Aktuálně: 4 911 inzerátů174 420 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 21.03.2024, 05:41:45 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.03.2024, 23:30:01

Vy jste toto téma založila a rozvinula směrem, kterým se ubíralo. 

Představu, jak se pomáhá lidem, mám jinou.

 A ano, otevřela jste potřebu zastat se někoho, kdo vám dal svoji důvěru ( ať už podle vašich slov nejlepší kamarádka, či její dcera). Složitosti v tom hledat vy i vaši soukromí našeptávači můžete. To už je na vašich hlavách. 

Ano, nechuť. To jste vystihla pěkně. To je můj problém a vyřeším si ho po svém.

Quash
Quash (273 příspěvků) 20.03.2024, 15:00:27 xxx.xxx.33.234

Připojuji se k názoru Megi i ostatních výš. Zadavatelka sama by měla mít zájem na smazání diskuze, pokud má sebereflexi. Pedagog by měl rozvíjet osobnost mladých lidí a umět je podporovat a respektovat s jejich osobnostními rysy a ne rozebírat na internetové diskuzi, co se mu na tom kterém nelíbí, navíc když je velmi pravděpodobné, že se v tom dotyčný pozná a může to prohloubit jeho strach a nedůvěru k lidem a další problémy.

Quash
Quash (273 příspěvků) 17.03.2024, 05:32:27 xxx.xxx.33.234

Nechtěla bych být ve věku sněhových vloček. Každá generace si nese svoji společenskou zátěž. A na problémech těch, kteří se tu kritizují, mají vinu generace předchozí. 

Odbornou psychiatrickou či psychologickou pomoc dnes potřebují tisíce dětí. 

..Na zhoršující se psychický stav dětí a mladistvých loni upozornil výzkum Národního ústavu duševního zdraví zaměřený na školáky. „Třicet procent dotazovaných deváťáků projevilo znaky ukazující na středně těžké až těžké úzkosti,“ upozornil analytik projektu Matěj Kučera. Čtyři z deseti jich navíc uvedli známky středně těžké až těžké deprese…

I tři čtvrtě roku trvá, než se dostanou do ordinace, protože atestovaných dětských psychiatrů je necelých dvě stě. Klinických psychologů asi patnáct set. Navíc jen menšina se jich zaměřuje na děti..

Že by v mnoha případech pomohl zdravý způsob života, to nerozporuji, ale to měl ty děti někdo naučit, ony jsou oběti, ne viníci.

Quash
Quash (273 příspěvků) 16.03.2024, 09:54:56 xxx.xxx.33.234

Zdroj  “ Paměti, od Mnichova k nové válce a k novému vítězství” E.Beneš

Vydal Orbis Praha v roce 1948

Obrázek Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 13.03.2024, 14:06:01 xxx.xxx.33.234

Nejprve se zaregistrujte jako chovatel u Českomoravské společnosti chovatelů, a.s. Na jejich stránkách najdete registrační lístek chovatele, který vyplníte, podepíšete a zašlete na kontaktní adresu ČMSCH. Ta Vám pošle registrační číslo Vašeho hospodářství a na toto hospodářství si přihlásíte zvířata.

https://eagri.cz/public/portal/mze/zemedelstvi/zivotni-situace/zaevidovani-noveho-chovatele-a-jeho

Quash
Quash (273 příspěvků) 13.03.2024, 05:05:02 xxx.xxx.33.234

Minimálně šest koní bylo v opravdu hrozném stavu. O vážnosti  svědčí i to, že nepřijela nejdřív jen kontrola z KVS,  která předává podnět obci s rozšířenou působností, ale rovnou přijela KVS a ORP Šumperk najednou a odebrali všechny koně ihned. 

Není to stejná kauza. Tehdy to byla Lenka Wagnerová.

Doživotní zákaz držení zvířat alespoň.., když už se za týrání zvířat sedět nechodí..

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.03.2024, 15:06:49 xxx.xxx.33.234

Jo, to já na tu brzdu zapomněla. Když jsem poprvé sedla na fichtla (50), pařez se mu myslím taky říkalo, tak jsem nejdřív skončila v příkopě a podruhé v poli v kukuřici, než jsem se naučila vybrat zatáčku. Kolikrát jsem ho zmetka taky roztlačovala, zlatý trabant i s řazením pod volantem. Ten byl druhý v pořadí, pokud nepočítám traktor, se kterým se mi pro změnu podařilo zapadnout. To se tehdá nepovedlo nikomu. Ale ono se to všechno poddá.😀

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.03.2024, 14:51:50 xxx.xxx.33.234

Horsano, Sago, moc díky. 
Myslela jsem, že třicítku dáme s klidem, od podzimu ale na něm vidím víc než předchozí roky, že stárne. Loni byl ještě v celkově dobré formě. Letos si zatím srovná prudiče shagyu, což je hlavní ukazatel jeho psychické a fyzické pohody, ale už ne s takovou přesvědčivostí. S podzimem i špatně nasrstil. Zuby nic moc. Žmolkuje. Dávám mu granulované seno a teď je super, že už roste i tráva, tak se i pěkně napase. Ale zatím to všechno jde. Mám radost z každého dne, kdy na něm nevidím větší nepohodu. 
Pokud by se to mělo horšit, a nemělo by to rozumné řešení, nechám ho důstojně odejít. 
Horsano, moc děkuji za tip, dívala jsem se, že je tu Previcox pro psy 227mg. 
Teleskopické oko, lipicán, no 😀😀, nedám na ně dopustit. Oni se nedají hned koupit za kyblíček, jsou hrdí, nejsou hloupí, chce to čas.

