvidíme. 😀 Zatím pořád sedí Hurtta a teď ani v lijáku nepromokla, takže celkem dobré. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 02.11.2023, 11:58:00 xxx:xxx.5722:aeb8
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.11.2023, 11:53:11

Zní to jako zaříkávání babky kořenářky no. 😀 

Takové Bylinkové kapky Špunptychl. 😀

Lily
Lily (163 příspěvků) 02.11.2023, 11:48:39 xxx:xxx.5722:aeb8
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.11.2023, 10:57:16

Šnuptychl to měl být! To byl jen překlep! 😀 Forhaus, jak ho znám já, je průjezd. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 02.11.2023, 10:56:53 xxx:xxx.5722:aeb8
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 02.11.2023, 10:53:31

Rozsviť se u nás používá, ale rožni se sem tam taky objeví. Pamatuju si do dnes, kdy jsem pochopila, co to je a to celkem rychle, ale přišlo mi to zvláštní. Od kamarádek od Ostravy

Ale když mi maminka kamarádky řekla, ať si vezmu cukličky. Tak to jsem už byla v tísni. 😀😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 02.11.2023, 10:52:06 xxx:xxx.5722:aeb8
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.11.2023, 10:43:46

Jo my takhle máme “forhaus”, “šaltr páka”, “špunptychl”… Kousek od Rakouska no. 😀 

Jo a taky jsem jedné holčině z Českých Budějovic řekla ať si k mému psovi “čupne” a ona nic. Tak jsem ji o to požádala znovu a ona mi zaraženě říká, že by to ráda udělala, ale neví, co to je. 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 02.11.2023, 10:33:17 xxx:xxx.5722:aeb8

Já mám do dnes “hrozný zážitek”, když jsem chvíli bydlela kousek od Pardubic. VŠICHNI si ze mě dělali srandu, že říkám “vařijou, mejou..” A přitom jejich “Půjdu k doktoroj” jim přišlo úplně normální a děsně se urazili, když jsem se nad tím dovolila pousmát. 😀 
Jihočeši a “kamarádovo” holka. 😀 

Skoro všude je něco divného… 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 31.10.2023, 23:04:56 xxx:xxx.3201:76ac
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.10.2023, 11:12:13

Medlánky. 🙂 A vy odkud?


Teď budeme muset fičet s psiskem na veterinu na ortopedii k paní Trojanové. Nemůžu o ní moc najít, tak doufám, že je dobrá. Pokud se ten můj nechá vyšetřit, protože ač na tom pracujeme, tak když ho to bolí, tak na sebe  nechce nechat sahat… 
Chodili jsme ne lasery a vypadalo to dobře, ale srážka s tím křížencem pitbulla s argentinskou dogou (pes 40kg bych řekla) to vrátila nějak zpátky, takže to chce, aby se na to podíval ortoped a udělal nějaké lepší rentgeny, než jaké máme. 

A psisko tedy není agresivní, ale bojí se. Takže stažený ocas kdykoliv uvidí většího psa a potřeba si ho hlídat, ale pracujeme na tom, zlepšuje se to, ale stejně mě to štve.

Psa teď venčil někdo jiný, ale viděla jsem to jen z dálky, takže nevím, jestli syn, nebo jeho kamarád. Třeba už ho nebude paní venčit? 

Lily
Lily (163 příspěvků) 26.10.2023, 10:02:40 xxx:xxx.d5d5:34d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 26.10.2023, 07:55:56

Nee, fakt pozitivní. Vrtěl ocáskem, chtěl si hrát, jak je ten jezevčík malej, tak se asi nebojí. 🙂

Bábu jsem měla štěstí nepotkat, chodíme v netradiční dobu venčit, že venku nepotkáváme ani moc psů. Plus se modlím, protože na chodbě baráku by to bylo  o hubu.
Ale zatím jsem tu neviděla ani policisty, tak je otázka, kdy ji vůbec kontaktují. 

