Aktuálně: 4 958 inzerátů174 159 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 11:28:14 xxx:xxx.77db:4ec5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.10.2023, 11:15:00

Oni to jsou takové pochybné existence. Nevím co je pravda, vykládá se, že prodává snad drogy či co, ale nevím, jestli je to pravda. Můžou to být jen pomluvy, to že psa paní nezvládá mi dosvědčí klidně člověk z výboru SVJ, protože to není první  problém, co s ní řeší. Psa nezvládne udržet a ví to všichni. 

Stroupek tam je, ale nic pod tím není. Vytékalo to celý pátek, ale vydezinfikovala jsem to hodně i sobě nohu, vypadá, že to pomohlo snad. Asi to zítra ještě dojdu ukázat na veterinu, ale takhle sem i zdá, že stroupek je pěknej. Jestli je to nateklé, tak jen nepatrně, zbytek malých ranek je ok, modřina pod okenm ho bolí, což se nedivím no. 

Taky mi je ho líto, hlavně ze zadu, protože už jsme byli kus od nich. Už jsem si oddechla, že dobré, zvládli jsme to… no a… ne no. ☹️ 

Tyhle vetché stařenky s bullama, AUO a podobně jsou za trest… Mám v okolí i fakt agilní starší dámy, ale těch je minimum. Jedna má dokonce pitbulla a ta by radši hubou vyčistila půl silnice, než psa pustit… a o tom to je.

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 11:09:47 xxx:xxx.77db:4ec5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.10.2023, 10:41:38

V pátek jsem dezinfikovala hned betadinou jak sme došli. Dostali jsme i antibiotika, kdyby to začalo natékat, ale díky bohu se to hojí dobře. Má ta strup, ale není to nateklé ani z toho neteče hnis. Nepotřebovalo to ani šít, tak budu doufat, že z toho nebude mít jizvy. 
Stačí, že ho jako štěně pokousalo druhé štěně tak, že má jizvičku nad okem (ve zlém po něm skočil, a přitom štěně kontinentálního buldoka s PP). Tak doufám, že nebude ten můj vypadat jako bitevní pes… 

Svědky vůbec nevím, někdo tam byl. Nějaká paní s rotvajlerem, která jen kroutila hlavou a nějaká paní s kočárkem, která jen zírala, ale v té chvíli mě nenapadlo je kontaktovat. 

Ono možná se trochu lekne, když jí policie kontaktuje si říkám… 

Peníze jsou zbytečné, protože z ní si nic nevezmu. Skončí to podle mě jen nějakým napomenutím v tom lepším případě, protože dle vyhlášky má být pes na vodítku nebo s košíkem. Což by mohlo pomoci. No uvidíme, co mi řekne policie no. 

Já hlavně chci, aby o tom byl záznam, protože se bojím, že to není naposledy. Aspoň kdyby nosil náhubek, tak prostě ho lépe zpacifikuju. 

Byla jsem ráda, že minibulíci jsou velmi statní a že ten můj měl obleček a tlustý obojek. Takže to kousnutí na boku nešlo rovnou do kůže. Měl to tam komplet mokré, jak se chtěl zakousnout do plece.

Což celé je ale na prd ještě proto, že teď chodím s minibulíkem na lasery, protože má nějaký problém v krku, nějakou blokádu, tak nesmí dělat vůbec nic… Takže rvaní mu určitě nepomohlo… 

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 10:24:31 xxx:xxx.77db:4ec5

Děkuju moc za podporu, trochu jsem se bála, že někdo bude mít stejný názor jako zmíněná paní, že můj pes si začal, tak co bych chtěla. 

