Aktuálně: 4 634 inzerátů177 963 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 04.01.2024, 10:52:00 xxx.xxx.33.234

Jestli jsem to trochu pochopila z uvedeného článku, předkupní právo je v tomto případě účinné pouze vůči kupujícímu B. Pokud tento již převedl kupujícímu C, aniž by dříve nabídl oprávněnému z předkupního práva - prodávajícímu A, předkupní právo prakticky zaniklo. Oprávněný A pak má vůči B pouze nárok na náhradu škody z titulu porušení smluvního ujednání o předkupním právu. Ale vyčíslení a následné prokázání výše vzniklé škody v soudním řízení bude asi také problematické. Pokud by byl B ochoten odstoupit od kupní smlouvy s C z důvodu neuhrazení celé kupní ceny, (záleží i na kupní smlouvě mezi B a C ) bylo by pak možné psa nabídnout k odkoupení oprávněnému A. Profitoval by z toho i B, protože by mu byla třeba uhrazena vyšší částka než jakou dostal od C, přičemž v opačném případě nemá peníze od C a ještě se vystavuje soudnímu řízení o náhradu škody od A.

Quash
Quash (273 příspěvků) 03.01.2024, 21:09:00 xxx.xxx.33.234
impact:

Aha. Mylně jsem se domnívala, že takové základy nemusím rozvádět úplně do podrobností. 

Takže ještě jednou a pomalu - podle mého názoru a mých zkušeností je předkupní právo v případě běžně uzavřené kupní smlouvy nevymahatelné… A ten, kdo si danou věc koupil, ji následně může prodat komu chce a bez toho, že by musel psa nabízet tomu, kdo mu ho prodal. 

Ale klidně se dál točte na hloupostech. Obávám se, že to stejně nezměníte. 🙂

Další kapitola je o tom, že ten třetí majitel psa tak nějak ani moc nesouvisí s tím, jaký právní konflikt mezi sebou má první a druhý majitel. 

Ale jít s tím do soudního sporu by bylo fakt zajímavý.


Nic jste  nevysvětlila, ale to asi ani nebylo vaším cílem. 
Článek, který sdílela Repta problematiku rozebírá pěkně. Díky.

Quash
Quash (273 příspěvků) 03.01.2024, 19:11:56 xxx.xxx.33.234
impact:

Podle mého názoru a mých zkušeností je předkupní právo v případě běžně uzavřené kupní smlouvy nevymahatelné… Ať to zní jakkoliv divně, je to totéž, jako bych prodala auto a dala si do kupní smlouvy, že ho kupec nesmí prodat nikomu jinému. Což je hloupost. Jednou ta věc změnila majitele a zbytek jsou jen takové berličky, kdy čék doufá, že odradí idioty.


Z předkupního práva přece nevyplývá zákaz dalšího prodeje komukoli jinému, ale pouze povinnost dlužníka danou věc nejprve nabídnout  osobě oprávněné z předkupního práva, tedy předkupníkovi. Ten má přednost před koupěchtivým. A pokud s předkupním právem vysloví svým podpisem kupující v kupní smlouvě souhlas, tak v čem je tedy v praxi problém v následné vymahatelnosti?

Quash
Quash (273 příspěvků) 29.12.2023, 04:45:57 xxx.xxx.33.234

Zkusila bych brát v potaz i Pica syndrom. Může být psychického i fyzického původu. Zajistila bych kromě psychických stimulů i dostatek železa ve stravě (sardinky v oleji, žloutek, červené maso) i ostatních elektrolytů. Po negativních ostatních vyšetřeních i odčervila.

Quash
Quash (273 příspěvků) 27.12.2023, 10:48:32 xxx.xxx.33.234
balu:

Kdyby jely po cyklostezce, tak žijí. Nevím, jestli je v tom místě cyklostezka, narážím teď na pro mě naprosto nesmyslný rozsudek, že cyklista nemá povinnost použít cyklostezku, i když ta vede vedle. 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-prelomovy-rozsudek-cyklista-muze-na-silnici-i-kdyz-vedle-vede-cyklostezka-242275 


To možná ano. Nesou tím za svou smrt odpovědnost?
Je to úplně jiné téma.

 Kdyby si nekoupily kola, tak by třeba taky žily. Kdyby ten den nikam nejely, tak by třeba taky žily. V místě střetu  cyklostezka není.  Je to přehledný úsek málo frekventované silnice mezi dvěma vesnicemi. Na kole jezdím hodně, ale cyklostezek, které by byly vhodné pro důchodce, což oběti byly, je tu po okolí sakra málo na to, aby se člověk někam dostal.
 

Quash
Quash (273 příspěvků) 27.12.2023, 06:18:23 xxx.xxx.33.234

Jj. Systém není a asi nemůže být dokonalý. 
Těžko pro mě z dostupného cokoli hodnotit z pohledu zanedbání lékařů a policie. 
V reálu znám takové, co jsou po elektrošocích,  na lithiu a vlastní zbrojní průkaz, protože jsou z pohledu obvodního stabilizovaní i takové, kteří s Parkinsonem i Alzeimerem řídí auto, protože ještě nenastala fáze, kdy je nutné řízení zakázat. Určitá míra rizika u takových bude vždy.
Vzpomínám případ, kdy řidič srazil ve vysoké rychlosti na rovném úseku silnice tři cyklistky, které následně zemřely a verdikt, že není odpovědný, protože bipolární porucha a lékařka přece řekla manželce, že nesmí v manické fázi řídit.
Kdo byl odpovědný? Manželka? Lidé s bipolární poruchou jsou v manické fázi obtížně usměrnitelní, musí se někteří hlídat jak malé děti, hospitalizují se jen těžké případy. 

