Aktuálně: 4 523 inzerátů178 432 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 17.06.2023, 13:28:32 xxx.xxx.32.234
zbynek:

Také se přidám z trochu jiného soudku 

    Obrázek Obrázek

To je fešanda. Mám pro ně slabost. Letos v NP Strofylia (Peloponés), želvy na každém kroku, byl to krásný zážitek, odklízeli jsme je z cest, aby je nepřejely auta.   

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 16.06.2023, 13:45:13 xxx.xxx.32.234
Zrzavci:

Neuvažoval/a jste někdy o tom, stoupnout si takhle s tímhle stvořením na Karlův most? Myslím, že za chvíli by byl klobouk plnej, na žebrání dokonalost sama! smile ňuňu jsou.


😄, hovíci umí.

Slabším jedincům v jejich přítomnosti přestává chutnat 😀.

Quash
Quash (273 příspěvků) 14.06.2023, 15:00:14 xxx.xxx.32.234

Megi je přímá a spravedlivá, rozhodně to není zlý člověk.  Bodlince jsem vděčná za její věcnost, taky mi to naservírovala přímo a nebalila hezkými slovíčky. Nic se tím nezměnilo a člověk se  situaci postavil  tváří v tvář a neřešil nepodstatné. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 13.06.2023, 09:19:08 xxx.xxx.32.234

Mě připadáte velmi dobře připravená. 

Také jsme si teď brali štěně, nespali týden předem, s tím, co a jak bude a ono třeba celou noc prospí a neudělalo doma za celý týden ani jednu loužičku. Jsem jak v Jiříkově vidění. 

Nedělejte si proto  starosti předem, určitě to zvládnete🌺.

Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 10.06.2023, 10:52:40 xxx.xxx.32.234
KikVolfova:

Právě jsem na Youtube shlédla na kanále Inovace republiky konferenci týkající se Istanbulské úmluvy. Záběr je široký, osobně nesouzním se vším, co mě ale šokovalo, byla řeč od tranzice dětí až po relativizaci pedofilie. Nechci šířit paniku, ale - víte o tom něco víc? Nepřehání ti lidé, kteří říkají, že se celou záležitost snaží ukazovat v pravém světle? Je tady někdo, kdo o tom ví víc a dokáže říci, jak moc je to závažné?


Pokřivit a zneužít se dá každý dobrý úmysl. Čas ukáže. Obecně mi ohledně Istanbulské úmluvy připadá rozumný tento náhled:

https://www.jurisprudence.cz/cz/casopis/jak-ne-uvazovat-o-nasili-a-istanbulske-umluve.dm-371.pdf

Quash
Quash (273 příspěvků) 08.06.2023, 15:18:29 xxx.xxx.32.234

Teče, hůř se nanáší, je to alternativa pro příznivce olejů. Koně ho dobře snášeli a já měla chvíli udržované ruce🙂. U nás stále  vítězí vazelína, v centimetrové vrstvě a obalená prachem, muchnice nemá šanci. Na světlých koních lahůdka. A ještě mast na vemena, ta je taky prima. https://www.dobra-miska.cz/eutra-tetina-1000ml-mlecny-tuk

Quash
Quash (273 příspěvků) 08.06.2023, 09:50:11 xxx.xxx.32.234

No, pěkné. Nenávist, to je to, co je cílem...  Pak snadná manipulace k dosažení kýženého.

Historie se stále opakuje. Kdy už lidé budou moudřejší. 

A dokud nebude skutečně nezávisle vyšetřeno,  budou to stále propagandistické řeči vedené stejným dílem z obou stran. Tak se  vede válka.

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.06.2023, 18:45:24 xxx.xxx.32.234

Ještě k tomu masť. základu, pokud byl bod tání už okolo 23 st. Celsia, tak to byl kokosový olej. Ten jsem jednu dobu používala pro koně na středovou čáru a holá citlivá místa také. Umyla jsem pokousaná místa zelenou betadinou a natřela kokosový olejem. Jinak ryze přírodní s repelentním i hojivým účinkem je nimbový olej. Ale tam neušetříte, je celkem drahý. https://manipura.cz/produkt/nimbovy-olej-lisovany-za-studena/

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.06.2023, 15:47:57 xxx.xxx.32.234
JanaJanaJanaJana:

Byl to dar, těžko říct, ale řekla bych, že sádlo? Když s eto zahřálo, tak to teklo a dobře s eto vstřebávalo :)


Podobné vlastnosti má i bambucké máslo, obojí se používá. Jak kdo má osobní preference. Mast s bambuckým máslem (rafinovaným) se nemusí skladovat v lednici, sádlová jo. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.06.2023, 04:47:18 xxx.xxx.32.234

Další nepodložená a předčasná slepičí hysterie. Aby to nebylo jako s raketou v Polsku. Jisté není, zda přehradu někdo vůbec odpálil.

..Tuto možnost nelze vyloučit už jen proto, že se dosud neobjevily žádné důkazy potvrzující, že v místě došlo explozi. Zároveň je naopak známo, že přehrada byla přeplněná, byla v minulosti pod palbou (a mohla být tedy poškozená) a že se na ní jen pár dní před prolomením zbortila část silnice.

Co se neexistujících důkazů týče – na sociálních sítích sice koluje video ukazující velký výbuch v bezprostřední blízkosti hráze. To ale pochází z loňského listopadu, kdy se Rusové stahovali z Chersonu a poškodili k hrázi přiléhající most.

Kromě toho se objevilo ještě jedno video, na němž je rovněž vidět exploze nedaleko stavby. Jeho autenticita ale zatím není potvrzená. I kdyby navíc potvrzená byla, video má ještě jeden problém – bylo zjevně pořízeno nejdřív ráno, tedy až po zhroucení hráze. 

Kromě světla o pozdním čase pořízení videa (pokud je vůbec pravé) vypovídají i viditelně poničené budovy stavby, které můžete vidět ještě před samotnou explozí.

Na zmiňovanou rozpadající se silnici upozornilo na twitteru hned několik pozorovatelů, kteří situaci mapují pomocí satelitních snímků od soukromých společností (v tomto případě Maxar a Planet). Série záběrů ukazuje, že silnice přesně nad místem, odkud se upouští voda, byla ještě minulý čtvrtek na svém místě, ale v pátek se začala rozpadat.

Starší satelitní snímek s lepším rozlišením ukazuje, že přesně v tomto místě byl most už delší dobu poškozený.

Zároveň je známo, že přehrada byla před prolomením hráze přeplněná. Podle databáze americké Zahraniční zemědělské služby byla hladina vody v přehradě nejvyšší za posledních 30 let, podle francouzské služby Theia, která hladinu vodních ploch sleduje pomocí satelitů, bylo v přehradě nejvíc vody za nejméně sedm let...