Aktuálně: 5 594 inzerátů168 304 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
Lily
Lily (162 příspěvků) 30.01.2024, 11:21:19 xxx:xxx.55e3:3664

Jinak ano, je i množka, která má psy v kotcích xy psů a vše má legálně. Psi nějak nevenčí, nevěnuje se jim nějak kromě krmení a nějaké kontrole štěňat. Ale všechno jí dle všeho vzkvétá. Lidi od ní kupují jak diví.  

Další množka, kde se úplně zvířata nemají dobře je někde u Miličovic. Pán je naštvaný, že se řeší, že mu zájemci o štěňata skrz to odříkají štěňata.

Další větší množka je u Olomouce společně s překupníky. Nikdo s nimi nic nedokáže udělat.

Takže asi tak. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 27.01.2024, 19:01:40 xxx.xxx.133.234

Zašla bych na výstavu a podívala se, jací psi se umisťují. 🙂 Zbarvení je myslím jedno, jestli je smetanový nebo zlatý (ale odpověď najdete ve standardu). 

Celkově to, co je typický představitel, najdete ve standardu. 🙂 

Lily
Lily (162 příspěvků) 24.01.2024, 11:27:31 xxx.xxx.133.234
megi-the-pes:

Myslím, že řidičák na psa by tady fakt vůbec nevadil.
A pak to, co provozují za oceánem - dva problémy a potřetí pes pryč. 


To nic nevyřeší. Vždyť kolik lidí na řidičák a nezná ani přednost z prava. Navíc se to dělá jednou a člověk to má napořád. 

Za mě by to vyřešilo, kdyby šlo psa za nějakých jednodušších podmínek odebrat a následně zákaz chovu na určitý počet let, pak bych klidně těmhle lidem nějakou zkoušku dala, kdyby se jim umožnilo znovu chovat psy, tak s podmínkou nějakého složení a klidně i přezkoušení. K tomu samozřejmě obrovské pokuty, aby to lidi odradilo pod pořizování psů.  

Ale odebírat smysluplně. Člověku se může stát ledasco, ale je důležité jak se k tomu postaví a jestli sjedná nápravu. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 24.01.2024, 11:15:48 xxx.xxx.133.234
Rezzzy:

Já jsem žila na sídlišti,kde bylo psů jak psů, nikdy jsem tam ale neměla problém a Bull psy, je to sice už  ic jak 10 let, ale stafordy a další velkohubky tam měli jen troufám si říct,rozumní lidé. Zato tam byl čau čau co napadal jak děti tak psy, dokonce napadl i majitelů dceru, paní ho vodila na flexine, nebo spíš on ji, pak smečka malých nevychovaných ďáblů, kteří šli po nohách a po štěňátech a babky se smály, jak si jejich pejsci hrají 


Ono je to o majitelích. Znám i lidi, kteří si pořídili Akitu nebo pitbulla a divili se, že si jejich pejsek nechce hrát a pere se. Čaučau taky není úplně přátelské plemeno, jakožto skoro všechna asijská plemena, co tak znám. 

U bullů je problém, že to začal být obrovský boom. Mladé holky si pořizují bulla, nezvládnou ho, narodí se dítě a honem rychle ho darují. Když si někdo dovolí něco namítnout, tak takové jen napíšou, že nemohly vědět, že budou mít dítě. 

Většinou co člověk potká jsou to v hodně případech kříženci kříženců, takže tam může být kde co krom bulla, třeba takový pinč. 


Už jsem měla setkání s člověkem, co nevěděl, co si koupil, bylo s klučinou s pitbullem. Mladé zvíře. Koukám na něj a říkám, že je to škoda, že ti psi jak dospějí, že se nesnesou s jinými psy. On vytřeštil oči a říká, že jak to jako myslím? Tak říkám, no pitbullové, se nesnáší dobře s dalšími psy. On vyvalil oči ještě víc. To mi ale chovatelka neříkala? 
Tak jsem se zarazila a ptám se, jestli je s papíry, že teda není, ale to on se jí na tohle zeptá. Že nevidí důvod, proč by se pitbull nemohl snášet s jinými pejsky, že on ho chce pouštět si hrát na psí hřiště (nebo něco podobného říkal). No udělalo se mi nevolno a od té doby si dávám pozor na všechny bully, ač mám sama jednoho. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 24.01.2024, 11:09:47 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 24.01.2024, 11:00:59

Hlavně je potřeba s tím nechodit na městskou ale na státní. 

