Aktuálně: 4 520 inzerátů178 385 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
Quash
Quash (273 příspěvků) 30.11.2023, 09:50:48 xxx.xxx.234.183

Zákonné pojištění v bance máte do cca. 2,5mil. to  v případě prodejů nemovitostí není moc. Takže stopro jistotu nemáte. Cílem příspěvku nebyla přetahovaná, ale poukaz na to, že vše má své plusy a mínusy. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 29.11.2023, 14:53:35 xxx.xxx.234.183

Lidi to jsou, lety prověření, dlouhodobě spolupracující, u těch problém nemám. 
Zkušenost s bankami - problémy jsou. Bankovní úschovu určitě nezatracuju, ale pravda, po zkušenostech, není to můj oblíbený produkt. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 29.11.2023, 13:56:08 xxx.xxx.234.183
assil:

Ženská je v lochu, tak asi moc vysmátá nebude, prachy nejspíš ulitý pro rodinu, Advokátní komora se prostě zachovala jako všechny tyto instituce. Ono svěřit takový velký peníze jednomu člověku, a je jedno jestli je to advokát nebo notář, je v dnešní době fakt trochu naivní, normálně se přece využívají bankovní úschovy.


Ty se zase tak normálně nevyužívají, zejména pokud se jedná o převody běžných nemovitostí. Má to  ten důvod, že bankovní úschova má nižší flexibilitu než úschova u notáře a advokáta. Banky mají standardně nastavené smluvní vzory, které ne vždy odpovídají situaci v praxi a specifické požadavky mohou podléhat časově náročnému schvalovacímu procesu uvnitř banky, případně nemusí být povoleny. Nedostatkem je také to, že banka je schovatelem financí, nikoli schovatelem listin a to je problém, protože v případě základního převodu nemovitosti je potřeba uvolnit dokumenty pro katastr nemovitostí z úschovy po úhradě kupní ceny  a tuto službu banka neposkytuje a musíte ji stejně sjednat odděleně u notáře či advokáta.

Quash
Quash (273 příspěvků) 24.11.2023, 05:37:50 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 23.11.2023, 22:30:20

Ale zase v jiné knize Frýbové , Malinkatý kretén, je skoťáček vykreslený jako vůči veškeré výchově odolný samorost. Mám tu knížku ráda, a nejen ji, typický humor Frýbové je mi sympatický.

Quash
Quash (273 příspěvků) 23.11.2023, 13:31:49 xxx.xxx.33.234

Efe, ruku do ohně za to nedám, je to pět let zpátky co jsem ho měla, ale pokud si dobře pamatuji, tak je to poloprůhledný bělavý gel, dá se rozpustit i ve vodě a není ochucený.

Quash
Quash (273 příspěvků) 18.11.2023, 17:21:36 xxx.xxx.33.234

Také jsem měla balíky venku a myší je u nás hodně. Dávala jsem na trávu obyč. stavební zakrývací plachtu, na ni jsem rozrovnala plastové palety od Transformu https://www.recyklace.cz/eshop/prepravni-paleta-1200x800-t09-m a na ty se  narovnaly balíky se senáží. Jak nebyly přímo na holé zemi, myši do nich  nelezly.

 Zkuste se podívat i na spodní stranu balíků jestli nejsou poškozené a jeden ať vám pán ukáže, jak vypadá uvnitř, jestli voní,  má barvu a podle toho se rozhodněte.

Tady článek o senážování a jak má senáž vypadat.

https://equichannel.cz/clanky/zdravi-a-veterinarni-pece/mezi-senem-a-travou-senaz

Quash
Quash (273 příspěvků) 18.11.2023, 09:36:03 xxx.xxx.33.234

Tak to je smutné. Ani slevu z kupní ceny nenabídli, když jste byli ochotní si psíka nechat?

 Koupili jsme z CHS štěndo se závažnou vadou. Ale když jsme chovateli štěněte doložili, jaký nastal problém, kromě možnosti vrácení psa, nabídl bez jakéhokoli zdráhání i možnost vrácení celé kupní ceny s ponecháním psa v našem vlastnictví a navíc, což nebyla vůbec povinnost, podíl na úhradě nákladů na léčení. To je, podle mého, charakterní řešení. 
Oproti tomu, když jsem kdysi koupila koně se závažnou  vadou, bylo také poměrně náročné donutit bývalého majitele i jen ke slevě z kupní ceny. 
Je to hodně o lidech a ne vždy se dá vše vyčíst z dostupných informací. Pak je fajn to sdílení. Jinak moc soucítím a chápu, že jste si štěně nechali i když právě na to někteří chovatelé spoléhají a podmiňují reklamaci tím, že buď výměna nebo nic.