Jinak na policii asi opravdu dnes zajdu. Tlačí mě do toho více lidí. Stalo se to v pátek. Papíry kolem toho mám, veterina mi vystaví potvrzení, že jsem tam se svým psem v pátek byla. Nechtěla jsem dělat paní problémy, bylo mi jí i líto, že jí zůstal pes na krku. ALE ani se neomluvila a to bydlíme ve stejném domě a dokonce je rozdíl jen jedno podlaží. Navíc jsem ji včera potkala zase bez náhubku. Ona náhubek jinak má. Nosí ho na ruce. Pes náhubek nemá nikdy. A ano, paní ho prostě neudrží a už je tu takový postrach, protože ten pes to zjistil, že stačí zatáhnout a může si věci řešit sám.
Mám jen strach, že to odnese pes, který za nic nemůže. Reagoval jako pes a ještě se nechal i odvést. Ideální by bylo, kdyby ho jeho majitel dal na hlídání někomu jinému. Když ho má on, tak on ho udrží.

Uvidíme co na policii, ale asi máte pravdu s tím záznamem, může se to stát kdykoliv znovu. Venčení je teď pro mě stres místo zábavy. Kdyby se paní mluvila, dala psovi náhubek, snažila třeba se domluvit na venčení, tak to vůbec neřeším. Sice blbé, že teď nemůžu ani řídit auto, ale stane se… ale v kombinaci s jejím přístupem a tím, že toho psa ani neudrží…Je přesvědčená, že chyba byla na mé straně.

Lily
Lily (163 příspěvků) 22.10.2023, 20:57:48 xxx:xxx.9a4e:b978

Já si jdu k vám vylít dušičku, snad to nevadí. Nevím, jestli je to správné téma, ale napadl nás sousedův pitbull křížený s argentinskou dogou a kdo ví s čím. Bydlí v našem domě. Zatím s ním můj minibulík vycházel ok, ale tohle ráno se to nějak změnilo. Vyjdeme z domu a před domem starší paní spolu s tímto křížencem, který začal zírat na mého psa. Můj začal vrčet, tak jsem si ho dala k noze a lezli jsme v podstatě po zdi, abychom nedráždili. Už jsme byli kus od nich, když periferně vidím, že ten pes běží za námi, protože paní pustila vodítko. Hned vletěl do toho mého. Při pokusech je rozdělit jsem skončila s rozbitým kolenem a naraženým zápěstím, protože mě porazil. Zřejmě mě i kousnul, co jsem našla otisk zubů, ale nevybavuju si kdy.


 Paní majitelka k nám po chvíli došla, vrazila jsem jí vodítko a do ruky a ona když si ho trochu odtáhla, tak mi říká - ale váš si začal. Žádná omluva nic. Seřvala jsem ji, že proč ten pes nemá koš, když ho neudrží. Paní bez reakce a přesvědčená, že to je moje chyba. Přitom já měla svého psa na krátkém vodítku u nohy… Díky bohu se ten její pes už rvát nechtěl, asi byl zaraženej i z mé ráznosti, ale stejně jsem rychle odešla pryč s hrůzou, jestli ho nepustí znovu. No mít jorkšíra, tak už mám asi po psovi. 

No o pár krocích jsem až zjistila, že kulhám, po nějaké době se ozvalo i zápěstí a všimla jsem si, že mému psovi z hlavy teče krev. U psa díky bohu jen porušená kůže a je to celkem hluboké, ale zase ne na šití. Pro jistotu jsme byli na veterině a já musela na pohotovost. Nic naštěstí není zlomené.

Ale samozřejmě psychika teď v… Protože normálně jsme neměli problém s nikým a teď stažený ocas a nechce za druhým psem, když musí, tak vrčí. Už jsme na tom začali pracovat s jeho psí kamarádkou, na kterou taky prvně reagoval naježenou srstí na zádech, ale postupně se osmělil.

A aby toho nebylo málo, tak jsem tu paní dnes potkala se psem venku (díky bohu bez mého psa) a myslíte, že dala psovi košík? Nedala…

A to nemluvím o tom, že ho pravidelně venčí stylem, že po tom co vyjde z domu, že pustí vodítko a pes běží na volno přes silnici, kde několikrát skočil i pod auto (ale díky bohu tam jezdí auta pomalu). 

Takže místo těšení se na podzimní procházky jsem v hrozném stresu, abychom je nepotkali… :,(

 Paní toho psa nezvládne fyzicky ani psychicky. Pes chodí na procházky jen do psího výběhu a zpátky a i tak má problémy. 