Už jsem to tu psala. Paní na nás pustila psa, kterého hlídala, protože syn byl v zahraničí. Výsledkem byl pád na operované koleno a pohmožděné zápěstí. Můj pes má dodnes na památku jizvičku na hlavě. 
Sepsala jsem všechno ba policii. Stejně se teď pořád vnitřně bojím chodit venčit, že je potkám na chodbě… Pán začal svoji kříženou argentinu s pitbullem vodit na flexině, když se tedy konečně vrátil ze zahraničí. Psa samce, který má potřebu si něco dokazovat. Na lidi je hodnej no, ale mu nedělalo problém mě sejmout, když chtěl za mým psem.


Po napadení mám pořád problém s kolenem, musím se objednat na ortopedii. Jemu nehrozí nic. To, že dal svého psa na hlídání nemohoucí mamince se neřeší. Ale nahlášené to je. Kdyby se to stalo znovu, tak už to jde prý řešit lépe… Nejlepší by bylo, kdyby při útoku zranil nějaké dítě prý… 

Ale většina lidí to nehlásí, protože ono se nic moc neděje. Je to jen přestupek a přestupky se v ČR nějak celkově příliš neřeší. Nejhorší je snad nějaká pokuta no. ☹️

Ale je potřeba to hlásit a řešit. 

A ano, taky si neumím představit, že by mi zakázali mít mého minibulíka jen kvůli podobným existencím.  

Lily
Lily (162 příspěvků) 24.01.2024, 09:57:42 xxx.xxx.133.234
Varaxi:

Můj strýc kdysi pracoval v jedné firmě mimo jiné jako ochranka při převozu peněz. Když se ještě výplaty platily hotově, tak jezdil jako spolujezdec. Měl tedy důvod udělat si zbrojní pas a koupit si legálně zbraň. Obojí má doteď.
Pak se stalo, že jeho kavalíra napadl německý ovčák (možná bPP, ono je to někdy těžko říct). Dvouletá nevychovaná nevycválaná nudící se fena na dvorku s otevřenou brankou, zdrhla, vydala se na špacír a potkala je. Strýc sbalil psa do náruče a nastavoval se k feně bokem. Kousla strýce do lokte, naštěstí přes bundu a popruh k žebradlu, které nosil přes rameno. Takže zhmožděniny, ale žádné otevřené rány ani nic zlomeného. Bylo prý vidět, že jde po kavalírovi, že do člověka kousat nechce. 
Strýc si povykládal s majitelem feny a tím to pro něj mělo skončit. 
Jenže incident se opakoval. V bledě modrém se stalo totéž. Fena na volno, majitel nikde, strejda s kavalírem (taky na volno) na procházce cca 200 metrů od nejbližšího domu, ona přiběhla odnikud a hnala se po kavalírovi. Strýc přivolal kavalíra, skočil šipku, zalehl ho a čekal dobrých deset minut, než přišli majitelé feny zjistit, proč tak řve na louce u lesa. 
Už si nevykládali, už na sebe řvali. Strejda začal nosit na procházky zbraň. 
Je to pár měsíců, co fenu zastřelil. Vrhla se na ně potřetí, tentokrát byl kavalír dál a nestihl by přiběhnout, aby ho strýc mohl chránit. Tak došlo na nejhorší. 
Volala se policie i sanita (majitelka feny omdlela, když přiběhla a našla fenu bezvládnou, strýc měl tak vysoký tlak, že lékaři vyloučili možnost, že by se strýc přepravil na stanici a zpátky sám, vezli ho policajti), zjišťoval se stav, co se vlastně stalo a jaké jsou verze vyprávění… 
Strýc to netušil, ale měl svědky. Na zahradě rodinného domu byla terasa, kde měli celý ten kravál jako na dlani. Tamní rodina popíjela kávu a fena na sebe upozornila, protože ač přibíhala potichu, během útoku řvala. Tak viděli, že strýc neměl čas na rozmýšlení; bylo to kavalír, nebo ovčanda, zlomek vteřiny by znamenal pro kavalíra konec. 
Policie uzavřela problém s tím, že se jednalo o oprávněnou obranu. 
Za mě je to strašný příběh. Ale nevím, jak jinak to vyřešit. Ta fenka měla celý život před sebou, byla zdravá, nebyla přirozeně agresivní… Jen se nudila a měla otevřenou branku. 
Kousek dál si hrály děti na písku na neoplocené zahradě - chodila prý kolem nich celkem často sama a nikdy nikomu neublížila. 
Ale co jinak dělat? Mít pepřák, nedostříknete. Mít obušek, jste moc daleko. Mát taser, netrefíte se, nemá tu přesnost. A mít vlastního psa trvale na vodítku, přestože je vychovaný a bezproblémový, protože nějaký šupák neumí zavřít branku… To bude jeden člověk terorizovat celou dědinu?
Později vyplavaly na povrch další informace, že fena napadala více zejména malých psů. Že si z toho udělala hobby. Že na majitele byly stížnosti, ale obec s tím nemohla nic dělat. 


