Aktuálně: 4 632 inzerátů177 927 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 02.07.2023, 15:15:33 xxx.xxx.25.49
Odpověď na příspěvek uživatele KatyQ z 02.07.2023, 14:57:08

Upřímnou soustrast, držte se. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 02.07.2023, 06:35:38 xxx.xxx.32.234

Je to těžké, chce to čas. Můžete zkusit alespoň někam za koňmi docházet, abyste s nimi byla v kontaktu. A možná až bude víc času a možností, tak se k vlastním koním vrátíte. Přeji, ať je lépe🍀.

Quash
Quash (273 příspěvků) 30.06.2023, 17:04:01 xxx.xxx.25.49

V Kladrubech v areálu jsou možné pouze komentované prohlídky s průvodcem - skupinové. Doporučuji si zajistit on-line vstupenky předem, o prázdninách často bývá celý den vyprodán dopředu, abyste nejela zbytečně. Volně se můžete pohybovat mimo hlavní areál po cestách okolo výběhů,  např. cesta Kladruby-Selmice. Pokud vás zajímá i krajina, probíhají komentované vyjížďky krajinou Unesco, ve výletním voze taženém dvouspřežím. Nejvíc toho je k vidění na akcích typu Den starokladrubského koně, výročních akcích hřebčína a akcích zaměřených na děti např. Kladruby naruby, Zimní království. A pak jsou závodní akce, na které je přístup veřejnosti také možný.

Quash
Quash (273 příspěvků) 28.06.2023, 18:15:15 xxx.xxx.32.234
chvd:

Ja se nekde prezentuji jako chovatel. jako vazne?

Me hodnoceni na firmach odrazi mou vuli napsat jej tam. Nebudete mozna verit, ale lide pomerne casto kupuji existujici firmy/podniky prave proto, aby zili z nejake povesti/z jiz zavedeneho brandu. A proto jsou ochotni za takovy nakup zaplatit. Prijde Vam to divne nebo nelogicke nebo tak neco? No opet nebudete verit, ale ono se podnika vetsinou kvuli tomu zisku. Pak je teda jeste dalsi skupina lidi, ti chodi kvuli zisku/mzde do prace. Spousta z nich je ovsem totalne k nicemu, tak v pracovni dobe vetsinu casu bezduse stravi na soc. sitich ci diskuzich, kde debatuji o tom, kdo je kdo, co ten ci onen udelal spatne a utapeji se v nesteti zpusobenem vlastni neschopnosti.

Proc myslite, ze si musim likovat vlastni prispevky? Ale nedelejte to, kdyz to ma tak ohromny uspech ...


No, podniká se kvůli zisku.....právě. 

Pokud kupuju firmu za účelem rozšíření svého působení a zvýšení zisku, tak ji nerozcupuju na cimprcampr a nevytvořím  z ní k ničemu slátaninu.

A pokud už jsem holt takový matlal, tak ty prachy vyhodím do vzduchu, no.  ​ Kdo ví, kdo to platí, ten diletantismus je tak do očí bijící, že je to až neuvěřitelný.

Quash
Quash (273 příspěvků) 28.06.2023, 14:39:57 xxx.xxx.32.234

Co si od pořízení hříběte slibujete? 🙂

Do tří let totiž potřebuje hlavně stádo.   A vás zejména k tomu, abyste mu hradil/a ustájení a případné veterinární zákroky.

Pokud nemáte zkušenosti a koně tedy opravdu pořídit chcete, tak nejlépe staršího, zkušeného, od solidního prodávajícího. Ale i k tomu je potřeba zkušenost a i trochu štěstí, neb neseriózních prodávajících jsou plné inzerce, oproti tomu koní učitelů jako šafránu. A solidní prodávající se bude ptát, co tomu koni můžete nabídnout vy.   A koupí to nekončí, i dobře přiježděného, charakterního koně lze bez zkušeností pokazit i když to je těžší, než u toho hříběte. A o tom je ten trenér,  ustájení atd., jak bylo psáno výš.

Quash
Quash (273 příspěvků) 28.06.2023, 09:09:42 xxx.xxx.32.234

Očička malého rehka 🙂.  Objevilo ho štěně v trávě na zahradě, chtělo si s ním hrát, vysadila jsem ho do výšky, rodiče si ho odvedli. 

Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 27.06.2023, 10:16:50 xxx.xxx.32.234

A druhému sousedovi pes pozřel návnadu a na veterině mu pro vyvolání zvracení kápli do očí. Co je to prosím za přípravek, víte někdo?

