Aktuálně: 4 946 inzerátů174 076 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 14:52:39 xxx.xxx.133.234
Aluška:

Já hlavně nechápu termín vesnický voříšek na dvůr, mám 4 pesany, jedna je útulkačka a bydlí se mnou v domě


Mně to přijde jako takové to: “Aby si děti či vnoučata měla s čím hrát a ještě to pohlídá dvorek”.

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 14:51:52 xxx.xxx.133.234
Anonymní:

Dívejte, nebuďte oškliví, ALE, psa máme rádi, koupili jsme si ho na dvorek jako vesnického voříška. Proto se ptám prvně tady jestli to má vůbec smysl a kolik by také léčba stála, rozhodně tisíce za léčbu nedáme ale to vůbec nic nemění na tom,že bysme psal neměli rádi,každý má ale ty hranice někde jinde,snad mě chápete.


No tisíce za léčbu jsou úplně normální. jen odběr krve stojí kolem trojky. Pokud člověk nemá na léčbu(co léčbu, ale diagnostiku) do deseti tisíc, tak by si psa neměl ani pořizovat… 

Chápu, že někdo nemá deseti tisíce nebo statisíce… Ale říct tisíce? Nechápu. 

Jinak léky na EPI případně měsíčně do pětistovky (záleží jak velký pes) na srdeční obtíže nemám tušení, ale zřejmě podobné, štítná žláza může být též podobná. 

Pokud nemám ani na takové základní věci, tak je pořízení nezodpovědnost. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 12:15:50 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 04.12.2023, 20:26:59

Nenahazuje si sníh do toho spodního popruhu? 

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.12.2023, 12:08:45 xxx.xxx.133.234

Tohle se často děje při problémech se srdcem. Prvně udělejte biochemku, udělejte i testy na játra. Potom dopplera. Dá se i MRI, pokud vše negativní a pořád má záchvaty, tak asi epilepsie, protože co mi bylo řečeno, tak je to vylučující diagnóza, či jak se tomu nadává. Když se nenajde nic jiné, tak se zkusí nasadit léky a vidí se, jestli to pomůže nebo ne.

Jinak ne, epilepsie se neprojevuje jen třesem. Stejně jako u lidí můžou být různé formy  epilepsie. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 21:04:43 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.12.2023, 20:40:11

Ano, ale ten můj je to samé bez vybavení. 🙂 S vybavením je venku rád. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 20:36:54 xxx.xxx.133.234
janaa:

Terven,bez jakéhokoli rýpání, a je nutné s ní v těhle mrazech a sněhu chodit na dýl,než jen na čurandu? A nějakou aktivitu vymyslet doma? Belina v tomhle počasí rozhodně ani krátkou procházku neocení,tak jí nenutím


Ten můj procházky miluje. Bez nich se doma nudí. Baví ho to venku. Jen musí mít obleček a případně botičky. Nevidím důvod, proč procházky vynechávat, když dnes existuje vybavení. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 20:35:13 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 04.12.2023, 20:12:11

U ní se ale bojím, že jí to bude moc velké. Nejmenší je mám dojem XS u protectoru a zbytek je spíše proti sněhu. Tam by to chtělo tuto https://www.nonstopdogwear.com/cz/produkt/long-distance-bootie/
Pro představu můj minibulík má na předních M a na zadních S. S tím, že by mohl mít S i na předních, ale už je to dost natěsno. Plus jsou i pro něj dost vysoké. ALE mají přímo na NonStop vrácení zdarma a z Norska to chodí rychleji než z Česka. Už jsem objednávala třikrát. Jednou i vracela a vše bez problému. 🙂 Jediné, co se mi nelíbí, je reklamace. Vrátí peníze v poukázce na další nákup u nich.
Ten váš mi přijde jako píďa. 🙂

Jinak se to měří tak, že se změří packa v nejširším místě. Obkreslit natěsno packu na papír a změřit. Mají k nim super kartičku, kterou stačí přiložit k pacce. Já prvně objednala obrovské… 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 19:57:18 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 04.12.2023, 17:58:40