Já bych na tohle řešení měla. Kdyby stačilo věc hlásit na policii, která by už po nějakém incidentu nebo při vážném prvním, nebo při shledání majitele, jako neschopného, tak by bylo možné psa odebrat. Ale policista mi řekl, že odebrat psa je v podstatě nereálné. Že důležité je to hlásit, ale že často se tyhle věci můžou začít pořádně řešit, až se stane průser. 

Přitom ono by stačilo odebírat psy za včasu od pochybných existencí, co nemají své psy zabezpečené a nesjednají nápravu po prvním problému. 

Potom se řeší, že pes zabil člověka a zákazy plemen a kdo ví co. Přitom problémem nejsou psi, problémem jsou nezodpovědní lidí.

Lily
Lily (162 příspěvků) 24.01.2024, 09:52:44 xxx.xxx.133.234

Pokud je o ochranu před útokem, tak stoupnout před psa a zajiskřit elektrikou, nebo nějaký nepříjemný zvuk. Důležité je zakrýt výhled na psa plus něco, co ho vyvede z pozornosti na psa (hlasitý zvuk, to praskání elektřiny). Jak už se bere, tak už to nebude fungovat.

Pokud se bavíme o situaci, kdy agresor už napadl (je jedno jaké plemeno):
Zakouslého psa zvednout ze země společně s vaším (proto jsou ideální dva, aby si váš pes neudělal nějaká zranění) a vyškrtit za obojek. Pustí rychleji než při pokusu ze země. Když mám v krvi adrenalin, tak jsem profesionální vzpěrač. Ale škrtit se dá i ze země jen to trvá déle. 

Mlácení do bulla nemá smysl a co jsem viděla, tak ani do jiných plemen, která se zakousnou = zvedá to jen adrenalin. Pokud se pes probral za pomoci kopání, dost možná by časem pustil i tak. Pitbull by kopáním nepustil. Obecně fyzickou sílu nedoporučuji. Někdy může pomoci polití vodou jako moment překvapení, ale psala majitelka pitbullů, že na ně to nefunguje. Ale na ostatní bully, pokud nejsou bojem protřelí by mohlo, když je člověk v takové situaci a je tam dost lidí, tak se to zkusit může. 
Nejjistější je vyškrcení.

HLAVNĚ nepáčit z huby vašeho psa. Leda mít break stick na otevření huby agresora. To zakousnutí samo o sobě většinou tržnou ránu neudělá (pokud stihnete agresora rychle odchytit, aby nemlátil se psem tam a zpátky). Ránu udělá většinou to, jak ho páníček silou rve od agresora. Takže nejméně tržných zranění je když se pes vyškrtí. 
Potom vždy k veterináři, a pokud bylo napadení vašeho psa na vodítku psem na volno, tak bych to i nahlásila na policii. 