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.03.2024, 09:36:11 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 12.03.2024, 08:10:36

Sago, moc hezky se to čte. Ať se daří. Ty malé radosti jsou  to nejvíc. 🍀 

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.03.2024, 04:12:36 xxx.xxx.33.234

Njn. Přechodné období. 
Taky jsme  v klubu invalidů. Dědek začal kulhat před čtrnácti dny. Je mu 27. Na absces nebo vážnější ortopedický problém to nevypadá, byl tu veterinář i kopytář. Má lehkou artrózu a zkostnatělé kopytní chrupavky. Nohu zatíží, v klusu a ve cvalu nekulhá, ale při chůzi extrémně tu zadní zvedá a špatně koordinuje. Vstává bez problémů. Za těch čtrnáct dní se to ani nezhoršilo, ani nezlepšilo. Na Equipalazon žádná reakce. Všichni se přiklání k tomu, že se jedná o zhoršení jeho letitých neurologických obtíží. Má diagnostikovanou spinální ataxii, u něho se projevuje mírnou slabostí zádi a nejistotou  na malých kruzích. V případě bolesti pánevních končetin jejich nekoordinovaným pohybem. Kdysi po narkóze (kastrace) měl vážný problém vstát, jinak to na něm nebylo příliš znát. Režim má už deset let stále stejný, den pastva, noc box. Bez zátěže. Posledních pět let žádný zdravotní problém. Až teď, začalo to pár dní po očkování Cloteidem 4, tak jestli to může souviset nebo jestli se to jen sešlo, nevím.

Quash
Quash (273 příspěvků) 08.03.2024, 15:42:30 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.03.2024, 14:08:07

I na Bazoši jde občas najít.

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/181963327/daruji.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/181813442/daruji-fenku.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/182170249/border-kolie-vlkodav.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/181555739/daruji.php


 

Quash
Quash (273 příspěvků) 06.03.2024, 13:35:48 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 06.03.2024, 12:55:40

Mluvíte mi z duše. To je věc, která mi vadí ze všeho nejvíc. To, že tu také někteří nedohledávají postřelené kusy. Nacházím je každý rok a je mi z toho smutno.
Když zavolám, že je uvízlá srna v oplocence, tak se nemohou dohodnout, komu patří, kdo má a nemá přijet. Ale to se ještě dá pochopit, les se tu dělí na státní a soukromý. 
Aby procházeli louky před sečemi, prý po nich nelze chtít. Takže vidím smutné srny a daněly, které se ještě měsíc vracejí na místa, kde přišly o mladé a když zemědělci zahlásí, projdeme před sečí alespoň vojtěšku okolo. 
Na trasách, kudy chodím se psem, míjíme tak patnáct stabilních posedů. Některé jsou od sebe jen ve vzdálenosti 100m. Všechny jsou u polních nebo zpevněných lesních cest, tak nic neřeším. Jdeme okolo, jako každý jiný, psa tam nečešu😀. V lese se vyhýbám krmelcům, krmištím, stezkám zvěře i fotopastím. 
Ale staví se tu i provizorní stanoviště u nezpevněných lesních cest, prostě jen konstrukce zakryté chvojím, které tam jeden den nejsou a druhý den jsou. Když je vidím v dostatečné vzdálenosti obejdu je, jak to jde, a od listopadu do března chodíme z toho důvodu spíš po loukách. Ale tam jsou posedy taky. 
Nedávno tu jeden kaskadér vylezl i na stoh a střílel z něho. A byl celkem rychle úspěšný.

 Hony tu nikdo nikomu nehlásí, hlásí to jen skrumáž aut u lesa, ale většinou tu každý myslivec chodí sám. 

Od jara do podzimu tu myslivec činící pozitivní vidět není. Se zimou už o nich vím celkem jistě, neb mi občas vezmou při návozu krmení i ohradu pro koně😀. 

Konflikt jsem s žádným neměla a potkávám je často, ani žádné nemravné průpovídky neposlouchám, pes nechodí v lese navolno, má možnosti vyběhání jinde, někteří se zastaví, popovídají, podrbou psa, jiní ani nepozdraví. Tak pozdravím já, problém mi to nedělá. Takže takhle u nás, pokud je jinde lépe, je to fajn.

Obrázek