Můj nosí NonStop protector. Jinak oni je lidi neumí zapnout. Musí se to nasadit fakt natěsno a mít správnou velikost (u skoro každého vidím, že má viditelně botičky velké). Jinak ztrácí všechny botičky. Šli jsme tím hodinu ve sněhu a neztratil ani jednu. Já to beru kvůli soli v Brně. Jinak nemá se sněhem problém, ale v Brně je rád, že mu je nasadím, ta sůl je děs. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.12.2023, 13:17:25 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.12.2023, 12:17:28

Botičky dávám spíše kvůli soli. Jinak musí být správná velikost. Většina lidí kupuje moc velké a pes v tom nemůže chodit. Ale když se dá správná velikost, tak za chvíli pes neví, že je má. Nějakým citlivkám to trvá déle, ale taky si zvyknou. jen to chce funkční botičky jako má NonStop bez vyztužení na pacce, aby packa mohla pracovat. Plus správná velikost. 

U oblečků se koukejte pouze po funkčních věcech. Doporučuji značky Hurtta nebo NonStop, někteří doporučují i Rukku, ale tam je to hodně kus od kusu. Dost věcí nemá dobrý vodní sloupec nebo prodyšnost…  Hlavně nic s kapucí ani kožešinkou, ani nic levného z pepca. To všechno jen promokne a psa studí. 

Pár dobrých levných ze zoohitu se tu někde doporučovalo, ale já to beru spíše jako nouzovky. Není to tolik prodyšné no. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 15.11.2023, 10:19:22 xxx:xxx.6a0a:651d
balu:

Já teda předpokládám, že tazatelka uvažuje pouze o psu s průkazem původu. 

Máme druhou chodku a ani jedna není/nebyla labilní. Je to akční a aktivní plemeno, které potřebuje práci, činnost, jinak si ji najde sám a to se majiteli většinou nelíbí. 


Jak píšu, oni tam jsou i vyrovnaní jedinci, stejně jako znám i vyrovnanou švýcarku (a tam bych řekla, že asi nevyrovnanější jedinci budou častější). jen bohužel znám i dost labilních psů a není to o špatné výchově. Prostě se něco nepovedlo ve výběru rodičů. To nebylo o nedostatku práce, nebo nudě. Naopak ti lidé chodili k trenérům a snažili se. Však i to, že si někdo zaplatí tábor u Šusty, který není zrovna levný svědčí o zájmu. 

Vím, že člověk na to “své” plemeno nerad slyší kritiku, ale jak to vidím poměrně často, tak už na to raději upozorním.Za mě je důležité na to při výběru myslet a hledat po vyrovnaných rodičích. Plus samozřejmě člověk může mít smůlu i v jinak vyrovnaném vrhu, tak na to myslet i při výchově a vyhledat včas trenéra, který dokáže hodně pomoci.

Ale určitě je super co píšete - potřebuje práci, takže zřejmě to nebude plemeno, kterému bude stačit hlídání na zahradě a bude potřebovat další aktivity.

Lily
Lily (163 příspěvků) 15.11.2023, 09:50:35 xxx:xxx.6a0a:651d
Trickyvoo:

Tak dneska jsem zjistila, že má Malina strup na boku. V sobotu jsme totiž potkali německého ovčáka nebo krížence, byl takový menší, na volno. Stažený ocas…no podle řeči těla mi přišlo, že kouká na Malinu spíš jako na kořist, ale pán na něj, pomalu a tak, tak se pes pomalu přiblížil k Malině, trochu jí začal honit a najednou Malina vykvíkla, metla ke mně pro ochranu a pán volal, že si ten jeho chce jen hrát a že jí nic neudělá. Já na Malině nic neviděla a hlavně jsem nechápala, jak by jí ten pes mohl takhle hned zranit. Ona se prý druhý den vyhýbala všem psům, takže konec bezelstné radostné Maliny. Až dneska jsem objevila, že má ten strup na boku. Tak nevím, mně podle řeči těla ten pes přišel jako zabiják, pán tvrdil, že ne, ale mohlo se tohle stát omylem? Malina mi nyní přijde nějak hodnější, poslušnější. 

Jsem naštavaná na sebe, že jsem nedala na svůj pocit, nebafla tu Malinu, ani se nezastavovala a neproběhla kolem toho ovčáka, jakoby tam nebyl. 