Vyškrcení je rychlé, bezpečné, jisté. Ostatní babské povídačky zaberou jen někdy a jen na některé psy. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 16.01.2024, 13:38:27 xxx.xxx.133.234
Zrzavci:

a proto já zásadně učím jen zavírat. Taky to má pradva své proti, jako předchozí varianta, dokonce tvré proti, páč když máte v zásuvce ruce a přijde ohař zásuvku zavřít……..tak to někdy docela bolí 😀 . Taky myčku musím hlídat jinak bude furt zavřená… 😀


Já ho to neučila záměrně, ale ten zmetek to odkoukal! Nenapadlo by mě, jak dobré pozorovací schopnosti má. 😀 Protože občas se tváří, že neumí do pěti napočítat. No a někdy nestačí člověk zírat… 

Lily
Lily (162 příspěvků) 16.01.2024, 11:51:58 xxx.xxx.133.234
Orionka:

100% pravda. Pes žijící v domácnosti pak ani nepotřebuje povely. Normálně se s ním domluvíte. Propadne vám kolíček schodištěm o poschodí níž? “Podej mi kolíček” a pes už letí. A pak až tak nezáleží na plemeni. ( Kromě mezních situací ). Ale odkouká také…..aha, za kliku se otvírají dveře a lednice se otevírá tady.


Jo minibulík odkoukal, že šuplíky se dají otevírat… když chce něco on sám, tak je velmi vynalézavý. Takže trénink je o tom ho přesvědčit, že to chce on. Že vlastně trénuje on mě a ne já jeho. 😀 

Existuje i kniha o napodobování, ale řekla jsem si, že tohle rozvíjet nechci. Stačila mi rozkousaná podprsenka z pravého merina, kterou jsem ještě neměla ani na sobě (naučil se otevřít šuplík). 😀 Nenapadlo mě mu zakazovat chodit do šuplíků, když do nich nechodil, že jo… 

Lily
Lily (162 příspěvků) 16.01.2024, 11:09:58 xxx.xxx.133.234
Orionka:

Tak potom je střední knírač ještě snáze cvičitelný než borderka. Naše fenka probíhala roury propustky bez stresu a štěkala u toho maximálně nadšením. Nebo že bychom byli geniální cvičitelé🙂 😇


Tak, že psa baví probíhat tunely jsem úplně nemyslela. 😀 Ten můj s tím taky problém nemá. 😀 Spíše, když je potřeba psovi něco vysvětlit, co má udělat a on tu věc nezná (nedělá automaticky), tak jak moc se snaží člověka pochopit a vyjít mu vstříc. 😀 

Ale o kníračovi jsem slyšela, že je poměrně dobře cvičitelný. Není? 

Lily
Lily (162 příspěvků) 16.01.2024, 10:56:05 xxx.xxx.133.234
hmn:

“Jen tři příklady lehce a hůře cvičitelných psů.”

no, kdyby se ten hovawart dostal místo paní doktorky k Frantovi Vomáčkovi, tak tomu by to šlo i bez spešl trenéra a pes by fungoval na myšlenku

třeba


Myslím, že většina lidí tím myslí psa spolupracujícího tudíž nějaké ovčácké, pracovní nebo lovecké spolupracující plemeno. 

Přeci jen je něco jiného bulík a něco jiného borderka a něco jiného dobrman. I když i pomezí plemen existují výjimky samozřejmě. Ale obecně to beru takto. 🙂 

Takže když mi někdo řekne, že chce lehce cvičitelného, tak to pro mě znamená, že bude mít focus na majitele, bude ho zajímat co chce páníček (nebudu muset vymyšlet, jak to udělat, aby to chtěl sám pes), bude se snažit splnit pokyn. 

Cvičitelné je ve výsledku vše, ale myslím, že vy jste tu jednou hezky napsala, že vždy záleží na množství úsilí, které je potřeba vynaložit ke stejnému výsledku. 🙂 Což se u různých plemen velmi liší. 🙂 

Jsem takto stála kousek od psího hřiště a sledovala holčinu, která s borderkou cvičila průlez tunelem. Když jsem se tak na ni koukala, tak jsem usoudila, že můj pes by absolutně nechápal a ve výsledku by ji možná za to kousnul do zadku, jak by se přetočil. Kdežto borderka sice začala stresem štěkat, ale pokyn se snažila splnit a ve výsledku i splnila. Ten můj minibulík by se mi na to vykvákl. 😀 

Lily
Lily (162 příspěvků) 15.01.2024, 17:18:18 xxx.xxx.133.234

Pokud venku, tak jen, pokud zodpovědně budete trávit denně se psem aspoň čtyři hodiny. I kdybyste si venku měla sednout s čajem a sedět tam s ním ty dvě hodiny po procházce a cvičení. Mně tedy přijde opravdu jako extrém si vzít pracovní či ovčácké plemeno a mít ho 23 hodin denně o samotě. Možná opravdu nějakého pastevce, který hlídá stádo - ten možná bude spokojený i sám. 