https://vychodocech.cz/za-smrt-tri-cyklistek-u-chomutic-nebude-ridic-potrestan-byl-nepricetny/amp/

Quash
Quash (273 příspěvků) 17.12.2023, 05:46:07 xxx.xxx.33.234

Všeobecný pokec jsem četla, Neverenda beru takového, jaký je. Nemám potřebu ho zahlušit. V reálném životě taky nevykopu ze světa každého, kdo se neumí chovat, kdo mi nesedí, má jiné názory. Tohle je veřejná diskuze, můžu vyjádřit svůj názor, pro jiné skvělý, obohacující, poučný, na nic, pitomý, divný, nepoužitelný, souhlasit, nesouhlasit, hádat se, prostě takové pískoviště u mateřské školy, kde se všichni nějak porovnají. Akceptovat pouze toho, kdo se mnou souzní a ty kontroverzní prohánět jak inkvizitor čarodějnici, mi přijde zbytečný.

Quash
Quash (273 příspěvků) 17.12.2023, 05:36:13 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.12.2023, 22:59:00

Neverende, vy byste hlavně rád slyšel něco hezkého o sobě. A pokud to nefunguje, obdivujete se tu sám a lezete s tím lidem na nervy. Od dob Ifauny už vám tohle po mnoha zpětných vazbách mohlo dojít.

Quash
Quash (273 příspěvků) 17.12.2023, 05:29:11 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 16.12.2023, 12:53:44

Robejšek se dotýká toho, že svobodná vůle v rovině ega je osobní přesvědčení, že člověk jedná bez vnějšího nátlaku. To je iluze. Všichni s já v dualitě podléhají vnějšímu nátlaku, který je formuje a dává jim role. Utvářejí se od malička podle vnějších vlivů a požadavků a též podle nich jednají. Není v tom nic svobodného. Jen to díky nepozornosti nevnímají.  A ano. Nějaká chobotnice bude vždy existovat potud, dokud budou vládnout peníze a materialismus bude alfou a omegou žití. Jde o to, udržet to v nějakých rozumných mezích. Po 89 jsme volili každého, kdo měl příjemný kukuč a hezky mluvil, platí to dosud, bez ohledu na schopnosti a zájmy dané osoby. Když nejsou nastavené hranice, není co respektovat. A vymezovat si hranice až tehdy, když už je napevno obsadila “horda”, která nastavuje pravidla, která nejsou s voliči dané země v souladu, je dvojnásob složitý.

Quash
Quash (273 příspěvků) 16.12.2023, 11:40:27 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 16.12.2023, 09:06:31

Orionko, úplně na závěr to myslím formuloval nějak tak, že lidé by měli pomáhat nevýkonnému státu dělat to, v čem selhal, co nezvládá a tím tvořit odspodu fungující systém, místo tvoření reformující opozice, kterou mezi sebe stávající “elity” nepustí.

No, jenže byrokratické odosobnění u nás nabylo obřích rozměrů a odebrání moci jednotlivce nad ním samým způsobilo, že lidé rezignovali na své postavení, protože se domnívají, že stejně nic nezmůžou. Uvědomění a následná vůle ke změně ale musí vycházet z každého jednoho a bez ohledu na mediální masírku. Pak může začít cesta změny od jednotlivce k celku. To uvědomění a vůle ke změně nepřijde jen tak, na základě jedna paní povídala, i když to povídání dává smysl. Bohužel dokud není dostatečná motivace, není čin. Tak uvědomění přichází až jako důsledek zásadních osobních prožitků. A ty prožitky teprve mají sílu dělat změny.

Quash
Quash (273 příspěvků) 13.12.2023, 14:11:12 xxx.xxx.33.234
balu:

To si myslím taky. 

Necvičím, tak mě požadavky zkušebních řádů netrápí. Zajímá mě praktické použití, opravdový zásah psa, když by o něco šlo. Není tam lepší zloba, než kořistnický pud? Mně připadá, že ano. 


Nejde spíš jen o způsob, jakým lze postupovat s ohledem na vyzrálost psa? Je  špatně rozvíjet lovecký a kořistnický pud štěněte a mladého psa ve sportovní části výcviku a na to pak plynule navázat služební částí výcviku s rozvíjením obranného a bojového pudu, když je pes mentálně připravený?

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.12.2023, 16:30:44 xxx.xxx.33.234

Nejsem kynolog ani zkušený pejskař, ale co jsem zatím viděla, obrany pomáhají paradoxně spíš k ovladatelnosti psa. Hyperaktivní pes vypustí přebytek energie, nejistý pes posílí sebevědomí. Psi, kteří rádi aportují, mají silný kořistnický pud a rádi se přetahují o hračku, jsou nadšení. Obrana je pro ně hra. Figurant je kamarád, který hru umožňuje. Nejde o vedení psa proti člověku. Náš devítiměsíční hovík právě obrany bere jako nejlepší zábavu, báječnou odměnou je ukořistěný pešek nebo poloviční rukáv😀.

Quash
Quash (273 příspěvků) 12.12.2023, 05:22:45 xxx.xxx.33.234

Děkuji Ph,  věřila jsem, že se to  smete ze stolu jako emotivní výrok kancléře na nešťastnou událost a dál se tím nikdo, v tomto smyslu, nebude zabývat. Teď mě překvapila petice proti zákazu, na té je už téměř padesát tisíc podpisů, takže lidé mají opravdu strach, že se to prosadí.
Je smutné, jak se dnes  “řeší” bez znalosti věci.