Včera byla tak hodná, že vám mírně zapózovola. Řekla jsem jí “Malí, pojď mi zapózovat na fotku pro Chovzvířat a ona teda šla, jen koukala ”a co jako fotíme, vždyť tu nic není". No v pozadí byl pěkný kostel, ale moc se mi to nepovedlo. 

Obrázek Obrázek Obrázek

Jo může se to stát i omylem, nebo to mohla mít třeba už před tím a on jí do toho drcnul. 

Plus tedy NO je asi o dost větší než ta vaše, asi bych ji nenechávala si hrát s tak velkými psy, které neznám. Protože zranění je raz dva a tahat z někoho peníze kolikrát ani nejde. 
A to ten velký pes může být hodný, ale větší náraz, kousnutí… a je to. ☹️ 

Lily
Lily (163 příspěvků) 15.11.2023, 09:45:03 xxx:xxx.6a0a:651d

Pokud dodáte psovi i nějaké procházky a výcvik.

Jen teda chodský pes pro mě vůbec není. Tolik labiních psů jsem potkala pak už jen u bílých švycarských ovčáků. Podle toho, co říkal Šusta, tak mívá na táborech nejvíce choďáčků a švýcarů.

Dá se vychytat i stabilní, klidný jedinec, ale dejte si na to pozor při výběru. A bez papírů bych do toho rozhodně nešla = to už je u tohoto plemene sebevražda. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 11.11.2023, 21:24:05 xxx:xxx.43a:82c0
hmn:

“….a co když i ten bránící se kousne.”

Zákon 246/1992Sb. (zákon na ochranu zvířat proti týrání), par.4, odstavec 4, říká:

“(4) Každý je povinen zajistit, aby zvíře, které chová, nezranilo ani neusmrtilo zvíře jiného chovatele. To neplatí, pokud se zvíře jednoho chovatele brání útoku zvířete jiného chovatele nebo pokud zvíře chovatele brání prostor určený k jeho chovu a dále v případě pasteveckých psů při ochraně hospodářských zvířat. Toto ustanovení se vztahuje na volně žijící zvíře, pouze pokud je chováno v zajetí. Toto ustanovení se nevztahuje na zvíře chované v honitbě podle zákona o myslivosti a na loveckého dravce, pokud je používán podle zákona o myslivosti.”


Děkuju! Někam si to musím zaznamenat, protože občas někde čtu, že dostal někdo pokutu, že se jeho pes bránil a pokousal druhého, že policista udělil pokutu i majiteli toho psa, který se bránil. Tak je fajn případně mít čím policistovi argumentovat. Protože přesně tou první částí ty pokuty obhajují… 

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 16:41:47 xxx:xxx.14e8:a742
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 11:19:17

Neřekla bych, že to je stravou, spíše genetika… Šlechtí se více na exteriér než na zdraví u spousty plemen. Hodně chovatelů nedělá nic, co nemusí… I lidé jsou více nemocní, i když se stravujeme lépe než kdysi. Hodně lidí se stravuje fakt zdravě, přirozeně a stejně nejsou třeba úplně ok. Ale dřív byl větší přirozený výběr. Zachraňujeme u lidí vše, co se dá.

Což je dnes i u psů. Kolik se zachrání štěňat s různými onemocněními. Kolikati psům pomůžeme a zachráníme. Dříve se to zastřelilo či nechalo pojít. Fungoval tím i jistý přirozený výběr, který dnes už není. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 11:11:47 xxx:xxx.32fb:7f5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 10:54:41

Tak ono se nedá říct, kolika by se dožila a v jakém stavu by byla, kdyby byla krmena něčím více kvalitním. Protože nehraje roli jen výživa, ale i genetika. Ale i když se psi třeba dožívají vyššího věku, tak na nich to levné krmení jde vidět. Znám pejska, co žere marketovky a zuby v prčicích, špatná srst.. a stejně stará fena mojí mamky vypadá o polovinu mladší. 
Plus pokud má pes k něčemu nějaké sklony, tak může dobré krmení psovi pomoc a naopak uškodit, když krmíme špatně. 
Pokud má pes dlouhověkost v genech, tak i když mu pár let odebereme, tak se dožije úžasného věku, nebo se dožije stejného jako na kvalitě, ale zase v horším stavu. 
Ono i na lidech jde vidět, když se stravuje nezdravě. ALE záleží i na genetice…. ve výsledky to ty lidi stejně nějak dožene, protože nikdo neví, v jakém stavu by byli, kdyby se krmili něčím kvalitnějším. 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 10:46:16 xxx:xxx.32fb:7f5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 08:52:14