Ale pes samotář a zvyklý pracovat sám opravdu nebude lehko cvičitelný.

Takže jako proveditelné to vidím s NO, pokud se překonáte a ty minimálně čtyři hodiny denně s ním budete. I kdyby jen jako společnost bez aktivního věnování se. Plus teda minimálně hodina procházka plus nějaké to cvičení k tomu, to by mohly být alespoň dvě hodiny aktivního času denně. Pokud tohle přes zimu nechcete, tak bych se na to vykašlala. 

Ale jako jo, psy se mají i hůře. Takže potom doporučuji nějakého nechtěného psa z útulku, který se na té zahradě s procházkami bude mít lépe než zavřený v útulku v kotci. 

Protože borderce by při takovém režimu doslova hráblo. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 15.01.2024, 11:44:10 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 15.01.2024, 09:16:03

Znám lidi, kteří tráví venku na zahradě hromadu času. Měli psa v režimu celodenně venku. Až umřel, tak to chtěl mít s další stejně, ale nakonec si ho vzali domů. No dneska se všichni u nich shodují, že tomu psovi venku se tolik nevěnovali, jako pejskovi doma, že ten vztah je úplně jiný. A to jsou to opravdu lidi, kteří tráví venku na zahradě a na výletech hromadu času. 

Ale spousta lidí má psy v kotcích na zahradě a konec. Věnují se jim, co to jde, ale domů by si je nevzali. Zase mají i vyžití a věnují se jim, ale jo… vždy je mi těch psů trošku líto, ale já jsem já. 😀 Já bych psa venku měla jen, pokud by si to vybral ten pes. A stejně by měl otevřeno i do domu. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 15.01.2024, 00:34:57 xxx.xxx.133.234

A co německý ovčák? Jakože zdraví je otazník, ale cvičitelný je, venku být může. Přátelský, jak k čemu. Agresivní… no jsou i více přátelští pejsci, ale pořád mi to nepřijde jako extrém, co jsem viděla. Cvičitelní jsou, stopovat můžou. Jedinci i  S PP se prodávají kolem 15 tisíc. Vzít si z nějakého chovu, kde dělají rentgeny, všechna možná vyšetření a rodiče mají dobrou povahu. 

Podle stopování si říkám, že pracovat se psem asi chcete? NO pracovat potřebuje, tak jen otázka, jak moc chcete. 🙂

Lily
Lily (162 příspěvků) 09.12.2023, 15:32:48 xxx.xxx.133.234
balu:

Rozum jde stranou… to asi ano. 

Jenomže i když byste si znovu pořídila křížence stejných plemen, tak můžou být a zřejmě budou, jiní než vaši psi, zejména než Sára, se kterou jste měla mimořádný vztah. Taková byla jen jedna. To je jako když jsme si pořídili druhou kavkazanku, druhou chodku. Ta druhá nebyla stejná jak ta první, a v obou případech šlo o ustálená plemena. 


Jiní jo, ale průměrně se od toho dá něco očekávat. Člověk může vychytat nestandardní povahu, ale pořád to nebývá většinou úplný extrém. Od pitbulla nemůžu úplně očekávat, že bude kámoš se psy, i když se to stát samozřejmě může. Nebo, že budu mít línou borderku, i když se to taky může vyskytnout, když má člověk “štěstí”. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 09.12.2023, 15:31:20 xxx.xxx.133.234
kometa:

Viz výše.

Pán to ze sebe chrlil jako pojišťovák, který vám chce prodat zaručeně výhodný produkt. Ale mně přišlo, že z něj opravdu čiší nadšení, že teda s tou paní ze Slovenska položí základ nového plemene. Které bude sportovní postavy a zdravé. A to jsem mu hned ze začátku řekla, že nehodlám žádné štěně koupit, že mě jenom zajímá, proč bullpej.

A taky mluvil o nějakých unikátních barvách. Souhlasil s tím, že je to běh na dlouhou trať

Jo a jedná se o křížení amerického buldoka a šarpeje.