Snažím se nechodit směrem k psímu výběhu, kam chodí toho svého psa venčit. Chudák ani jiné místo v Brně nezná.  
Plus jsem opatrnější na všechny psy. Nechci, aby měl další negativní zážitek blízko po sobě. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 25.10.2023, 19:27:31 xxx:xxx.d5d5:34d

Tak hlásím, že Black měl dnes velmi pozitivní reakci na svého kámoše jezevčíka samce, kterého měl před tím moc rád. K nejlepšímu kamarádovi erdelovi mě táhl, ale jak byl u něj, tak si byl nejistý, mírně naježený, ale nebyl agresivní. Holt erdel už je větší jak on, tak asi bude na větší psy opatrný. Podobnou reakci měl i na svou dobrmaní kamarádku, že na něj musela pomalu a většinou musím brzdit já toho svého. Ale posouvá se to k lepšímu. Rány mažu hemagelem a jak chodíme na lasery, tak mu vzala i ten kousnutý bok, tak i tohle vypadá dobře.

Dokonce už jsem ho i přemluvila, že jdeme ten necelý kilometřík (více zatím naráz bez berlí neujdu). Plus procházky na ten laser.

Aspoň to počasí je krásně podzimní. 🙂

Lily
Lily (163 příspěvků) 24.10.2023, 11:43:30 xxx:xxx.77db:4ec5
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 24.10.2023, 11:16:37

Ono jich je více. Jmenovitě třeba jestli znáte Stafordi a spol(Szekerés = snad to píšu dobře?), pan Goryl, který pravidelně dojíždí i do Brna. Plus hodně lidí dělající klasickou poslušnost. 
A setkávám se s tím i z řad běžných majitelů, kteří se v tom shlédli a samozřejmě taky chtějí, aby se pes učil jen na základě vztahu. 

Jinak s vámi všemi souhlasím, že jsou pamlsky super věc a pes poslouchá, když se to dělá dobře, i bez nich. Ale poslední dobou to čtu už tak často, že je z toho člověku až smutno.
 


Jinak já si stojím za tím, že to co je odměna určuje pes a ne majitel. Některý je na žrádlo, jiný na hračku a další klidně bude makat za vlídné slovo. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 24.10.2023, 11:08:02 xxx:xxx.77db:4ec5
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.10.2023, 19:55:42

To nebylo myšleno tady, ale poslední dobou všude pořád čtu, že když psa odměňuje člověk pamlsky, tak to není ta pravá poslušnost, že pes musí makat JENOM na základě vztahu a i učit se má na základě vztahu a kdo to neumí, tak má k ničemu vztah. Že psi na pamlscích jsou jen feťáci, co čekají na dávku a tak.. 
Neříkám, že má pes dostat pamlsek vždy, nebo že by si neměl sednout i když nic nedostane. ALE… všeho s rozumem. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 18:26:21 xxx:xxx.77db:4ec5

Přijde mi, že pamlsky jsou zbytečně poslední dobou démonizovány. Naopak za mě je to super motivace, která pomůže při výcviku i výchově. Já občas dám pamlsek jen tak, ale většinou psa nechám udělat nějaký trik či něco. Dostane sem tam něco na kousání. Žádost o něco máme natrénování předsednutím před požadovanou věc nebo přede mě. Pokud to jde, tak klidně danou věc či jídlo dám. 
Samozřejmě uberu na krmné dávce, ale jinak se nějak nebráním. Žijeme jen jednou a já chci, abychom měli oba ze života nějakou radost. 🙂 Nedávám jen pamlsky, když si pes vynucuje, to má smůlu. Počkám až se uklidní a sedne si. Do té doby prostě nic. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 17:47:12 xxx:xxx.77db:4ec5

Tak nahlášeno na policii. Ještě jsem měla tu čest mluvit s pár lidmi v domě a lékárnicí a všichni se shodují, že by paní psa mít neměla, že ho nezvládá, že to je hrozné. 
Jsem ráda, že to mám za sebou. Hrozně nerada dělám problémy, ale aspoň je to někde zaznamenané, kdyby se to stalo znovu… to už bych rovnou volala 158. Strašné. 

Jen je hrozné, že se člověk bojí jít i venčit. Řeší se to jako přestupek uvidíme, co bude dál. 

Psisko se postupně oklepává, důležité je, aby na něj teď někdo neskočil. Plus i já se musím oklepat z toho zážitku. 

Kdyby se paní omluvila, byl to jen jeden ojedinělý problém, tak bych to ani neřešila… Stát se může cokoliv, i když se člověk snaží psa zabezpečit. Ale směrem od paní snaha absolutně nulová. Docela mě děsí, že všichni v okolí na ni mají shodný názor..