Quash
Quash (273 příspěvků) 27.06.2023, 06:11:54 xxx.xxx.32.234

Mám je ve stáji devátým rokem a jsem za ně také vděčná. Nebyly tu, lákání na betonová hnízda nezabíralo. Pak postavil hnízdo a vyvedl mladé první pár a od té doby počet hnízd narůstá násobně. Mouchy vychytají tak, že nejsou nutné žádné chemické zásahy, což je pro mě větším přínosem, než případné riziko. Nás se  nebojí, asistují při místování, koním sedají na záda a když jim spadlo hnízdo a udělali jsme jim náhradní, přijaly ho bez výhrad a mladé dokrmily.  Na podzim se stresujeme, jestli poslední snůšky dokrmí včas a stihnou všechny odletět a užíváme si jejich loučení, když včetně mladých krouží před odletem ve velkém hejnu nad domem a stájí a my jim přejeme šťastný návrat.

Quash
Quash (273 příspěvků) 26.06.2023, 15:43:39 xxx.xxx.32.234
assil:

Projekty se můžou financovat z dotací a grantů, stejně jako jiné vědecké projekty.


Z každého návštěvnického vstupu jde část na sbírkové konto projektů. Ale  významněji přispívají návštěvníci nepřímo. Návštěvnost ovlivňuje výši sponzorských darů, nejen těch drobných, ale i poměrně významných, od korporátních subjektů.

A nedá mi to nezmínit příběh paní, která léta navštěvovala ZOO Praha, chodila tam odvětrat negativní myšlenky a v závěti jí vše odkázala.  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/darkyne-zoo-praha-venovala-17-milionu.A211022_103029_praha-zpravy_rsr Takže jednoduše-vysoká  návštěvnost- vysoká  podpora-vysoká možnost pomáhat a ochraňovat zvířata nejen ex situ, ale i in situ, v jejich domovině.

 

Quash
Quash (273 příspěvků) 26.06.2023, 10:47:22 xxx.xxx.32.234
assil:

Jak už jsem psala, na to by každé zoo stačilo pár druhů a granty a dotace a můžou takto dělat vědu bez návštěvníků.

Na záchranu pár druhů není třeba držet někde stovky nebo tisíce dalších nijak ohrožených druhů.


Tak oni ty záchranné akce ze vstupného částečně financují...

Quash
Quash (273 příspěvků) 25.06.2023, 20:08:45 xxx.xxx.32.234

..Slovy se dá o každé věci říci všechno pro a potom tomu všemu protiřečit, a potom všemu proti-protiřečit, a potom proti-proti-protiřečit a tak donekonečna, pořád “inteligentněji”, čili stále setrvávat na mrtvém bodě, točit se v kruhu jako čmelák. 

Což umožňuje vidět, že slova jsou bezvýznamná, tak proč je brát vážně. 

Což umožňuje přestat v nich hledat něco, co v nich není.

Což umožňuje rozhlédnout   se kolem sebe a objevit život.

 

Quash
Quash (273 příspěvků) 23.06.2023, 05:23:08 xxx.xxx.32.234

Když je každé  vlákno vztahující se k nějakému problému  dříve nebo později zahnojené spoustou balastu o ničem, ztrácí diskuze význam, stává se herním polem narcisů, histriónů atd. Téma se vytrácí, čtení i přispívání je zbytečné...

 Pouze EQCH si to hlídal a příspěvky, které nebyly k tématu mazal. Nechával možnost popovídání jen tak, ale v samostatných vláknech. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 21.06.2023, 06:06:39 xxx.xxx.32.234
chvd:

Tak slovickareni to je i neni. Jde predevsim o to, ze zadavatel nejspise vubec nevi, co a jak. Tak uz z principu by rada pro nej mela byt co mozna nejpresnejsi. Tady muze nastat hodne deju, stavu, kdy to chovani muze vymizet samo. Nechtel jsem zvyraznit nikdy, prislo mi, ze by ta ma reakce mohla byt vylozena nejak spatne, ale ted si presne nevzpomenu proc. A zmena chovani nemusi byt vzdy vazana na vnejsi faktor. Ale urcite je to hodne pravdepodobne.


Prosím vás tedy o přesnou radu k tomuto tématu a konkretizaci dějů, stavů, které mohou nastat, aby nežádoucí chování samo vymizelo, aby zadavatelka měla  představu, o čem mluvíte a jak jí můžete pomoci. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 20.06.2023, 10:27:48 xxx.xxx.15.50
Zrzavci:

žjo, želva, hadi, králíci, a kozaaa. A já myslim, že koza by to vyhrála :D

Zbyňku, ešivá ještě nakouknete - je Vaše želva komunikativní? Jedna naše známá měla želváka, který -asi možná díky tomu, že ho vytáhla hrobníkovi z lopaty, byl nesmírně komunikativní želva. Já se v nich nevyznám, tak mi to tehdy přišlo jako zázrak. Je to běžný - nebo běžnější, že se  s nima dá domluvit? Nebo je to výjimka?

A aby to téma nezapadlo, a protože je dopoledne, tak se nikdo nebude bát usnout, tak sem můžu hodit gezicht mýho prvního ohaříka.Taky vzpomínková fotka, nelekejte se ale loughing

    Obrázek

To jste mu dala sníst citrón?😄