Uff no o tom zdraví si dovolím pochybovat teda. 😀 AmBuldok i šarpej toho nesou poměrně dost. 😀 

Já si teď mlátila hlavou do stolu, že paní si připustila dvě merle borderky spolu, protože budou štěňátka taky merle… No… ☹️ No a taky možná double… a to už táta vypadal, že je víc bílý než merle… 

Lily
Lily (162 příspěvků) 08.12.2023, 17:16:45 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 06.12.2023, 16:03:15

Právěže některé postroje to nedělají a mám dojem, že ten menší obleček ne. Mám Parku. Ona má trošku jiný střih, ale na Jižní Moravu mi extreme přišel trochu jako overkill. 😀 
Mám dojem, že 40 seděla lépe. ☹️ Ale zase si říkám, že to není až tak blbé. Pindík není zakrytý, nepočůrává si ho, takže asi se to nosit dá. Sníh stejně dlouho nebude, aspoň okolí Brna bude za chvíli bez. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 06.12.2023, 15:57:55 xxx.xxx.133.234
sutrik:

Dneska měla nový obleček teprve podruhé. Při teplotě kolem nuly při pohybu navolno se osvědčil. Působí míň teple než Extreme Warmer, není tak bachratý.  Ale pohybuje se v něm velmi ochotně. Víc se hýbe, to ale může být tím, že dnes bylo příjemně a sněhu ubývá. Netřásla se ani při čmuchacím zastavení.

Pokud se bude déle brodit hlubokým sněhem, je určitě reálné, že nějaký sníh dovnitř oblečku nahrne. A to do jakéhokoliv. Nevýhoda malých psů, jsou i při nízké vrstvě sněhu jak sněžný pluh. Zatím ale byla malá vždy suchá, protože hlubokému sněhu moc nefandí. Chvilku si pohrát, to jo. Chvilku. Stačí. A i v tomhle může být výhoda merina, kdyby obleček zevnitř navlhl.

Já jsem spokojená, zdá se, že jsem konečně našla to pravé do všech běžných zimních i podzimních teplot. Od Hurtty Extreme Warmer a podšitá pláštěnka, od Non-stopu Glacier 2 a wool Glacier. 

Do  ještě nižších teplot, hustého sněžení anebo pohybu jen na vodítku kolem nuly ponechám Extreme Warmer. Chtělo by to obleček střihem krku a kolem ocasu (včetně možnosti sepnutí pod ocasem) jako Hurtta EW, střihem na stehnech, materiálem a výběrem velikostí jako vlněný Non-stop 😂

Obrázek Obrázek

Mám minibulíka, takže mně je NonStop, co se týče oblečků asi zapovězen. Je to pro něj vše úzké, nebo mu to sahá až na pindíka. 

Já jsem totiž měla záchvat, že se mi zdálo, že ten obleček, co má od Hurtty je malý a vzala jsem větší. Protože v MushGo se to paní zdálo lepší spíše větší. Tak jsem nad tím pořád přemýšlela, až jsem vzala nakonec rovnou dva při slevách na Hurttě. No a teď se koukám, že nemá ten popruh pod břichem úplně na těsno a když dá hlavu dolů, tak má kapsu.. Do toho je nízký a rád leze sněhem. Nemůžu si vzpomenout, jak byl ve 40 a tu teď nemám s sebou. Než u ní budu, tak už nebude sníh. 😀 No asi budu dávat nějak všechno a buď prodám, nebo nechám… 
 

Lily
Lily (162 příspěvků) 06.12.2023, 10:20:46 xxx.xxx.133.234

Hurtta má i XS varianty. Právě pro krátkonohé psy. Většinou buldočky vídám právě s Hurttou. 

Doporučuju si zajet do MushGo, ještě nějaké oblečky mají. Ti něco vyberou určitě. 

Lily
Lily (162 příspěvků) 05.12.2023, 14:52:39 xxx.xxx.133.234
Aluška:

Já hlavně nechápu termín vesnický voříšek na dvůr, mám 4 pesany, jedna je útulkačka a bydlí se mnou v domě


Mně to přijde jako takové to: “Aby si děti či vnoučata měla s čím hrát a ještě to pohlídá dvorek”.