Quash
Quash (273 příspěvků) 17.11.2023, 14:30:16 xxx.xxx.33.234

Pokud je to senáž ze zavadlé píce  tak kvalita závisí  na kvalitě zabalení (cca. 8vrstev nepromokavé fólie) a uskladnění.
Pokud se obaly poškodí při přepravě nebo  jsou venku, kde k nim mohou myši, dostane se do nich vzduch, vlhkost a pak plesniví, dochází k druhotné fermentaci.
Po rozdělání by měl balík být zkrmený optimálně do tří dnů, v krmelcích by neměly zůstávat zbytky.

Quash
Quash (273 příspěvků) 16.11.2023, 05:38:22 xxx.xxx.33.234

Moc gratuluji🌺. Objednáno.

Zároveň poprosím, když už jsme u těch ohaříků, kdyby někdo mohl poskytnout domov nebo věděl o někom, kdo by se ujal sedmiletého  Eddyho:

https://utuleklukavice.cz/k-adopci/#bwg1/3015
Kopírováno z fcb Psí domov Lukavice 15.11.2023:
Eddy hledá nový domov...🙏 Nechápeme,že se pro něj stále nepodařilo najít nový domov a ty správné milující páníčky i přesto,že ho sdílelo 4 500 lidí....😔 Zkusme to ještě jednou.. přejeme si, aby se Eddy dostal na zimu domů. 🐶 7letý výmarský ohař Eddy hledá nový domov 🙏 Chtěl by bydlet doma. S jinými pejsky je kamarád. 😊 více informací na tel.č. 608524973 🐾

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 15.11.2023, 05:25:07 xxx.xxx.33.234
Doron:

Megí, myslím, že máte špatné informace. 

Gaza není už od roku, tuším, 2015 pod správou Izraele , tehdy Izrael svoje lidi za jejích velkých protestů vysídlila . Vše, co tam zanechali je už zničeno a zmarněno .

Palestinci z Gazy nemohou odejít proto, že je nikdo nechce ( a nemají pasy) a jejich vláda jim nepomůže . Hamás dokonce teď odchodu civilistů brání se zbraní v ruce. Izrael jim nebrání v ničem, nejsou to to občané Izraele, jen je nepustí k sobě, páč je mezi nimi moc teroristů , kteří je chtějí zabít .

 .


https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/11140/DPTX_2006_2_11220_HS9999_31242_0_15101.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Quash
Quash (273 příspěvků) 14.11.2023, 06:16:56 xxx.xxx.33.234
Doron:

Jo, a pozor holky, v případě vyhlášení válečného stavu se branná povinnost týká i žen , respektive všech občanů od 18 do 60 let .


Že dle branného zákona jdou k odvodu i ženy od 18 do 60 let prošlo v roce 2005 bez většího povšimnutí veřejnosti. Někteří o tom nevěděli do války na Ukrajině. 
To je ten zájem o naši vlast. A platí to ve všech oblastech. Strkání hlavy do písku ve stylu “jen na mě nechoďte s politikou, o té nechci nic vědět”. A pak se najednou bude mávat praporem a povolávat ve jménu obrany žen a dětí? 
Poslední zkušenost s Pavlem mě zbavila všech iluzí o lidském uvědomění. 
Takže z mojí strany konec zbytečných řečí, ať si každý nese svoji představu a její následky.

Quash
Quash (273 příspěvků) 14.11.2023, 06:10:31 xxx.xxx.33.234
Doron:

Přání otcem myšlenky. 


Není to Mertonova sebenaplňující předpověď. Jen získaná zkušenost, kterou vidím jako jednu z možností. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 14.11.2023, 06:08:43 xxx.xxx.33.234
balu:

Krásná teorie! Škoda, že se tím neřídili všichni ti, co ve jménu náboženství a víry pozvedali zbraně a doslova ohněm a mečem obraceli lidi na tu pravou víru, ať už to byla jakákoliv.


To je právě ta iluze. Předhodí pohádku boje za svatou věc a přitom je za tím po celé věky jen a jen mocenské uchopování a materiální prospěch. Vládne ten, kdo určuje význam slov, napsal kdosi. Jak pravdivé..