Já krmím Orijeny a ten můj je miluje a můžu s nimi i pamlskovat. Oproti tomu, když mu občas připravím BARF, tak nad tím ohrnuje nos. Kvalitu masa pro lidi si dá, ta pro psy ho moc nebere. Já to střídám tak, že dávku dám granule a večerní dám BARF, nemíchám, ale takto je to ok. Dostává i různé pamlsky, žaludek je na to zvyklý a bez problému. Jen ten BARF prostě moc nechce, tak dostává jen občas. Nicméně stejně bych neměla kam dát další mrazák a do mého mrazáku se musíme vejít spolu. 😀 

Já nemám nic proti skoro ničemu, pokud někdo teda nekrmí Pedigree nebo těstoviny s troškou masa  a nic víc a podobně.

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 10:32:39 xxx:xxx.32fb:7f5
Odpověď na příspěvek uživatele Jurka z 10.11.2023, 08:12:39

I u lidí vám většina žen, která už má třeba tři děti, tak po čtyřítce řekne, že děti ne a po padesátce, že leda přes jejich mrtvolu. 

Ono ani pro lidi to není jen potěšení. Jsou tam velká rizika s těhotenství a porodem. 

U fen je to stejné. Vídím poměrně často, že fena při porodu umře. Nebo je potřeba císařský řez, který není zrovna levný. Budete na to mít? Plus to bývá noční akce, takže někam dojet, platit pohotovstní příplatek (ideální, když se to stane v pátek v noci a fena potřebuje zůstat pod dohledem). 
Tohle jsou rizika u každého porodu, ale čím starší fena, tak tím se riziko zvyšuje. Proto je daná i horní hranice.
Plus kolik se teď vrací štěňat zpět chovatelům a pokud vám není vše jedno, tak byste měli počítat i s touhle možností. 

Navíc tedy mi přijdou čtyři vrhy na jedné feně už opravdu hodně a na bez PP už mi o přijde jako pokus o rejžování peněz. Ještě se zavřenýma oběma očima dokážu na bez PP fence pochopit jeden vrh. 

Já byla vděčná, že chovatel od mého psa nechal vykastrovat fenu po dvou vrzích a už na ní chovat prostě nebude. A to je PP fena, u které ten vrh do chovu něco přinese a chovatel mohl z dalšího vrhu mít hromadu peněz a navíc si po fence moc chtěl nechat štěně (ale v druhém vrhu jen kluci) - a neudělal to. Ať je jaký chce, tak si ho za to vážím. 
Za mě je málokterá fena takový skvost, aby se hazardovalo s jejím životem víc jak dvakrát.   

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 09:41:29 xxx:xxx.32fb:7f5
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 10.11.2023, 08:05:38

Já taky oblékám, mám i botičky, protože posypová sůl a minibulík není dobrá kombinace. Oni jsou víc citliví než normální psi… Trpí i na různé alergie a spol. 

Podsada taky nula, krátké chlupy a pesně tak = velký rozdíl teplot. Takže radši obléknu. Nenechám psa venku klepat. 🙂 Nebo aby se překonával a já pak řešila nachlazeného psa. 🙂 

A to jsou ponožky? To vypadá jak obalené sněhem. 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.11.2023, 23:02:05 xxx:xxx.14e8:a742

Březost a porod je tak náročná věc pro fenu, že  si myslím, že i čtyřikrát je strašně moc, pokud to není naprosto výjimečná fena, jejíž genofond by neměl zaniknout - to znamená jen v PP chovu. U bez PP a v tomto věku už je to zhovadilost, kdy jen člověk riskuje zdraví feny.

U PP bych do toho šla jen v případě naprosto úžasné feny, jak povahou, exteriérem, tak genetickými vyšetřeními, když vám udělí výjimku klub. 
Ale za mě ta rizika nestojí za to i tak.