Snad nevadí, že to nasdílím tady, jsem z celé té situace špatná. ☹️ Ten pes by byl skvělý v jiných rukou. Je dle všeho jejího syna, který jí ho nechal na krku. Ona ho nezvládá… Tohle se obávám, že bude jen horší. Už teď se ho všichni bojí. ☹️ 
 

Lily
Lily (163 příspěvků) 22.10.2023, 19:01:51 xxx:xxx.9a4e:b978

Já doporučuji fyzioterapii a laser, na některé pohybové potíže funguje skvěle. Záleží, kde přesně je problém. Teď chodím s pejskem a první výsledky šly vidět už po prvním použití. Taky se na některé problémy doporučuje vana a tak. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:52:08 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 18.10.2023, 13:47:47

Ono je možné, že je to i podle počtu kusů, co jim zbývá, podle zájmu atd… Bohužel i tak jsou nejlevnější (ty divnoceny už ne samozřejmě). Když se mi něco nezdá, tak neberu a počkám no. 

Oni to mají celkově zvláštně nastavené. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:47:13 xxx.xxx.133.234

Oni to mám dojem, že zvedají podle toho, kolik lidí má tu velikost v košíku, jak se to prodalo a tak. Zvedají to no. Mají to tam takové no… Ale pořád jsou levnější. 

Pokud nepočítám ty divné ceny, co teď jsou u některých velikostí no.

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:44:37 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 18.10.2023, 13:39:54

Vidím cenu stejně jako vy. Ale u Rukky a Hurtty rozdíly ve velikostech jsou. Cenové tam byly vždy. Ale musíte zakliknout tu 20% slevu jeste na tom checkboxu v kosiku se to pak odecte. Vyjde pak o skoro petistovku levneji nez jinde. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:27:29 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 18.10.2023, 13:24:40

Joo, ale to se fakt nevyplatí. Taky bych ráda ušetřila, ale dnes si už říkám, že nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci. 😀 

Co mám tu parku od Hurtty, tak vypadá jak nová. Od nás z ulice má člověk tu samou od Trixie (napodobeninu Hurtty) a už po pár nošeních šel vidět rozdíl no. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:25:41 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 18.10.2023, 13:21:20

Doporučuji asi jít do nového, protože lidi to perou v aviváži a tak, pak to ztrácí spoustu dobrých vlastností. Takže člověk z druhé ruky ušetří, ale… 

Já teď budu prodávat zimní parku a mikinu od Hurtty  a o vše se starám jak mám. Tak jsem zvědavá, jestli prodám. 😀 Nejhorší je, že na délku by mu to bylo i celkem, ale on strašně zmohutněl… jakože jsem nečekala, že ještě tolik přidá. 🙂 

U pudlic to bude ok. Pokud to někde neroztrhnou (což už Hurtta prodává záplaty a už je mám i doma 😀). Já na tom mám ráda to, už nemusím každou sezónu řešit jiné vybavení. 🙂 

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:21:46 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.10.2023, 13:10:34

Nepřetáčí se mi žádný obleček ani od Hurtty. Přetáčel se mi jen špatně zvolená velikost a ještě u levného oblečku. Od té doby už jdu prostě do ověřených značek. 🙂
Mám krátkosrstého psa a teda Hurttu nosí i královácí. Jeden jim dělá i ambasadora (aspoň to tak nějak tuším, protože holčina má vše od Hurtty). 
Ale tahle od Haytonu se mi líbí, že má lepší čísla a je lehounká. 🙂 Moc ji v MushGo doporučovali (obecně doporučuji pro cokoliv tam a jezdí po celé republice). 🙂

Lily
Lily (163 příspěvků) 18.10.2023, 13:02:49 xxx.xxx.133.234

Jestli budu kupovat novou tak tuto https://www.mushgo.cz/rukka-plastenka-hayton-eco_z11863/ 15 000 vodní sloupes i prodyšnost. Je dobrý pro pejsky s ocásky nahoru (což počítám, že pudl je). Tuhle jsem jen zkoušela v MushGo a je to fakt lehká klasická pláštěnka.

Teď mám Hurttu, ale má nižší vodní sloupec a myslím, že na pudla bude lepší ten střih od Rukky. 

Oblečky nejsou vzhledová záležitost ale funkční. Máme mikinu, zimní bundu i pláštěnku. Funkční kousky s ohledem na počasí a tomu, jak se cítí pes. 🙂 Takže dnes to fakt není záležitost jen Fifinek. 🙂  

Lily
Lily (163 příspěvků) 30.09.2023, 14:06:34 xxx.xxx.133.234

Ona je otázka spíše o množství CBD, protože i pro lidi to účinkuje spíše ve větším množství a vzhledem k tomu, že nemůžete předávkovat k nějakým smrtelným následkům či nějakým větším problémům…

Účinky jsou podobné jako s THC u lidí. Jen THC má větší vliv na psychiku a když si člověk sežene něco nelegálně, tak to má vyšší procenta a je možné, že i proto vyšší účinek.

Mám dojem, že u lidí to má dobré účinky na epi. Zajímalo by mě, jestli někdo nemá nějakou studii u epi psů, nebo zkušenost. 🙂 

Takže pokud doporučené dávkování nepomáhá, tak dle mého by neměl být problém dávku zvětšit. Předávkování se může projevit nějakým průjmem, ale prý by to člověk a asi i pes musel pít na litry. 

Jinak pokrutiny a klasické konopné oleje bez udaného procenta CBD budou mít jen zanedbatelné množství CBD. Neurazí, nenadchne. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 16.09.2023, 13:15:17 xxx:xxx.c9ec:73c1
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 16.09.2023, 12:31:16

Jasný to chápu, jen jsem myslela, že to máte jakože stejně, jen to děláte trochu jinak. Ale vy to děláte úplně jinak. Tohle chápu, s tím taky začínám. 🙂 A poté po zastavení. 🙂

Lily
Lily (163 příspěvků) 16.09.2023, 12:24:06 xxx:xxx.c9ec:73c1
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 12.09.2023, 09:12:15

Jakože pomalu a poté odměna? To by asi taky některý mohl chápat jakože = zatáhnu, dojde povel, dojde pamlsek. 

Ale to přivolávání fakt bylo pochopeno jako zatáhnu, vracím se zpátky, vezmu pamlsek, jdu dopředu, zatáhnu, vracím se zpátky… Řekla bych, že čím inteligentnější pes, tím si najde snáze tyhle různé řetězce. 😀 Teď jsem tenhle výsledek nedávno viděla. Panička byla spokojená, že pes netáhne, ale mně osobně by tohle nepřišlo ok. 😀 

Lily
Lily (163 příspěvků) 15.09.2023, 15:28:06 xxx:xxx.290e:74eb
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 15.09.2023, 06:20:53

Když existovala přejímka, tak tam u vstupu byl veterinář a fakt to vždy kontroloval, takže se stála fronta a muselo se jet hodně brzo, aby se vše stihlo. 🙂 Ale to je víc jak deset let zpátky. 🙂 

Dneska člověk jen projde bránou a nic… Jak říkám jsou nějaké namátkové kontroly. Ale ve většině případů člověk nikde očkovák neukazuje. Kdyby bylo podezření, tak se to dá nějak vyžádat opět… 

Když si teď prý psi z Olomouce přivezli kromě psincového kašle (kdy pes v kruhu už měl viditelné příznaky), tak i blechy… No radši na výstavy nejezdit. 

A to jsem měla radost ze zrušení přejímky, že nebudou km fronty, člověk může přijet až na čas, kdy vystavuje a nemusí celý den spát někde na skládací židličce… Ale bohužel to někteří majitelé psů vzali tak, že teď nemusí nic… 

Lily
Lily (163 příspěvků) 14.09.2023, 22:58:02 xxx:xxx.5c9d:6f39
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 12.09.2023, 08:07:03

Už není přejímka, takže je to na zodpovědnosti každého. Kontroly probíhají jen namátkově. Nebo mám dojem, že při podezření je možnost taky. 

Ale v podmínkách je očkování samozřejmě vyžadováno.